4 ترفند ساده برای تربیت کودک غیرخجالتی!

[ad_1]

4 ترفند ساده برای تربیت کودک غیرخجالتی!

 یکی از دغدغه‌ های هر مادری، تربیت کودک است. در این مطلب چند راهکار برای خجالتی نبودن فرزندان‌ را بررسی خواهیم کرد

تربیت فرزند غیرخجالتی با ترفندهای مادرانه

 این که چگونه کودکی داشته باشیم که در محیطی جز خانواده، اطمینان به نفس صحبت کردن و احیای حق خود را داشته باشد یا به اصطلاحی ساده‌ تر خجالتی نباشد، ترفندهایی دارد که راهنمای مادرها در راه رسیدن به این هدف خواهد بود. هر کودکی سرانجام درون گروه خواهد شد و نزد‌ نیاز برنده بودن در جامعه داشتن برخورد صحیح و خجالتی نبودن است. چه خوب تر ما به نام مادری که ساعت‌ های زیادی از روز را در کنار فرزندمان سپری می‌ کنیم، این اصول را از کودکی به فرزندان خود بیاموزیم. در این مطلب چند راهکار برای خجالتی نبودن فرزندان‌ را بررسی خواهیم کرد.
 

زیادتر بفهمید : با کودک خجالتی چگونه برخورد کنیم؟

جدی‌ گرفتن ارتباط‌ های غیرکلامی

اجتماعی بودن فقط داشتن ارتباط کلامی نیست. شاید برای این که کودک شما خجالتی بودن را کنار بگذارد ابتدا باید روی زبان بدن او کار کنید. توانایی‌های اجتماعی غیرکلامی، همانند تکان دادن دست و خندیدن زدن از اون کارهایی است که می‌توانید برای شروع به کودک خود بیاموزید.
 

دادن وظیفه به کودک خجالتی

برای فرزند خود نقش خاصی در منزل تعریف کنید. از او بخواهید مسئول کاری باشد و درباره اون به شما توضیح دهد. مثلا مسئول پاکیزه کردن اتاقش، صحیح کردن یک نوشیدنی، دستمال کشیدن میز تلویزیون و … . و یا حتی می‌توانید به معلم‌اش در تاریخ شروع کلاس‌های مدرسه بگویید کودک‌تان را در کوشش‌های ویژه شرکت دهد و برای او نقش تعیین کند. همانند مسئول بهداشت یا مبصر کلاس یا حتی می‌تواند مسئول اعلام نمرات باشد. نکته‌ای که در این‌جا مهم است نقش‌پذیری کودک شما و ارتباط و تعامل با افراد است.
 

4 ترفند ساده برای تربیت کودک غیرخجالتی!
4 ترفند ساده برای تربیت کودک غیرخجالتی!

صبور بودن در مقابل کودک خجالتی

چه کسی وقت ورود به اتاقی پر از آدم عصبی نشده است؟ خوب تر است به نگرانی‌های کودک خود گوش دهید و سپس با تعریف خاطراتی مشابه از دوران کودکی خود همانند  «من هم در روز اول مدرسه عصبی می‌شدم» یا «مکان‌های شلوغ من را در کودکی می‌ترساند» به او حس تایید شدن بدهید. این را یادتان نرود قرار نیست کودک شما   یک‌باره تغییر کند و به یک بچه اجتماعی تبدیل  شود برای این کار شما باید صبور باشید و تغییرات را کم‌کم در او ساختن کنید.
 

انتخاب دوست مناسب برای کودک خجالتی

نقش دوست در زندگی کودک فراوان مهم است. در واقعیت کودکان خود را به دوستان و اطرافیان خود مانند می‌کنند. پس اگر می‌خواهید کودک‌تان خجالت را کنار بگذارد دوستانش را باید جوری انتخاب کنید که خجالتی نباشند. همچنین می‌توانید در مدرسه از معلمش بخواهید او را   کنار علم‌آموزان اجتماعی‌ تر بنشاند.

زیادتر بفهمید : روشهایی برای كمك به كودكان كمرو

زیادتر بفهمید : چگونه یک کودک شیرین زبان داشته باشیم؟ 

زیادتر بفهمید : گفتن این جمله ها روی فرزندتان تاثیر منفی می گذارد، مواظب باشید!!

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khorasannews.com

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *