کمک مالی برای عرضه اینترنت استارلینک در مناطق محروم ؛ خیریه ایلان ماسک!

[ad_1]

به منظور برقراری اینترنت استارلینک در مناطق محروم قرار است این برنامه به گزینه کمک مالی مجهز شود، این خبر از سو ایلان ماسک نیز تایید شده است.

در روزهای قبل گفت و گو‌های بسیاری پیرامون اینترنت استارلینک به وجود آمده، این گفت و گو‌ها از هزینه‌های این سرویس در اوکراین گرفته تا فعال بودن اون در ایران ادامه داشته است. چند روز نزد ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد دنیا، درباره وضعیت اینترنت اوکراین گفت هزینه‌های ارائه سرویس استارلینک در اوکراین به ده‌ها میلیون دلار رسیده، بنابراین باید پنتاگون این هزینه‌ها را برعهده بگیرد.

البته مدیرعامل اسپیس ایکس در زمان تاریخ کوتاهی نظر خود را تغییر داده و در خبری اعلام کرد به ارائه رایگان اینترنت ماهواره‌ای در این سرزمین ادامه خواهد داد، هرچند براساس اعلام برخی از شهروندان اوکراین، سرویس‌دهی استارلینک در این سرزمین رایگان نیست. ایلان ماسک، اگرچه گفته ارائه خدمات در اوکراین را متوقف نمی‌کند، اما حالا از تمایل شرکت تحت مدیریت خود برای در نظر گرفتن گزینه‌ای جهت اهدای کمک مالی توسط مردم به منظور ارائه دسترسی به اینترنت در مناطق محروم خبر داده است.

زیادتر بخوانید: رئیس سازمان فضایی سرزمین: منظومه ماهواره ای ایران رقیب جدی استارلینک است!

کمک مالی برای عرضه اینترنت استارلینک در مناطق محروم

طبق این ویژگی در واقع اگر در منطقه دورافتاده‌ای امکان دستیابی به اینترنت نباشد و افراد تصمیم داشته باشند به اینترنت در اون منطقه متصل شوند، در آینده می‌توانند با این قابلیت هزینه چنین کاری را مستقیما پرداخت کنند و به هدف خودشان برسند.

در واقع این مسئله از آنجایی شروع شد که «هم سرونجوگی»، مدیرعامل میلیاردر شرکت فین‌تک Chipper Cash، در توییتی از نصب استارلینک و دستیابی به سرعت فوق‌العاده بالای اینترنت ماهواره‌ای خبری را منتشر کرد و در این توییت با منشن کردن ایلان ماسک، از تمایلش جهت پرداخت کمک مالی برای تجهیز مدارس و بیمارستان‌های اوگاندا به اینترنت استارلینک گفت.

اینترنت استارلینک در مناطق محروم

پس از این اتفاق ایلان ماسک در واکنش به این توییت، در مورد تمایل دیگران جهت کمک مالی به منظور ارائه اینترنت استارلینک در مناطق محروم پرسشی را مطرح کرد. این گفته ماسک با واکنش مخاطبین روباه‌رو شده و کاربران از چنین اقدامی استقبال کردند.

حالا ایلان ماسک در توییتی از تصمیم اسپیس ایکس برای اضافه کردن گزینه‌ای جهت ارائه کمک مالی به استارلینک خبر داده است. بنابراین کاربران در مناطق مختلف دنیا می‌توانند با اهدای پول، امکان دسترسی مردم در مناطق دورافتاده به اینترنت ماهواره‌ای را آماده کنند. این هزینه‌ها احتمالا مربوط به ارسال کیت، هزینه ماهانه سرویس و همچنین محافظت از این سرویس خواهد بود.

با اینکه آنطور از شواهد پیداست یکی از دلایل اصلی چنین کاری، جمع‌آوری کمک مالی برای اوکراین خواهد بود، ولی مهاجران ثروتمند و معروف زیادی در دنیا به دنبال دسترسی مردم کشورشان به اینترنت پرسرعت هستند. بنابراین شاید با ارائه این گزینه، افراد بیشتری بتوانند به اینترنت پرسرعت و دسترسی آزاد به اطلاعات دست پیدا کنند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره کمک مالی برای عرضه اینترنت استارلینک در مناطق محروم چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]