7 رمز جذاب که از نوع صدا و مدل صدایتان شخصیت شما لو می دهد!

[ad_1]

ممکن است اعتقاد نکردنی به نظر برسد، اما شخصیت شناسی از روی صدا فراوان راحت وجالب است که هر فرد می تواند اون را انجام دهد.

به شرح وقت سحر به تعریف از منیبان، قد، قدرت و ویژگی های ویژه دیگری در مورد شما می تواند با شنیدن سخن هایتان مشخص شود و حتی نیازی هم ندارید که فرد را ببینید. در این قطعه از شخصیت شناسی جذاب زیادتر به این داستان نشانه خواهیم کرد.

1. اجتماعی بودن:

صدای شما می تواند شخصیتتان را علامت دهد یا به طور ویژه، اگر برون گرا یا درونگرا هستید را مشخص کند.

در طول یک مطالعه افرادی به صحبت های تولید شده توسط کامپیوتر گوش دادند، که برای شنیدن صداهای درون گرایان و برون گرایان مدلسازی شده بود و در نتیجه شرکت کنندگان توانستند شخصیت ها را شناسایی کنند.

برون گرایان سریع تر و بلند تر صحبت می کنند و درون گرایان برعکس، افکار خود را به راه ای یواش تر و کند تر بیان می کنند.

2. قابل اطمینان بودن:

یک “درود! ” می تواند به مردم بگوید که چقدر قابل اطمینان هستید. 64 نسخه از این کلمه توسط داوطلبان از یک مطالعه دیگر شنیده شد و تقریباً همه شرکت کنندگان، مردانی را انتخاب کردند که انتهای این کلمه را بلند می گفتند که به ظاهر قابل اطمینان بودند و برای زنان، برعکس، اون هایی که قدم پایینی در آخر کلمه دارند قابل اعتمادتر هستند.

3. قد:

صدای شما می تواند علامت دهد که چقدر قد بلند هستید. در طی 2 آزمایش، از افراد خواسته شد تا بلندترین فرد را بین 2 شخص صحبت کننده و 5 سخنران را طبق قدشان مشخص کنند و 62.17 % از شرکت کنندگان توانستند بلندترین سخنران ها را تشخیص دهند و مشخص شد که هر چه شخصی بلندتر باشد، صدایش هم عمیق تر خواهد بود.

4. باروری:

روشن شده که چرخه قاعدگی نه تنها بر خلق و اخلاق و تغییرات هورمونی تاثیر می گذارد، بلکه بر صدا نیز تاثیر گذار خواهید بود.

طبق این مطالعه با نزدیک شدن به تخمک گذاری صدا بلندتر می شود و بنابراین زنان با صدای بلندتر احتمال باروری بیشتری خواهند داشت.

5. قدرت:

صدا توانایی علامت دادن قدرت یک انسان را دارد.

شرکت کنندگان در یک مطالعه به صدای مردانی از کشورهای مختلف گوش دادند که به زبان مادری خود صحبت می کردند و سپس قدرت اون ها را ارزیابی کردند و در نتیجه، اون ها توانستند که مردان توانا تر را تشخیص دهند برای چی که مردان توانا تر صدای عمیق تری داشتند.

6. شغل ای بودن:

صدای شما می تواند تاثیری بر شغل تان داشته باشد.

این مطالعه علامت داد افرادی که دارای صدای گرفته و ضعیفی هستند، تحصیلات و صلاحیت کمتری دارند و این مخصوصا برای زنان راستگو است و می تواند حتی بر تصمیم کارفرما تاثیر بگذارد و اون ها را به سو انتخاب نامزد دیگری راهنمایی کند.

7. بیماری پارکینسون

تغییرات خاصی در صدا می تواند علامت دهنده بیماری پارکینسون باشد.

بیماران یواش صحبت می کنند، صدای اون ها ساکت تر می شود و کوتاهی نفس کاملا به نظر می رسد.این افراد به طور یکنواخت شروع به صحبت کردن می کنند و در مراحل بعدی، لرزش های خفیف تری شروع به ظاهر شدن می کنند.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *