۱۵ واقعیت جذاب جام جهانی فوتبال

[ad_1]

سلب وظیفه: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و
تحریریه مسئولیتی
درباره محتوای اون ندارد.

جام جهانی پربیننده‌ترین حادثه تلویزیونی است که حتی مسابقات المپیک را تحت تاثیر قرار داده است. بر طبق شرح‌هایی که ارائه شده و همچنین، تحقیقاتی که انجام شده است، تقریبا از هر نه نفر روی زمین، یک نفر بازی فینال جام جهانی ۲۰۰۶ را دید کرده است. در حال آماده، مسابقات جام جهانی شاهد رقابت ۳۲ تیم فوتبال برای کسب قهرمانی است. در سال ۲۰۱۰، ۲۰۴ تیم برای احراز شرایط شرکت در جام جهانی با یکدیگر رقابت کردند. اگر شما نیز به فوتبال و به‌خصوص مسابقات فوتبال جام جهانی علاقه‌مندید در ادامه با ما دنبال باشید تا با ۱۵ واقعیت جذاب در مورد جام جهانی فوتبال دوست شوید.

جام جهانی توسط فیفا برگزار می‌شود

فیفا (FIFA) مخفف Fédération Internationale de Football Association است. این سازمان که بازی‌های بین‌المللی فوتبال زنان و مردان را مدیریت می‌کند، در سال ۱۹۰۴ تاسیس شد. در حال آماده، ۲۰۹ سرزمین عضو این سازمان هستند. بنابراین، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز توسط فیفا برگزار می‌شود.

برزیل در تمام دوره‌های جام جهانی بازی کرده است

15 واقعیت جالب جام جهانی فوتبال

بزریل در جام جهانی

حقایقی که در مورد جام جهانی وجود دارد علامت می‌دهد که برزیل تنها کشوری است که از تاریخ شروع این رقابت‌ها در هر تورنومنت جام جهانی بازی کرده است. علاوه بر این، این سرزمین تاکنون دو بار میزبان جام جهانی بوده و نقش قابل‌توجهی در تاریخ فوتبال ایفا کرده است. از سوی دیگر، برزیل ۱۱ بار در جمع چهار تیم برتر قرار گرفته است.

جام جهانی در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ برگزار نشد

ممکن است برایتان جذاب باشد که بفهمید جنگ جهانی دوم دلیل شد دوره‌های چهار و پنجم جام جهانی برگزار نشود. پس از جنگ، بریتانیا که این سازمان را در سال ۱۹۲۰ ترک کرده بود، دوباره عضو فیفا شد. در این تاریخ، اروگوئه نیز مجددا به مسابقات جام جهانی پیوست.

مهیا شدن برای جام جهانی از سال‌ها قبل شروع می‌شود

اگرچه مسابقات جام جهانی هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود اما مسابقات مقدماتی اون بیشتر از دو تا سه سال قبل از اون شروع می‌شود. ازآنجایی‌که گاهی بیش از ۲۰۰ سرزمین متقاضی شرکت در رقابت‌های جام جهانی هستند، واجب است قبل از اون مسابقاتی مقدماتی برگزار شود تا درنهایت، ۳۲ تیم در مسابقات جام جهانی با یکدیگر رقابت کنند. مسابقات مقدماتی جام جهانی بر پایه قاره انجام می‌شوند. از سوی دیگر، تیم میزبان به‌شکل خودکار درون رقابت‌ها می‌شود و بنابراین، نیازی به شرکت در مسابقات مقدماتی ندارد.

جام جهانی فوتبال زنان در سال ۱۹۹۱ شروع شد

حقایق جام جهانی به ما می‌گوید که فیفا برای اولین بار توانست در سال ۱۹۹۱ جام جهانی فوتبال زنان را برگزار کند. اولین میزبان جام جهانی فوتبال زنان، چین بود که در این دوره از رقابت‌ها تیم ایالات متحده آمریکا توانست جام را به خانه ببرد. تاکنون، ایالات متحده آمریکا و آلمان هر کدام دو بار قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شده‌اند.

جام جهانی ۲۰۰۲ اولین بار در آسیا برگزار شد

اولین جام جهانی‌ای که در آسیا برگزار شد در سال ۲۰۰۲ بود. در این سال همچنین برای اولین بار جام جهانی دو میزبان داشت که کره جنوبی و ژاپن بودند. هشت سال سپس، آفریقای جنوبی اولین کشوری در آفریقا شد که میزبان جام جهانی بود و به همین سبب، توانست به‌شدت موردتوجه قرار گیرد.

سرزمین میزبان جام جهانی توسط کمیته اجرایی فیفا تعیین می‌شود

در حال آماده، کمیته اجرایی فیفا سرزمین میزبان جام جهانی را انتخاب می‌کند. کشورهای علاقه‌مند به میزبانی جام جهانی، توافقنامه‌ای را ارسال می‌کنند که شامل جزئیات مربوط به سرزمین خود، اطلاعاتی در مورد پیشنهادات توانا و همچنین، فرم‌های پرشده می‌شود. سپس، کمیته اجرایی فیفا از این کشورها بازدید می‌کند و با نظر‌گیری تصمیم می‌گیرند که ارزش فراوان داشتن میزبانی مسابقات را به کدام سرزمین اعطا کنند. این تصمیم‌گیری ممکن است تا هشت سال قبل از برگزاری مسابقات انجام شود.

