10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت ؛ اصلی‌ترین شخصیت‌های دنیای تالکین

[ad_1]

الف‌ها، اصلی‌ترین سبب جذابیت دنیای ارباب حلقه‌ها هستند. با ما دنبال باشید تا به 10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت بپردازیم.

در قصـه‌های افسانه‌ای جی. آر. آر تالکین، الف‌ها یکی از نژادهای افسانه‌ای ساکن زمین یا همان سرزمین میانه هستند و در قبل‌ای دور بوجود آمده‌اند و کهنه‌ترین نژاد این دنیا هستند. الف‌ها در قصـه‌های هابیت و ارباب حلقه‌ها ظاهر شدند و تاریخی پیچیده‌تر از آنچه که فکرش را بکنید دارند.

تالکین یکی از بهترین نویسنده‌هایی بود که الف‌ها را تعریف کرد و قبل‌ی آنان را به طرز پهناور‌ای علامت داد. او برای الف‌ها زبان مخصوص خلق کرد و به شکلی کامل اون را گسترش داد. همانطور که در تاریخ سرزمین میانی و رمان‌های تالکین گفته شده است، الف‌ها نسبت به انسان‌ها سبک زندگی متفاوتی دارند. در سرزمین میانه، دو گونه‌ی الف‌ها و انسان‌ها زندگی می‌کردند که به مطالعه تاریخ، این نژاد‌ها نیز، پهناور‌تر هم شدند.

10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

  • اصلی‌ترین شخصیت‌های دنیای تالکین

شما می‌توانید فهرست 10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت را در یک دید در لیست زیر مشاهده کنید:

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

انتشار سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت طرفداران زیادی را شور‌زده کرده و تصویری جدید از عصر دوم دنیای تالکین را برای ما به نمایش گذاشته است. مهم‌ترین نژادی که در این عصر سریال وجود دارند، الف‌ها هستند و ما می‌خواهیم در این نوشتار، به 10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت بپردازیم.

الف‌ها چندین قبیله مختلف دارند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
بهترین واقعیت الف های حلقه های قدرت

اگرچه برای برخی از انسان‌های فانی، الف‌ها تا حد زیادی غیرقابل تشخیص با یکدیگر به نظر می‌رسند، اما در واقع گروه‌هایی فراوان پیچیده هستند که به قبایل مختلفی تقسیم شده‌اند. از همان ابتدا، زمانی که اون‌ها برای اولین بار در سرزمین میانه بیدار شدند، به قبایل مختلفی تقسیم شدند و این تقسیمات تنها با آشکار شدن عصر اول با ارزش و مهم بودن بیشتری یافتند.

اگرچه سطحی از همبستگی بین گروه‌های مختلف این عصر وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که این تقسیم‌بندی‌ها همچنان بر انواع اقداماتی که احتمالاً در طول دوره حلقه‌های قدرت انجام می‌دهند، نشان خواهند داشت و به بهترین واقعیت الف های حلقه های قدرت تبدیل بشود.

زیادتر بخوانید:

تأثیرات عمیقی از جنگ دارند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

همانطور که چندین جنگ مهم در ارباب حلقه‌ها وجود داشت، به نظر می‌رسد که سریال حلقه‌های قدرت نیز چنین خواهد بود. با این حال، یکی از مهم‌ترین نبردهایی که الف‌ها انجام داده‌اند، در واقع در دوره اول چهره داده است، که نزد از اتفاقات این مجموعه، اتفاق افتاده.

الف‌ها در اون جنگ، بسیاری از افراد خود را از دست دادند و همین امر دلیل شد تا حس عمیقی از درد و حس انتقام، در اون‌ها رشد کند و الف‌ها را به موجوداتی ناراحت تبدیل کند. الف‌ها در سوگند فئونور، سوگند خوردند که تا هنگامی سنگ‌های قدرت را پس نگیرند، پا پس نمی‌کشند و همین سوگند، دلیل جنگ‌های بسیاری شد که طبعات گران قیمتی را برای اون‌‌ها نیز به جای گذاشت.

