42 هزار میلیارد تومان اندوخته گذاری زیرساختی و توسعه ای در 4 منطقه مخصوص اقتصادی ایمیدرو

[ad_1]

معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو از اندوخته گذاری 42 هزار میلیارد تومانی ایمیدرو در چهار منطقه مخصوص اقتصادی دریا فارس، پارسیان، لامرد و کاشان در طول پنج سال آتی خبر داد.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط عمومی ایمیدرو، مقدمعلی امروز در وبینار”معرفی پتانسیل های مناطق مخصوص اقتصادی ایمیدرو” افزود: در راستای تصمیمات و عوامل مجموعه نظام برای توسعه حوزه معدن و صنایع معدنی و همچنین زیرساخت ها و ظرفیت های مواد معدنی، ایمیدرو از قبل فرآیندی برای اجرا و توسعه مناطق مخصوص اقتصادی تعریف کرد که هم راستا با سیاست های توسعه و برنامه هفتم با اولویت پیشرفت اقتصادی است.
ایمیدرو و توسعه مناطق مخصوص اقتصادی در 2 قسمت
وی گفت: ایمیدرو با وجود کمبود منابع، در دو حوزه، برنامه های توسعه ای خود را دنبال می کند که “توسعه زیرساخت های مناطق اقتصادی” و “اکتشاف، صنایع معدنی، مطالعه و تحقیق” از جمله اون ها است.
ماموریت های متفاوت مناطق مخصوص اقتصادی
معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو افزود: مناطق مخصوص اقتصادی ایمیدرو اهداف توسعه ای متفاوتی دارند و به منظور استقرار صنایع انرژی بر، توسعه زنجیره فولاد و صنایع پیشرفته تاسیس شده است.
مقدمعلی با بیان اینکه سیاست ایمیدرو تسهیل روند اندوخته گذاری برای اندوخته گذاران است، گفت: این سازمان متمرکز بر تامین زیرساخت های مناطق مخصوص اقتصادی است تا مجموعه های توانمند اقتصادی بتوانند در شرایطی مناسب اقدام به کوشش کنند.

اندوخته گذاری بر روی 25 نوع آلیاژ پیشرفته
وی اعلام کرد: مطالعات بر روی 88 نوع آلیاژ پیشرفته که مورد نیاز صنایع است؛ هدفگذاری شده که توسعه در 25 نوع آلیاژ اولویت دار است.
معرفی پتانسیل های چهار منطقه مخصوص اقتصادی ایمیدرو (دریا فارس، لامرد، پارسیان و کاشان)، آشنایی با زیرساخت های این مناطق و آشنایی با بسترهای اندوخته گذاری جزو محورهای این وبینار است که با وجود مدیران عامل مناطق نامبرده در محل ایمیدرو برگزار شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]