۷ توصیه برای داشتن رفتار صحیح با کودک نوپا

[ad_1]

۷ توصیه برای داشتن رفتار اصولی با کودک نوپا

زیادتر مادران فکر می‌کنند برای تربیت کودک خود فقط دادن عشق به اون‌ها کافی است و همین ‌که با کودک با مهربانی برخورد کنیم، یعنی تمام الزامات تربیتی را رعایت کردیم. اما قطعا تربیت کودک به مهربانی کردن ختم نمی‌شود. در ادامه به بررسی نحوه برخورد با کودک نوپا خواهیم پرداخت.

نوزاد

تشویق بابت کارهای خوب

به مواقعی که فرزندان تان کارهای خوب انجام می دهند توجه و اون‌ها را با دادن حتی یک جایزه کوچک تشویق کنید.

پرت ‌کردن حواس‌ کودک در تاریخ انجام کار اشتباه

خوب تر است حواس کودکان نوپا را که کوشش در انجام کارهای بد دارند، پرت کنید و اون‌ها را به انجام دادن کارهای صحیح هدایت کنید.

در برابر لجبازی‌ هایشان، نه بگویید

معمولا کودکان در این سن و سال فراوان لجباز هستند و انس دارند با گریه و جیغ خواسته‌های خود را از والدین طلب کنند. حواس‌تان باشد در مقابل هر خواسته‌ای از کودک‌تان کوتاه نیایید و به او نه بگویید.

الگو باشید

کودکان نوپا همیشه نمی‌دانند کاری که انجام می‌دهند اشتباه است. این شما هستید که باید روش صحیح تعامل با دنیای دور و بر‌شان را به اون‌ها علامت دهید. برای مثال به اون‌ها بیاموزید که چگونه با حیوانات مهربان باشند و به دنیا صدمه نرسانند.

پیامد کارهایش را به او توضیح دهید

معرفی پیامدها به نام یک دستورالعمل برای ردیف فراوان مهم است. با راحتی و قاطعیت عواقب کارهای نادرست را برای کودک خود توضیح دهید و ایمن شوید که کودک‌تان اون‌ها را به روشنی درک کرده است. یادتان نرود باید این عواقب متناسب با سن او باشد.

یواش و تحت کنترل باشید

آیا توجه کرده‌اید که هنگامی  ناراحت و ناراحت هستید، کودک شما همان رفتار شما را تقلید می‌کند و ناراحت و کم‌سخن می‌شود؟ شما اولین معلم فرزندتان هستید. کوشش کنید حتی در مواقعی که فراوان عصبانی و عصبانی هستید. خودتان را کنترل کنید تا استرس  شما  به فرزندتان منتقل نشود.

گاهی رفتارهای بد را نادیده بگیرید

همیشه واجب نیست مقاوم‌گیر باشید. بسته به شرایط حتی می‌توان از اشتباه‌های جزئی نیز چشم پوشی کرد. شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را می‌توانید نادیده بگیرید.

منبع: khorasannews.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

برای دیدن منبع این مطلب اینجا کلیک کنید by [author_name]

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قطعه دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

….

[ad_2]