اکثر الف‌ها در مبارزه با مورگوث از دنیا رفتند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

مورگوث، بدون شک یکی از قدرتمند‌ترین شروران دنیای سینمای فانتزی باشد. همچنین که او در این سریال، سنگ‌های قدرت ساخته شده توسط یک الف را در اختیار دارد و می‌تواند قدرتمند‌تر نیز بشود. ارباب تاریکی، یا همان مورگوث، با استفاده از این سنگ‌ها، می‌خواست دنیا را فتح کند و در ابتدا، باید الف‌ها را از نزد روی بر‌می‌داشت. همین امر او، دلیل شد که جنگ‌های (بهترین فیلم های جنگی 2022) بی‌شماری چهره بدهند و به بسیاری از الف‌ها قدرتمند دوره‌ی اول، جان خودشان را از دست بدهند.

با وجود این جنگ‌ها، و با پیش رفتن عصر دوم، اون‌ها خود را مجبور به مواجهه با نشان مستمر او در دنیا، به مخصوص در قطعه با استعدادترین، قدرتمندترین و مورد اعتمادترین خادم او، سائورون، خواهند دید و در ادامه شاهد مرگ‌های فراوان دیگری خواهیم بود.

نامیرا هستند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
برترین حقایق الف های حلقه های قدرت

بدون شک عظیم‌ترین و برترین حقایق الف های حلقه های قدرت نامیرا بودنشان باشد که از ابتدای وجود اون‌ها در دنیا ادامه داشته و انسان‌ها، اون‌ها را به همین خصوصیت می‌شناسند. الف‌ها پیر نمی‌شوند و تنها در صورتی کشته می‌شوند که با شمشیر سائورون به کشتن برسند.

اون‌ها می‌توانند تا هزاران سال در سرزمین میانه زندگی کنند و به همین سبب است که برخی از الف‌ها موجود در سریال حلقه‌های قدرت، در ارباب حلقه‌ها نیز وجود دارند. الف‌ها، حدود یک سال سپس از لقاح به دنیا می‌آیند. ذهن اون‌ها سریع‌تر از بدنشان رشد می‌کند و در سال اول زندگی‌شان می‌توانند صحبت کنند و راه بروند. بلوغ فیزیکی اون‌ها، در پنجاهمین سال زندگی‌شان چهره می‌دهد و در همان سال به بلند‌ترین حد ممکن خود می‌رسند و در نهایت رشد اون‌ها متوقف می‌شود.

زیادتر بخوانید:

با دورف‌ها، رابطه‌ی خوبی ندارند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

یکی از خصوصیات الف‌ها در سریال حلقه‌های قدرت، که در قطعه دوم هم اون را مشاهده کردیم، رابطه‌ی بد اون‌ها با دورف‌ها بود. در قطعه دوم، کاملاً مشاهده کردیم که دورف‌ها، رابطه‌ی متشنجی با این نژاد دارند و تلاش می‌کنند که چیز‌های مختلف را از اون‌ها پنهان نگه‌دارند. دورف‌ها در افسانه‌های تالکین به نژادی از مخلوقات سرزمین میانی، قاره‌ی مرکزی زمین که بر پایه‌ی “افسانه‌های کوتوله‌ها در بین ژرمن‌ها” سرشناس هستند و کوشش اصلی‌شان، زیادتر به معدن کاری، ریخته‌گری مربوط می‌شود. اون‌ها از فرزندان ایلواتار (خدای یگانه) نیستند و ماهال آهنگر خلق شده‌اند.

اگرچه دورف‌ها به اندازه الف‌ها قدرتمند نیستند، اما توانایی‌های ویژه خود را دارند و این دو قوم هر از چند گاهی، دلایلی برای همکاری با یکدیگر داشته‌اند. با این حال، در طول دوران اول، اون‌ها زیادتر با هم درگیر بودند و این تا حدی به سبب نحوه‌ی خلق آنها می‌باشد. این دو گروه، به دلیل درگیری‌های متعددی که در طول عصر اول با یکدیگر داشتند، در شروع سریال رابطه‌ی خوبی ندارند و سریال علامت می‌دهد که چه اتفاقاتی بین اون‌ها در ادامه چهره خواهد داد.

جنگجویان قابلی هستند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

الف‌ها، شاید در دیگر فیلم‌ها و سریال‌های فانتزی، به نام یک خدمتکار یا یک شخصیت فرعی معرفی شوند، اما در قصـه‌های تالکین، این شخصیت‌ها اصلی‌ترین عنصر داستانی رمان این فرد هستند. اون‌ها اولین کسانی هستند که سپس از الهه‌های ایلواتار، پا به سرزمین میانی گذاشتند و همین سبب دلیل شد تا به نیرومند خود بپردازند.

