یکی از رهبران کلیدی پروژه متاورس از شرکت متا جدا شد!

[ad_1]

براساس شرح اخیر خبرگزاری رویترز، یکی از رهبران کلیدی پروژه متاورس از کمپانی متا جهت پرداختن به یک زمان شغلی جدید جدا شده است.

آبان تتر

خروج شارما از Horizon تاریخ نامناسبی شکل گرفت و می‌تواند عواقب بزرگی برای آینده پروژه متاورس در پی داشته باشد‌. پروژه متاورس یک هدف عظیم و جاه‌طلبانه بود که آینده و اعتبار شرکت متا تا حد زیادی به اون بستگی دارد. این پروژه در ابتدا توجه بسیاری از علاقه‌مندان به تکنولوژی را به خود جلب کرد اما در ادامه، با کاهش چشمگیر قیمت زمین‌های متاورس نظر بسیاری از کارشناسان و کاربران نسبت به اون تغییر کرد.
اخیرا برای معرفی و جاذبه طرفدار Horizon Worlds در فرانسه و اسپانیا، مدیرعامل متا (مارک زاکربرگ) یک اسکرین‌شات را در Horizon منتشر کرد که در اون می‌توان چشمان بی‌روح و مرده کاراکتر او را مشاهده کرد. این داستان در هفته قبل به یکی از میم‌های پرطرفدار فضای غیر واقعی تبدیل شد. البته چند روز سپس مارک زاکربرگ عکس یک آواتار با جزییات زیادتر را منتشر کرد اما این واکنش برای جبران جراحت درون شده کافی نبود.

زیادتر بخوانید: متاورس چیست و چگونه درون Metaverse شویم؟

خروج یکی از رهبران کلیدی پروژه متاورس و شایعات به وجود آمده درباره آینده متا

به‌نظر می‌رسد که خروج یکی از رهبران کلیدی پروژه متاورس و مورد تمسخر قرار گرفتن آواتار زاکربرگ، در سنجیدن با ضربه‌هایی که این پروژه در آینده متحمل می‌شود فراوان ناچیز باشند.

Horizon Worlds

کمپانی متا با رونمایی از مقاوم‌‌افزارهای جدید کار خود را ادامه می‌دهد که از جمله اون‌ها می‌توان به هدست واقعیت غیر واقعی این شرکت نشانه کرد که در ماه اکتبر به شکل رسمی رونمایی می‌شود.

با وجود تمام تلاش‌هایی که برای به نتیجه رساندن متاورس شکل گرفته، احتمال می‌رود که این پروژه نه تنها سودی برای متا به هدیه نیاورد، بلکه هزینه‌های گزافی را برای کمپانی به دنبال خواهد داشته باشد. واجب به ذکر است که قسمت آزمایشگاه‌‌های واقعیت غیر واقعی متاورس طی سه ماه قبل حدود ۲.۸ میلیارد دلار اندوخته از دست داده است.

در ادامه، سخنگوی متا در ارتباط با خروج یکی از رهبران کلیدی متاورس (شارما) از پروژه، اظهار کرد که ما از شارما به‌خاطر تمام خدماتی که طی شش سال اخیر ارائه داده سپاس گذاریم. به مهربانی رهبری او، گروه Horizon به یک تیم قدرتمند با اهداف بلند پروازانه تبدیل شده است. همچنین، متا همیشه مکان مناسبی برای رشد چنین رهبرانی است. برای شارما آرزوی موفقیت می‌کنیم و فراوان با شادی هستیم که عملکرد او را در آینده مشاهده کنیم.

زیادتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره کناره‌گیری یکی از رهبران کلیدی متاورس از کمپانی متا چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید و جدیدترین اخبار علمی را با جونی دنبال کنید.

منبع: theverge

[ad_2]