آلمان بیشترین گل را در جام جهانی به ثمر رسانده است

15 واقعیت جالب جام جهانی فوتبال

رکورد گل زده آلمان

آلمان در دوره‌های مختلف جام جهانی، خود را به‌عنوان یک رقیب حیرت‌انگیز علامت داده است. اون‌ها چهار قهرمانی در جام حذفی، بیشترین بازی‌های فینال و همچنین، بیشترین بازی‌های نیمه‌نهایی را تجربه کرده‌اند. بنابراین، تعجبی ندارد که آلمان با ۱۰۶ بازی توانسته است رکورد بیشترین تعداد بازی‌ها در جام جهانی را ثبت کند. در این شکل، منطقی است که آلمان بیشترین گل را در مسابقات جام جهانی زده باشد. بهترین گلزن این مسابقات نیز میروسلاو کلوزه آلمانی بوده است.

به بازیکنان جام جهانی ۶ جایزه ارائه می‌شود

به بهترین بازیکنان فوتبال جام جهانی، شش جایزه داده می‌شود. جایزه بهترین بازیکن، توپ طلا نام دارد. توپ نقره و توپ برنز نیز به‌ردیف به بازیکنان دوم و سوم داده می‌شود. به بهترین گلزن مسابقات، کفش طلا اهدا می‌شود. کفش نقره و برنز نیز به گلزن‌های دوم و سوم اهدا می‌شود. بهترین دروازه‌بان نیز جایزه دستکش زرد را دریافت می‌کند. بهترین بازیکن کم سن هم از بین بهترین فوتبالیست‌های ۲۱ ساله یا کمتر انتخاب می‌شود.

جاست فونتین رکورد بیشترین تعداد گل را در یک تورنومنت ثبت کرده است

اگرچه جاست فونتین چهارمین بازیکن ازنظر تعداد گل جام جهانی در تاریخ است اما ۱۳ گلی که او را در این رتبه قرار داد، همگی در یک دوره از جام جهانی به ثمر رسیدند. اگر به فوتبال علاقه‌مندید و برای جام جهانی ۲۰۲۲ شور‌زده هستید، ممکن است از بازی با فوتبال دستی در این مدتی که به جام جهانی مانده خوشی ببرید و خوشبختانه، انواع مختلفی از فوتبال دستی در بازار وجود دارد که برخی از اون‌ها به‌شکل جدید، شغل ای و پایه دار طراحی شده‌اند و حتی قیمت فراوان مناسبی نیز دارند. حتی ممکن است در تاریخ خرید، بتوانید یک فوتبال دستی کم ارزش قیمت را تهیه کنید که اگرچه ممکن است بهترین مدل اون نباشد اما با توجه به قیمتی که دارد می‌تواند گزینه به‌صرفه‌ای باشد.

هند از جام جهانی کنار گذاشت زیرا نباید پابرهنه بازی می‌کرد

هند برای بازی در جام جهانی ۱۹۵۰ واجد شرایط بود اما درنهایت، از مسابقات انصراف داد. اون‌ها اجازه نداشتند که پابرهنه به زمین بازی بیایند اما اون‌ها تا اون تاریخ تنها به این شکل تمرین کرده بودند.

فقط ۸ سرزمین تاکنون توانسته‌اند قهرمان جام جهانی شوند

تا به امروز، تنها ۸ سرزمین قهرمانی جام جهانی را کسب کرده‌اند. این در صورتی است که تاکنون ۲۰ تورنومنت جام جهانی برگزار شده است. این کشورها شامل ایتالیا، برزیل، اسپانیا، آلمان، انگلیس، فرانسه، آرژانتین و اوروگوئه می‌شوند.

میروسلاو کلوزه بزرگترین گلزن جام جهانی است

میروسلاو کلوزه با ۱۶ گل در دوران وجود خود در جام جهانی، توانسته است بیشترین گل را در تاریخ جام جهانی به ثمر برساند. این بازیکن در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ برای آلمان بازی کرده است. او در سال ۲۰۱۴ توانست رکورد گلزنی رونالدو را بشکند و دلیل قهرمانی تیم کشورش در جام جهانی شود.

پله بیشترین قهرمانی را در جام جهانی تجربه کرده است

پله که یک فوتبالیست معروف و بهترین بازیکن قرن بیستم است، بیشترین مدال قهرمانی جام جهانی را به گردن خود آویخته است. این بازیکن برزیلی در مسابقات جام جهانی ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰، قهرمانی تیم کشورش را تجربه کرد.

کاپ ژول ریمه از سال ۱۹۸۳ مفقود شده است

متاسفانه، کاپ ژول ریمه در سال ۱۹۸۳ از سرزمین برزیل به سرقت رفت و از اون تاریخ مفقود شده است. سیزده سال سپس نیز جام نقره استرلینگ که روکش طلا داشت دزدیده شد. برخی بر این باورند که این جام‌ها ذوب شده‌اند زیرا دیگر اثری از اون‌ها مشاهده نشده است.

درنهایت، اگر به فوتبال علاقه‌مندید و از تماشای رقابت‌های جام جهانی خوشی می‌برید، ممکن است دانستن واقعیت‌هایی که در این مقاله به اون‌ها نشانه شد برای شما فراوان جذاب باشد و حتی دلیل شود که از تماشای مسابقات زیادتر خوشی ببرید. حتی می‌توانید این واقعیت‌ها را با دوستان و افراد خانواده خود به اشتراک بگذارید و به افزایش آگاهی دیگران کمک کنید.

[ad_2]