5 ماسک سیب زمینی با تاثیر عالی بر زیبایی و جوانی

[ad_1]

سیب زمینی یکی از انواع ماسکهای طبیعی است که جوش های شکل را به خوبی رفع می کند و پف چشم را به کلی از بین می برد. در این قسمت از سلامت پوست شما را با فواید ماسک سیب زمینی دوست خواهیم کرد.

معرفی انواع ماسک سیب زمینی

خواص سیب زمینی و خاصیت های بیشمار اون برای سلامت پوست و مو موجب شده است تا از سیب زمینی به نام یکی از ماسکهای طبیعی و موثر استفاده های فروانی شود. سیب زمینی ماسکی فراوان سودمند برای پوست شکل و نیرومند مو شما است و هم چنین می توانید از پوست سیب زمینی برای از از بین بردن تارهای سفید موی خود استفاده کنید.

ماسک طبیعی سیب زمینی برای درمان جوش صورت

ترکیب سیب زمینی به دنبال شیر و روغن زیتون

این ماسک خشکی پوست شکل شما و جوش های شکل را از بین می برد.

مواد واجب

سیب زمینی کوچک : ۲ عدد
آب لیمو : ۱ قاشق چای خوری
روغن زیتون : ۱ قاشق غذاخوری
شیر پاستوریزه : ۴ قاشق غذا خوری

طرز تهیه ماسک

برای تهیه این نوع ماسک، ابتدا سیب زمینی ها را آب پز کنید سپس پوست اون ها را بکنید و با کمک گوشت کوب سیب زمینی ها را بکوبید. در مرحله بعدی کمی آب لیمو و روغن زیتون به سیب زمینی های له شده اضافه کنید و این مواد را به خوبی با یکدیگر قاتی کنید در مرحله آخر شیر را به قاتی مواد اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم قاتی کنید. سپس ماسک را بر روی پوست پاکیزه شکل خود بمالید و سپس از ۱۵ دقیقه شکل خور را با آب ولرم بشویید.

ماسک شیر و سیب زمینی برای بر طرف کردن خشکی پوستماسک طبیعی سیب زمینی

ترکیب سیب زمینی و گلاب

با استفاده مرتب از این ماسک لکه های تاریک پوست شما از بین می روند و پوست سفید و روشنی خواهید داشت.

مواد واجب

 سیب زمینی : ۱ عدد
گلاب : به میزان واجب
آب لیمو : به میزان واجب (برای پوست های چرب )
عسل : به میزان واجب (برای پوست های خشک )

طرز تهیه

ابتدا یک عدد سیب زمینی را رنده کنید سپس کمی گلاب به سیب زمینی اضافه کنید و گلاب و سیب زمینی را به خوبی باهم قاتی کنید تا به شکا خمیر در آیند. اگر شما دارای پوست چرب هستید چند قطره آب لیمو به قاتی سیب زمینی و گلاب اضافه کنید و اگر دارای پوست خشک هستید کمی عسل به قاتی سیب زمینی و گلاب اضافه کنید.
ماسکی از سیب زمینی و گلاب را بر روی پوست پاکیزه شکل خود به وقت ۱۵ دقیقه قرار دهید.

معرفی انواع ماسک هلی طبیعی صورت

ترکیبی از سیب زمینی و جوش شیرین

با استفاده مرتب از این ماسک منافذ پوست شما به خوبی پاکیزه می شوند و این ماسک یک نوع ماسک پاک کننده طبیعی پوست شکل می باشد.

مواد واجب

آب سیب زمینی : ۵ قاشق غذاخوری

ماسک سیب زمینی دارای خواص سفید کنندگی پوست
جوش شیرین : ۱ قاشق غذاخوری

انواع ماسک سیب زمینی

طرز تهیه ماسک

ابتدا سیب زمینی را رنده کنید و آب اون را بگیرید سپس در ظرفی مناسب آب سیب زمینی و جوش شیرین را باهم قاتی کنید و این ماسک را به وقت ۲۰ دقیقه بر روی پوست شکل خود قرار دهید.

ماسک سیب زمینی و جوش شیرین

ترکیبی از سیب زمینی و خیار

کمی آب سیب زمینی و آب خیار را باهم قاتی کنید سپس قاتی این دو مایع را به دور و بر چشم و پوست شکل خود بزنید و سپس از ۱۵ دقیقه شکل خود را بشویید. قاتی این دو نوع میوه پف چشم و خستگی چشم را از بین می برد.

آب خیار ماسک سیب زمینی دارای خواص سفید کنندگی پوست ماسک سیب زمینی روشن کننده طبیعی پوست صورت

ترکیبی از سیب زمینی و کشک

این ماسک چین و چروک شکل را از بین می برد و پوست شما را مرطوب می کند و هم چنین استفاده از روغن زیتون در این ماسک سیاهی و چروک دور چشم را از بین می برد.

مواد واجب

آب سیب زمینی : به میزان واجب
کشک : به میزان واجب
روغن زیتون : ۱ قاشق غذاخوری

روش تهیه ماسک

کمی آب سیب زمینی و کشک را باهم قاتی کنید توجه داشته باشید که نسبت کشک و سیب زمینی باید به یک اندازه باشد.

انواع مختلف ماسک طبیعی

سپس یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به قاتی سیب زمینی و کشک اضافه کنید و این ماسک را بر دور و بر چشم و پوست شکل خود بزنید و سپس از ۲۰ دقیقه پوست شکل خود را بشویید.

ماسک کشک و سیب زمینی

ترکیبی از سیب زمینی و سفیده تخم مرغ

سیب زمینی و تخم مرغ غنی از پروتئین هستند و در سفت شدن پوست و شفافیت و درخشانی اون فراوان تاثیرگذار هستند.

مواد واجب

آب سیب زمینی/ نصف یک عدد

سفیده تخم مرغ/ یک عدد

ماسکی از سیب زمینی

طرز تهیه ماسک

آب سیب زمینی و سفیده تخم مرغ را با یکدیگر قاتی کنید و سپس ترکیب نتیجه را روی شکل و گردنتان اعمال کنید، حدود ۱۵ دقیقه حوصله کنید، حال سپس از خشک شدن اون را بشویید. ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده از این ماسک، باید تکرار شود تا نتیجه دلخواه را بدست آورید.

ترکیب ضد پیری سیب زمینی و ماست

ماست به دلیل خاصیت ضد باکتریایی بودن اون، یک پوسته بردار مناسب برای از بین بردن سلولهای مرده پوست و سفت کردن منافذ می باشد، ضمن اینکه از صدمه پوست در برابر رادیکالهای آزاد نیز پیشگیری خواهد کرد.

مواد واجب

سیب زمینی رنده شده/ نصف یک عدد

ماست ساده/ ۲ قاشق غذاخوری

ماسکی از سیب زمینی و سفیده تخم مرغ

طرز تهیه ماسک

دو ماده غذایی ذکر شده در بالا را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس روی شکل خود بمالید، مواظب باشید که این ترکیب با چشم های شما تماس پیدا نکند، سپس از حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از ماندن اون بر روی صورتتان و خشک شدن، می توانید اون را با آب شست و شو دهید. برای اثربخشی این ماسک، خوب تر است هفته ای دو مرتبه از اون استفاده کنید.

ترکیبی از سیب زمینی و عسل

استفاده از این نوع ماسک برای رفع تیرگی پوست فراوان موثر می باشد و موجب معالجه لکه های تاریک پوستی خواهد شد.

مواد واجب

آب سیب زمینی/ ۲ قاشق غذاخوری

عسل ارگانیک/ یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک

مواد ذکر شده در بالا را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس از مالیدن این قاتی بر روی شکل و گردن خود، وقت ۱۰ دقیقه حوصله کنید، سپس اون را با آب سرد شست و شو دهید.

ماسک سیب زمینی و عسل

ترکیب سیب زمینی با آب یا آرد برنج

از جمله راز های همیشه کم سن ماندن و شادابی پوست زنان در سرزمین هایی همچون چین و ژاپن، استفاده فراوان از آب برنج است، زیرا این ماده حاوی ویتامین های زیادی بوده که پوست را از خطرات ناشی از رادیکال های آزاد و اشعه مضر خورشید نگه داری می کند، همچنین آب برنج برای انواع مشکلات پوستی همانند جوش، لکه، التهاب، اگزما، حساسیت و خشکی نیز مناسب می باشد.

برای تهیه این ترکیب، یک چهارم لیوان آب سیب زمینی و یک چهارم لیوان آب برنج نیاز دارید، مواد را با هم قاتی کرده و روی صورتتان بزنید و تا زمانی که به طور کامل جاذبه پوست نشده اند، اجازه دهید بماند.

ماسکی از سیب زمینی

ضمن اینکه می توانید برای از بین بدن لکه های پوستی خود، از سیب زمینی و آرد برنج یک ترکیب عالی صحیح کنید؛ به منظور تهیه این ترکیب دو قاشق غذاخوری آب سیب زمینی را با یک قاشق غذاخوری آب برنج و یک قاشق چای خوری عسل و در شکل دلخواه یک قاشق عذاخوری آبلیمو با هم قاتی کنید تا ترکیب یکدستی بدست آید و سپس اون را به شکل و گردنتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس از چند دقیقه پوستتان را با آب و به شکل حرکات دورانی شست و شو دهید و پاک کنید.‎

ترکیب سیب زمینی و جو دوسر

جو دو سر یک ماده مغذی عالی برای بدن و پوست می باشد به طوری که می تواند چربی های اضافی پوست را جاذبه کرده و ترشح اون را تنظیم نماید، بنابراین به نام یک سد موثر برای جوش های شکل عمل می کند. جو دو سر همچنین می تواند رطوبت پوست را نگه داری کند و از راه پاکیزه کردن و پوسته برداری مناسب, پوستتان را آرام و لطیف نماید.

حال به منظور تهیه این ترکیب، دو عدد سیب زمینی پخته و پوست کنده شده که له کرده اید را با دو قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری جو دو سر پرک و یک قاشق چای خوری آبلیمو جدید قاتی کرده و هم بزنید تا یکدست شود، سپس اون را به صورتتان بزنید و حدود ۳۰ دقیقه حوصله کنید و سپس از پاک کردن اون صورتتان را بشویید.

ماسکهای سیب زمینی

استفاده از ماسک سیب زمنی فواید فراوان زیادی را برای پوست شکل شما به دنبال دارد. اگر پوست شما وابسته آفتاب سوختگی شده و یا با آب جوش و یا آتش وابسته سوختگی شده اید استفاده از این ماسک طبیعی بهترین معالجه برای پوست صدمه دیده شما است.

منبع : آرگا

[ad_2]