کلر ژوبرت نویسنده کتاب کودک کیست؟ معرفی آثار کلر ژوبرت

[ad_1]

شاید تعجب کنید که کلر ژوبرت قصـه هایی مناسب با روحیات کودکان ایرانی می نویسد ، بیایید با ایشان زیادتر دوست شوید، در این مطلب از صفحه اقتصاد درباره ” کلر ژوبرت نویسنده کتاب کودک و معرفی آثار کلر ژوبرت “ پرداخته ایم، لطفا با ما دنبال باشید.

بیوگرافی کلر ژوبرت

کلر ژوبرت در سال 1961 میلادی (متولد 29 اردیبهشت 1340 خورشیدی) در پاریس متولد شد. او در یک خانواده مسیحی عظیم شد. در نوزده سالگی مسلمان شد و سپس با یک دانشجوی ایرانی ازدواج می کند و به ایران می آید.

ایشان لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس ادبیات کودکان است و در حال آماده در ایران زندگی می کنند. او توانایی خاصی در وصف حقایق زندگی به زبان کودکان دارد در کتاب هایش دنیا را به خوبی ترسیم می کند و اتفاقات تلخ و شیرین زندگی را به زبان ساده و جاری برای کودکان بیان می کند. با نگاهی گذرا به آثارش براحتی می توان به گرایش مذهبی وی پی برد.

کلر ژوبرت از معدود نویسندگانی است که آثارش را تصویرگری می کند.

کلر ژوبرت نویسنده کتاب کودک کیست؟ معرفی آثار کلر ژوبرت

زندگی کلر ژوبرت از زبان خود

بنده در سال 134٠ در فرانسه و در یک خانواده تحصیل کرده مسیحی عظیم شدم و در سن  ۱۹ سالگی پس از جست وجو در ادیان و مکاتب مختلف مسلمان شدم. کمی سپس ازدواج کردم و از سال 1362 با همسرم که ایرانی است، مقیم ایران شدم و حالا هم دارای دو فرزند پسر ٢٧ و ٢٩ ساله هستم.

تحصیلاتم لیسانس علوم تربیتی، فوق لیسانس ادبیات کودک از راه دور از دانشگاه «لو مان» فرانسه و تحصیلات حوزوی سطح دو است. کار نویسندگی و تصویرگری را همزمان از حدود ٢٠ سال نزد شروع کردم و به دو زبان فارسی و فرانسه می نویسم.

از سال ١٣٨٨ همکاری با نشریات کودکان را شروع کردم؛ از اون تاریخ عضو گروه کارشناسی قصـه رشد نوآموز هستم و با مجله های سروش کودکان، نبات کوچک و گاهی مجلات کودک دیگری همکاری دارم. از سال ١٣٩١عضو گروه کارشناسی قصـه سروش کودک شدم و به وقت یک سال عضو کارگروه کودک نهاد کتابداری های عمومی سرزمین بودم.

در کنار کار نویسندگی و تصویرگری کوشش می کنم با بچه ها در ارتباط باشم و چند سال با کتابداری انجمن حمایت از کودکان کار همکاری داشتم. به کار تحقیق در زمینه ادبیات کودک و فلسفه با کودکان نیز فراوان علاقه مندم.

کلر ژوبرت نویسنده کودک کیست؟ معرفی آثار کلر ژوبرت

معرفی کتاب های کلر ژوبرت

از آثار تألیفی که تاکنون در ایران به چاپ رسیده است، می توان کتاب های «درخت سوخته (دفتر نشر فرهنگ اسلامی)»، «لینالولا (دفتر نشر فرهنگ اسلامی)»، «رنگزن چهره ها (انتشارات سروش)» نشانه کرد.

از کتاب هایی که در کانون آموزش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد، می توان کتاب «در جستجوی خدا»، «امین ترین دوست»، «داستان مارمولک سبز کوچک»، «دعای موش کوچک»، «کلوچه های خدا»، «بدرود راکون پیر» و «گربه کوچه ما» را برشمرد.

اگر بخواهم تعداد کتاب و اسامی آنها را بیان کنم، فراوان است اما ناگفته نماند که تعدادی کتاب به زبان فرانسه در سرزمین لبنان و فرانسه هم به چاپ رسانده ام.”

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

[ad_2]