کنسول جدید ایکس باکس در راه است؟

[ad_1]

رئیس کل قسمت گیمینگ شرکت مایکروسافت به تازگی تصویری از دفتر کار خود در شبکه توییتر به اشتراک گذاشته که احتمالا کنسول جدید استریم ایکس باکس در اون به چشم می‌خورد.

در حال آماده نزدیک به دو سال از عرضه کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی به بازار می‌گذرد. برخلاف نسل هشتم، ردموندی‌ها به مهربانی عرضه دو کنسول متفاوت در این نسل، تا به امروز از نظر تجاری عملکرد فراوان خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند و با توجه به تداوم پشتیبانی‌ها از سرویس اشتراکی گیم پس و توسعه آثار انحصاری متنوع، احتمالا روند رو به رشد کنسول‌های ایکس باکس همچنان ادامه خواهد داشت.

در همین حین، ساعاتی قبل آقای فیل اسپنسر تصویری از دفتر کار خود در توییتر به اشتراک گذاشت که خیال و خیال‌های مختلفی را به دنبال داشته است. این مدیر معتقد است که در قفسه‌های اتاق کار خود، نمونه‌ای از محصولات اولیه محصولات مایکروسافت از جمله کنترلر الیت ایکس باکس و مجسمه‌ والت بوی از بازی فالوت را قرار داده است. با این حال، وجود یک دستگاه شگفت آور از ایکس باکس در ردیف بالایی قفسه‌های اسپنسر حسابی ذهن هواداران را به خود درگیر کرده است.

بسیاری از فعالان و رسانه‌های سرشناس حوزه ویدیو گیم بر این اعتقاد هستند که این مقاوم افزار، در واقع همان پروژه Keystone است؛ دستگاهی که قرار است امکان اجرا و استریم بازی‌ها را بدون نیاز به کنسول و روی تلویزیون‌ها و مانتیورها را برای بازیکنان آماده کند. به عبارت ساده‌تر، کاربران با استفاده از این دستگاه می‌توانند بازی‌های مورد علاقه خود با استفاده از اینترنت پرسرعت و بدون نیاز به کنسول، روی تلویزیون‌ها تجربه کنند.

در سو مقابل، گروهی دیگر از کاربران مدعی هستند که این دستگاه مربوط به دیسک درایو اکسترنال کنسول ایکس باکس سری اس است. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، کنسول مزبور فادر درایو نوری بوده و ظاهرا مایکروسافت برای رفع این محدودیت، دیسک درایو جداگانه برای اون به بازار عرضه می‌کند. هرچند، بر پایه برخی شواهد، کمی بعید به نظر می‌رسد که این داستان سلامت داشته باشد.

دقت داشته باشید که مایکروسافت در قبل به طور رسمی ساخت دستگاه استریم بازی‌های ایکس باکس با نام رمزی Keystone را تایید کرده، اما تا به امروز جزئیاتی از این پروژه از جمله تاریخ عرضه و راه‌اندازی اون به اشتراک نگذاشته است. از طرفی، فیل اسپنسر نیز تا به این ثانیه به گمانه‌زنی‌های هواداران واکنش علامت نداده و هیچ یک از منابع رسمی نیز سلامت ادعای فوق را تایید یا تکذیب نکرده است. بر این پایه، هنوز نمی‌توان با قاطعیت اعلام کرد که این دستگاه مرموز، همان پروژه کی‌استون خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *