11 راز ازدواج برنده و بادوام که زندگی شما را ضمانت می کند

[ad_1]


راز ازدواج برنده چیست؟ دوام یک رابطه طولانی مقاوم تر از چیزی می باشد که فکر می کنید یا صبر اون را دارید. اختلاف نظر، مشاجره و دعوا در زندگی مشترک طبیعی می باشد. سوال اصلی این است که آیا رابطه شما به اندازه کافی برای شما مهم است که  زندگی خود را از طوفان ها نجات دهید؟

راز ازدواج برنده

راز زندگی زناشویی خوشحال و برنده چیست؟ چه چیزهایی شما را در لحظات خوب و بد و در تمام مشکلات زندگی در کنار هم نگه می دارند؟

1- اون ها کارها را با هم انجام می دهند

نظرسنجی اخیر از زوج های متاهل علامت داد که به اشتراک گذاشتن کارهای خانه، کلید یک ازدواج خوشحال است. هنگامی کارهای خانه به طور مساوی تقسیم می شوند یا با هم انجام می شوند، زوج ها شادتر هستند.

راز ازدواج موفق

2- اون ها با هم می خندند

جی لنو، کمدین آمریکایی، یک بار گفت: «نمی‌توان از کسی که شما را می‌خنداند عصبانی شد» و حق با اوست. تحقیقات علامت می دهد که خوشبخت ترین زوج ها با هم می خندند. اون ها سر به هوا هستند و جنبه خنده دار موقعیت های فریبنده را پیدا می کنند.

3- اون ها زمانی را جدا از هم می گذرانند

خوشبخت‌ترین زوج‌ها از رد کردن وقت با هم خوشی می‌برند، اما همچنین ایمن می‌شوند که زمانی را جدا از هم صرف انجام کارهای مختلف با افراد مختلف ‌کنند.

افرادی که ازدواج موفقی دارند بیان می کنند که به همدیگر فضا می دهیم، علایق خودمان را داریم و همچنین از انجام کارها با هم خوشی می بریم.

4- اون ها حداقل 14 بار در هفته می بوسند

زوج هایی که همدیگر را می بوسند از نظر روحی به یکدیگر نزدیک تر می شوند، علاوه بر این زوج های خوشبخت همچنین بیان کرده اند مهم است که حداقل 9 بار در هفته به یکدیگر بگویید “دوستت دارم” .

 5- همدیگر را غافلگیر کنید

غافل گیری دلیل می شود که شور زندگی خود را در دست بگیرید، این کار دلیل می شود که رابطه شما اوج گرفته و همیشه تازگی داشته باشید.

6- نزد ازادواج سوالات مناسب را می پرسند

شناخت و درک عمیق در مورد همسر آینده علاوه بر این که به شما کمک می کند تا شناخت بهتری نسبت به او پیدا کنید به شما کمک می کند که خود را برای روبرویی با شرایط مختلف و چالش های پیش رفتن مهیا کنید سوالات ازدواج باید در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و تحصیلی، علایق و مواردی همچون تفاهم خانواده ها در نحوه برگزاری عروسی و روبرویی با چالش‌های مختلف در زندگی می باشد.

آشنایی با سوالات نزد ازدواج به شکل جلسه ای و تفکیک برای شما آماده شده است.

راز ازدواج موفق

7- با ملاک های ازدواج آشنایی دارند

ملاک های ازدواج شامل تفاهم و یا همسانی در مواردی هستند که ممکن است در آینده تفاهم شما را تحت فشار قرار دهند و یا خط قرمزهای شما را زیر پا بگذارد.

برای مثال سن مناسب در واقع یک ملاک مهم در ازدواج است که باید دوطرف راحت از سن شناسنامه ای به بلوغ عقلی و عاطفی و جنسی مناسب رسیده باشد تا بتوانند در موضوعات مختلف با هم تبادل اطلاعات انجام دهند یا از نظر تحصیلات یکسان باشند چون تفاوت تحصیلات ممکن است سبب تفسیر و تعبیر های مختلف در افراد شود و یا انتظارات متفاوتی برای افراد ساختن کند لذا اگر افراد تحصیلات یکسانی ندارند باید به مشاوره ازدواج مراجع کنند تا بفهمند که آیا این می توانند به تفاهم برسند یا خیر.

با ملاک های ازدواج و انتخاب همسر دوست شوید

راز ازدواج موفق

8- از مشاور ازدواج کمک می گیرند

پاسخ این سوال کاملاً آشکار است هنگامی که دو فرد تصمیم میگیرند با هم ازدواج کنند آشنایی کافی با یکدیگر دارند ولی این آشنایی به این معنی نیست که این دو نفر میتوانند در مشکلات به تفاهم برسند و یا مشکلات خود را حل کنند. از طرفی زوجین باید آموزش های واجب جهت حل مشکلات خود و به تفاهم رسیدن در موضوعات مختلف را یاد بگیرند و به این منظور باید به مشاور ازدواج مراجعه کنند.

مشاور ازدواج فردیست بی سو و باتجربه که می تواند به اون ها در زمینه حل مشکلات، افزایش تفاهم، بهبود رابطه بین فردی و رفتار با خانواده همسر کمک کرده و از سویی دلیل می شود که زوجین وظیفه های خود را بدانند و سپس از ازدواج هیچکدام قربانی نشوند.