اما مهم‌ترین عنصری که از اون‌ها یک جنگجوی پُر قدرت ساخت، جنگی بود که بر سر سنگ‌های قدرت، با ارباب تاریکی چهره داد. اون‌ها مجبور بودند برای نجات زندگی خود، و همجنسان خود، به جنگجوی توانا تبدیل شوند که به جنگ ارباب تاریکی می‌رود.

با انسان‌ها، نمی‌توانند درون رابطه شوند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

یکی دیگر از حقایق الف‌ها، که در قطعه دوم این مجموعه به نمایش حقوق و ما به وضوح مشاهده کردیم، ممنوع بودن رابطه‌ی احساسی با انسان‌ها است. عشق بین الف‌ها و انسان‌ها، یک اتفاق ممنوعه است که در سه‌گانه‌ی پیتر جکسون هم شاهد اون بودیم. اما در عصر دوم نیز یکی از این عشق‌ها چهره داده که سریال نیز در همان آغاز سریال، به اون نشانه کرد.

بسیاری از شهرهای الف‌ها، قبلاً نابود شدند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

مکان‌های فراوان زیبایی در دنیای تالکین وجود دارد که نه‌تنها در سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها، بلکه در این سریال هم اون‌ها را مشاهده می‌کنیم. اما این مکان‌ها، در جنگ‌های پُر شماری که توسط ارباب تاریکی برگزار شده از بین رفته و به تسخیر او درآمده.

یکی از مهم‌ترین شهر‌های نابود شده، که عظیم‌ترین شهر الف‌ها، و یک جورایی پایتخت اون‌ها محسوب می‌شد، گوندولین بود که نزد از شروع سریال، به دست ارباب تاریکی افتاده است و نابود شده.

از نظر جغرافیایی پخش‌اند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
حقایق برتر الف ها در حلقه های قدرت

از آنجایی که سرزمین میانه از همان ابتدای امر، در دستان الف‌ها بود و اون‌ها پس از خدایان، دومین افرادی بودند که به آنجا آمدند، طبیعی است که از نظر جغرافیایی پخش باشند و در سرتاسر سرزمین میانه وجود داشته باشند.

یکی دیگر از عوامل مهمِ تأثیرات پراکندگی الف‌ها، در آخر عصر اول چهره داد که شاهد وقوع برخی رویدادهای واقعاً صدمه زا برای این مخلوقات بودیم. نه فقط برای الف‌ها، بلکه برای خود سرزمین‌ها نیز خسارات زیادی چهره داد. با توجه به این داستان، جای تعجب نیست که الف‌ها خود را در نقاط مختلف دنیا پخش بکنند.

یکی دیگر از عواملی که در آثار فانتزی چهره می‌دهد، گفت و گو سرنوشت است و برخی از الف‌ها، به دست سرنوشت، به مکان‌های دیگری مهاجرت می‌کنند و در آنجا شروع به فتح سرزمین‌های مختلف می‌کنند.

بسیاری از اون‌ها، به اورک تبدیل شده‌اند

10 حقیقت درباره الف های حلقه های قدرت
10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت

در قطعه دوم سریال، شاهد یک اورک بودیم که با ثیو مبارزه می‌کند و علامت می‌دهد که این مخلوقات در سرزمین میانه وجود دارند. این مخلوقات، در اصل همان الف‌ها هستند که به دست ارباب تاریکی، و خادمش گروگان گرفته شده‌اند و تا حدی شکنجه شده‌اند که به موجوداتی بد ریخت، تغییر قیافه داده‌اند.

اورک‌ها به شکل موجوداتی چندش‌آور و بدبخت به عکس کشیده می‌شوند و از همه، حتی خودشان هم نفرت دارد. اون‌ها از اربابانی که به اون‌ها خدمت می‌کنند نیز نفرت دارند و تنها از روی خوف کار می‌کنند. اورک‌ها توان ساخت هیچ چیز زیبایی را ندارند و هرچه می‌سازند برای صدمه رساندن به دیگران است.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 واقعیت درباره الف های حلقه های قدرت سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]