کلاهبرداری از فضا با وعده ازدواج!

[ad_1]

یک زن ۶۵ ساله ژاپنی به یک کلاهبردار که مدعی وجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی بود، ۳۰ هزار دلار پول داد تا به زمین برگردد.

به شرح وقت سحر به تعریف از دیجیاتو: یک زن ۶۵ ساله در ژاپن معادل ۳۰ هزار دلار پول را به یک کلاهبردار اینترنتی داده که مدعی بود فضانوردی در ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

این کلاهبردار که وعده داده بود تصمیم ازدواج با این زن را دارد، از او برای پرداخت هزینه بازگشت به زمین مبالغ زیادی را کلاهبرداری کرده است.

این دو نفر از اواخر ماه ژوئن ارتباط خود را در اینستاگرام شروع کردند. شخص کلاهبردار مدعی بود که یک فضانورد روس در ایستگاه فضایی بین‌المللی است و گاهی زمان‌ عدم پاسخگویی خود را به ارتباطات ناتوان این ایستگاه ارتباط می‌داد.

رابطه بین طرفین فراوان زود بالا گرفت و کلاهبردار اعلام کرد که عاشق زن شده و می‌خواهد به محض بازگشت به زمین با او ازدواج کند. اما او گفته بود که تا پول واجب برای خرید بلیت بازگشت به زمین را به دست نیاورد، نمی‌تواند ایستگاه فضایی بین‌المللی را ترک کند. از این رو، زن ژاپنی ظاهرا حدود ۴.۴ میلیون ین معادل 30 هزار دلار به او پول داده بود تا بتواند به زمین برگردد.

درخواست‌های مالی فضانورد جعلی

با این حال، حتی روابط از را دور هم حد و حدود قیمتی مشخصی دارند و قربانی فراوان زود از درخواست‌های مالی این فضانورد جعلی خسته شد. زن ژاپنی سرانجام پس از پنجمین پرداخت مالی در تاریخ 5 سپتامبر متوجه این کلاهبرداری شد و این اتفاق را به اطلاع پلیس رساند.

طبق شرح‌ها، این زن 65 ساله   فریب عکس‌های کلاهبردار و راه سخن زدن او در نشانه به سازمان‌های فضایی مختلف همانند ناسا و JAXA را خورده بود. با این حال، به او توضیح داده شد که فضانوردان در ایستگاه فضایی شبکه ارتباطی متفاوتی به نام Space Network دارند که راه عملکرد اون با ادعاهای این فضانورد جعلی تفاوت می‌کند.

به‌علاوه، فضانوردان برای بازگشت از ISS به زمین خودشان هزینه مسافرت را پرداخت نمی‌کنند. در واقع هزینه این مسافرت فراوان زیادتر از تمکن مالی فضانوردان است و چندین میلیون دلار برآورد می‌شود.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *