10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند از دید سایت جونی

[ad_1]

بازی‌های ویدیویی وجود دارند که احتمالاً گیمرها آنها را از دست داده‌اند. به معرفی 10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند خواهیم پرداخت.
اینگونه به نظر می رسید که بازی‌هایی که بر پایه فیلم ساخته می‌شوند تقریباً از مد افتاده‌اند، اما موفقیت Lego Star Wars: The Skywalker Saga پابرجا می‌کند که هنوز بازاری برای آنها وجود دارد. علی‌رغم شهرت بدی که دارند، بازی‌هاییکه از روی فیلم‌ ساخته می‌شدند در قبل در همه جا وجود داشتند.

10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند

از دید سایت جونی

  1. Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events
  2. Over The Hedge
  3. White Men Can’t Jump
  4. Tron: Legacy
  5. World War Z
  6. Battleship
  7. John Wick
  8. The Godfather
  9. Seven Samurai
  10. Plan 9 From Outer Space
10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند
10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند, فیلم هایی که از روی بازی ساخته شدند

از نظر کیفیت، از Goldeneye 007 بی‌نقص گرفته تا فیلم Street Fighter: The Movie: The Game، این بازی‌ها قسمت بزرگی از چشم‌انداز بازی‌های ویدیویی هستند. برخی از این‌ها، چه لیاقتش را داشتند و چه نه، فراوان به شهرت رسیدند. اون‌هایی که در زیر انبوهی از اخبار بازی‌های دیگر دفن شده‌اند و به ندرت تبلیغ شده‌اند، ممکن است طرفداران ندانند که این فیلم‌ها بازی‌هایی هم دارند.

Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events

10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند
10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند, فیلم هایی که از روی بازی ساخته شدند

با انتشار یک سری جدید از نتفلیکس، فیلم سال 2004 با بازی جیم کری دیگر تنها اقتباسی از مجموعه‌ای از رویدادهای زشت لمونی اسنیکت نیست. حتی کسانی که فیلم اصلی را برای دارند، ممکن است از بازی ویدیویی اون اطلاعی نداشته باشند، که به طرز حیرت‌انگیزی عالی بود.
بازیکنان با بازی در وقایع فیلم و سه کتاب اول، ابزارهای جدیدی را برای کمک به آنها اختراع کردند، مناطق شگفت آور و نا آشنا را کشف کردند و با سرسپردگان کنت اولاف مبارزه کردند. قسمت‌های خاصی از بازی ممکن است خسته‌کننده باشند، و سطوح بعدی ممکن است به‌شدت مقاوم شوند، اما A Series of Unfortunate Events یک بازی حیرت‌انگیز و مشغول‌کننده بود که بسیاری از طرفداران ممکن است متوجه وجود اون نشده باشند.

Over The Hedge

10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند
10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند, فیلم هایی که از روی بازی ساخته شدند

از آنجایی که ظاهراً همه فیلم‌های کودکانه دهه 2000 دارای یک بازی ویدیویی تساوی بودند، نباید تعجب آور باشد که Over The Hedge تفاوتی نداشت. چیزی که تا حدودی غافلگیرکننده بود این است که علیرغم آنچه منتقدان ممکن است بگویند، بازی در واقع فراوان مشغول کننده بود.

Over the Hedge قطعاً مشکلات خود را داشت، با گیم‌پلی تکراری و برخی قسمت‌های غیرممکن تاریک، اما سطوح مشغول‌کننده‌ای همانند یک شهربازی متروکه و غار وینسنت، انبوهی از کلاه‌های کلکسیونی که شخصیت‌ها می‌توانستند از اون استفاده کنند، و برخی مینی‌گیم‌های شور‌انگیز و خوشی‌قسمت نیز داشت. . تا حدودی شرم آور است که Over the Hedge کنار راه افتاد.

White Men Can’t Jump

بازی‌های ویدیویی بسکتبال می‌توانند فراوان محبوب باشند، فقط باید به سری NBA 2K دید کرد. ظاهراً بازی‌های مبتنی بر فیلم‌های دهه 90 درباره وودی هارلسون که افراد را در بسکتبال مشغول می‌کند، نیستند. White Men Can’t Jump یک کمدی ورزشی مشغول کننده بود، اما متاسفانه بازی چندان برنده نبود.
در حالی که یک بازی تساوی بسکتبال امکان پذیر است، White Men Can’t Jump احتمالاً در خط مقدم ذهن بسیاری از افراد در وقت اقتباس فیلم ها نبوده است و متأسفانه گیم پلی بازی کار زیادی برای اثبات اشتباه آنها انجام نداده است. هم گیم‌پلی و هم گرافیک اون تغییر یافته بود، اما White Men Can’t Jump یکی از اولین بازی‌های آتاری جگوار بود که دارای قابلیت چهار نفره بود، بنابراین حداقل چیزی دارد.

Tron: Legacy

از آنجایی که فیلمی است که در یک بازی ویدیویی اتفاق می‌افتد و توسط دیزنی ساخته شده است، احتمالاً Tron: Legacy یک بازی تساوی دریافت کند. در واقع، اون را چند نسخه محبوب و معقول دریافت کرد. ترون: تکامل موفقیت قابل قبولی بود، اما متأسفانه از اون تاریخ تا به امروز در ابهام محو شده است.

این مایه شرمساری است، زیرا Tron: Evolution یکی از مجرمانه ترین بازی های دارای مجوز سال های اخیر است. Evolution با بیان یک قصـه نزد حقوق جذاب برای فیلم، از اکتشاف آزادانه مشغول کننده، مبارزات متنوع و برخی تصاویر بصری عالی خوشگل برخوردار بود. این بازی همچنین دارای یک مجموعه چندنفره دقیق بود، اما متأسفانه بازی آنقدر مبهم شده است که اساساً تعطیل شده است.

World War Z

World War Z با رمان اصلی خود فراوان متفاوت بود، اما فیلم زامبی موفقیت بزرگی داشت. چیزی که نسبتاً مورد توجه قرار نگرفت، بازی تیراندازی تساوی بود که چندین سال سپس در سال 2019 منتشر شد. بازی زیادتر از فیلم از کتاب پیروی کرد، اما تا حدودی به نام یک اسپین آف برای فیلم تنظیم شده است.

اقتباس بازی World War Z یک بازی تیراندازی چهار نفره بود که بازیکنان را در مقابل انبوهی از زامبی ها قرار می داد. متأسفانه برای World War Z، بیشتر با سری Left 4 Dead سنجیدن می‌شد و در سنجیدن با دیگر بازی‌های زامبی، تفاوت چندانی نداشت. متأسفانه، World War Z یک بازی توانا و مشغول کننده است، اما نمی تواند کاملاً برجسته باشد.

Battleship

فیل در اتاق در مورد تطبیق کشتی جنگی 2012 به یک بازی ویدیویی این است که Battleship قبلاً بر پایه یک بازی ساخته شده است. یک بازی رومیزی Battleship در واقع دارای دو بازی ویدیویی است که یکی از آنها به اندازه کافی تیراندازی اول شخص است و دیگری یک استراتژی نوبتی وفادارتر.

متأسفانه، هیچ یک از بازی های Battleship عملکرد وحشتناکی نداشتند، با بررسی و فروش ناتوان نسخه FPS، اگرچه تنوع استراتژی کمی خوب تر دریافت شد. همانند فیلمی که بر پایه اون ساخته شده بودند، هر دو تجسم کشتی جنگی به سرعت به زباله دان تاریخ رفتند.

John Wick

جان ویک درجه خود را به‌عنوان یکی از عظیم‌ترین نام‌های اکشن طی چند سال قبل تثبیت کرده است، و رقص جنگی پرنور فیلم‌های جان ویک برای اقتباس از بازی‌های ویدیویی عالی به نظر می‌رسد. با این حال، تنها بازی واقعی تای-این تا کنون آنقدر سر و صدای کمی داشته است که احتمالاً بسیاری حتی از وجود اون خبر نداشتند.

جان ویک هکس، شوت ام آپ ساده نیست که از یک بازی جان ویک صبر داشته باشیم. Hex در واقع یک بازی استراتژی فراوان منحصر به فرد است که در اون بازیکنان باید از تاکتیک های هوشمندانه ای برای مانور دادن جان در سطوح شبکه همانند و پاکسازی دشمنان استفاده کنند. سبک بازی منحصر به فرد جان ویک هکس ممکن است یکی از دلایل نادیده گرفته شدن اون باشد، اما همچنین یکی از دلایل اصلی بررسی اون است.

The Godfather

فیلم همیشگی فرانسیس فورد کاپولا، پدرخوانده، به نام یکی از بهترین فیلم های ساخته شده در تاریخ ثبت شد و سبب خوبی هم دارد. با وضعیت افسانه‌ای خود، می‌توان فکر کرد که یک اقتباس از بازی‌های ویدیویی می‌توانست فراوان عظیم‌تر از موفقیت آمیز بودن بازی در سال 2006 باشد.

بازی ویدیویی پدرخوانده، بازیکنان را به نام یک شخصیت اصلی در خانواده جنایی کورلئونه معرفی می‌کند، که در رتبه‌های بالاتری قرار می‌گیرد و در چند تا از بزرگترین لحظات فیلم، همانند منظره‌ بدنام سر اسب، نقش داشته است. با یک دنیا دوباره دقیق و بسیاری از ستاره های فیلم که نقش خود را برای صداپیشگان بازی می کنند، حیرت انگیز است که پدرخوانده بیشتر در این ژانر نادیده گرفته می شود.

Seven Samurai

یکی دیگر از رقبای یکی از بهترین فیلم های تمام دوران، هفت سامورایی آکیرا کوروساوا، فیلمی شاخص بود. هفت سامورایی پر از شخصیت های پوسته پوسته و منظره‌ های دیدنی و جذاب، تا به امروز همچنان بر فیلم های اکشن نشان می گذارد.
اگر طرفداران نمی دانستند که Seven Samurai دارای یک بازی ویدیویی است، احتمالاً به این سبب است که Seven Samurai 20XX تقریباً هیچ ربطی به فیلم ندارد. 20XX در یک ژاپن آینده‌نگر می‌گذرد و بازیکنان را در برابر سایبورگ‌ها و حرکت‌یافته‌ها در طرحی قرار می‌دهد که فراوان مانند قصـه فیلم است. نظرات خود بازی متفاوت بود، اگرچه برخی از انتقادات ممکن است به سبب چالش دشوار زندگی مطابق با فیلم باشد.

Plan 9 From Outer Space

از بهترین فیلم‌های تمام دوران گرفته تا اون‌هایی که بیشتر بدترین اون‌ها به حساب می‌آیند، طرح 9 از فضای بیرونی اد وود آنقدر بد است که به‌خاطر جذابیتش طرفدارانی را به خود جلب کرده است. چنین فیلمی با پانل جهانی یا بهترین یا بدترین انتخاب برای یک بازی تساوی بود، اما به هر حال یکی از اون ها بود.

Plan 9 From Outer Space یک بازی ماجراجویی نقطه و کلیک است که بازیکنان در واقع باید فیلم اصلی را ردیابی کرده و از ویرایش نجات دهند. بازی شهرت بد فیلم را در بغل گرفت و مسخره کرد، و همچنین با استقبال ضعیفی روبرو شد، اگرچه برای یک اقتباس واقعی راه دیگری نمی توانست باشد.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 فیلمی که نمی‌دانستید بازی ویدئویی هم دارند از دید سایت جونی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]