کلیک کودک ایرانی یک میلیارد برای مادرش آب خورد!

[ad_1]

کودکی وقت استفاده از گوشی مادرش با کلیک کردن برروی لینک جعلی موجب خالی شدن حساب وی توسط مجرمان سایبری شده بود.

به شرح وقت سحر به تعریف از همشهری آنلاین: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و کشف پرونده ای خبر داد که کودکی وقت استفاده از گوشی مادرش با کلیک کردن برروی لینک جعلی موجب خالی شدن حساب وی توسط مجرمان سایبری شده بود.

محسن محمودی در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و با ارائه شکوائیه خود با بیان اینکه از حساب بانکی‌اش برداشت اینترنتی غیرمجاز شکل گرفته است از پلیس فتا درخواست نگهداری به داستان را خواهان شد.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد فرزند این شهروند بزه دیده در وقت استفاده از گوشی وی برروی یک لینک جعلی با عنوان دانلود بازی کلیک می کند و برای دریافت بازی اقدام به پرداخت هزینه با استفاده از کارت بانکی مادر می نماید که با درون کردن اطلاعات کارت بانکی بلافاصله از حساب بانکی وی مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ریال برداشت غیرمجاز شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا به محض دریافت شکوائیه ، نگهداری به داستان را در دستور کار خود قرار دادند که با بررسی های فنی و تخصصی برنده به شناسایی فرد کلاهبردار شده و پس از هماهنگی با رتبه قضایی کارها واجب پیرامون داستان شکل گرفت.

بازگشت پول از دست رفته

این رتبه انتظامی بیان داشت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری های دقیق و همچنین اقدام به وقت و سریع کارشناسان پلیس فتا استان مبلغ برداشتی به حساب شهروند بزه دیده بازگردانده شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

محمودی توصیه کرد: هموطنان باید به فرزندان خود بیاموزند که مواظب شگردهای مجرمان سایبری باشند و از ارائه اطلاعات هویتی به افراد غیر یا درون شدن به لینک‌های تبلیغ‌شده در فضای غیر واقعی که از با اعتبار بودن منبع اون اطمینان ندارند به جهت پیشگیری از صدمه‌های احتمالی خودداری کنند.

وی به مجرمان سایبری هشدار داد و گفت: هر شخصی که بخواهد در فضای غیر واقعی و شبکه‌های اجتماعی از اطمینان شهروندان سوءاستفاده کرده و آنان را مورد بزه قرار دهند پلیس در چهارچوب قانون با این افراد برخورد قاطع خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای غیر واقعی توصیه کرد : بر روی پیامک ها و لینک های جعلی ارسال شده تحت هیچ شرایطی کلیک نکرده و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدید مراتب را از راه سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir و یا تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ شرح کنند.

[ad_2]