9- در مورد نحوه برقراری ارتباط آموز دیدند

در هر رابطه ای، هر دو سو می خواهند شنیده شوند، دوست داشته شوند و پذیرفته شوند. با این حال، زیادتر زوج ها در الگوهای ارتباطی غیرمولد وابسته می شوند و در نهایت حس ناامیدی و قطع ارتباط کنید. هنگامی این اتفاق می افتد، زوج ها معمولاً سو مقابل را ملامت می کنند، بدون اینکه متوجه شوند که تصمیم اون ها احتمالاً مثبت است، اما به خوبی ارتباط برقرار نمی شود.

10- در وقت بروز مشکل از وزج معالجه کمک می گیرند

زوج درمانی به زوج ها این امکان را می دهد که مسائل خود را در یک مکان امن ب مورد گفت و گو قرار دهند. درمانگر به زوج کمک می‌کند تا دریابند که این الگوها چگونه اتفاق می‌افتند و برای تغییر اون‌ها چه کاری باید انجام دهند. هدف این است که نتیجه ای متفاوت از آنچه در خانه دارند داشته باشند و به راه ای همدلانه به یکدیگر گوش دهند و نیازها و خواسته های واقعی یکدیگر را درک کنند.

 11- با تکنیک ها و ابزارهای  زوج درمانی آشنایی دارند

در اینجا چند تکنیک و ابزاری وجود دارد که در جلسات مشاوره زوجین استفاده می شود:

  • کشف دلایل واقعی مشکل. بیشتر مواردی که در مورد اون ها گفت و گو می کنید نتیجه یک داستان اساسی است که هنوز ریشه یابی و حل نشده است.
  • آموزش ابزارهای ویژه برای بهبود صمیمیت و ارتباط به منظور تشویق ارتباط و ساختن علایق مشترک در رابطه می باشد.
  • چگونه هنگامی که یک درگیری اتفاق می افتد هر دو سو کاری برای حل سریع اون انجام دهند تا زیادتر تشدید نشود یا دلیل ساختن خشم اون ها نشود.
  • یافتن راه هایی برای حمایت از اهداف و رویاهای هر یک از طرفین، مهم است که رابطه شما یک مکان حمایتی و مثبت را ارائه دهد که در اون شریک زندگی شما برای اهداف و رویاهای مشترک تلاش کند.
  • حل و دوره رویدادها قبل در رابطه که ممکن است بر تاریخ حال نشان بگذارد، تجربیات دردناک قبل بیشتر می تواند بر نحوه رفتار و حس ما در روابط فعلی نشان بگذارد. کشف و حل این صدمه ها به ما کمک می کند تا شروع جدید ای را تجربه کنیم.
  • نگاهی به تجربیات قبل، این کار به زوجین کمک می کند تا یاد بگیرند چگونه تجربیات دوران کودکی، عادات کهنه و الگوهای دفاعی که ممکن است بر رابطه در تاریخ حال نشان بگذارد.
  • آموزش مدیریت خشم، مهم است که از تشدید تعارضات در آینده پیشگیری کنید و با دانستن اینکه چه زمانی عصبی بوده چگونه خود را یواش کنید، می توانید از تبدیل شدن مشاجرات صدمه زا و بی تدبیر پیشگیری کنید.

آیا هر دو شریک نیاز به وجود دارند؟

وجود هر دو شریک زندگی در جلسات مشاوره خوب تر است، اما اگر یکی از زوجین تمایلی به شرکت در زوج درمانی نداشته باشد، تنها با یک شریک نیز می توان به پیشرفت دست یافت. در طول جلسات، هر دو شریک معمولا با هم شرکت می کنند. گاهی زمان‌ ممکن است درمانگر بخواهد با هر فرد به شکل جداگانه ملاقات کند تا بتواند یک داستان ویژه را به روشی عمیق تر بررسی کند.

آیا مشاوره ازدواج موثر است؟

هیچ کس نمی خواهد تاریخ یا پول خود را تلف کند. مشاوره ازدواج موثر است، اما تنها در صورتی که هر دو نفر مایل به انجام تلاش های واجب باشند. مطالعات علامت داده اند که مشاوره روابط 75 درصد مواقع در بازگرداندن روابط برنده است. البته، نتایج ممکن است متفاوت باشد، اما تا حد زیادی به سطح مشارکت بین زوجین مرتبط است. تحقیقات همچنین علامت داده است که اگر زوجین قبل از شکست کامل به دنبال مشاوره باشند، مشاوره ازدواج موثرتر است. به عبارت دیگر، خوب تر است حوصله نکنید تا شرایط بد شود.

می توانید از مشاوران و روانشناسان برتر مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در زمینه نزد از ازدواج، رابطه درمانی و مشاوره ازدواج کمک تخصصی دریافت کنید. برای رزرو وقت مشاوره با شماره تماس های 02122247100 و 02188422495 نتیجه کنید.

/ این مطلب رپورتاژ آگهی بوده و سایت کوکا مسئولیتی در قبال خدمات معرفی شده اون ندارد.

[ad_2]