۲ تا ۵ سال زندان در صبر ستاره جنجالی پاریس

[ad_1]

جلسه دادگاه محاکمه نیمار به اتهام کلاهبرداری و فساد مالی در حالی امروز در اسپانیا شروع شد که گفته می‌شود این بازیکن در شکل محکومیت به ۲ تا ۵ سال زندان محکوم خواهد شد.

به شرح وقت سحر به تعریف از ایرنا، نیمار جونیور ستاره فوتبال پاری‌سن‌ژرمن و برزیل و هشت نفر دیگر روز دوشنبه در اسپانیا به اتهام کلاهبرداری و فساد مالی در انتقال این بازیکن به بارسلونا از سانتوس در سال ۲۰۱۳ محاکمه شدند.

رویترز امروز در خبری نوشت:

«دادستان اسپانیا به دنبال دو سال زندان و جریمه ۱۰ میلیون یورویی (۹.۸ میلیون دلار) برای نیمار هستند. آنها همچنین خواهان پنج سال زندان برای ساندرو روسل، رئیس گذشته بارسا و ۸.۴ میلیون یورو جریمه برای باشگاه هستند.»

این پرونده به ادعای شرکت اندوخته‌گذاری برزیلی DIS، که مالک ۴۰ درصد از حقوق نیمار در تاریخ وجود در سانتوس بود، می‌پردازد، این شرکت مدعی است حق آنها به دلیل اینکه ارزش معامله کمتر اعلام شده بود، از دست رفته است.

این شرکت برای نیمار پنج سال بازداشت، جریمه نقدی به ارزش ۱۴۹ میلیون یورو و محرومیت از بازی برای وقت تاریخ محکومیت قاضی درخواست کرده است.

به دنبال نیمار ۳۰ ساله، متهمان شامل والدین او، نمایندگان دو باشگاه، جوزپ ماریا بارتومئو و روسل، روسای گذشته بارسا و اودیلیو رودریگز، رئیس گذشته سانتوس هستند.

نیمار و پدرش در حالی که لباس مشکی پوشیده بودند، با روسل، رئیس گذشته بارسلونا در سالنی روبروی محل برگزاری دادگاه کمی سپس از ساعت ۱۰ سحر صحبت کردند و خندیدند.

پائولو ناصر وکیل DIS روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در بارسلونا گفت: نیمار با همدستی والدینش و هیئت مدیره بارسلونا و سانتوس به اطمینان مشتریان من خیانت کرد.

ناصر گفت: «هزینه واقعی معامله (بین سانتوس و بارسلونا) ۸۲ میلیون یورو بود و تنها ۱۷ میلیون به نام انتقال رسمی ظاهر شد.

او گفت که نیمار همچنین به بالاترین منظور فروخته نشده است، زیرا باشگاه‌های دیگری نیز برای خدمات او ۶۰ میلیون یورو منظور داده بودند.

همه متهمان قبلاً چندین بار هرگونه تخلف را انکار کرده اند.

شرکت حقوقی Baker McKenzie که از نیمار و خانواده‌اش نگهداری می‌کند، در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنها استدلال خواهند کرد که دادگاه‌های اسپانیا “صلاحیت نگهداری به خانواده نیمار را ندارند” زیرا این انتقال شامل یک شهروند برزیلی در برزیل است.

نیمار، یکی از اعضای کلیدی تیم برزیل که ماه آینده به جام جهانی قطر می‌رود، در سال ۲۰۱۷ درخواست تجدید نظر در دادگاه عالی اسپانیا را از دست داد و راه را برای محاکمه دوباره کرد.

مشخص نیست که آیا از نیمار خواسته می‌شود تا در تمام جلسات دادگاه که صبر می رود هفت روز طول بکشد، وجود داشته باشد یا نه.

نیمار در بازی شب قبل پاری‌سن‌ژرمن مقابل رقیب همیشگی المپیک مارسی تنها گل بازی را به ثمر رساند. این تیم روز جمعه در لیگ ۱ به مصاف آژاکسیو خواهد رفت و در ۲۵ اکتبر در لیگ قهرمانان اروپا میزبان مکابی هیفا خواهد بود.

نیمار قرار است روز جمعه شهادت دهد، اما او می‌تواند به دنبال تغییر تاریخ دادگاه باشد.

[ad_2]