6 لطیف افزار بررسی دمای گوشی اندروید (بهترین ها+ لینک دانلود)

[ad_1]

بدون شک سیستم عامل اندروید در سنجیدن با سایر سیستم عامل های تلفن دنبال بهترین سیستم عامل موجود در حال آماده است، چون اندروید ویژگی ها و گزینه های بیشتری با قابلیت سفارشی کردن را در اختیار کاربران قرار می دهد. علاوه بر این، سیستم عامل اندروید همیشه برای مجموعه اپلیکیشن های کاربردی متنوعش سرشناس است.

کافیست نگاهی سرسری به فروشگاه Google Play بیندازید. قطعا اپلیکیشن های مختلفی با کاربردهای متفاوت پیدا خواهید کرد. همین امر در مورد اپلیکیشن های نظارت بر CPU برای دستگاه های اندرویدی نیز صدق می کند. فروشگاه Google Play مملو از اپلیکیشن هایی است که عملکرد آنها نظارت بلادرنگ بر دما و فرکانس CPU است.

6 برنامه کاربردی برای نظارت بر دمای CPU در سیستم عامل اندروید

ما تصمیم گرفتیم تا چند مورد از بهترین اپلیکیشن های اندروید را برای تجزیه و تحلیل دما و بررسی فرکانس CPU به اشتراک بگذاریم. همچنین، برخی از اپلیکیشن ها پنجره های شناور (floating window) استاتوس بار (نوار وضعیت)، هشدارهای گرمای بیش از حد CPU و غیره را ارائه می دهند. در ادامه به بررسی این اپلیکیشن ها می پردازیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز همانند بلبل سخن بزن! بهترین متد روز، همزمان نیرومند حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: چه مارک گوشی بخریم؟ ۱۳ نکته فراوان مهم وقت خرید گوشی جدید

۱- لطیف افزار CPU Cooler (پر امتیاز و پر مخاطب)

CPU Cooler

لطیف افزار CPU Cooler یک برنامه اندرویدی است که از سنسور تراشه دمای گوشی هوشمند شما برای علامت دادن دمای CPU در ثانیه استفاده می کند. با این برنامه می توانید به راحتی دمای CPU تلفن دنبال خود را کنترل کنید.

حتی می توانید از این برنامه برای اجرای تست استرس (تست عملکرد) روی هسته های CPU استفاده کنید. به طور کلی، CPU Cooler برنامه ای عالی برای نظارت بر دمای CPU دستگاه تلفن دنبال شما است.

۲- لطیف افزار AIDA64

AIDA64

لطیف افزار AIDA64 برنامه ای اندرویدی است که اطلاعات مقاوم افزار و لطیف افزار گوشی را به شما علامت می دهد. با استفاده از لطیف افزار AIDA64، می توانید فراوان سریع به اطلاعاتی درباره CPU، اندازه‌گیری سرعت واقعی هسته پردازنده، ابعاد صفحه گوشی، سطح باتری و دمای CPU و موارد دیگر دست پیدا کنید.

این برنامه همچنین دمای CPU را هر هسته پردازنده به شما علامت می دهد. به طور کلی، لطیف افزار AIDA64 یک برنامه عالی نظارت بر دمای CPU است که در حال آماده می توانید از اون استفاده کنید.

آیا شارژ گوشی در طول شب (از شب تا سحر) جراحت دارد؟

۳- لطیف افزار CPU Monitor

CPU Monitor

لطیف افزار CPU Monitor یکی از بهترین و قدرتمندترین برنامه های نظارت بر CPU است که برای گوشی های هوشمند اندرویدی در دسترس و قابل استفاده است. با استفاده از این برنامه می توانید دمای CPU و فرکانس عملکرد پردازنده را در ثانیه کنترل کنید.

همچنین، لطیف افزار CPU Monitor ابزارهای سودمند متعددی همانند one-tap boost، ram widget، CPU widget، battery widget و غیره را به شما ارائه می دهد.

۴- لطیف افزار CPU-Z (خودم از این برنامه استفاده می کنم)

CPU-Z

لطیف افزار CPU-Z احتمالاً بهترین اپلیکیشن موجود در لیست است که می توانید برای نظارت بر دمای CPU از اون استفاده کنید. این برنامه دارای یک پنل دمای اختصاصی است که دمای CPU، دمای سنسورهای مختلف و غیره را علامت می دهد.

همچنین، سایر اطلاعات سیستم همانند برند دستگاه، مدل، رم، نوع حافظه، وضوح صفحه نمایش و غیره را علامت می دهد.

دانلود کنید: ۹ تا از بهترین لطیف افزارهای مدیریت باتری گوشی اندروید

۵- لطیف افزار CPU/GPU Meter

CPU/GPU Meter

لطیف افزار CPU/GPU Meter یک برنامه نظارتی نسبتاً جدید برای نظارت بر CPU و GPU است که در فروشگاه Google Play موجود است. این برنامه اطلاعات ضروری همانند استفاده از CPU، فرکانس CPU، دمای CPU، دمای باتری، حافظه موجود، میزان استفاده و فرکانس GPU و غیره را علامت می دهد. استفاده از اپلیکیشن رایگان است و روی نسخه اندروید 8 و بالاتر اجرا می شود.

۶- لطیف افزار Cpu Float

apps to monitor CPU temperature

لطیف افزار Cpu Float اپلیکیشنی از نوع ویجت برای اندروید است که در فروشگاه Google Play قابل دسترسی است. این برنامه یک پنجره شناور (Floating Windows) در صفحه اصلی اندروید شما اضافه می کند که اطلاعات کلیدی متعددی از سیستم را علامت می دهد.

گوشی تون داغ میشه؟ ۷ دلیل اصلی داغ شدن گوشی هوشمند اندرویدی+راهکار 

اپلیکیشن Cpu Float می تواند فرکانس CPU، دمای CPU، فرکانس GPU، بار GPU، دمای باتری، سرعت شبکه اینترنت و غیره را علامت دهد. البته این اپلیکیشن معروف نیست، اما کار خود را به خوبی انجام می دهد.

[ad_2]