10 واقعیت درباره حلقه های قدرت که فقط هواداران میدانند

[ad_1]

سریال حلقه‌های قدرت، عناصر دوری‌ناپذیری از کتاب دارد و ما در این نوشتار، به 10 واقعیت درباره حلقه های قدرت که فقط هواداران میدانند می‌پردازیم.

سریال حلقه‌های قدرت، بر پایه رمان‌های فانتزی جی آر. آر. تالکین ساخته شده است بر حول اساس سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها می‌چرخد و به عصر دوم دنیای فانتزی تالکین می‌پردازد. با توجه به اینکه کل قصـه عصر سوم، و سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها، حول مسافرت دو هابیت شکل می‌گیرد تا کنترل سائورون را برای همیشه از دنیا پاک کنند، اما نوزده حلقه قدرت دیگر وجود دارند که نقش مهمی در رویدادهای منتهی به سومین عصر سرزمین میانه و فراتر از اون ایفا می‌کنند.

از آنجایی که آمازون صرفاً حق پخش عصر دوم سریال را دارد، اکثر اتفاقات عصر اول که دلیل این جریانات شد را طرفداران فیلم نمی‌دانند و این‌ها حقایقی به شما می‌آیند که طرفداران کتاب با اون‌ها دوست هستند.

10 واقعیت درباره حلقه های قدرت که فقط هواداران میدانند

  • حقایق پنهانی که باید درباره‌ی رمان‌های ارباب حلقه‌ها بفهمید

شما می‌توانید فهرست 10 واقعیت درباره حلقه های قدرت که فقط هواداران میدانند را در یک دید در لیست زیر مشاهده کنید:

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

ساخت سریال حلقه‌های قدرت توسط شبکه‌ی آمازون ، به منظور ارائه‌ی عظیم‌ترین اتفاقات دنیای عصر و دوم و همچنین رمان ساخته شد. از آنجایی که سریال، نمی‌تواند تمامی اتفاقات دنیای پهناور‌ی تالکین را بیان کند، با ما دنبال باشید تا به 10 واقعیت درباره حلقه های قدرت که فقط هواداران میدانند بپردازیم.

سائورون، الف‌ها را به شکل آناتار   فریب می‌دهد

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت درباره سریال حلقه های قدرت که فقط طرفداران سریال میدانند

اولین و مهم ترین حقایق درباره سریال حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند ، مربوط به قدرت سائورون است که تاکنون توانسته الف‌های زیادی را نابود کند. سائورون، که خادم اصلی ارباب تاریکی یا همان مورگوث می‌باشد، قدرت‌های زیادی دارد که از مهم‌ترین اون‌ها می‌توان تغییر قیافه نام برد. او می‌تواند به شکل هر کسی که می‌خواهد تغییر قیافه بدهد و اطمینان الف‌های زیادی را به خودش جلب کند.

او با استفاده از تغییر قیافه‌ای که می‌دهد، ابتدا تلاش می‌کند نظر الف‌ها را جلب کند و سپس، فداکاری اون‌ها را به دست بیاورد و به آهستگی اون‌ها را نابود سازد و حتی به ارتش خودش ملحق کند. او ابتدا متوجه می‌شود که تنها راه حقه‌ی الف‌ها جلب اطمینان است، بنابراین، سائورون خودش را به یک موجود خیالی به نام آناتار را در عصر دوم تبدیل می‌کند و  تلاش دارد تا به حلقه‌های قدرت نزدیک شود. بدون شک، آناتار در ادامه‌ی سریال خواهیم دید و متوجه افکارش شوم‌اش می‌شویم.

حلقه‌های کوچک‌تری هم وجود دارند

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

حلقه‌های اصلی موجود در قصـه‌های بیان شده، 20 عدد است. اما شایعاتی مبنی بر ساخت حلقه‌های کوچکتر دیگر وجود دارد، که نه تعداد آنها و نه ماهیت آنها مشخص نیست و نه هیچ وقت به شکل فیزیکی در ارباب حلقه‌ها ظاهر می‌شوند.

سوابق تاریخی علامت می‌دهد که این حلقه‌ها سنگ‌های گران قیمتی هستند که نقوش تزئینی ندارند، و این علامت می‌دهد که اون‌ها اساساً وسیله‌ای برای تمرین یک هنر جدید آموخته‌شده، توسط الف‌های آهنگر بوده‌اند که با شکست مواجه شده‌اند. در حالی که این آیتم‌ها، تا حد زیادی در فرنچایز ارباب حلقه‌ها، یک راز باقی مانده‌اند اما می‌توان امیدوار بود که در این سریال، نحوه‌‌ی ساختن اون‌ها به نمایش در بیاید. عنوان حلقه‌های قدرت می‌تواند علامت دهد که واقعیت در مورد حلقه‌های کوچک‌تر سرانجام می‌تواند آشکار شود.

ممکن است حلقه‌های کوچک‌تر همچنان قدرت داشته باشند

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب می دانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب می دانند

در حالی که اطلاعات کمی در مورد به حلقه های کوچکتر وجود دارد، اما به نظر می‌رسد اون‌ها نیز قدرت‌هایی درون خود دارند که ممکن است قصـه اون‌ها هنوز گفته نشده باشد. از آنجایی که قدرت این حلقه‌ها به حلقه واحد وابسته نیست، ممکن است با نابودی اون حلقه در آخر عصر سوم همچنان قدر داشته باشند.

اگر این حلقه‌ها پس از نابودی حلقه یگانه، قدرت خود را نگه داری کنند، ممکن است همچنان نقشی در قصـه سرزمین میانه داشته باشند. با وجود حلقه‌های قدرت عظیم‌تر که حالا چیزی جز جواهرات نیست، حلقه‌های کوچک‌تر ممکن است در ارباب حلقه‌ها با ارزش و مهم بودن بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می‌شد پیدا کنند.

همه‌ی حلقه‌ها، به جز یک حلقه در ارگیون تولید می‌شوند

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
مهم ترین حقایق درباره سریال حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

اِرِگیون یا همبن هولین در قصـه‌های جی. آر. آر. تالکین، نام یکی از قلمروهای الف‌های نولدور است که در دوره‌ی دوم و در شرق اریادور نزدیک دروازه‌ی غربی موریا قرار دارد. این شهر، در تاریخ فرمانروایی گالاردیل رواج گرفت و بدون شک یکی از مهم‌ترین مکان‌های سریال حلقه‌های قدرت خواهد بود.

در تاریخ کلبورن نیز، این سرزمین یک قلمروی دوستی‌آمیز بود که دورف‌های Khazad-dum و الف‌ها با یکدیگر زندگی می‌کردند. مردم این سرزمین، کار‌های فراوان مهمی انجام داده‌اند و در ساخت حلقه‌های قدرت، نقش اساسی را ایفا کردند. توانایی‌های آهنگری این مردم، از دیگر الف‌ها برتر بود توانستند تقریباً همه‌ی سنگ‌ها، به غیر از یک سنگ را در این سرزمین بسازند. سائورون نیز، تلاش‌های متعددی برای نزدیک شدن به اون‌ها را امتحان می‌کند و برنده هم می‌شود.

سائورون برای کنترل کامل حلقه‌ها، با الف‌ها می‌جنگد

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

یکی از دلایل مهمِ 10 واقعیت درباره سریال حلقه های قدرت که فقط طرفداران سریال میدانند ، جنگ‌های پُر شماری بود که سائورون با الف‌ها داشت و او تنها کسی است که توانسته با تعداد زیادی از الف‌ها مبارزه کند. او یک حلقه را به دست می‌گیرد و تلاش دارد برای کنترل تمامی حلقه‌ها، و تصرف سرزمین میانه، جنگ‌های خون‌آلود بسیاری بر پا کند و الف‌های زیادی را به کشتن برساند.

هنگامی که سائورون حلقه‌ی واحد را به دست می‌آورد، فوراً تاریکی خود را برای الف‌ها آشکار می‌کند و نقشه‌های او را که با دقت برنامه‌ریزی شده است برای تسلط زیادتر به تمامی حلقه‌ها، علامت می‌دهد. او نتیجه می‌گیرد که خشونت وحشیانه و جنگ تنها گزینه‌ای است که برای او باقی مانده و آنچه را که به نام جنگ بین الف‌ها و سائورون شناخته می‌شود را شروع می‌کند.

در ابتدای این سریال نیز، جنگ الروند برادر گالادریل را با ارتش سائورون دید می‌کنیم که یکی از عظیم‌ترین جنگ‌های تاریخ دنیای تالکین است و در آخر موجب شکست الف‌ها می‌شود.

ارتباط قصـه با سیلماریل‌ها

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

تا به قبل از شروع این عصر، سیلماریل‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر سرزمین میانه و دنیای تالکین بودند که بر سر اون، جنگ‌ها و اختلافات زیادی نزد آمد. این سنگ‌ها، سه سنگ قدرت هستند که روشنایی‌های درختان دنیای تالکین را فراهم‌ می‌کنند و بر پایه هوا، آتش و آب می‌باشند.

سیلماریل به معنی پرتوی پالوده‌ی روشنایی است در قصـه‌های جی. آر. آر. تالکین فئانور در دوره‌ی سال‌های درختان، این سه گوهر را از بلور سیلما ساخت. این سه گوهر در کتاب سیلماریلیون نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

حلقه‌ها، در مجموعه‌های جدا ساخته شده‌اند

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

حلقه‌ها از حقایق پنهان سریال حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند هستند که اکثر طرفداران هم می‌دانند که به گروه‌های مختلفی بین الف‌ها و انسان‌ها تقسیم شده‌اند. اما همه نمی‌دانند که حلقه‌ها به‌طور ویژه در مجموعه‌هایی ساخته شده‌اند که هر کدام برای صاحبان مربوطه خود می‌باشد.

بدین نظم، تمام حلقه‌هایی که در نهایت به 9 پادشاه انسان‌ها منتقل شدند، با هم ساختن شدند و 7 حلقه‌ی دورف‌ها نیز به‌طور جداگانه و به‌طور ویژه خلق شدند. با این حال، حلقه‌های الف‌ها کاملاً مجزا ساخته شدند تا تحت سلطه سائورون و حلقه واحدی قرار نگیرند که بر همه آنها حکومت می‌کند.

دورف‌ها، تاریخی خونین دارند

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

اطلاعات کمی در مورد هفت عظیم خاندان دورف‌ها مشخص است و عمدتاً به این سبب است که دورف‌ها موجوداتی فراوان درون‌گرا هستند و به ندرت با افراد خارج از قبیله خود تعامل دارند. سائورون، در دوره‌ای تلاش می‌کند که آنها را تحت کنترل خود درآورد، اما همه چیز کاملاً متفاوت نزد می‌رود.

دورف‌ها اصولاً مخلوقات فراوان باهوشی هستند که حلقه‌ها به خودی خود نمی‌تواند اون‌ها را تحت نشان قرار بدهد. اما او نقش حیاتی در افزایش انبارهای دورف‌ها ایفا می کنند، که به ناچار منجر به جنگ داخلی می‌شود. دو نفر از هفت نفر این قبیله در نهایت توسط سائورون کشته می‌شوند، چهار نفر دیگر اون‌ها توسط اژدها خورده و آخرین اون‌ها، در Dol Guldur دستگیر و محافظت می‌شود.

حلفه‌ها، دارای عواطف هستند

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
حقایق پنهان سریال حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

به گفته‌ی گاندالف عظیم، حلقه‌های قدرت مجهز به نگهداری از خود هستند و در اون‌جا توضیح داده می‌شود که حلقه‌ی واحد چگونه خود را از ایزیلدور به گولوم، و در نهایت به بیلبو منتقل می‌کند و از هر کسی که می‌تواند محافظت می‌کند.

اون حلقه، تمام تلاش ممکن خود را برای زنده ماندن می‌کند و در عین حال می‌خوانیم که حتی ناراحت هم می‌شود. این ویژگی علامت می‌دهد که تا چه حدی این حلقه‌های قدرتمند می‌توانند پهناور باشند و در دنیای این سریال نشان مستقیم داشته باشند.

زیادتر بخوانید:

ارتباط جذاب سال مرگ تالکین، با حلقه‌ها

10 حقیقت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند
10 واقعیت برتر حلقه های قدرت که فقط طرفداران کتاب میدانند

تاریخ دوم سپتامبر سال 1973، برای طرفداران دو آتیشه‌ی دنیای ارباب حلقه‌ها یکی از مهم‌ترین و در عین حال تراژدی‌ترین تاریخ زندگی‌شان است. زیرا در این تاریخ، جی آر. آر. تالکین، آفریننده این دنیای پهناور فوت کرد و به خاطره‌ها پیوست. بسیاری از طرفداران ممکن است با ارتباط شگفت آور و کاملا تصادفی تاریخ مرگ، با حلقه‌های قدرت او دوست نباشند، اما اون سال، سالی بود که اتفاقی فوق شگفت آور را رقم زد.

هر عدد در سال مرگ تالکین با یک مجموعه در بین حلقه‌ها مطابقت دارد. 1 حلقه برای حکومت بر همه اون‌ها، 9 برای پادشاهان مردان، 7 برای اربابان کوتوله، و 3 حلقه برای الف‌ها. این اتفاق، کاملا تصادفی افتاده است و با این‌حال این ارتباطی شگفت آور و جالبی می‌باشد که به قصـه‌های ارباب حلقه‌ها مربوط شده.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 واقعیت درباره حلقه های قدرت که فقط هواداران میدانند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]