۹ بازیگر معروف هالیوود که پس از یک دوره افت بازگشتی قدرتمندانه داشتند

[ad_1]

زندگی می تواند همانند گردونه ی شانس مملوء از غافلگیری باشد، حتی برای ستاره های محبوب مان. اون ها ممکن است زمانی تصمیم بگیرند برای مدتی بازیگری را کنار بگذارند یا به زندگی شخصی خود برسند. با این حال، برخی از اون ها پابرجا کرده اند که عشق شان به بازیگری ارزش وجود دوباره در برابر دوربین را دارد و فراوان زود توانستند دوباره به شهرت برسند.

در ادامه از بازیگران معروف هالیوود خواهیم گفت که پس از یک دوره افت و کم کاری توانستند بازگشتی قدرتمندانه داشته باشند.

کیانو ریوز: جان ویک (John Wick)

1 f9510b5790b0c1c6d2f1b458ee

به نام یکی از پرخواهان ترین بازیگران دهه ی ۱۹۹۰، گرفتن یک نقش پایدار دیگر همانند «نئو» در فرانشایز «ماتریکس» (The Matrix) برای کیانو ریوز کار سختی نبود. با این حال، این ستاره در اواخر دهه ی ۲۰۰۰ بدون داشتن تقریباً هیچ فیلم پرفروش و موفقی وجود کمرنگی در عرصه ی سینما پیدا کرد.

سرانجام در سال ۲۰۱۴ با نقش «جان ویک»، موفقیت عظیم بعدی کیانو ریوز رقم خورد. بازی او در این نقش تمجید بسیاری از هواداران کهنه و جدیدش را برانگیخت.

رابین رایت: خانه پوشالی (House of Cards)

2 bc8e23517899ee50a8b8c4fd06

رابین رایت با نقش های ماندگاری همچون «پرنسس باترکاپ» در فیلم «عروس شاهزاده» (The Princess Bride) و «جنی» در فیلم «فارست گامپ» (Forrest Gump) در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ و آغاز دهه ی ۱۹۹۰ به شهرت رسید. با این حال، این بازیگر طی سال های بعدی نقش آفرینی شاخصی نداشت. اما سریال برنده و محبوب «خانه پوشالی» که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ پخش شد، او را به جایزه ی گرمی رساند.

شان آستین: چیزهای شگفت آور تر (Stranger Things)

3 6f71e35fc384ac1e02e12c8c0e

شان آستین که بازیگری را از کودکی شروع کرده، در آثار موفقی وجود پیدا کرد که او را به شهرت رساند، از جمله سه گانه ی «ارباب حلقه ها» (Lord of the Rings) که در اون نقش یک هابیت به نام «سمی وایز» را داشت. اما او در سال های بعدی در نقش هایی کوچک تر در فیلم هایی کمتر معروف وجود پیدا کرد.

با این حال، سریال «چیزهای شگفت آور تر» با سپردن نقش «باب نیوبی» به او در دوره دومش زمان دوباره ای به این بازیگر داد، شخصیتی که فراوان زود به محبوبیت رسید.

مندی مورچه: این ما هستیم (This Is Us)

4 84d40a5caa8ddb81ac9ce8505a

مندی مورچه در آغاز دهه ی ۲۰۰۰، بازیگر و خواننده ای نویدبخش و ستاره ی اصلی فیلم های نوجوانانه ای همانند «پیاده روی به یادماندنی» (A Walk to Remember) و «دفتر خاطرات شاهدخت» (The Princess Diaries) بود. با این حال، هنگامی فعالیتش در عرصه ی موسیقی با مشکلاتی رو به شد، این داستان حضورش در عرصه ی بازیگری را هم تحت نشان قرار داد.

او با هالیوود تقریباً خداحافظی کرده بود تا اینکه برای نقش «ربکا پیرسون»، شخصیت اصلی سریال «این ما هستیم» انتخاب شد. بازی او در این نقش با استقبال مخاطبان سریال رو به رو شد. این امر علاقه به بازیگری را دوباره در او زنده کرد و دلیل بازگشتش به خوانندگی هم شد.

متیو مک کانهی: کاراگاه حقیقی (True Detective)

5 11911e5bc1b9646bccb7fbf248

متیو مک کانهی این روزها پای پابرجا هر فیلم برنده و پرفروشی است، اما از ابتدا اینگونه نبود. وجود در فیلم های کمدی رمانتیک متعدد دلیل افت او در عرصه ی بازیگری شد. اما بازی او در نقش کاراگاه «راستین شانه» در فیلم «کاراگاه حقیقی» او را به روزهای اوجش بازگرداند.

خواکین فینیکس: او (Her)

7 b1002f5da89f0f4fefac1892f9

خواکین فینیکس به دنبال برادرش ریور فینیکس در دهه ی ۱۹۹۰ ستاره ی فیلم های نوجوانانه بود و موفقیت های او تا آغاز دهه ی ۲۰۰۰ با وجود در فیلم های «گلادیاتور» (Gladiator) و «سر به راه باش» (Walk the Line) ادامه یافت.

او اما مدتی وجود کمرنگی در سینما داشت تا سال ۲۰۱۳ که با بازی در نقش «تئودور» ِ تنها در فیلم «او» به عرصه ی شهرت بازگشت. این نقش در جدید ای برای او در هالیوود دوباره کرد و او در سال های بعدی توانست در پروژه های عظیم تری وجود یابد که در نهایت اسکار بهترین بازیگر مرد را برایش به هدیه آورد.

الکسیز بلدل: سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)

11 23f7175f3c9f3f94c93506b190

«روری گیلمور» ِ سریال «دختران گیلمور» (Gilmore Girls) الگوی هر علم آموز نوجوانی در درسخوانی بود و بازی الکسیز بلدل این نقش را ماندگارتر کرد. کوشش بازیگری او با بازی در فیلم هایی همانند The Sisterhood of Traveling Pants و دنباله ی اون در آغاز دهه ی ۲۰۰۰ ادامه یافت. اما سپس از اون در فیلم عظیم دیگری وجود پیدا نکرد.

او با فیلم «دختران گیلمور: یک سال از زندگی» (Gilmore Girls: A Year in the Life) بازگشت موفقی داشت و یک سال سپس برای نقش «امیلی»، یکی از شخصیت های کلیدی سریال محبوب «سرگذشت ندیمه» انتخاب شد.

وینونا رایدر: چیزهای شگفت آور تر (Stranger Things)

13 d477ef50ecb7888a7b2780827d

وینونا رایدر با حضورش در دوره اول «سریال شگفت آور تر» در نقش «جویس بایرز»، یکی از شخصیت های کلیدی این مجموعه شهرت گذشته خود را دوباره به دست آورد. طرفداران او در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ و آغاز دهه ی ۱۹۹۰ فراوان زود جاذبه این سریال شدند و بازگشت او سپس از کناره گیری طولانی اش از بازیگری را تمجید کردند. او در دوره آخر سریال پرطرفدار «چیزهای شگفت آور تر» دوباره وجود یافته است.

[ad_2]