⚡️🔥 فال پنجشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱ (روزانه، حافظ، قهوه، ابجد و تاروت)

[ad_1]


فال پنجشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱
فال پنجشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱

فال های جدید برای روز پنجشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱ همگی به روز شدند.

چگونه فردایی خوب تر برای خود بسازیم؟

زندگی پر از بالا و نشیب است. ما در زندگی هم لحظات خوب را سپری می کنیم، و هم لحظات بد را. اما اگر به شما بگوییم که راهکارهای کوچکی وجود دارد که می توانید در روتین زندگی تان اعمال کنید تا زندگی تان آسان تر شود چه؟

گاهی زمان‌ در شرایطی گیر می کنیم که نه به نفع ماست، نه به نفع اهداف مان، و نه به نفع سلامتی و رفاه مان!

در چنین لحظاتی، معمولا وابسته استرس و افسردگی می شویم و به این فکر می کنیم که برای چی زندگی اینقدر مقاوم است! و از خودمان سوال می کنیم که آیا واقعا می توانیم دوباره حس شادی کنیم و زندگی روی خوشش را به ما علامت دهد؟ این امر می تواند منجر به خودتخریبی ما شود.

اما راه هایی وجود دارد که می توانیم زندگی مان را از جدید بسازیم و مجددا هم برای خودمان و هم برای اطرافیان مان، سودمند واقع شویم؛ می توانیم به اون روی زندگی دوباره گردیم و متوجه شویم که زندگی چقدر آسان تر شده است. چطور؟ به موارد زیر توجه کنید:

1. روتین های مناسبی ساختن کنید

هر روز، با یک روتین خوب شروع می شود. تاریخ اون رسیده که به زندگی تان ارزش اضافه کنید، به خودتان برای مرتب بودن انگیزه دهید، بر خود مراقبتی تمرکز کنید و انس های تندرست را تمرین کنید.

شما می توانید جهت افزایش استفاده وری و رشد، هم روتین روزانه و هم روتین شبانه مناسب داشته باشید.

2. خود مراقبتی را تمرین کنید

بیایید به خود مراقبتی توجه بیشتری کنیم. صرف 15 تا 30 دقیقه تاریخ در روز برای توجه و نگهداری از خود، زندگی را برای شما آسان تر خواهد کرد. چگونه؟

به جای حس استرس و نگرانی در مورد اینکه تاریخ کافی برای انجام کارهای مورد علاقه تان را ندارید، می توانید این تاریخ را صرف تمرکز بر روی خودتان کنید.

3. هیچ چیز را به خودتان نگیرید!

اینکه هر چیزی را به خودتان نگیرید، یکی از ضروری ترین قسمت ها برای آسان تر شدن زندگی خودتان و دیگران می باشد.

یادتان باشد رفتار دیگران همیشه مربوط به شما نیست، مربوط به خودشان است. اگر نگذارید این رفتارها بر شما تاثیر بگذارند، ذهن تان همیشه در راحتی خواهد بود و همیشه مهیا روبرویی با هر موقعیتی هستید.

4. افراد سمی را کنار بگذارید

افراد سمی، حال شما را بد می کنند و می توانند به زندگی تان انرژی منفی درون کنند. این قدرت را از اون ها بگیرید! راحتی ذهنی شما باید برایتان در اولویت باشد.

5. از راضی کردن دیگران دست بکشید

دیگر به دنبال تایید دیگران نباشید و با خودتان و ارزش هایتان راستگو باشید. شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید؛ خصوصا از راه فدا کردن نیازهای خودتان!

6. نه گفتن را یاد بگیرید

اگر نه گفتن برایتان مقاوم است، دلواپس نباشید! شما تنها نیستید! افراد زیادی همانند شما نمی توانند نه بگویند اما شما می توانید با یادگیری قدرت نه گفتن، زندگی تان را آسان تر کنید.

7. همیشه راستگو باشید

این امر هم در مورد خودتان صدق می کند و هم در مورد دیگران. صداقت، همیشه بهترین سیاست است. صداقت و روراستی، مزایای زیادی دارد از جمله به دست آوردن اطمینان دیگران، توانایی ارزش فراوان داشتن کردن به خود، استرس کمتر و…

8. وظیفه کارها و اشتباهات تان را بپذیرید

همه ما مرتکب اشتباه می شویم. مهم نحوه واکنش شما نسبت به اشتباهات و چگونگی پذیرش وظیفه اون هاست. اگر اشتباهی مرتکب شدید، اون را بپذیرید و تلاش نکنید پنهان کنید. با پنهان کردن یک اشتباه، گاها زیان بیشتری به بار می آورید.

9. صبوری را تمرین کنید

همه ما می توانیم در زندگی کمی صبورتر باشیم. اجازه ندهید کوچک ترین چیزها شما را از کوره به در برد. البته به سخن آسان است، اما اگر اون را تمرین کنید، قادر خواهید بود در هر شرایطی یواش بمانید.

10. نا امیدی را در زندگی بپذیرید

نا امیدی در زندگی نزد می آید. ممکن است دیگران نا امیدمان کنند یا حتی خودمان، خودمان را نا امید کنیم. نکته مهم این است که این نا امیدی را به نام بخشی از زندگی بپذیریم. فقط تلاش کنید نا امیدی در قلب تان نفوذ نکند. به خودتان یادآور شوید که هر کسی در هر شرایطی می تواند تغییر و رشد کند.

11. عشق به خود را تمرین کنید

شروع به دوست داشتن خود کنید. بی قید و شرط! می توانید با نگهداری و توجه به خود، و یا با استفاده از عبارات تاکیدی مثبت این عشق را ابراز کنید.

12. اهداف قابل دستیابی تعیین کنید

تعیین اهدافی که به دور از دسترسی هستند، منجر به نا امیدی می شوند. تلاش کنید برای خود اهداف کوچک قابل دستیابی تعیین کنید.

13. در شکل نیاز، کمک بخواهید

گاهی از کمک خواستن خجالت می کشیم. شاید به این سبب که نمی خواهیم مزاحم دیگران شویم. اما دیگران عاشق کمک کردن به شما هستند! به خودتان یاد دهید که هیچ اشکالی ندارد اگر درخواست کمک کنید.

14. شکرگزاری را تمرین کنید

شکرگزار بودن بابت آنچه که دارید، به جای تمرکز بر آنچه ندارید، شما را به سوی یک زندگی رضایت قسمت تر و شادتر سوق می دهد. می توانید این شکرگزاری را به شکل نوشتاری یا گفتاری انجام دهید.

15. بخشش را یاد بگیرید

بخشش از نظر هر کس معنای متفاوتی دارد. هر معنایی که برای شما داشته باشد، تلاش کنید اون را تمرین کنید و دیگران را ببخشید. این کار زندگی شما را آسان تر می کند.

16. زندگی تان را از شلوغی ها پاک کنید

آیا زندگی تان با عجله به نظر می رسد؟ ساختن فضا و پاکسازی چه به شکل فیزیکی و چه به شکل ذهنی، زندگی آسان ترین برایتان رقم می زند.

17. بر ارزش تمرکز کنید

چه چیزی در زندگی شما ارزش دارد؟ ارزش هایتان را در زندگی مشخص کنید بر اسا اون ها زندگی کنید. این کار دلیل می شود تمرکزتان روی چیزهای مهم زندگی باشد.

18. مواظب سلامتی تان باشید

داشتن یک سبک زندگی تندرست، مهم ترین کاری است که می توانید برای خود انجام دهید. یک سبک زندگی تندرست، بر رفاه ذهنی و فیزیکی تمرکز دارد و سطح انرژی شما را بالا برده، و دلیل می شود در مورد خودتان حس خوبی داشته باشید.

19. نیازهای خودتان را در اولویت قرار دهید

اگر برای دیگران پا روی نیازهای خودتان می گذارید، شما وابسته حس بی میلی و استرس خواهید شد. یادتان باشد ابتدا به خودتان و نیازهایتان توجه کنید و بفهمید که با این کار، اتفاقا برای نگهداری از دیگران هم فضای کافی دارید.

20. کنترلگری را کنار بگذارید

ما بیشتر فکر می کنیم باید همه چیز در زندگی تحت کنترل مان باشد. غافل از اینکه برخی چیزها از کنترل ما خارج اند. با پذیرش این واقعیت که شما تنها یک نفر در بین میلیاردها انسان در این دنیا هستید و دنیا برنامه های خودش را دارد و گاها این برنامه ها مطابق با میل و خواسته شما نیستند، زندگی آسان تری خواهید داشت.

21. خوب بخوابید

کاهش اضطراب، افزایش توانایی های فکری و خلق و اخلاق خوب تر، تنها برخی از فواید خواب خوب و کافی شبانه هستند. هیچ کس دوست ندارد کل روزش را مشغول چرت زدن و بداخلاقی کردن باشد!

با بهبود الگوهای خواب تان و ساختن انس های تندرست خواب، می توانید به طرز چشمگیری زندگی تان را بهبود بخشیده، و اون را آسان تر کنید.

فال حافظ کوکا

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *