سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 ؛ بین‌‌رده‌های جذاب دو رقیب

[ad_1]

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 به ما علامت کدام گوشی عملکرد بهتری دارد. اگر تصمیم خرید یکی از این دو گوشی را دارید، در ادامه با ما دنبال شوید.

گوشی‌های شیائومی پوکو ام 3 و سامسونگ گلکسی A12 دو گوشی پرفروش و محبوب هستند که علاوه بر قابلیت‌های مناسب، قیمت فراوان مقرون‌به‌صرفه‌ای هم دارند.

آرون گروپس

ازآنجاکه اخیراً شرایط اقتصادی مردم چندان مطلوب نیست، شاید بسیاری از مردم توانایی خرید گوشی‌های گران را نداشته باشند و به همین خاطر، گوشی‌های بین رده و اقتصادی، انتخاب‌های مناسب‌تری هستند. به شرح از Techtrends.news، گوشی‌های پوکو ام 3 و گلکسی A12 در همین دسته قرار می‌گیرند. اما از بین این دو، کدام گوشی خوب تر است؟

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3

گوشی‌های پوکو ام 3 و گلکسی A12 از جمله بین‌رده‌های محبوب شیائومی و سامسونگ در بازار ایران محسوب می‌شوند. هر یک از این دو دستگاه قابلیت و ویژگی‌های خاصی دارند و اگر شما تصمیم خرید یکی از آنها را دارید، ما در این سنجیدن به شما کمک می‌کنیم بهترین دستگاه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3
سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر طراحی و ساخت

اگر به دنبال یک گوشی با مدل جسورانه‌تر هستید، احتمال دارد به گوشی پوکو M3 زیادتر جاذبه شوید. گوشی پوکو ام 3 دارای سه دوربین است که این دوربین‌ها در کادر بزرگی قرار گرفته‌اند. این کادر با رنگ مشکی، تمام قسمت بالایی گوشی را دربرگرفته است. هر سه دوبین در زیر یکدیگر قرار گرفته‌اند. یک فلاش LED بیضی‌شکل کوچک هم در کنار دوربین اولی دیده می‌شود. همچنین لوگوی پوکو هم در کنار دوربین و در همان کادر بالایی قرار گرفته است.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر طراحی و ساخت

 

از سوی دیگر، گوشی سامسونگ گلکسی A12 دارای دوربین چهارگانه است که ماژول دوربین‌ها به شکل مربعی و گوشه بالا سو چپ پنل پشتی تعبیه شده است. یک فلاش دایره‌ای شکل هم در پایین دوربین و خارج از کادر اصلی اون وجود دارد که به شما در عکاسی در شب کمک می‌کند.

علاوه‌براین، با سنجیدن Galaxy A12 و Poco M3 متوجه می‌شویم که دکمه‌های کم و فراوان کردن صدا به دنبال دکمه پاور در این گوشی‌ها در لبه سو راستی قرار دارند. در لبه سو چپی این گوشی‌ها هم محلی برای قرارگیری سیم‌کارت و کارت حافظه در نظر گرفته شده است. همچنین خوب است بفهمید که دوربین سلفی هر دو گوشی در بالا و بین نمایشگر در یک ناچ قطره‌ای تعبیه شده است.

گوشی شیائومی پوکو ام 3 با ابعاد 162.3×77.3×9.6 میلی‌متر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اما گوشی سامسونگ گلکسی A12 در ابعاد 164×75.8×8.9 میلی‌متر است.

وزن گوشی پوکو ام 3 کمی سبک‌تر است و با وزن 198 گرم روانه بازار می‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید گوشی سامسونگ گلکسی A12 را با وزن 205 گرم خریداری نمایید. بنابراین پوکو ام 3 با داشتن وزن کمتر، کمتر دست شما را اذیت خواهد کرد.

نکته دیگری که درباره طراحی این دو دستگاه باید بفهمید، این است که هر دو گوشی‌ از جنس پلاستیک باکیفیت هستند و تنها پنل جلویی اون‌ها شیشه‌ای است. پس خوب تر است که از قاب و ضربه‌گیر برای افزایش مقاومت گوشی خود استفاده کنید.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر طراحی و ساخت

پوکو ام 3 در برابر گردوغبار و همچنین پاشش آب مقاوم است؛ اما نماینده کره‌ای‌ها در برابر آب و یا گردوغبار مقاوم نیست و باید مواظب این داستان باشید.

هر دو گوشی از نصب دو سیمکارت پشتیبانی می‌کنند و درگاه اختصاصی نصب سیم‌کارت دارند.

سنجیدن Galaxy A12 و Poco M3 گلکسی A12 پوکو M3
ابعاد 164×75.8×8.9 میلی‌متر 162.3×77.3×9.6 میلی‌متر
وزن 205 گرم 198 گرم
بدنه و ساختار پنل جلویی شیشه‌ای، پنل پشتی پلاستیکی، فریم پلاستیکی پنل جلویی شیشه‌ای (گوریلا گلس 3)، پنل پشتی پلاستیکی، فریم پلاستیکی
سیم‌کارت تک سیم‌کارت (نانوسیم) یا دو سیم‌کارته (نانو-سیم، همزمان یکی فعال (dual stand-by)) دو سیم‌کارته (نانوسیم، همزمان یکی فعال (dual stand-by))
رنگ بندی مشکی، سفید، آبی، قرمز مشکی، آبی، زرد

 

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر نمایشگر

گوشی شیائومی پوکو ام 3 با نمایشگر 6.53 اینچی در اختیار شما قرار می‌گیرد. با استفاده از این گوشی و به دلیل داشتن رزولوشن 1080 در 2340 پیکسل، شما می‌توانید فیلم‌ها را با کیفیت خوبی دید کنید. همچنین خوب است بفهمید که تراکم پیکسلی نمایشگر این گوشی تقریباً 395 است. این داستان علامت می‌دهد که نمایشگر این گوشی جزئیات را به‌خوبی نمایش می‌دهد.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر نمایشگر

نمایشگر هر دو گوشی‌ از نوع اقتصادی IPS LCD است. نمایشگر گوشی پوکو ام 3 هم از روشنایی 400 نیت پشتیبانی می‌کند. نمایشگر این گوشی با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 3 محافظت می‌شود و این داستان تا حدی خیال شما را از بابت مقاوم بودن اون راحت می‌کند. بااین‌حال، خوب تر است که حتماً از گلس برای نمایشگر خود استفاده کنید تا از صدمه رسیدن به اون پیشگیری نمایید.

از سوی دیگر، با سنجیدن Galaxy A12 و Poco M3 متوجه می‌شویم که گوشی سامسونگ گلکسی A12 با نمایشگر 6.5 اینچی در اختیار شما قرار می‌گیرد. ازآنجاکه این محصول با رزولوشن 720 در 1600 پیکسل عرضه می‌شود، ناتوان‌تر از نمایشگر گوشی پوکو ام 3 است و کیفیت پایین‌تری به شما عرضه می‌کند. حتی تراکم پیکسلی 207 ppi نمایشگر این گوشی هم کمتر از گوشی پوکو است.

سنجیدن پوکو M3 با گلکسی A12 گلکسی A12 پوکو M3
نوع نمایشگر IPS LCD IPS LCD، روشنایی 400 نیت
سایز 6.5 اینچ، نسبت نمایشگر به بدنه 82.1 درصد 6.53 اینچ، نسبت نمایشگر به بدنه 83.4 درصد
رزولوشن 1600×720 پیکسل، نسبت تصویر20:9، تراکم پیکسل 270 ppi 1080×2340 پیکسل، نسبت عکس 19.5:9، تراکم پیکسل 395 ppi
محافظ – گوریلا گلس 3

 

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر عملکرد

گوشی پوکو ام 3 از تراشه کوالکام اسنپدراگون 662 یازده نانومتری استفاده می‌برد. اما چیپست گوشی گلکسی A12 سامسونگ از نوع مدیاتک هلیو P35 دوازده نانومتری است.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر نمایشگر

همچنین پردازنده مرکزی هر دو دستگاه‌های مذکور هشت هسته‌ای است؛ این هشت هسته در گوشی پوکو ام 3 شامل چهار هسته Kryo 260 Gold با حداکثر فرکانس 2.0 گیگاهرتز و چهار هسته Kryo 260 Silver با حداکثر فرکانس 1.8 گیگاهرتز می‌شود. پردازنده گرافیکی این گوشی هم Adreno 610 است.

این در حالی است که هشت هسته در پردازنده مرکزی گوشی سامسونگ گلکسی A12 شامل چهار هسته Cortex-A53 با حداکثر فرکانس 2.35 و چهار هسته Cortex-A53 با حداکثر فرکانس 1.8 می‌شود. این محصول با پردازنده گرافیکی PowerVR GE8320 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

زیادتر بخوانید:

ازآنجاکه این دو تلفن دنبال تقریباً دو سال نزد روانه بازار شدند، سیستم‌عامل کهنه‌تری نسبت به سایر محصولات جدید دارند و به‌شکل نزد‌فرض،‌ اندروید 10 را اجرا می‌کنند. البته توجه داشته باشید که رابط کاربری این دو گوشی با یکدیگر تفاوت دارد. گوشی شیائومی پوکو ام 3 با رابط کاربری MIUI 12 و گوشی سامسونگ گلکسی A12 با رابط کاربری One UI 3.1 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3

گوشی شیائومی پوکو M3 در چند نسخه روانه بازار می‌شود و شما می‌توانید بسته به نیاز و بودجه خود، بهترین گزینه را برای خرید انتخاب نمایید. این گوشی با دو نسخه رم 4 و 6 گیگابایتی به دنبال رم 64 و 128 گیگابایتی عرضه می‌شود. حافظه این گوشی با نسخه 64 گیگابایتی از نوع UFS 2.1 و نسخه 128 گیگابایتی از نوع UFS 2.2 است.

از سوی دیگر، گوشی سامسونگ گلکسی A12 با سه نسخه رم و سه نسخه حافظه داخلی عرضه می‌شود. شما می‌توانید این گوشی را با رم 3، 4 و یا 6 گیگابایت خریداری نمایید. حافظه داخلی این گوشی با رم 3 گیگابایتی 32 و با رم 4 و 6 گیگابایتی هم 64 و یا 128 گیگابایت است. حافظه داخلی این گوشی هم از نوع eMMC 5.1 است.

طبق این سنجیدن متوجه می‌شویم که نوع حافظه داخلی گوشی شیائومی خوب تر از سامسونگ است. بااین‌حال، هر دو گوشی هوشمند از قابلیت درگاه حافظه پشتیبانی می‌کنند و شما این امکان را دارید که حافظه گوشی خود را به‌راحتی تا یک ترابایت افزایش دهید.

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 گلکسی A12 پوکو M3
سیستم عامل
  • اندروید 10، قابل ارتقا به اندروید 11
  • One UI 3.1
  • اندروید 10
  • MIUI 12
تراشه Helio P35 (12 نانومتری) اسنپدراگون 662 (11 نانومتری)
CPU 8 هسته‌ای (چهار هسته Cortex-A53 با حداکثر فرکانس 2.35 و چهار هسته Cortex-A53 با حداکثر فرکانس 1.8) 8 هسته‌ای (چهار هسته Kryo 260 Gold با حداکثر فرکانس 2.0 گیگاهرتز و چهار هسته Kryo 260 Silver با حداکثر فرکانس 1.8 گیگاهرتز)
GPU PowerVR GE8320 Adreno 610
درگاه حافظه microSDXC (درگاه اختصاصی) microSDXC (درگاه اختصاصی)
حافظه داخلی
  • 32 گیگابایت با 2 گیگابایت رم
  • 32 گیگابایت با 3 گیگابایت رم
  • 64 گیگابایت با 4 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 3 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 4 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 6 گیگابایت رم
  • نوع حافظه eMMC 5.1
  • 64 گیگابایت با 4 گیگابایت رم
  • 64 گیگابایت با 6 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 4 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 6 گیگابایت رم
  • نوع حافظه UFS 2.1 (حافظه 64 گیگابایت)
  • نوع حافظه UFS 2.2 (حافظه 128 گیگابایت)

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر دوبین

گوشی شیائومی پوکو ام 3 با دوربین سه‌گانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دوربین اصلی (لنز واید) این گوشی با سنسور 48 مگاپیکسل و دیافراگم 1.8 عرضه می‌شود. این لنز از قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز هم پشتیبانی می‌کند و تصاویر مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر دوبین

دومین لنز این گوشی از نوع ماکرو است که با سنسور 2 مگاپیکسل و گشودگی دیافراگم 2.4 عرضه می‌شود. همچنین در این گوشی شاهد یک سنسور تشخیص عمق عکس با کیفیت 2 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 هستیم.

از سوی دیگر، گوشی سامسونگ گلکسی A12 با دوربین چهارگانه عرضه می‌شود و مهم‌ترین تفاوت اون با گوشی POCO M3 وجود لنز اولترا واید است.

در این دستگاه، شاهد یک لنز واید با سنسور 48 مگاپیکسل و دیافراگم 2.0 هستیم که از قابلیت فوکوس خودکار هم پشتیبانی می‌کند. دومین لنز این گوشی اولترا واید است که با سنسور 5 مگاپیکسل و دیافراگم 2.2 به دنبال لباس 123 مقام عرضه می‌شود. لنزهای ماکرو و سنسور تشخیص عمق هم در این محصول با سنسور 2 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 روانه بازار می‌شوند.

با سنجیدن Galaxy A12 و Poco M3 متوجه می‌شویم که دوربین این دو گوشی از قابلیت‌های فلاش LED، پانوراما و HDR پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از این دو دستگاه، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل را با شتاب 30 فریم در ثانیه ضبط کنید. این قابلیت ضبط ویدیو در دوربین سلفی هر دو گوشی نیز وجود دارد.

این دو دستگاه با دوربین سلفی 8 مگاپیکسل در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. با سنجیدن پوکو M3 با گلکسی A12 متوجه می‌شویم که در قسمت دوربین، گوشی سامسونگ برنده میدان است.

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 گلکسی A12 پوکو M3
تنظیمات دوربین
  • 48 مگاپیکسل، لنز واید 26 میلی‌متری، AF، دیافراگم  f/2.0
  • 5 مگاپیکسل، لنز اولتراواید با لباس 123 مقام، دیافراگم f/2.2
  • 2 مگاپیکسل، لنز ماکرو، دیافراگم f/2.4
  • 2 مگاپیکسل، سنسور تشخیص عمق عکس، دیافراگم f/2.4
  • 48 مگاپیکسل، لنز واید، فوکوس خودکار با تشخیص فاز، 2.0/1 اینچ سایز سنسور، 0.8 میکرومتر سایز پیکسل، دیافراگم  f/1.8
  • 2 مگاپیکسل، لنز ماکرو، دیافراگم f/2.4
  • 2 مگاپیکسل، سنسور تشخیص عمق عکس، دیافراگم f/2.4
قابلیت‌ها فلاش LED، پانوراما، HDR فلاش LED، پانوراما، HDR
ویدیو 1080p@30fps 1080p@30fps
دوربین سلفی 8 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2 8 مگاپیکسل، لنز واید، 1/2.0 اینچ سایز سنسور، 0.8 میکرومتر سایز پیکسل، دیافراگم f/2.1
قابلیت‌ها – پانوراما
ویدیو 1080p@30fps 1080p@30fps

 

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر باتری

گوشی شیائومی پوکو ام 3 با ظرفیت باتری 6000 میلی‌آمپر ساعتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این در حالی است که سامسونگ برای ساخت گوشی گلکسی A12 به ظرفیت باتری 5000 میلی‌آمپری اکتفا کرده است. خوب است بفهمید که باتری هر دو تلفن‌های مذکور غیر قابل تعویض و از نوع لیتیوم پلیمری هستند.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر باتری

علاوه بر ظرفیت باتری، سرعت شارژ اون‌ها نیز کمی با یکدیگر تفاوت دارد. گوشی شیائومی پوکو ام 3 با شارژ سریع 18 واتی و گوشی سامسونگ گلکسی A12 با شارژ 15 واتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین گوشی شیائومی از قابلیت شارژ معکوس 2.5 استفاده می‌برد. بنابراین در قسمت باتری، پوکو M3 برنده این میدان خواهد بود.

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 گلکسی A12 پوکو M3
باتری باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعت باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 6000 میلی آمپر ساعت
سیستم شارژ شارژ سریع 15 وات شارژ سریع 18 وات، پشتیبانی از شارژ معکوس

 

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر صدا

اسپیکر گوشی شیائومی پوکو ام 3 خوب تر از گلکسی A12 سامسونگ است. زیرا این گوشی با بلندگوهای استریو به شما این امکان را می‌دهند که صدا را با کیفیت بهتری بشنوید و از شنیدن موسیقی  و دیدن فیلم خوشی ببرید.

از دیگر دلایلی که دلیل کیفیت صدای خوب تر در گوشی پوکو شده، وجود دو اسپیکر است. درحالی‌که گوشی سامسونگ تنها با یک بلندگو روانه بازار می‌شود. همچنین خوب است بفهمید که این دو تلفن دنبال از قابلیت جک هدفون 3.5 میلی‌متری هم پشتیبانی می‌کند.

مقایسه گلکسی A12 با پوکو M3

سنجیدن پوکو M3 با گلکسی A12 گلکسی A12 پوکو M3
اسپیکر دارد دارد، دو اسپیکر
جک هدفون 3.5 میلی‌متری دارد دارد
ویژگی‌ها – صدای 24 بیت / 192 کیلوهرتز

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 از نظر قابلیت‌های اتصال و شبکه

در جدول زیر می‌توانید سایر مشخصات و قابلیت‌های اتصال این گوشی‌ها را مشاهده کنید.

سنجیدن گلکسی A12 با پوکو M3 گلکسی A12 پوکو M3
تکنولوژی شبکه GSM / HSPA / LTE GSM / HSPA / LTE
سنسورها حسگر اثرانگشت در لبه گوشی، شتاب‌سنج، حسگر غیر واقعی مجاورت اسکنر اثرانگشت در لبه گوشی، شتاب‌سنج، قطب‌نما، مجاورت
شبکه بی‌سیم Wi-Fi 802.11 a/g/n، وای فای دایرکت، هات اسپات Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات
بلوتوث 5.0، A2DP، LE 5.0، A2DP، LE
GPS بله، با A-GPS، GLONASS، GALILEO، BDS بله، با A-GPS، GLONASS، GALILEO، BDS
NFC بله (بسته به بازار عرضه) ندارد
رادیو رادیو FM رادیو FM
USB USB Type-C 2.0 USB Type-C 2.0

پشتیبانی از OTG

اینفرارد ندارد دارد

سخن آخر

گوشی‌های شیائومی پوکو ام 3 و سامسونگ گلکسی A12 دو مورد از محصولات بین‌رده بازار به شمار می‌روند که قابلیت‌های خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند. گوشی سامسونگ در بازارهای جهانی با قیمت پایه 100 دلار عرضه می‌شود و نسخه پایه گوشی پوکو نیز 219 دلار است. ویژگی‌های این دو محصول متناسب با هزینه‌ای است که پرداخت می‌کنید. به‌طورکلی، ویژگی‌های مثبت گوشی شیائومی پوکو M3 خوب تر از گلکسی A12 بود.

سؤالات متداول

گوشی گلکسی A12 سامسونگ خوب تر است یا پوکو M3 شیائومی؟

گوشی پوکو M3 شیائومی به دلیل داشتن پردازنده توانا‌تر، گزینه بهتری برای خرید به نظر می‌رسد. همچنین باتری این دستگاه هم با ظرفیت 6000 میلی‌آمپر، خوب تر از سامسونگ گلکسی A12 با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر است.

زیادتر بخوانید:

منبع: gsmarena

دیدگاه شما درباره‌ی این سنجیدن چیست؟ شما فکر می‌کنید کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s ؛ پرفروش‌ترین بین‌رده‌های سامسونگ

[ad_1]

در این مقاله دو گوشی محبوب و پرطرفدار از خانواده A سامسونگ با هم سنجیدن شده‌اند. اگر مایل به اطلاع از نتیجه این جدال هستید با سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s دنبال ما باشید.

دو گوشی گلکسی A12 و گلکسی A21s از جمله گوشی‌های خوب سری A هستند. قیمت A12 و  A21s سامسونگ تأییدیه بر این داستان است که این گوشی‌ها در کنار قیمت مقرون‌به‌‌صرفه، دارای مشخصات قابل قبولی نیز هستند.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s

به شرح از Techtrends.news ، سری A که در واقع جایگزینی به حق برای سری کهنه‌تر J سامسونگ بود، با تعبیه گزینه‌هایی وام‌دار از گوشی‌های پرچم‌دار در کنار آپشن‌های اقتصادی‌تر و متوسط توانست در جدول‌های جهانی، گامی فراتر از یک گوشی ساده اقتصادی بردارد.

همچنین استفاده از متریال باکیفیت و ظاهری لوکس و امروزی، در کنار آپشن‌هایی همانند سنسور دلیل‌ انگشت اپتیکال و … سری A را به سری تمام و آراستگی برای کاربران خوش‌علاقه سامسونگ تبدیل کرده است.

گلکسی A12 و A21s دو گوشی خوش ساخت شرکت سامسونگ و جزو پرفروش‌ترین گوشی‌ها هستند. این دو گوشی با امکاناتی مناسب در کنار قیمتی معقول و رقابتی، سهم عمده‌ای از بازار گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه را به خود اختصاص داده و در حال‌آماده جزو بهترین گوشی‌های بین‌رده بازار هستند. با سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s دنبال ما باشید.

سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ از نظر کیفیت ساخت و طراحی ظاهری

در سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s در قسمت طراحی و ساخت به اولین تفاوت این دو گوشی در قاب پشتی می‌رسیم. جایی که شرکت سامسونگ، A12 را با طراحی جدیدی درون بازار کرده است.

مقایسه گلکسی A12 با گلکسی A21s
سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s

پنل پشتی این گوشی از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت پایینی که حدود یک سوم قاب پشتی را تشکیل داده، درخشنده است و قطعه بالای اون بصورت مات طراحی شده و بافت خاصی دارد. استفاده از این شکل طراحی، علاوه بر اینکه جذابیت خاصی به قاب پشتی A12 بخشیده، دلیل شده که هم دلیل‌ انگشت و لک روی اون باقی نماند و هم گوشی به راحتی در دست لیز نخورد.

در مقابل، گوشی A21s ظاهری مانند به مدل‌های بالارده خانواده سری A دارد. قاب پشتی اون پلاستیکی و درخشنده است و زمانی که در معرض روشنایی مستقیم قرار می‌گیرد، با انعکاس روشنایی جلوه‌های رنگین‌کمانی روی اون ظاهر می‌شود.

همچنین در A21s سنسور دلیل‌ انگشت در پشت گوشی قرار گرفته و جای اون روی قاب مشخص است، اما در A12 درجه سنسور دلیل‌ انگشت کمی متفاوت بوده و با ظرافت خاصی به لبه کناری و روی دکمه پاور منتقل شده است.

مقایسه گلکسی A12 با گلکسی A21s

 

ادغام کردن دکمه پاور و سنسور دلیل‌ انگشت، قاب پشتی A12 را کاملا یکپارچه، یکدست و زیبا کرده و دلیل شده تا در سنجیدن A12 با A21s در قسمت طراحی، برتری را به A12 بدهیم.

در قاب جلویی هم، A12 دارای ناچ قطره‌ای روی صفحه نمایش است که دوربین سلفی درون اون جای گرفته، ولی A21s دوربین سلفی را درون یک هول پانج کوچک در سو چپ صفحه نمایش قرار داده است. این دو مدل، طراحی رایج صفحه نمایش‌های امروزی برای قرارگیری دوربین سلفی است که انتخاب بین اون دو کاملا به سلیقه افراد برمی‌گردد.

سنجیدن گلکسی A21s با گلکسی A12 گلکسی A12 گلکسی A21s
ابعاد 164×75.8× 8.9 میلی‌متر 163.7×75.3×8.9 میلی‌متر
وزن 205 گرم 192 گرم
بدنه و ساختار پنل پشت پلاستیک، پنل جلو شیشه، فریم پلاستیکی پنل پشتی پلاستیکی، پنل جلو شیشه‌ای
سیم‌کارت تک سیم‌‌‌کارت (نانو سیم) یا دو سیم‌کارت (نانوسیم، همزمان یکی فعال (dual stand by)) تک سیم‌‌‌کارت (نانو سیم) یا دو سیم‌کارت (نانوسیم، همزمان یکی فعال (dual stand by))
رنگ بندی مشکی، سفید، آبی، قرمز مشکی، سفید، آبی، قرمز

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s از نظر صفحه نمایش

نمایشگر از جمله قسمت‌هایی است که کار سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s را کمی مقاوم می‌کند. بین این دو گوشی از نظر نمایشگر تفاوت زیادی وجود ندارد؛ هر دو از یک پنل 6.5 اینچی با علمی PLS IPS برخوردار هستند.

 

تراکم پیکسلی هر دو حدود 270 پیکسل بر هر اینچ بوده و رزولوشن برابری ارائه می‌دهند. البته A12 با اختصاص دادن 84% قاب جلویی به نمایشگر، کنار کمتری از A21s دارد که نسبت نمایشگر به بدنه اون حدود 82% است.

در هر حال، با نگاهی به صفحه نمایش هر دو گوشی می‌توان دریافت که به نام یک بین‌رده کیفیت قابل قبولی را ارائه می‌کنند، وضوح عکس فراوان مناسب است و ترکیب و تفکیک رنگ‌ها به خوبی شکل می‌گیرد.

در آخر اگر نمایشگر برای شما با ارزش و مهم بودن دارد، فرقی ندارد که انتخاب شما گلکسی A12 باشد یا اینکه A21s را انتخاب کنید.

سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ گلکسی A12 گلکسی A21s
نمایشگر PLS LCD، 60 هرتز، تراکم پیکسلی 270 ppi، نسبت نمایشگر به بدنه 83.4 درصد PLS IPS LCD، 60 هرتز، تراکم پیکسلی 270 ppi، نسبت نمایشگر به بدنه 82.8 درصد
سایز 6.5 اینچ 6.5 اینچ
رزولوشن 720×1600 پیکسل 720×1600 پیکسل

زیادتر بخوانید:

سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ از نظر دوربین

در سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s از لحاظ دوربین باید نشانه کنیم که هر دو گوشی از چهار لنز دوربین استفاده می‌برند. هر دو گوشی به لنز اصلی 48 مگاپیکسلی واید، 2 مگاپیکسلی ماکرو و 2 مگاپیکسلی تشخیص عمق مجهز هستند. برخوردارند.

 

اما تفاوت اصلی در دوربین این دو گوشی را باید در سنسور اولترا واید این دو جست‌وجو کرد. گوشی A12 دارای یک سنسور 5 مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/2.2 و گوشی A21s سامسونگ دارای سنسور اولترا واید 8 مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/2.2 است.

مقایسه Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ از نظر دوربین

بنابراین اگر اهل عکاسی یا منظره‌نگاری هستید، قطعاً انتخاب گوشی A21s، انتخاب هوشمندانه‌تری نسبت به گلکسی A12 است. این سنسور به شما اجازه می‌دهد قسمت بیشتری از نزد‌زمینه را دنبال با عناصر دور و بر اون در قاب خود داشته باشید.

 

در قسمت دوربین سلفی نیز این دو گوشی تفاوت‌هایی دارند. گوشی A12 سامسونگ مجهز به سنسور 8 مگاپیکسلی در قسمت سلفی‌ است؛ اما گوشی A21s سنسور 13 مگاپیکسلی دارد. بنابراین در این قسمت نیز کیفیت دوربین سلفی گوشی A21s سامسونگ خوب تر است.

سنجیدن گلکسی A21s با گلکسی A12 گلکسی A12 گلکسی A21s
تنظیمات دوربین
  • 48 مگاپیکسل واید با فوکوس خودکار و دیافراگم f/2.0
  • 5 مگاپیکسلی اولترا واید با لباس 115 مقام و دیافراگم f/2.2
  • 2 مگاپیکسلی ماکرو با دیافراگم f/2.4
  • 2 مگاپیکسلی تشخیص عمق با دیافراگم f/2.4
  • 48 مگاپیکسل واید، 26 میلی‌متری، فوکوس خودکار تشخیص فاز، سایز سنسور 1/2.0، سایز پیکسل 0.8، دیافراگم f/2.0
  •  8 مگاپیکسل اولترا واید، سایز سنسور 1/4.0، سایز پیکسل 1/12، دیافراگم f/2.2
  • 2 مگاپیکسل ماکرو با دیافراگم f/2.4
  • 2 مگاپیکسل تشخیص عمق با دیافراگم f/2.4
قابلیت‌ها – –
ویدیو 1080p@30fps 1080p@30fps
دوربین سلفی 8 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2 13 مگاپیکسل واید، سایز سنسور 1/3.1، سایز پیکسل 1/12، دیافراگم f/2.2
قابلیت‌ها – –
ویدیو 1080p@30fps 1080p@30fps

زیادتر بخوانید:

سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ از نظر باتری

سامسونگ با هوشمندی دست به تصمیمی جسورانه برای هر دو مدل A12 و A21s زده و از باتری عظیم 5000 میلی ‌آمپر ساعتی استفاده کرده است. این یعنی هر دو گوشی ظرفیت بالایی در استفاده‌های مستمر و طولانی زمان خواهند داشت.

6666

روی کاغذ باتری هر دو گوشی برای یک و نیم روز استفاده معمول جوابگو هستند و هیچ نگرانی‌ در این خصوص وجود ندارد. در سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ در قطعه باتری یک تشابه دیگر نیز وجود دارد و اون استفاده هر دو نسخه از قابلیت شارژ سریع 15 واتی است. با وجود این قابلیت، شارژ کامل گوشی‌ها تقریبا 2 ساعت به طول می‌انجامد.

سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ گلکسی A12 گلکسی A21s
باتری 5000 میلی‌آمپرساعت،‌ لیتیوم پلیمری، غیرقابل تعویض 5000 میلی‌آمپرساعت،‌ لیتیوم پلیمری، غیرقابل تعویض
سیستم شارژ 15 وات 15 وات

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s از نظر آرام افزار و مقاوم‌افزار

در قسمت آرام افزار و رابط کاربری باید گفت که هر دو دستگاه با سیستم عامل اندروید نسخه 10 درون بازار شده‌‌اند، اما گلکسی A12 با رابط کاربری One UI 2.5 و گلکسی A21s با نسخه One UI 3.1 عرضه می‌‌شود. همچنین قابلیت ارتقا سیستم‌ عامل‌‌های نصب شده به اندروید 11 در نظر گرفته شده است.

سامسونگ برای این دو مدل از گوشی‌های خود از تراشه‌های متفاوتی استفاده کرده است. گوشی A21s با تراشه اختصاصی شرکت سامسونگ یعنی اگزینوس 850 به بازار عرضه شده و در سو دیگر گوشی A12 به تراشه شرکت مدیاتک یعنی Helio P35 مجهز است.

در سنجیدن گلکسی A21s با گلکسی A12 از نظر مقاوم افزاری باید گفت که تراشه شرکت سامسونگ با علمی هشت نانومتری ساخته شده، اما تراشه مدیاتک Helio P35 دارای معماری دوازده نانومتری است. این روی کاغذ، قدرت بیشتری را در اختیار A21s قرار می‌دهد.

 

637878

در واقعیت نیز این داستان راستگو است و باید گفت A21s در تست‌های عملکردی و سرعت‌سنجی امتیاز بیشتری در سنجیدن با A12 به خود اختصاص می‌دهد. همچنین در اجرای برنامه‌های گرافیکی کمی کفه ترازو به سو گوشی A21s سنگینی کرده و عملکرد بهتری ارائه می‌کند.

این دو گوشی از گوشی‌های بین‌رده بازار هستند و قدرت کافی برای انجام کارهای روزانه را در اختیار شما قرار می‌دهند. در واقع در سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s از نظر سرعت عمل نمی‌توان اختلاف فاحشی بین آنها متصور بود و هر دو گوشی فراوان قدرتمند هستند.

سنجیدن گلکسی A21s با گلکسی A12 گلکسی A12 گلکسی A21s
سیستم عامل اندروید 10، قابل ارتقا به اندروید 11 اندروید 10، رابط کاربری One UI 3.1، قابل ارتقا به اندروید 12
تراشه Helio P35  (12 نانومتری) اگزینوس 850 (8 نانومتری)
CPU 8 هسته‌ای، 4 هسته‌ 2.35 گیگاهرتز Cortex-A53 و 4 هسته‌ 1.8 گیگاهرتز Cortex-A53 8 هسته‌ای، 4 هسته‌ 2.0 گیگاهرتز Cortex-A55 و 4 هسته‌ 2.0 گیگاهرتز Cortex-A55
GPU PowerVR GE8320 Mali-G52
درگاه حافظه دارد، microSDXC (درگاه اختصاصی)، پشتیبانی از افزایش حافظه تا 1 ترابایت دارد، microSDXC (درگاه اختصاصی)، پشتیبانی از افزایش حافظه تا 512 گیگابایت
حافظه داخلی
  • رم 3 با حافظه 32 گیگابایت
  • رم 4 با حافظه 64 و 128 گیگابایت
  • رم 6 با حافظه 128 گیگابایت
  • نوع حافظه eMMC 5.1
  • رم 2 با حافظه 32 گیگابایت
  • رم 3 با حافظه 32، 64 و 128 گیگابایت
  • رم 4 با حافظه 32، 64 و 128 گیگابایت
  • رم 6 با حافظه 64 و 128 گیگابایت
  • نوع حافظه eMMC 5.1

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو اف 4 جی تی با پوکو ایکس 4 پرو (POCO F4 GT Vs POCO X4 Pro)

بررسی گلکسی M51 سامسونگ (Galaxy M51) ؛ موشکافی سیستم، عملکرد، دوربین و باتری

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s از نظر کیفیت صدا

در این قطعه به بررسی کیفیت صدای این دو گوشی می‌پردازیم. در قسمت اسپیکرها و منابع صوتی نیز هر دو گوشی مجهز به جک 3.5 میلی‌متر هدفون هستند که از راه اون می‌توان به هدفون‌های گوناگون متصل شد.

6 50

همچنین اسپیکرها در دو گوشی مشابه و از نوع ساده و غیر استریو هستند. اما دامنه صوتی قابل قبول است و صدای خروجی بلند و بدون نویز است.

تنها در صورتی که صدا تا آخرین حد خود بلند شود، کمی از شفافیت اون کم می‌شود که البته در گوشی‌های مقرون به‌ صرفه‌ای همچون نمونه‌های مذکور، کاملا طبیعی و نزد بینی شده است.

سنجیدن Galaxy A12 و Galaxy A21s سامسونگ گلکسی A12 گلکسی A21s
اسپیکر مونو مونو
جک هدفون 3.5 میلی‌متری دارد دارد

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s سامسونگ از لحاظ شبکه و قابلیت‌های اتصال

حسگر دلیل‌ انگشت گلکسی A12 در لبه دستگاه قرار دارد؛ اما این قابلیت در گلکسی A21s در پنل پشتی گوشی جای گرفته است. هر دو مدل دارای بلوتوث 5.0، GPS، پورت USB-C و پورتجک 3.5 میلی متری هستند.

گلکسی A12 تنها در محدوده 2.4 گیگاهرتز دسترسی به وای فای دارد، در حالی که این محدوده برای گلکسی A21S به 5 گیگاهرتز می‌‌رسد. یک نکته منفی راجع به این محصولات جدید، عدم پشتیبانی از NFC است.

در جدول زیر، سایر قابلیت‌های این دو گوشی را با جزئیات مشاهده می‌کنید.

سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s گلکسی A12 گلکسی A21s
تکنولوژی شبکه GSM / HSPA / LTE GSM / HSPA / LTE
سنسورها حسگر اثرانگشت (لبه گوشی) شتاب‌سنج، حسگر مجاورت غیر واقعی حسگر اثرانگشت (پشت گوشی)، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، حسگر مجاورت، قطب‌نما
شبکه بی‌سیم Wi-Fi 4 (802.11n) b/g/n، هات اسپات Wi-Fi 5 (802.11ac) a/b/g/n/ac، دو بانده، وای‌فای دایرکت، هات اسپات
بلوتوث 5.0، پشتیبانی از A2DP ،LE 5.0، پشتیبانی از A2DP ،LE
GPS دارد، با A-GPS ،GLONASS ،GALILEO ،BDS دارد، با A-GPS ،GLONASS ،GALILEO ،BDS
NFC دارد (بسته به بازار) دارد (بسته به بازار)
رادیو دارد دارد
USB USB Type-C 2.0 USB Type-C 2.0

سوالات متداول

گلکسی A12 بخریم یا گلکسی A21s ؟

گوشی گلکسی A21s یکی از بهترین و پرفروش‌ترین‌ گوشی‌های بین‌رده سال 2020 بود که از نظر قدرت پردازشی به بسیاری از رقبای خود در بازار برتری داشت. برتری این گوشی در سرعت عمل و اجرای جاری‌تر برنامه‌ها و بازی‌ها نسبت به A12 نیز مشهود است، اما در سایر قطعه‌ها یعنی باتری، نمایشگر و دوربین، هر دو گوشی عملکرد خوب و رضایت بخشی ارائه کرده و هیچ یک بر دیگری برتری نداشتند. در سوی مقابل گوشی گلکسی A12 با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای که نسبت به نسل قبلی خود یعنی A11 داشت در این رقابت پابه‌پای A21s آمد و در قطعه‌هایی همانند طراحی ظاهری حتی خوب تر از اون نیز ظاهر شد. در نهایت و در سنجیدن گوشی A12 و A21s نمی‌توان بطور قطع به برتری یکی از گوشی‌ها نظر داد و در بسیاری از جهات هر دو گوشی مشابه به هم هستند، اما اگر سرعت عمل و پردازشگر گوشی برایتان مهم است منظور ما A21s است.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد سنجیدن گلکسی A12 با گلکسی A21s چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با جونی و سایر کاربران در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن قیمت آیفون 14 در کشورهای مختلف

[ad_1]

سنجیدن قیمت آیفون 14 در کشورهای مختلف

قیمت آیفون 14 در کشورهای مختلف همانند ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا، هنگ کنگ، سنگاپور، امارات، چین، مالزی و ژاپن با هم متفاوت است.

البته باید به این نکته هم توجه کنیم که در برخی از کشورها از جمله ایالات متحده، بسته به ایالت و محل خرید، ممکن است مالیات هم به مبلغ اضافه شود.

قیمت تلفن 14 در هند

آیفون 14: از ۷۹۹۰۰ روپیه معادل ۴۲ میلیون و ۵۱۲ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 89900 روپیه معادل ۴۷ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 129900 روپیه معادل ۶۹ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 139900 روپیه معادل ۷۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در آمریکا

آیفون 14: از 799 دلار معادل ۳۳ میلیون و ۸۷۸ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 899 دلار معادل ۳۸ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 999 دلار معادل ۴۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 1099 دلار معادل ۴۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

توجه: سری آیفون 14 در آمریکا با قابلیت eSIM  عرضه می‌شود که فعلا غیر از آمریکا امکان استفاده از این گوشی وجود ندارد.

قیمت آیفون 14 در کانادا

آیفون 14: از 1099 دلار معادل ۳۵ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 1249 دلار معادل ۴۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 1399 دلار معادل ۴۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 1549 دلار معادل ۴۹ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان شروع می‌شود.

مقایسه آیفون 14 در کشورهای مختلف

قیمت آیفون 14 در انگلستان

آیفون 14: از 849 پوند معادل ۴۲ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 949 پوند معادل ۴۶ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 1099 پوند معادل ۵۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

iPhone 14 پرومکس: از 1199 پوند معادل ۵۸ میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در استرالیا

آیفون 14: از 1399 دلار استرالیا معادل ۴۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 1579 دلار استرالیا معادل ۴۵ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 1749 دلار استرالیا معادل ۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 1899 دلار استرالیا معادل ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در هنگ کنگ

آیفون 14: از 6899 دلار هنگ کنگ معادل ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود

آیفون 14 پلاس: از 7699 دلار معادل ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 8599 دلار هنگ کنگ معادل ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 9399 دلار هنگ کنگ معادل ۵۱ میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در سنگاپور

آیفون 14: از 1299 دلار سنگاپور معادل ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 1499 دلار سنگاپور معادل ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 1649 دلار سنگاپور معادل ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 1799 دلار سنگاپور معادل ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در امارات

آیفون 14: از 3399 درهم معادل ۳۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 3799 درهم معادل ۴۳ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 4299 درهم معادل ۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 4699 درهم معادل ۵۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در مالزی

آیفون 14: از 4199 رینگت معادل ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پلاس: از 4699 رینگت معادل ۴۴ میلیون تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو: از 5299 رینگت معادل ۴۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس: از 5499 رینگت معادل ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت آیفون 14 در ژاپن

iPhone 14: از 119800 ین معادل ۳۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شروع می‌شود.

iPhone 14 پلاس: از 134800 ین معادل ۴۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

iPhone 14 پرو: از 149800 ین معادل ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

iPhone 14 پرو مکس: از 164800 ین معادل ۴۹ میلیون تومان شروع می‌شود.

[ad_2]

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو ؛ برتری با کدام است؟

[ad_1]

پوکو M4 پرو و پوکو X4 پرو هر دو از گوشی‌های زبر دست، جدید و پرطرفدار کمپانی پوکو هستند. محصولات این کمپانی به دلیل کیفیت و قیمت مناسب، طرفداران بسیاری دارند. در این مطلب، دو گوشی جدید این کمپانی را کنار هم قرار می‌دهیم تا درک بهتری از ویژگی‌های آنها داشته باشیم. در ادامه به سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو می‌پردازیم.

این گوشی‌ها جزء گوشی‌های بین رده محسوب می‌شوند و در صورتی که به مشخصات آنها توجه کنید، می‌بینید که نسبت به مشخصات و عملکرد، با قیمت فوق‌العاده‌ای در بازار جهانی عرضه شده‌اند.

آرون گروپس

در ادامه، سنجیدن Poco M4 Pro با Poco X4 Pro را می‌خوانید. اگر مایل هستید با ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دو گوشی محبوب دوست شوید، با بررسی و سنجیدن M4 پرو با پوکو X4 پرو دنبال ما باشید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو X3 پرو با گلکسی A72 ؛ جدال بین‌رده‌ها

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو

با سنجیدن M4 پرو با پوکو X4 پرو تقریبا به اطلاعات کاملی دست پیدا می‌کنیم؛ با دنبال ما باشید تا با خصوصیات و توانایی‌های هر دو گوشی زیادتر دوست شویم. این دو مدل هر دو از گوشی‌های زبر دست و پرطرفدار این کمپانی هستند.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو از نظر کیفیت ساخت و طراحی ظاهری

ظاهر گوشی پوکو ام 4 پرو در سنجیدن با مدل‌های قبلی بهبود‌های زیادی داشته و به همین دلیل نظر افراد بیشتری را احتمالا به سو خود جلب می‌کند. با این حال بد نیست به این داستان نشانه کنیم که ظاهر گوشی پوکو M4 Pro از روی گوشی ردمی نوت 11 برداشته شده است.

گوشی پوکو M4 Pro در ابعاد 163.6×75.8×8.8 میلی‌متر ساخته شده و وزن اون هم به 195 گرم می‌رسد. برای سنجیدن بد نیست به این داستان نشانه کنیم که این گوشی 2 میلی‌متر از Poco M3 Pro 5G بلند‌تر بوده و وزن اون هم 5 گرم سنگین‌تر است.

63563

قاب پشتی این گوشی هم کمی خمیده طراحی شده تا راحت‌تر در دست قرار بگیرد. البته که قاب پشتی پلاستیکی است، اما از جنس خوبی استفاده می‌برد. فریم گوشی هم پلاستیکی است؛ اما در کل، به شکلی طراحی شده که ظاهری لوکس داشته باشد.

پوکو ام 4 پرو از تأییدیه IP53 هم استفاده می‌برد که دلیل شده در برابر نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم باشد. به این داستان توجه کنید که این دستگاه ضد آب نیست و نباید اون را در جریان مستقیم آب قرار دهید.

صفحه نمایش این گوشی هم با یک پوسته گوریلا گلس محافظت می‌شود تا مقاومت اون در برابر ضربه و خط و خش اندکی بالا برود.

57852

روی لبه بالایی پوکو ام 4 پرو فرستنده IR، میکروفن و بلندگو تعبیه شده است. روی لبه سو چپ هم درگاه سیم‌کارت قرار دارد. بلندگو، پورت USB-C، میکروفن و جک 3.5 میلی‌متری در لبه پایینی گوشی و دکمه‌های پاور و تنظیم صدا نیز در لبه سو راستی چیده شده‌اند.

روی قاب پشتی هم ماژول دوربین را خواهید دید که درون یک قسمت سیاه رنگ عظیم قرار گرفته که تقریباً نیمه بالای گوشی را به خود اختصاص داده است.

پوکو X4 پرو در دید اول به هیچ عنوان حس یک بین رده به را شما نمی‌دهد. متریال بکار گرفته شده در گوشی Poco X4 Pro فوق‌العاده باکیفیت بوده و ترکیب نمایشگر تخت و کم کنار با ماژول جذاب دوربین و پنل پشتی، حس پرمیوم را در ظاهر این گوشی تداعی می‌کند.

7678657

دیگر خبری از خارج زدگی فراوان لنزها نیست و ضخامت دستگاه نیز نسبت به نسل قبل کاهش قابل توجهی داشته که به خوش دستی اون کمک می‌کند. وزن پوکو X4 پرو 205 گرم است و تأییدیه ضد آب IP53 نیز برای اون گرفته شده تا خیال کاربران از ایمنی دستگاه در مقابل نفوذ قطرات آب نیز تا حدودی راحت شود.

خوشبختانه اسپیکرهای استریو نیز در مشخصات Poco X4 Pro به چشم می‌خورد که کیفیت صدای فراوان خوبی را برای این گوشی به هدیه آورده و حتی اگر صدا را در آخرین مقام تنظیم کنید، دوباره هم وضوح خوبی دارد.

جک 3.5 میلی‌متری محبوب هم در کنار پورت Type-C دیده می‌شود تا به سادگی بتوانید از هدفون و هندزفری‌های باکیفیت سیمی استفاده ببرید.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو پوکو M4 پرو پوکو X4 پرو
ابعاد 163.6 در 75.8 در 8.8 میلی‌متر 164.2 در 76.1 در 8.1 میلی‌متر
وزن 195 گرم 205 گرم
بدنه و ساختار پنل جلویی شیشه‌ای – گوریلا گلس 3، پنل پشتی پلاستیکی پنل جلویی شیشه‌ای – گوریلا گلس 5، پنل پشتی شیشه‌ای
سیم‌کارت دو سیم‌کارت dual stand-by (نانو سیم) دو سیم‌کارت dual stand-by (نانو سیم)
استاندارد IP53، مقاوم در برابر گردوغبار و پاشش آب IP53، مقاوم در برابر گردوغبار و پاشش آب
رنگ بندی زرد، مشکی، آبی مشکی، آبی، زرد

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو با گلکسی A72 سامسونگ

سنجیدن پوکو ایکس 4 پرو با گلکسی A51 سامسونگ (POCO X4 Pro Vs. Galaxy A51)

سنجیدن M4 پرو با پوکو X4 پرو از نظر صفحه نمایش

پوکو ام 4 پرو از یک پنل 6.6 اینچی IPS LCD برخوردار شده که روشنایی و وضوح عکس قابل قبولی دارد.

این صفحه نمایش رزولوشنی برابر 1080×2400 پیکسل دارد و تراکم پیکسلی اون 399 پیکسل در هر اینچ است. در بالای نمایشگر دوربین سلفی در پانچ هولی نازک خودنمایی می‌کند و دور و بر عکس را کنار‌ای باریک پوشانده، در مجموع 84.5 درصد از پنل جلو به نمایشگر اختصاص یافته است.

85785

نمایشگر پوکو ام 4 پرو از رفرش ریت 90 هرتزی عکس هم پشتیبانی می‌کند که نسبت به حالت استاندارد (60 هرتز) جاری‌تر است و پیمایش در طول رابط کاربری به وسیله‌ی اون با شتاب بیشتری شکل می‌گیرد؛ همچنین با برخورداری از این قابلیت می‌توان بازی‌ها را با فریم‌ریت بالاتری اجرا کرد.

 

نمایشگر پوکو X4 پرو 6.67 اینچی است که کارایی خوبی برای فیلم دیدن و بازی کردن دارد؛ نمایشگری عظیم با وضوح بالا که خوشی دید را دو چندان می‌کند. خوشبختانه این نمایشگر توسط گوریلا گلس 5 محافظت می‌شود که مقاومت فراوان بالایی در برابر خط و خش و ضربات ساختن می‌کند.

در این سری از گوشی‌های پوکو، شاهد نمایشگر AMOLED هستیم که کیفیت عکس عالی خوبی دارند و کنتراست بالایی را به نمایش می‌گذارند. این نمایشگر علاوه بر کیفیت عکس و کنتراست بالا، فراوان جاری است و روی نرخ 120 فریم در ثانیه تنظیم می‌شود.

در کنار کیفیت و رفرش ریت 120 هرتزی که خوشی بازی کردن، وب گردی و حتی فیلم دیدن را به هدیه می‌آورند، این نمایشگر با وضوح فراوان خوب 1080×2400 و تراکم پیکسلی عالی 395 پیکسل در هر اینچ می‌تواند نوید یک نمایشگر فراوان با کیفیت راضی کننده را بدهد.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو  پوکو M4 پرو  پوکو X4 پرو
نوع نمایشگر IPS LCD، نرخ نوسازی 90 هرتز،‌ روشنایی 450 نیت AMOLED، نرخ نوسازی 120 هرتز،‌ روشنایی 700 نیت (Typ)، 1200 نیت (Peak)
سایز 6.6 اینچ، نسبت نمایشگر به بدنه ~84.8 درصد 6.67 اینچ، نسبت نمایشگر به بدنه ~86.0 درصد
رزولوشن 1080×2400 پیکسل، نسبت عکس 20:9، تراکم ~399 پیکسل در اینچ 1080×2400 پیکسل، نسبت عکس 20:9، تراکم پیکسل ~395 پیکسل در اینچ

سنجیدن Poco M4 Pro با Poco X4 Pro از نظر دوربین

پوکو M4 Pro تنها یک دوربین اصلی واید و یک دوربین دوم اولترا واید دارد و روی این گوشی خبری از دوربین‌های ماکرو و تشخیص عمق نیست.

دوربین اصلی این گوشی به یک سنسور 50 مگاپیکسلی مجهز است. حسگر ISOCELL S5KJN1 با اندازه 1/2.76 اینچ و پیکسل‌هایی در اندازه ۰.۶۴ میکرومتر روی این گوشی دیده می‌شود. این حسگر پشت لنزی با دیافراگم f/1.8 قرار گرفته و از فوکوس خودکار تشخیص فاز هم استفاده می‌برد. دوربین اصلی از ویژگی عکاسی در شب استفاده می‌‌کند.

دوربین اولتراواید این گوشی هم از حسگر ۸ مگاپیکسلی IMX355 سونی استفاده می‌کند که پشت لنزی با دیافراگم f/2.2 قرار گرفته و فوکوس پابرجا دارد. دوربین سلفی این گوشی هم از یک حسگر ۱۶ مگاپیکسلی استفاده می‌کند که از فوکوس پابرجا استفاده می‌برد.

سنسور اصلی پوکو X4 پرو 108 مگاپیکسلی است و برای عکاسی مناسب است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که عکس‌های شما با کیفیت نزد فرض 12 مگاپیکسلی گرفته می‌شود و می‌توانید در آرام افزار دوربین اون را روی کیفیت 108 مگاپیکسلی تنظیم کنید.

ایکس 4

لنز اولتراواید 8 مگاپیکسلی پوکو X4 پرو نیز برای گرفتن عکس‌های فوق عریض به کمک شما می‌آید و کیفیت قابل قبولی دارد.

در آخر هم به سنسور ماکرو 2 مگاپیکسلی می‌رسیم که برای گرفتن عکس‌ از سوژه‌های فراوان نزدیک مناسب است، اما در این درد قیمتی بهترین نیست. دوربین سلفی نیز 16 مگاپیکسلی است و کیفیت قابل‌قبولی دارد و برای برقراری تماس تصویری یا گرفتن عکس‌های سلفی عملکرد رضایت‌بخشی دارد.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو پوکو M4 پرو  پوکو X4 پرو
تنظیمات دوربین
  • 50 مگاپیکسل، لنز واید 26 میلی‌متری، فوکوس خودکار با تشخیص فاز f/1.8
  • 8 مگاپیکسل، لنز اولتراواید با لباس 119 مقام
    f/2.2
  • 2 مگاپیکسل ماکرو، دیافراگم f/2.4
  • 108 مگاپیکسل، لنز واید 26 میلی‌متری، فوکوس خودکار با تشخیص فاز، 1/1.52 اینچ سایز سنسور، 0.7 میکرومتر سایز پیکسل
  • 8 مگاپیکسل، لنز اولتراواید، لباس 118 مقام
    f/2.2
  • 2 مگاپیکسل، لنز ماکرو f/2.4
قابلیت‌ها فلاش LED، پانوراما، HDR  فلاش LED، پانوراما، HDR
ویدیو 1080p@30/60fps 1080p@30fps
دوربین سلفی 16 مگاپیکسل، لنز واید f/2.5 16 مگاپیکسل، لنز واید f/2.4
قابلیت‌ها پانوراما HDR، پانوراما
ویدیو 1080p@30fps 1080p@30fps

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو از نظر باتری

پوکو M4 پرو مجهز به یک باتری 5000 میلی‌آمپری است که دوام خوبی دارد و تا ساعت‌ها شما را از شارژ کردن بی نیاز می‌کند. فست شارژ 33 واتی که پوکو M4 Pro 5G از اون پشتیبانی می‌کند، در عرض 62 دقیقه می‌تواند این مدل را به طور کامل از 0 تا 100 درصد شارژ کند.

کافیست در ابتدای روز و سپس از بیدار شدن پوکو M4 پرو 5G را به شارژ بزنید و زمانی که تصمیم خروج از منزل را دارید، اون را از شارژ خارج کنید. خواهید دید که تا انتهای روز حتی اگر استفاده زیادی از گوشی داشته باشید، به شارژ مجدد اون نیاز پیدا نخواهید کرد.

57856

پوکو X4 پرو دارای یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی است که عملکرد عالی‌ای در حفط و محافظت شارژ دارد. پوکو X4 پرو همچنین مجهز به علمی شارژ سریع 67 وات است که می‌تواند 70 درصد را در 22 دقیقه و میزان 100 درصد شارژ را تنها در 41 دقیقه پر کند.

در نتیجه این گوشی هم تاریخ زیادی شارژ نگه می‌دارد و هم در کوتاه ترین تاریخ می‌تواند شارژ شود. این گوشی مجهز به تکنولوژی Power Delivery 3.0 و +Quick Charge 3 است تا هم سرعت شارژ بالایی داشته باشد و هم با امنیت بالا شارژ شود.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو پوکو M4 پرو  پوکو X4 پرو
باتری
  • باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپرساعت
باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپرساعت
سیستم شارژ
  • شارژ سریع 33 وات، 100 درصد در 59 دقیقه (تبلیغ شده توسط کمپانی)
شارژ سریع 67 وات، 70 درصد در 20 دقیقه و 100 درصد در 41 دقیقه (تبلیغ شده توسط کمپانی)

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو از نظر آرام افزاری

پوکو M4 پرو با اندروید 11 و رابط کاربری MIUI 12.5 راهی بازار شده است. البته که زمان تاریخ زیادی از رابط کاربری MIUI 12 می‌گذارد و تا مدتی دیگر احتمال شاهد عرضه MIUI 13 هم خواهیم بود.

با این حال MIUI 12.5 روی این گوشی شرکت پوکو کمی تغییر کرده و یکسری المان‌های پوکو را روی اون مشاهده می‌کنیم. قفل گوشی هم با حسگر تشخیص دلیل‌ انگشت دوباره می‌شود و هم با تشخیص چهره که البته حسگر تشخیص دلیل‌ انگشت سرعت و دقت بیشتری دارد.

8582
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو

گوشی پوکو ایکس 4 پرو مجهز به MIUI 13 است که مبتنی بر اندروید 11 اجرا می‌شود. شاید تنها ایرادی که بتوان به این گوشی گرفت، عرضه اون با اندروید 11 است؛ اون هم در زمانی که اندروید 12 در دسترس قرار دارد.

زمانی که از این گوشی استفاده می‌کنید متوجه جاری و بدون باگ بودن رابط کاربری اون می‌شوید. خوشبختانه شیائومی روی Miui 13 فراوان کار کرده و کوشش شده باگ و لگ‌های این رابط کاربری به حداقل برسد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی 11 تی پرو با اس 21 اف ای سامسونگ (Xiaomi 11T Pro vs. Samsung S21 FE)

سنجیدن پوکو اف 4 جی تی با پوکو ایکس 3 پرو (POCO F4 GT Vs POCO X3 Pro)

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو از نظر مقاوم افزاری

تراشه 6 نانومتری دایمنسیتی 810 به منظور فراهم‌ انرژی پردازشی برای پوکو M4 Pro به خدمت گرفته شده که دارای هشت هسته با حداکثر فرکانس 2.4 گیگاهرتزی است. Dimensity 810 از جمله جدیدترین تراشه‌های شرکت مدیاتک به شمار می‌رود که در سال 2021 معرفی شد.

578578
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو

مدیاتک برای این تراشه، پردازنده گرافیکی Mali-G57 MC2 را در نظر گرفته است. با توجه به اینکه این مدل قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد، مشخصات مقاوم‌افزاری راضی کننده به نظر می‌رسد و ارزش خرید پوکو M4 پرو 5G  را بالا می‌برد.

در نتیجه می‌توان گفت که گوشی Poco M4 Pro یک انتخاب عالی برای برطرف کردن نیازهای عادی روزانه است. شما می‌توانید هر بازی سبک و سنگینی را روی پوکو M4 پرو 5G  نصب کنید و با تنظیمات گرافیکی بالا به بازی کردن مشغول شوید.

در بطن پوکو X4 پرو چیپست SnaPdragon 695 5G قرار گرفته که البته عملکردی رضایت‌قسمت و برنده در اجرای اکثر بازی‌ها دارد. پردازنده گرافیکی Poco X4 Pro 5g هم Adreno 619 است که سرعت فراوان بالایی در پردازش دیتاهای گرافیکی دارد.

لیتوگرافی تراشه نیز 6 نانومتری بوده که برای یک بین‌رده قابل‌قبول است و از آنجایی که چیپست‌های اسنپدراگون مقاومت خوبی دارند، می‌توان صبر شارژ بهینه و کم‌تر داغ شدن گوشی را داشت.

یکی از نکات فراوان مثبت گوشی پوکو X4 پرو، تکنولوژی سرد کننده مایع و پیشرفته اون است که علاوه بر بهبود عملکرد مقاوم‌افزار وقت استفاده طولانی زمان و بازی کردن، دلیل می‌شود آسیبی به پردازنده و باتری درون نشود.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو پوکو M4 پرو  پوکو X4 پرو
سیستم عامل
  • اندروید 11
  • عرضه با رابط کاربری MIUI 12.5
  • اندروید 11
  • عرضه با رابط کاربری MIUI 13 برای POCO
تراشه MediaTek MT6833P Dimensity 810 Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G
CPU
  • هشت هسته‌
  • 2 هسته‌ 2.4 گیگاهرتز Cortex-A76
  • 6 هسته 2.0 گیگاهرتز Cortex-A55
  • هشت هسته‌
  • 2 هسته‌ 2.2 گیگاهرتز Kryo 660 Gold
  • 6 هسته 1.7 گیگاهرتز Kryo 660 Silver
GPU Mali-G57 MC2 Adreno 619
درگاه حافظه microSDXC microSDXC (درجه اختصاصی)
حافظه داخلی
  • رم 4 با حافظه 64 گیگابایتی
  • رم 6 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 256 گیگابایتی
  • نوع حافظه UFS 2.2
  • رم 6 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 256 گیگابایتی
  • نوع حافظه UFS 2.2

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو از نظر کیفیت صدا

برای گوشی پوکو M4 Pro از دو بلندگوی استریو استفاده شده که یک بلندگو روی لبه بالا و بلندگوی دیگر روی لبه پایین قرار گرفته است. بلندگوی استریو دلیل شده که تجربه صوتی با این گوشی که قیمت فراوان بالایی هم ندارد، رضایت قسمت باشد. بلندگوهای استریو در تاریخ بازی کردن، گوش دادن به موسیقی و تماشای ویدئو مناسب هستند.

785785
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو

گوشی پوکو ایکس 4 پرو دارای دو اسپیکر مجزای قدرتمند است که خوشی شنیدن موسیقی را چندین برابر می‌کند. همچنین در وقت فیلم دیدن حسی صحیح همانند سینما به شما دست می‌دهد و به دلیل بیس خوب اسپیکرها، جو خوبی به کاربر و اطرافیانی که صدا به گوششان می‌رسد منتقل می‌کند.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن ردمی نوت 10 پرو با می 11 لایت (Xiaomi Redmi Note 10 Pro vs. Mi 11 Lite)

سنجیدن پوکو ایکس 4 پرو با گلکسی A73 سامسونگ (POCO X4 Pro Vs. Galaxy A73)

در این مطلب به بررسی و مقایسهM4  پرو با پوکو  X4 پرو پرداختیم. با سنجیدن M4 پرو با پوکو X4 پرو می‌توان به اطلاعات زیادتر و بهتری در مورد آنها دست یافت. این دو گوشی هر دو از یک کمپانی هستند و اجزایی زبر دست و باکیفیت دارند. شما می‌توانید با خواندن این مطلب با هر دو گوشی زیادتر دوست شوید.

سوالات متداول

پوکو M4 پرو خوب تر است یا پوکو X4 پرو؟

گوشی پوکو X4 پرو یک مدل‌ همه‌فن‌حریف است. از جمله امکانات کم‌مانند این گوشی پوکو می‌توان به دوربین سه‌گانه 108 مگاپیکسلی، تراشه قدرتمند اسنپدراگون، نمایشگر عالی و باتری و فست شارژ 67 واتی اون نشانه کرد که پوکو ایکس 4 پرو را تبدیل به پکیجی ایده‌آل برای هر کاربری، خصوصاً گیمرها می‌کند. گوشی Poco M4 Pro یک باتری و مقاوم‌افزار خوب ارائه می‌دهد که برای عملکردهای مختلف کارایی بالایی را به معرض نمایش می‌گذارد و فراوان باکیفیت است. اما انتخاب نهایی با شماست و شما باید تصمیم بگیرید.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با جونی و سایر کاربران در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن شرکت ‌های خدمات سئو در ایران

[ad_1]

اگر تصمیم دارید خدمات سئو سایت خود را برون‌سپاری کنید، احتمالاً یکی از گزینه‌های شما برای برون‌سپاری شرکت‌های سئو هستند. شرکت‌های سئو باتوجه‌به منابع و نیروی انسانی متخصصی که دارند خدمات متفاوتی را برای سئو ارائه می‌دهند.

هزینه‌ای که برای این خدمات هم دریافت می‌کنند باتوجه‌به تخصص و تجربه‌ای که دارند با هم متفاوت است؛ بنابراین انتخاب بهترین شرکت سئو چندان کار ساده‌ای هم نیست این انتخاب باید توسط افراد متخصص شرکت همانند تیم دیجیتال مارکتینگ انجام شود. در ادامه ویژگی‌های یک شرکت سئو خوب را به شما معرفی می‌کنیم و همچنین چند مورد از شرکت‌های خدمات سئو را با هم سنجیدن می‌کنیم.

آرون گروپس

روش ‌های انجام سئو را بشناسید!

ابتدا خوب تر است شما را با روش‌های انجام سئو دوست کنیم. زیرا تمامی شرکت‌ها از روش‌های یکسانی استفاده نمی‌کنند یکی از دلایل متفاوت بودن قیمت‌ها هم همین است.

1.     روش‌ سئو کلاه سفید

روش‌های سئو کلاه سفید مجموعه‌ای از روش‌هاست که با تمامی قوانینی که گوگل تدوین کرده منطبق است. هیچ تخلفی در این روش وجود ندارد. اما تاریخ رسیدن به هدف طولانی است.

2.     روش‌ سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری در واقعیت معنای درستی ندارد. در این روش تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه به نحوی انجام می‌شود که گوگل متوجه تخلف شما نخواهد شد ابداً به همین سبب هم به اون خاکستری می‌گویند.

در این روش راه رسیدن به هدف کمی کوتاه‌تر می‌شود اما دوباره هم برای رسیدن به هدف باید صبور باشید! زیادتر سئوکارها معمولاً از این روش استفاده می‌کنند.

3.     روش‌ سئو کلاه‌سیاه

روش‌های سئو کلاه‌سیاه هم از نامش مشخص است بر خلاف قوانین و اصول گوگل است. در اولین آپدیت و به‌روزرسانی از سو گوگل این تخلف‌ها شناسایی می‌شود و سایت مذکور پنالتی می‌شود به‌طوری‌که از صفحه نتایج گوگل حذف خواهد شد. با تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه سریع به نتیجه موردنظر می‌رسید اما شنیده‌اید که؛ بادآورده را باد می‌برد!

مقایسه شرکت ‌های خدمات سئو در ایران

چطور بهترین شرکت خدمات سئو را انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهترین شرکت خدمات سئو را انتخاب کنید، باید اول نیازها، خواسته‌ها و اهداف برند تجاری خود را به‌خوبی بشناسید. سپس با بررسی ویژگی‌ها و خدماتی که شرکت‌های سئو ارائه می‌دهند متناسب با نیاز کسب‌وکار خود بهترین آژانس سئو را برای برون‌سپاری سئو سایت خود انتخاب کنید.

·       مشخص‌ کردن میزان بودجه

ابتدا باید مشخص کنید برای برون‌سپاری سئو چقدر بودجه دارید و چقدر می‌خواهید هزینه کنید. تا به اهداف بازاریابی خود دست یابید.

·       بررسی نمونه کارهای شرکت سئو

تعداد نمونه کارها و میزان موفقیت آنها را بررسی کنید. با تحلیل و بررسی دقیق نمونه کارها تا حد قابل‌توجهی به تخصص شرکت سئو در حوزه اجرایی پی ببرید.

·       قیمت‌ گذاری منصفانه

هزینه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اثرگذار بر انتخاب است. صحیح است که کیفیت مهم است اما هزینه هم باید منصفانه باشد.

·       مطالعه و بررسی پروپوزال شرکت سئو

حتماً پروپوزالی که شرکت برای شما می‌فرستد را به‌دقت مطالعه کنید. در این پروپوزال خدماتی که قرار است برای سئو سایت شما انجام شود همانند: سئو داخلی، سئو خارجی، لینک‌سازی داخلی، تولید محتوای یونیک، بهینه‌سازی محتواهای قبلی و … به دنبال هزینه و زمان زمانی که نیاز است تا پروژه شما به موفقیت برسد وجود دارد. در مجموع با درنظرگرفتن تمامی این عوامل و اهداف بازاریابی برند کسب‌وکار خود می‌توانید یک شرکت خوب و ایمن برای سئو سایت خود انتخاب کنید.

مقایسه شرکت ‌های خدمات سئو در ایران

به شرکت‌های خدمات سئو زیر می‌توانید اطمینان کنید!

·       آژانس بازاریابی نوین

آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین یکی از بهترین‌ها در حوزه بازاریابی دیجیتال و به‌خصوص سئو است. البته در سال‌های اخیر کوشش خود را زیادتر معطوف به تبلیغات گوگل ادز و آموزش در حوزه سئو نموده است. اما نمونه کارهایی که دارد گویای تخصص، کیفیت و دقت نوین در کوشش‌های اجرایی خود است.

·        برخی از خدمات نوین برای رشد کسب‌وکارها

  1. طراحی سایت
  2. مشاوره دیجیتال مارکتینگ
  3. سئو و بهینه‌سازی سایت
  4. انتشار رپورتاژ
  5. تبلیغات گوگل ادز یا کلیکی
  6. ایمیل مارکتینگ
  7. بازاریابی محتوا

·       آژانس دیجیتال مارکتینگ وبسیما

در بین بهترین‌ها مگر می‌شود نام وبسیما نباشد. وبسیما یکی از کهنه‌های حوزه دیجیتال مارکتینگ است که از ابتدا کار خود را با کار اجرایی در حوزه طراحی سایت و سئو شروع کرد و سپس خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را گسترش داد.

امروز هم که زیادتر تمرکز خود را در قسمت آکادمی وبسیما به آموزش سئو و دیگر موارد مربوط به دیجیتال مارکتینگ معطوف کرده است. باتوجه‌به کهنه بودن، کارکردن با برندهای عظیم تجاری و کیفیت بالای خدماتی که ارائه می‌دهد قیمت خدمات سئو که ارائه می‌دهد نسبت به شرکت‌های دیگر بالاتر است.

·        برخی از خدمات وبسیما

  1. طراحی سایت
  2. سئو و بهینه‌سازی
  3. مشاوره سئو
  4. آنالیز سئو و نقص‌یابی
  5. انتشار رپورتاژ
  6. آموزش سئو

·       شرکت سئو 24

یکی از کهنه‌ترین شرکت‌های خدمات سئو است که نزدیک به 15 سال قدمت دارد. در حوزه سئو و بهینه‌سازی سایت به گفته خودش دارای تجربه سئو سایت‌های خارجی نیز است. در زمینه آموزش سئو هم فراوان توانا در حال کوشش است.

سئو 24 با تخصص و تجربه‌ای که دارد تابه‌حال مشاور سئو 10 ها کسب‌وکار بوده است. نمونه کارهای مناسب این شرکت دلیل شده تا در بین برندهای برتر شرکت‌های سئو قرار بگیرد.

·       آژانس سئو نبض مارکتینگ

شرکت نبض مارکتینگ یکی از شرکت‌های کم سن در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. در عین کم سن بودن با برخورداری از نیروی انسانی متخصص و باهوش توانسته درجه خوبی را بین رقبای خود به دست بیاورد. البته که این شعار نیست!

می‌توانید نمونه کارهایی قبلی شرکت را بررسی کنید. همچنین نبض مارکتینگ در بسیاری از کلیدواژه‌های هدف خود همانند: شرکت سئو، افزایش ترافیک سایت، سئو سایت فروشگاهی، قرارداد سئو و … در صفحه اول گوگل قرار دارد و این مسئله علامت از تخصص و علم کافی نیروی انسانی این شرکت دارد.

یکی از مواردی که فراوان مهم است نحوه قیمت‌گذاری روی خدمات سئو است. باتوجه‌به کیفیت خدماتی که نبض مارکتینگ ارائه می‌دهد، قیمت سئو منصفانه‌ای روی پکیج‌های خود دارد. می‌توانید این مورد را دیگر شرکت‌ها سنجیدن کنید.

·        خدمات سئو نبض مارکتینگ برای رشد کسب ‌و کارها

  1. طراحی سایت
  2. سئو و بهینه‌سازی
  3. مشاوره سئو
  4. آنالیز سئو سایت
  5. انتشار رپورتاژ
  6. تبلیغات گوگل یا ادوردز
  7. مشاوره دیجیتال مارکتینگ
  8. مدیریت شبکه‌های اجتماعی

·       شرکت سئوکار

سئوکار هم از کهنه‌های حوزه سئو و بهینه‌سازی سایت است. در بسیاری از کلمات کلیدی هدف خود همانند: سئو، خدمات سئو، مشاوره سئو، سئو سایت و … در بهترین درجه‌های صفحه اول گوگل قرار دارد. این مسئله به جز تخصص و تبحر در حوزه سئو چه چیزی را می‌تواند پابرجا کند.

اگر سایر نمونه کارهای سئوکار همانند: سئو سایت فروشگاه زنجیره‌ای کنار آسمان کوروش، سایت مرکز آهن و … بررسی کنید، تخصص و تبحر این شرکت زیادتر خود را علامت می‌دهد. البته به جز حوزه اجرایی سئوکار در زمینه آموزش سئو هم فراوان فعال است.

 

نوشته شده توسط نبض مارکتینگ | nabzemarketing.com

.

آخر رپورتاژ آگهی

[ad_2]

سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی ؛ نوهایی که آمده‌اند به بازار

[ad_1]

در گوشی‌‌های پوکو شاهد بالا بودن پردازش داده‌ها و همینطور سیستم آرام‌افزاری هستیم؛ اما گوشی‌های سری M سامسونگ، قدرت دوربینی و پردازش تصویری بالایی دارند. با‌این‌حال سامسونگ و پوکو با عرضه دو گوشی M33 و F4 به رفع نواقص پرداخته‌اند. با سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی با نقاط ضعف و قدرت این دو گوشی دوست می‌شویم.

دو شرکت قدرتمند سامسونگ و شیائومی به‌دلیل دسترسی به علمی‌های جدید و پیشرفته توانسته‌اند افسار بازار گوشی‌های موبایل را به دست بگیرند. این دو برند قدرتمند هر سال مدل‌های جدیدی را به بازار ارائه می‌دهند. در بین تمامی گوشی‌های شیائومی، برند پوکو از قدرت آرام‌فزاری بالاتری نسبت به مدل‌های M و A سامسونگ برخوردار است.

آرون گروپس

در سنجیدن این گوشی‌های اندرویدی باید به این نکته توجه کنیم که کاربر، از کدام ویژگی و قابلیت گوشی زیادتر استفاده می‌کند. هر کدام از این دو مدل قابلیت‌های متفاوتی دارند، در ادامه به شکل تخصصی‌تر به سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی می‌پردازیم؛ با ما دنبال باشید.

سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی

هر دو گوشی گلکسی ام 33 و پوکو اف 4 جزء گوشی‌های بین‌رده بازار گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آیند. برند پوکو که مدتی است بازار را به دست خود گرفته و توانسته رضایت حداکثری از سو خریداران را به خود جلب کند، در ارائه مدل جدید تلاش بر رفع نواقص تصویری و دوربینی خود داشته است.

مقایسه گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی

انتخاب و سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی که جزء گوشی‌های بین‌رده هستند و هر دو از ویژگی‌های چندان شاخصی نسبت به گوشی‌های پرچمدار برخوردار نیستند، کار سختی است.

این دو مدل مخاطبان زیادی از قشر کم سن دارند. پوکو حالا می‌داند که از قدرت گیمینگ بالایی برخوردار است و توانسته توجه کم سن‌ترها را به خود جلب کند برای چی که این قشر می‌توانند با هزینه کمتر، از یک قدرت مقاوم‌ افزاری کم‌‌نظیر استفاده‌مند شوند.

هر کدام از این دو گوشی، از مزیت‌های متفاوتی برخوردارند که برای گروه‌های متفاوتی از جامعه طراحی شده است. اما گفت و گو ما در این است که در شرایط کنونی بازار، خرید کدام یک ارجحیت دارد و کدام یک از دو مدل نام برده شده، می‌توانند حداکثر رضایت را ساختن کنند. در ادامه این مقاله، به سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی پرداختیم تا بتوانید انتخابی خوب تر داشته باشید.

سنجیدن سامسونگ M33 با پوکو اف 4 از نظر طراحی و ساخت

گوشی پوکو F4 از بدنه فراوان قدرتمندی همچون دیگر سری‌های قبلی استفاده می‌برد و کیفیت ساخت بالایی دارد. پنل پشت از جنس شیشه و فریم آلومینیومی ساخته شده است.

وزن تقریبی پوکو اف 4 نزدیک به 195 گرم بوده و همچنین سنسور دلیل‌ انگشت نیز روی کلید پاور طراحی شده که همچون مدل‌های قبلی دارای عملکردی فراوان سریع است.

سامسونگ گلکسی M33 جزء گوشی‌های سبک وزن در بازار محسوب می‌شود و وزن اون به 198 گرم می‌رسد. ضخامت این دستگاه نیز برابر با 9.4 میلی‌متر بوده و پنل پشتی از جنس پلاستیک ساخته شده است.

مقایسه گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی

پوکو اف 4 در سه رنگ سبز، نقره‌ای و مشکی عرضه می‌شود؛ اما M33 در رنگ‌های سبز، آبی و قهوه‌ای به فروش می‌رسد.

اگر از علاقه‌مندان به گوشی‌های خوش دست و نازک هستید، انتخابتان باید پوکو F4 باشد، برای چی که در سنجیدن Galaxy M33 با POCO F4 متوجه شدیم این گوشی از وزن کمتری برخوردار است.

مشخصات پوکو F4 شیائومی سامسونگ گلکسی M33
ابعاد 163.2 در 76.7 در 7.7 میلی‌متر 165.4 در 76.9 در 9.4 میلی‌متر
وزن  195 گرم 198 گرم

نمایشگر

گلکسی M33 در پنل جلویی دارای صفحه‌نمایشی 6.6 اینچی است که از پنل TFT LCD استفاده می‌کند. کاربرد این پنل این است که به کاربر اجازه دسترسی به نرخ نوسازی 120 هرتزی را می‌دهد.

نرخ نوسازی 120 هرتزی دلیل شده تا کاربر از صحفه‌ای جاری‌تر استفاده‌مند شود که محتوا را با کمترین لگ و دیر کرد به نمایش می‌گذارد.

این در حالی است که پوکو F4 با یک نمایشگر فوق‌العاده 6.67 اینچی AMOLED با تراکم پیکسلی فراوان بالا و رزولوشن +Full HD به بازار عرضه شده است.

مقایسه گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی
سنجیدن سامسونگ M33 با پوکو اف 4

پوکو در ساخت این گوشی به دنبال حل مشکلی رفته که اکثر گوشی‌های هوشمند با اون روبرو هستند. این دستگاه با روشنایی بالای نمایشگر خود دلیل می‌شود که در زیر روشنایی آفتاب نیز قابلیت دید بالا داشته باشید و تمامی صحفه نمایش را با وضوح کاملی ببینید.

همچنین نرخ نوسازی عالی 120 هرتزی دلیل روانی در اجرا و حتی بازی‌ها می‌شود؛ اما باتوجه به مشکلی که اکثر گوشی‌های شیائومی و پوکو دارند، توصیه می‌شود که در جهت مصرف بهینه باتری به نرخ 60 هرتزی بسنده کنید.

نمایشگر پوکو F4 با گوریلاگلس 5 محافظت می‌شود. این دستگاه همچنین از تأییدیه ضدآب IP53 برخوردار شده که از دستگاه در برابر پاشش آب و گردوغبار محافظت می‌کند.

صفحه نمایش گوشی Galaxy M33 از وضوح عکس یا رزولوشن 1080 در 2408 پیکسلی برخوردار است که اگر ابعاد صفحه‌ نمایش و وضوح عکس اون را در نظر بگیریم به تراکم پیکسلی 400 پیکسل در هر اینچ خواهیم رسید که حتی جزئیات تصاویر نیز قابل مشاهده است. این مورد را می‌توان به نام وجه مثبت سامسونگ M33 در نظر گرفت.

مشخصات پوکو F4 شیائومی سامسونگ گلکسی M33
نوع نمایشگر AMOLED TFT LCD
سایز 6.67 اینچ 6.6 اینچ
رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل 1080 در 2408 پیکسل
تراکم پیکسلی 395 در هر اینچ 400 در هر اینچ

دوربین

شیائومی و پوکو زیادتر روی سیستم مقاوم‌‌افزاری تمرکز دارند و در نتیجه از کیفیت دوربین خود می‌کاهند. در واقع این گوشی‌ها زیادتر مناسب گیمینگ هستند تا عکاسی.

البته در زمینه دوربین هم شاهد کیفیت خوبی از گوشی‌های این برند بوده‌ایم. گوشی شیائومی پوکو F4 با ترکیب دوربین سه‌گانه به بازار دیجیتال عرضه شده که شامل لنز اصلی 64 مگاپیکسلی، اولتراواید 8 مگاپیکسلی و ماکرو 2 مگاپیکسلی است و همچنین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز برای این مدل در نظر گرفته شده است

مقایسه گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی
سنجیدن Galaxy M33 با POCO F4

دوربین اولتراواید گوشی پوکو F4 برای گرفتن عکس‌های فوق‌عریض عملکرد قابل قبولی دارد و سنسور ماکرو نیز برای ثبت جزئیات سوژه‌های فراوان نزدیک کاربردی است.

دوربین سلفی پوکو F4 نیز 20 مگاپیکسلی است که عکس‌های با کیفیتی را برای کاربران ثبت می‌کند.

سامسونگ گلکسی M33 تمرکز بیشتری نسبت به پوکو بر روی دوربین خود دارد. این‌بار سامسونگ به جستجو ماژول دوربین چهارگانه رفته که شامل دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لنز واید و فوکوس خودکار تشخیص فاز، دوربین اولترا واید 5 مگاپیکسلی، دوربین 2 مگاپیکسلی ماکرو و دوربین 2 مگاپیکسلی تشخیص عمق می‌شود. برای دوربین سلفی نیز یک لنز 8 مگاپیکسلی در نظر گرفته شده که دارای لنز واید است و از گشودگی دریچهٔ دیافراگم f2.2 استفاده می‌برد.

در واقع با تمرکز بر روی نقاط مناسب عکاسی و روشنایی می‌توانید استفاده مناسبی از لنزهای به کار رفته در این مدل داشته باشید. اگر در مورد دوربین این دو مدل به سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی بپردازیم، خواهیم دید که سامسونگ برنده این میدان است.

سیستم صوتی

سیستم صوتی گوشی پوکو اف 4 دارای چهار اسپیکر است که می‌تواند صدایی آشکار را به گوش مخاطبان برساند. اما تنها ایراد موجود در سیستم صوتی، پشتیبانی نکردن از جک 3.5 میلی‌متری هدفون است.

در انتهای گوشی سامسونگ M33، بلندگویی قرار گرفته که برای پخش موسیقی می‌توانید از اون استفاده کنید. البته نباید صبر کیفیت صدای بالا را از این مدل داشته باشید؛ درواقع این مدل زیادتر برای استفاده روزمره مناسب است.

باتری

گوشی Poco F4 دارای باتری 4500 میلی‌آمپری است که از شارژ سریع 67 وات پشتیبانی می‌کند؛ این یعنی باتری در عرض 38 دقیقه تا 100 درصد شارژ می‌شود. باتری پوکو F4 همچنین از +Quick Charge 3 و USB Power Delivery 3.0 پشتیبانی می‌کند.

گوشی M33 باتری‌ای با ظرفیت 5000 میلی‌آمپری دارد که اجازه می‌دهد کاربر با هر بار شارژ کامل، برای بیش از یک روز به شارژ مجدد بی‌نیاز باشد و برای استفاده روزمره فراوان گزینه مناسبی است.

مقایسه گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی

برای شارژ باتری گلکسی M33 از علمی شارژ 25 واتی استفاده شده است. در این قسمت از سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی متوجه می‌شویم که باتری 5000 میلیآمپرساعتی گلکسی ام 33 به تاریخ بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارد؛ اما باتری 4500 میلی‌آمپرساعتی پوکو اف 4 در عرض 38 دقیقه کاملا شارژ می‌شود. اگر کاربر پرمصرفی هستید و نیاز دارید که به‌سرعت گوشی خود را شارژ کنید، گوشی پوکو گزینه مناسب‌تری است.

مشخصات پوکو F4 شیائومی سامسونگ گلکسی M33
ظرفیت 4500 میلی آمپر ساعت 5000 میلی آمپر ساعت
شارژ سریع 67 وات 25 وات

مقاوم افزار

همانطور که گفتیم عمده تمرکز گوشی‌های شیائومی و پوکو بر قطعه مقاوم‌ افزاری است. در گوشی پوکو F4 تراشه اسنپدراگون 870 5 جی قرار گرفته است. این تراشه هشت هسته‌ای از ترکیب یک هسته‌ی 3.2 گیگاهرتز Kryo 585 و سه هسته‌ی 2.42 گیگاهرتز Kryo 585 و چهار هسته‌ی 1.80 گیگاهرتز Kryo 585 تشکیل شده است.

پردازنده گرافیکی به کار رفته در این تراشه نیز Adreno 650 است که هماهنگی خوبی با cpu دارد و پردازش داده‌های گرافیکی را فراوان سریع انجام می‌دهد.

پوکو F4 در دو مدل حافظه 128 و 256 گیگابایتی و رم 8 و 12 گیگابایتی به بازار عرضه شده است.

 مقایسه گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی
سنجیدن سامسونگ M33 با پوکو اف ۴

گوشی M33 سامسونگ، تراشه‌ای به نام اگزینوس 1280 دارد که از توان پردازشی قابل توجهی پشتیبانی می‌کند. اگزینوس 1280 از پردازنده مرکزی 8 هسته‌ای استفاده می‌کند که متشکل شده از دو هستهٔ Cortex A78 با فرکانس 2.4 گیگاهرتز و شش هستهٔ Cortex A55 با فرکانس 2 گیگاهرتز که پردازندهٔ گرافیکی Mali-G68 اون را همراهی می‌کند.

سنجیدن سامسونگ M33 با پوکو اف ۴ پوکو اف ۴ گلکسی M33 سامسونگ
سیستم عامل
  • اندروید 12
  • عرضه با رابط کاربری MIUI 13 برای POCO
  • اندروید 12
  • عرضه با رابط کاربری One UI 4.1
تراشه Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G Samsung Exynos 1280
CPU
  • هشت هسته‌
  • 1 هسته 3.2 گیگاهرتز Kryo 585
  • 3 هسته 2.42 گیگاهرتز Kryo 585
  • 4 هسته‌ 1.8 گیگاهرتز Kryo 585
  • هشت هسته‌
  • 2 هسته‌ 2.4 گیگاهرتز Cortex-A78
  • 6 هسته 2.0 گیگاهرتز Cortex-A55
GPU Adreno 650 Mali-G68
درگاه حافظه ندارد microSDXC (درجه اختصاصی)
حافظه داخلی
  • رم 8 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 6 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 256 گیگابایتی
  • رم 12 با حافظه 256 گیگابایتی
  • نوع حافظه UFS 3.1
  • رم 6 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 128 گیگابایتی
  • نوع حافظه eMMC 5.1

گلکسی M33 در یک مدل حافظه 128 گیگابایتی و دو نسخه رم 6 و 8 گیگابایتی به بازار می‌آید. اگر استفاده بیشتری از حافظه دارید، می‌توانید از راه جایگذاری کارت حافظه از ظرفیت حافظه بیشتری برخوردار شوید.

در حیطه مقاوم افزاری اگر بخواهیم به سنجیدن سامسونگ M33 با پوکو اف 4 بپردازیم با توجه به ظرفیت‌های بالایی که پوکو دارد دوباره هم ارجحیت بیشتری نسبت به سامسونگ M33 دارد.

سوالات متداول

در این قسمت به برخی سوالات متداول و مرتبط با سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی می‌پردازیم و تلاش داریم که ببینیم در هر قسمت کدام یک از مدل‌های نام برده شده، انتخاب بهتری هستند.

کدام یک از باتری بهتری برخوردارند؟

گوشی پوکو F4 که از ظرفیت 4500 میلی‌آمپرساعت برخوردار است، محصولی خوب تر و کارآمدتر جهت استفاده روزانه و تخصصی است.

به لحاظ مقاوم‌افزاری کدام یک توانا‌تر است؟

همانطور که نزد‌تر به سنجیدن سامسونگ M33 با پوکو اف 4 پرداختیم، پوکو F4 که عمده تمرکز خود را بر روی حیطه مقاوم افزاری گذاشته است، قدرت زیادتر و ظرفیت حافظه بالاتری نسبت به مدل سامسونگ M33 دارد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در خصوص سنجیدن گلکسی M33 سامسونگ با پوکو F4 شیائومی چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی ؛ خوب‌های پوکو شیائومی

[ad_1]

گوشی های POCO M3 Pro و POCO X4 Pro دو گوشی پرطرفدار این برند هستند و قابلیت‌های خوبی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. با سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی تصمیم داریم تفاوت‌های این دو گوشی را بررسی کنیم.

سپس از موفقیت پوکو در فروش گوشی پوکو ام 3، این کمپانی تصمیم گرفت نسخه پرو اون، یعنی پوکو ام 3 پرو را نیز روانه بازار کند. نسخه پرو،‌ علاوه‌بر مشخصات فنی،‌ طراحی ظاهری زیبایی هم دارد که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. این گوشی که در تاریخ 19 مه 2021 معرفی و در 22 همان ماه عرضه شد، توانست فروش خوبی داشته باشد.

آبان تتر

زیادتر بخوانید:

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو X4 پرو، نسل جدید پوکو X3 پرو محسوب می‌شود. ازآنجاکه این گوشی قابلیت‌های بیشتری نسبت به پوکو M3 پرو دارد، قیمت اون هم طبیعتاً زیادتر است. بااین‌حال، هر دو دستگاه مذکور جزو گوشی‌های هوشمند بین‌رده این برند به شمار می‌روند.

سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

گوشی شیائومی پوکو X4 پرو در تاریخ 28 فوریه 2022 معرفی و در تاریخ 23 مارس 2022 هم درون بازار شد. ازاین‌رو، برخی از ویژگی‌های موجود در این گوشی جدیدتر از شیائومی پوکو M3 پرو است. برای راحت‌تر شدن کار، می‌توانید نگاهی به جدول زیر بیندازید تا این دو گوشی را با یکدیگر سنجیدن نمایید.

مشخصات پوکو M3 پرو شیائومی پوکو X4 پرو شیائومی
معرفی و عرضه
  • معرفی در تاریخ 19 مه 2021
  • عرضه در تاریخ 22 مه 2022
  • قیمت حدود 180 یورو
  • معرفی در تاریخ 28 فوریه 2022
  • عرضه در تاریخ 23 مارس 2022
  • قیمت حدود 300 یورو
 

 

طراحی

  • 161.8×75.3×8.9 میلی‌متر
  • وزن 190 گرم
  • جلو شیشه‌ای، پشت پلاستیکی، فریم پلاستیکی
  • دو سیم‌کارته (نانو-سیم، همزمان یکی فعال (dual stand-by))
  • در رنگ‌های مشکی، آبی و زرد
  • 164.2×76.1×8.1 میلی‌متر
  • وزن 205 گرم
  • جلو شیشه‌ای، پشت شیشه‌ای، فریم پلاستیکی
  • دارای تأییدیه IP53 برای مقاومت در برابر گردوغبار و پاشش آب
  • دو سیم‌کارته (نانو-سیم، همزمان یکی فعال (dual stand-by))
  • در رنگ‌های مشکی، آبی و زرد
 

 

نمایشگر

  • 6.5 اینچ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع IPS LCD
  • تراکم پیکسلی 405
  • نسبت نمایشگر به بدنه 83.7 درصد
  • محافظت‌شده با کورنینگ گوریلا گلس 3
  • نرخ نوسازی 90 هرتز
  • روشنایی 400 نیت
  • 6.67 اینچ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع AMOLED
  • تراکم پیکسلی 395
  • نسبت نمایشگر به بدنه 86 درصد
  • محافظت‌شده با کورنینگ گوریلاگلس 5
  • نرخ نوسازی 120 هرتز
  • روشنایی 700 تا 1200 نیت
  • پشتیبانی از HDR10
 

 

پردازنده

  • مدیاتک MT6833 دایمنسیتی 700 5G (هفت نانومتری)
  • پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای (دو هسته‌ی 2.2 گیگاهرتز Cortex-A76 و شش هسته‌ی 2.0 گیگاهرتز Cortex-A55)
  • پردازنده گرافیکی Mali-G57 MC2
  • کوالکام SM6375 اسنپدراگون 695 5G (شش نانومتری)
  • پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای (دو هسته‌ی 2.2 گیگاهرتز Kryo 660 Gold و شش هسته‌ی 1.7 گیگاهرتز Kryo 660 Silver)
  • پردازنده گرافیکی Adreno 619
سیستم‌عامل اندروید 11 با رابط کاربری MIUI 12 اندروید 11 با رابط کاربری MIUI 13 برای POCO
 

 

رم و حافظه

  • رم 4 گیگابایت با حافظه 64 گیگابایت
  • رم 6 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • پشتیبانی از درگاه حافظه (استفاده از شیار دوم سیم‌کارت)
  • نوع حافظه UFS 2.2
  • رم 6 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت
  • پشتیبانی از درگاه اختصاصی حافظه
  • نوع حافظه UFS 2.2
 

 

 

دوربین

  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 48 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 2 مگاپیکسل
  • سنسور تشخیص عمق عکس 2 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED  دوگانه، پانوراما و HDR
  • فیلم‌برداری 1080p@30fps
  • دوربین سلفی: 8 مگاپیکسل
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 108 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 2 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED ، پانوراما و HDR
  • فیلم‌برداری 1080p@30fps
  • دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل
 

 

باتری

  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت
  • پشتیبانی از شارژ سریع 18 وات (33 درصد در 30 دقیقه و 100 درصد در دو ساعت؛ به گفته کمپانی)
  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت
  • پشتیبانی از شارژ سریع 67 وات (70 درصد در 20 دقیقه و 100 درصد در 41 دقیقه؛ به گفته کمپانی)
  • پشتیبانی از Power Delivery 3.0 و +Quick Charge 3
 

صدا

  • دارای اسپیکر مونو
  • پشتیبانی از جک هدفون 3.5 میلی‌متری
  • اسپیکر استریو
  • پشتیبانی از جک هدفون 3.5 میلی‌متری
 

 

اتصالات

  • وای‌فای a/b/g/n/ac 802.11، دو بانده، وای‌فای دایرکت، هات‌‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.1
  • پشتیبانی از GPS و NFC (بسته به بازار عرضه)
  • پشتیبانی از رادیو FM
  • USB Type-C 2.0
  • اینفرارد دارد
  • وای‌فای a/b/g/n/ac 802.11، دو بانده، وای‌فای دایرکت، هات‌‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.1
  • پشتیبانی از GPS و NFC (بسته به بازار عرضه)
  • USB Type-C 2.0
  • پشتیبانی از OTG
  • اینفرارد دارد
 

قابلیت‌ها

حسگر دلیل‌ انگشت (در کنار گوشی)، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور مجاورت، قطب‌نما حسگر دلیل‌ انگشت (در کنار گوشی)، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور مجاورت، قطب‌نما

سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی از نظر طراحی

گوشی پوکو ام 3 پرو با ابعاد 161.8 × 75.3 × 8.9 میلی‌متر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و نسبتاً وزن سبکی هم دارد. شما می‌توانید این گوشی را با وزن 190 گرمی خریداری نمایید. یکی از مهم‌ترین دلایل کم بودن وزن این گوشی، پلاستیکی بودن بدنه اون است. فقط پنل جلویی اون شیشه‌ای بوده و فریم به دنبال پنل پشتی اون از جنس پلاستیک هستند.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

بدنه پلاستیکی این گوشی کاملاً درخشنده است و در حین کار کردن، جای انگشت شما روی اون می‌ماند؛ بااین‌حال، طراحی زیبایی دارد. این گوشی دارای دوربین سه‌گانه بوده که در گوشه بالا و سو چپ گوشی جا خوش کرده‌اند. این دوربین‌ها در زیر یکدیگر و در یک ماژول مشکی رنگی قرار گرفته‌اند. ماژول دوربین در یک کادر مشکی رنگ قرار گرفته است و لوگوی پوکو هم در این کادر دیده می‌شود.

در لبه سو راستی این دستگاه دکمه‌های کم و فراوان کردن صدا به دنبال دکمه پاور را مشاهده می‌کنید. همچنین حسگر دلیل‌ انگشت هم روی همین دکمه پاور قرار دارد. در لبه پایینی گوشی هم یک میکروفن، درگاه شارژ Type-C و یک اسپیکر قرار دارد. در لبه سو چپ می‌توانید درگاه سیم‌کارت را مشاهده کنید که قابلیت استفاده از دو سیم‌کارت به‌شکل همزمان و یا یک سیم‌کارت و کارت حافظه را دارد.

در سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی مشاهده می‌کنیم که در بالای این گوشی، سنسور مادون قرمز، میکروفن و همچنین جک هدفون 3.5 میلی‌متری قرار دارد. نزدیک به 84 درصد از پنل جلویی این دستگاه را نمایشگر اشغال کرده و اسپیکر مکالمه هم در بالای اون دیده می‌شود. به‌طورکلی، این گوشی طراحی زیبایی دارد و تنها نقص اون، این است که تأییدیه IP به‌خصوصی ندارد. این امر دلیل می‌شود که در برابر گردوغبار و همچنین آب مقاوم نباشد.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 پرو با ابعاد 164.2 × 76.1 × 8.1 میلی‌متر و با وزن 205 گرمی ساخته شده است. مهم‌ترین سبب سنگین‌تر بودن این گوشی نسبت به شیائومی پوکو M3 پرو، شیشه‌ای بودن پنل‌های جلو پشتی است.

قسمت جلویی و همچنین پنل پشتی این گوشی از جنس شیشه هستند که حس خوبی به کاربر القا می‌کند و تنها فریم این دستگاه پلاستیکی است. برخلاف گوشی پوکو ام 3 پرو، پوکو X4 پرو از تأییدیه IP53 برخوردار است که دلیل می‌شود در برابر گردوغبار و آب مقاوم باشد.

نزدیک به 86 درصد از پنل جلویی را نمایشگر اشغال کرده که سطح تختی دارد. این گوشی هم دارای ماژول سه‌گانه است که عرض قسمت بالای اون را اشغال کرده است. با سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی متوجه می‌شویم که این گوشی طراحی تخت و صافی دارد که به سبک طراحی آیفون شباهت دارد.

در این قسمت، دوربین اصلی با اندازه عظیم‌تری در بالا قرار دارد و دو دوربین کوچک‌تر در زیر اون قرار گرفته‌اند. در دو دایره دیگری که در وجود دارد، یک فلاش LED قرار گرفته و نوشته AI دیده می‌شود. لوگوی پوکو هم در سو راست این قسمت عرضی با رنگ سفید مشاهده می‌شود.

دکمه‌های پاور و سایر درگاه‌های این دستگاه مشابه شیائومی پوکو ام 3 پرو هستند و تنها تفاوت بین اون‌ها، محل قرارگیری خشاب سیم‌کارت است. این درگاه در POCO X4 Pro در لبه پایینی گوشی تعبیه شده است و در لبه سو چپی اون هیچ چیزی وجود ندارد.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو ام 3 پرو با پوکو ایکس 4 پرو

دوربین سلفی هر دو دستگاه در یک پانچ هول در بالا و بین نمایشگر تعبیه شده‌اند. به‌طورکلی، می‌توان گفت که گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 پرو به سبب داشتن پنل شیشه‌ای و تأییدیه IP53، طراحی بهتری نسبت به پوکو M3 پرو دارد.

سنجیدن POCO M3 Pro و POCO X4 Pro از نظر نمایشگر

گوشی شیائومی پوکو M3 پرو با یک نمایشگر 6.5 اینچی در اختیار شما قرار می‌گیرد. شیائومی برای ساخت این گوشی، از نمایشگر اقتصادی نوع IPS LCD استفاده کرده که هیچ وقت به پای نمایشگرهای AMOLED نمی‌رسد.

با سنجیدن پوکو ام 3 پرو با پوکو ایکس 4 پرو مشاهده می‌کنیم که تراکم پیکسلی ام 3 پرو 405 است و تمام جزئیات را به نمایش می‌گذارد. این گوشی با میزان روشنایی 400 تا 500 نیت، روشنایی خوبی در اختیار شما قرار نمی‌دهد و احتمال دارد حین استفاده از اون در زیر روشنایی خورشید با مشکل مواجه شوید. این نمایشگر با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 3 محافظت می‌شود و خوب تر است برای مقاومت زیادتر، از یک گلس هم استفاده کنید.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو X4 پرو با یک نمایشگر 6.67 اینچی روانه بازار می‌شود. از دیگر دلایل زیادتر بودن قیمت این گوشی، نمایشگر AMOLED است به همین سبب کیفیت بهتری نسبت به پوکو ام 3 پرو دارد. اگرچه تراکم پیکسلی این گوشی کمی پایین‌تر از پوکو M3 پرو بوده و به‌اندازه 395 است، اما پشتیبانی از HDR10 دلیل می‌شود که از کیفیت اون کاسته نشود.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

علاوه بر این، میزان روشنایی پوکو X4 پرو به‌اندازه 700 تا 1200 نیت است که برخلاف پوکو M3 پرو، به شما این امکان را می‌دهد از اون به‌راحتی در زیر روشنایی خورشید استفاده کنید. نکته مثبت دیگری که نمایشگر این دستگاه دارد، این است که با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 5 محافظت می‌شود و مقاومت بهتری دارد.

با بررسی سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی متوجه می‌شویم که نرخ نوسازی این گوشی 120 هرتز بوده و سرعت بالایی به شما عرضه می‌کند. این در حالی است که نرخ نوسازی پوکو M3 پرو 90 هرتز است. بااین‌حال، توجه داشته باشید که هرچه میزان روشنایی و نرخ نوسازی گوشی شما بالاتر باشد، مصرف شارژ اون هم افزایش پیدا خواهد کرد. این دو گوشی با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل عرضه می‌شوند.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن POCO M3 Pro و POCO X4 Pro از نظر پردازنده

پوکو در طراحی پردازنده گوشی شیائومی پوکو ام 3 پرو ریسک زیادی کرده و این گوشی را با تراشه مدیاتک MT6833 دایمنسیتی 700 عرضه کرده است. این پردازنده هفت نانومتری برای استفاده روزمره مناسب است، اما برای بازی‌های ویدئویی برای وقت طولانی قطعاً شما را با مشکلاتی مواجه می‌کند.

پردازنده مرکزی این دستگاه هشت هسته‌ای است که از دو هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز به دنبال شش هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز تشکیل می‌شود. Mali-G57 MC2 هم وظیفه پردازش گرافیکی این تراشه را بر وظیفه دارد.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

از سوی دیگر، شیائومی پوکو ایکس 4 پرو کمی‌های پوکو M3 پرو را جبران کرده و با پردازنده کوالکام اسنپدراگون 695 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این پردازنده شش نانومتری برای بازی‌های ویدئویی کاملاً مناسب است و نسبت به پوکو M3 پرو، قدرت فراوان بیشتری دارد.

پردازنده مرکزی این دستگاه هشت هسته‌ای بوده که شامل دو هسته 2.2 گیگاهرتزی قدرتمند Kryo 660 Gold و شش هسته 1.7 گیگاهرتزی Kryo 660 Silver می‌شود. پردازش گرافیکی این گوشی هم بر وظیفه Adreno 619 است.

سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی از نظر سیستم‌عامل

هر دو گوشی از اندروید 11 پشتیبانی می‌کنند؛ اما رابط کاربری اون‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. گوشی پوکو X4 پرو با پوسته MIUI 13 برای POCO عرضه می‌شود. رابط کاربری پوکو ام 3 پرو هم MIUI 12 است. به‌طورکلی، رابط کاربری هر دو دستگاه عملکرد کاملاً روانی دارد، اما گوشی پوکو ایکس 4 پرو به سبب جدیدتر بودن، رابط کاربری بهتری به شما عرضه می‌کند.

سنجیدن POCO M3 Pro و POCO X4 Pro از نظر رم و حافظه

با وجود این‌که حافظه داخلی هر دو دستگاه مذکور از نوع UFS 2.2 است، اما با فضای ذخیره متفاوتی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. شما می‌توانید گوشی شیائومی پوکو M3 پرو را با نسخه‌های رم 4 و 6 گیگابایتی به دنبال حافظه 64 و یا 128 گیگابایتی خریداری نمایید. اگر نیاز به فضای ذخیره بیشتری دارید، می‌توانید یک سیم‌کارت خود را خارج آورده و به‌جای اون، کارت حافظه اضافه کنید و حافظه اون را تا 512 گیگابایت فراوان کنید.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو ام 3 پرو با پوکو ایکس 4 پرو

این در حالی است که گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 پرو با نسخه‌های رم 6 و 8 گیگابایت روانه بازار می‌شود و حافظه اون هم به‌اندازه 128 و یا 256 گیگابایت است. نکته مثبتی که این گوشی نسبت به پوکو ام 3 پرو دارد، پشتیبانی از درگاه اختصاصی حافظه است که به شما این امکان را می‌دهد تا حافظه گوشی خود را تا یک ترابایت افزایش دهید. به‌طورکلی، پوکو X4 پرو با داشتن رم و حافظه بالاتر، عملکرد بهتری در دوباره کردن بازی‌های سنگین دارد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی از نظر دوبین

هر دو دستگاه مذکور با دوربین ماژول سه‌گانه روانه بازار می‌شوند. بااین‌حال، تفاوت‌هایی بین اون‌ها وجود دارد و دوربین گوشی پوکو ایکس 4 پرو خوب تر است. دوربین اصلی (لنز واید) این دستگاه با سنسور 108 مگاپیکسل و دیافراگم 1.9 عرضه می‌شود. این لنز 26 میلی‌متری از قابلیت‌های فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می‌کند.

برخلاف پوکو ام 3 پرو، لنز اولترا واید هم در این دستگاه دیده می‌شود که دارای سنسور 8 مگاپیکسل و گشودگی دیافراگم 2.2 است. این لنز به شما این امکان را می‌دهد که تصاویری با لباس 118 مقام بگیرید. آخرین لنز این گوشی هم ماکرو است که با سنسور 2 مگاپیکسل و دریچه دیافراگم 2.4 عرضه می‌شود. نکته منفی این گوشی نسبت به پوکو ام 3 پرو از نظر دوربین، این است که دستگاه مذکور دارای یک فلاش LED است. درحالی‌که فلاش LED پوکو ام 3 پرو از نوع دوگانه است.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

از سوی دیگر، دوربین اصلی (لنز واید) گوشی شیائومی پوکو M3 پرو با سنسور 48 مگاپیکسل و دیافراگم 1.8 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این لنز هم همانند مورد قبلی، 26 میلی‌‌متری بوده و از قابلیت‌هایی همانند فوکوس خودکار با تشخیص فاز هم پشتیبانی می‌کند.

دومین لنز این گوشی ماکرو بوده و از لنز اولترا واید استفاده نمی‌برد. این لنز به دنبال سنسور تشخیص عمق عکس با سنسور 2 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 در بازار عرضه می‌گردد. دوربین این دو گوشی از قابلیت‌های پانوراما و HDR هم استفاده می‌برند.

با سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی از نظر دوربین متوجه می‌شویم که هر دوربین اصلی و سلفی هر دو گوشی، قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل با شتاب 30 فریم در ثانیه را دارند.

گوشی شیائومی پوکو M3 پرو با دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی و دیافراگم 2.0 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این در حالی است که گوشی شیائومی پوکو X4 پرو با دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی روانه بازار می‌شود.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

سنجیدن POCO M3 Pro و POCO X4 Pro از نظر باتری

ظرفیت باتری هر دو دستگاه‌های موجود کاملاً مشابه است. این دو گوشی با باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری در اختیار کاربران قرار می‌گیرند که دارای ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت هستند. بااین‌حال، ازآنجاکه میزان روشنایی و نرخ نوسازی نمایشگر گوشی پوکو M3 پرو پایین‌تر بود، وقت بیشتری شارژ نگه می‌دارد. ‌

طبق آزمایشاتی که برای باتری این دو دستگاه انجام شد، متوجه شدیم که برای وب‌گردی، پوکو X4 پرو می‌تواند به‌اندازه 11 ساعت و 12 دقیقه دوام بیاورد. این در حالی است که عمر باتری گوشی پوکو M3 پرو برای انجام همین کار به‌اندازه 13 ساعت و 55 دقیقه است.

با سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی مشاهده می‌کنیم که برای تماشای ویدئو هم گوشی پوکو ایکس 4 پرو 13 ساعت و 18 دقیقه و گوشی پوکو M3  پرو 14 ساعت و 10 دقیقه دوام می‌آورد. در بازی‌های ویدئویی، گوشی POCO X4 پرو عمری به‌اندازه شش ساعت داشت و گوشی M3  پرو نزدیک به 6 ساعت و 25 دقیقه دوام می‌آورد. به‌طورکلی، گوشی شیائومی پوکو M3 می‌تواند 130 ساعت و پوکو ایکس 4 پرو هم 118 ساعت دوام می‌آورد.

مقایسه پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو X4 پرو با شتاب شارژ 67 واتی عرضه می‌شود. به مهربانی این قابلیت، شما می‌توانید گوشی خود را در مد‌ت‌تاریخ 30 دقیقه به 70 درصد و در وقت 41 دقیقه به 100 درصد شارژ کامل برسانید. این در حالی است که سرعت شارژ گوشی پوکو M3 پرو 188 واتی است و برای رسیدن به شارژ کامل، به زمانی نزدیک به دو ساعت نیاز خواهید داشت.

سنجیدن POCO M3 Pro و POCO X4 Pro از نظر صدا

گوشی شیائومی پوکو ام 3 پرو دارای اسپیکر مونو است و گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 پرو با اسپیکرهای استریو عرضه می‌شود. به همین سبب هم کیفیت صدای پوکو X4 پرو خوب تر از پوکو M3 پرو است. علاوه بر این، هر دو تلفن‌های مذکور از قابلیت جک هدفون 3.5 میلی‌متری پشتیبانی می‌کنند.

سخن آخر

گوشی‌های شیائومی پوکو ام 3 پرو و پوکو ایکس 4 پرو دو مورد از گوشی‌های بین‌رده این برند به شمار می‌روند که قابلیت‌های قابل‌قبولی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اگر شما هم تصمیم خرید یکی از این گوشی‌ها را دارید، در ابتدا سنجیدن پوکو M3 پرو با پوکو X4 پرو شیائومی را مطالعه کرده و سپس تصمیم خود را بگیرید. به‌طورکلی، متوجه شدیم که گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 پرو به سبب داشتن پردازنده قدرتمندتر و رم بالاتر، از کیفیت بالاتری برخوردار است.

سؤالات متداول

گوشی شیائومی پوکو X4 پرو خوب تر است یا پوکو M3 پرو؟

گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 پرو به سبب داشتن پردازنده اسنپدراگون با قدرت بالا و رم 8 گیگابایتی، نسبت به شیائومی پوکو M3 پرو گزینه بهتری به نظر می‌رسد. همچنین این گوشی نمایشگر باکیفیت‌تری هم داشت و به سبب داشتن سرعت شارژ بالاتر، برای خرید خوب تر است.

زیادتر بخوانید:

منبع: nanoreview

[ad_2]

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی ؛ رقابت گوشی‌های پوکو

[ad_1]

گوشی‌های شیائومی پوکو ایکس 3 پرو و پوکو ام 4 پرو فایوجی دو مورد از گوشی‌های باکیفیت و پرطرفدار این برند هستند که علاوه بر قابلیت‌های بالا، قیمت فراوان مقرون‌به‌صرفه‌ای هم دارند. در ادامه به سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی می‌پردازیم.

همان طور که می‌دانید، مهم‌ترین سبب شهرت برند شیائومی، قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه و منطقی اون است. این برند در تلاش است تا با ارائه گوشی‌های رقابتی، افراد زیادی را به سو خود جاذبه کند.

آبان تتر

گوشی شیائومی پوکو M4 پرو که از قابلیت اینترنت 5G استفاده می‌برد، به شما این امکان را می‌دهد که خوشی زیادی از وب‌گردی و تماشای ویدئوهای یوتیوب ببرید. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کاملاً منطقی، از قابلیت‌های کاربردی این تلفن هوشمند استفاده‌مند شوید.

از سوی دیگر، شیائومی ویژگی‌های فراوان خوبی نیز برای گوشی پوکو ایکس 3 پرو در نظر گرفته است که می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. با وجود این‌که دو تلفن مذکور شباهت‌هایی با یکدیگر دارند، تفاوت‌های بیشتری بین اون‌ها مشاهده می‌شود که خوب تر است قبل از خرید هر یک از این گوشی‌ها از اون باخبر شوید تا بتوانید با توجه به نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

گوشی شیائومی پوکو ایکس 3 پرو در تاریخ 22 مارس 2021 در بازار عرضه شد و در اون تاریخ، قیمتی نزدیک به 250 یورو داشت. از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو M4 پرو چندین ماه سپس از اون، یعنی در تاریخ 9 نوامبر 2021 معرفی و 11 همان ماه در اختیار کاربران قرار گرفت و قیمت اون هم نزدیک به 230 یورو است.

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی از نظر کیفیت ساخت و طراحی

این دو دستگاه از نظر طراحی تفاوت‌های فراوان زیادی با یکدیگر دارند. شما می‌توانید گوشی شیائومی پوکو ایکس 3 پرو را با ابعاد 165.3 × 76.8 × 9.4 میلی‌متر خریداری نمایید. این گوشی تا حد زیادی مانند به نسخه ساده پوکو ایکس 3 است و از نظر طراحی تفاوتی مشاهده نمی‌شود. وزن گوشی کمی فراوان بوده و با 215 گرم، احتمال دارد شما را در استفاده طولانی‌‌زمان اذیت کند.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

این گوشی‌ به مهربانی داشتن تأییدیه IP53، در برابر گردوغبار و همچنین پاشش آب مقاوم است. به علاوه، گوشی‌ مذکور سیستم سرد‌کننده مایع هم دارد که از داغ شدن گوشی وقت بازی‌های سنگین پیشگیری می‌کند. ازاین‌رو، شما می‌توانید ساعات طولانی از اون برای بازی کردن استفاده کنید و دلواپس داغ شدن گوشی هم نباشید.

قسمت اعظم پنل جلویی این گوشی را نمایشگر اون پوشانده است و این صفحه‌نمایش نزدیک به 84.6 درصد از بدنه را به خود اختصاص می‌دهد. تنها جلوی این گوشی شیشه‌ای بود و با فریم و پنل پشتی پلاستیکی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بیشتر گوشی‌های هوشمند که در بازار هستند، طراحی مات یا براقی دارند. بااین‌حال، شیائومی پوکو ایکس 3 پرو ترکیبی از طراحی مات و شفاف است.

خط پهلوی در پنل پشتی وجود دارد که دور و بر اون مات و بین گوشی هم درخشنده است. وقت دست گرفتن این گوشی، جای دلیل‌ انگشت شما روی پنل پشتی می‌ماند که این داستان می‌تواند آزاردهنده باشد. گوشی شیائومی پوکو ایکس 3 پرو دارای ماژول دوربین چهارگانه است که به‌شکل بیضی‌شکل در یک کادر دایره‌ای مشکی رنگی قرار گرفته‌اند.

در سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی مشاهده می‌کنیم که ماژول دوربین‌ها در بالا و بین گوشی واقع شده است و یک فلاش LED هم در کنار اون‌ها دیده می‌شود. لوگوی پوکو نیز در پایین‌تر دوربین و بین طراحی درخشنده وجود دارد.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

همانند بیشتر گوشی‌های پوکو و شیائومی، دکمه‌های کم و فراوان کردن صدا به دنبال پاور در لبه سو راست گوشی تعبیه شده‌اند. خوب است بفهمید که روی دکمه پاور، حسگر دلیل‌ انگشت قرار دارد که با استفاده از اون می‌توانید قفل گوشی را دوباره کنید.

در لبه سو چپ این گوشی هم خشاب سیم‌کارت و یا درگاه حافظه را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید از دو سیم‌کارت به‌شکل همزمان یا یک سیم‌کارت به دنبال کارت حافظه استفاده نمایید. لبه سو پایین هم یک اسپیکر استریو، میکروفون مکالمه، درگاه Type-C و جک 3.5 میلی‌متری صدا قرار دارد. میکروفون دوم به دنبال فرستنده مادون‌قرمز هم در لبه بالایی گوشی تعبیه شده‌اند.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو دارای دوربین ماژول دوگانه است که فراوان از افراد را متعجب می‌کند. دوربین اصلی این گوشی بالاتر و لنز دیگر هم پایین‌تر قرار دارد و قطعه عرضی بالای گوشی را کاملاً پوشانده‌اند. لنزهای دوربین به دنبال لوگوی پوکو و فلاش LED در یک کادر مستطیلی مشکی رنگ قرار دارند و دوربین هم کمی خارج‌زدگی دارد. گوشی پوکو ام 4 پرو نیز همانند پوکو ایکس پرو، با استفاده از تأییدیه IP53 در برابر گردوغبار و قطرات آب مقاوم است.

در سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی از نظر طراحی مشاهده می‌کنیم که این دستگاه با ابعاد 163.6 × 75.8 × 8.8 میلی‌متر با وزن 195 گرم عرضه می‌شود. پس می‌توان گفت که این گوشی فراوان خوش‌دست‌تر از پوکو X3 پرو است.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

این گوشی همانند مورد قبلی، تنها قسمت جلویی شیشه‌ای داشته و فریم و پنل پشتی اون کاملاً پلاستیکی هستند. محل قرارگیری دکمه‌ها و درگاه‌های مختلف هم همانند گوشی شیائومی پوکو X3 پرو است و تفاوتی از این منظر مشاهده نمی‌شود.

با استفاده از فرستنده مادون‌قرمز که در قسمت بالایی این گوشی‌ها وجود دارد، شما می‌توانید از گوشی خود به‌جای کنترل انواع تجهیزات خانگی همانند تلویزیون استفاده کنید. دوربین سلفی هر دو گوشی هم در یک پانچ هول کوچک و در بالا و بین نمایشگر واقع شده است. به‌طورکلی، اگر به دنبال گوشی خوش‌دست و سبک‌وزنی هستید، منظور ما شیائومی پوکو ام 4 پرو است.

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو ام 4 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
ابعاد 163.6×75.8×8.8 میلی‌متر 165.3×76.8×9.4 میلی‌متر
وزن 195 گرم 215 گرم
بدنه و ساختار پنل جلویی شیشه‌ای (گوریلا گلس 3)، پنل پشتی پلاستیکی، فریم پلاستیکی پنل جلویی شیشه‌ای، پنل پشتی پلاستیکی
سیم‌کارت دو سیم‌کارته (نانو-سیم، همزمان یکی فعال (dual stand-by)) دو سیم‌کارته هیبریدی (نانوسیم، همزمان یکی فعال (dual stand-by))
استاندارد تأییدیه IP53 برای مقاومت در برابر گردوغبار و قطرات آب IP53، مقاوم در برابر گردوغبار و پاشش آب
رنگ بندی زرد، مشکی، آبی مشکی، آبی، برنزی

سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro از نظر نمایشگر

شیائومی برای ساخت هر دو گوشی‌های مذکور از نمایشگر اقتصادی IPS LCD استفاده کرده است. گوشی شیائومی پوکو ایکس 3 دارای یک نمایشگر 6.67 اینچی است که با نرخ نوسازی 120 هرتز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

نکته مثبت نمایشگر این گوشی که پوکو ام 4 پرو از اون بی‌استفاده است، پشتیبانی از قابلیت HDR10 است. علاوه بر این، نمایشگر این گوشی با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 6 محافظت می‌شود و شما می‌توانید اطمینان نتیجه کنید که مقاومت این گوشی نسبت به پوکو ام 4 پرو خوب تر است.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

از سو دیگر، در سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی از نظر نمایشگر مشاهده می‌کنیم که گوشی پوکو ام 4 پرو با یک نمایشگر 6.6 اینچی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این نمایشگر با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 3 محافظت می‌شود.

ازاین‌رو، وقت خرید این گوشی حتماً از گلس برای محافظت زیادتر استفاده نمایید. نرخ نوسازی نمایشگر این گوشی هم کمتر از پوکو ایکس 3 پرو بوده و به‌اندازه 90 هرتز است. البته توجه داشته باشید که هر چه میزان نرخ نوسازی افزایش پیدا کند، مصرف باتری هم زیادتر خواهد شد. نکته منفی دیگری که درباره نمایشگر این گوشی وجود دارد، عدم پشتیبانی از قابلیت HDR10 است.

هر دو گوشی‌های مذکور با استفاده از رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل، کیفیت قابل‌قبول و خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند و می‌توانید از اون‌ها برای تماشای فیلم و سریال استفاده نمایید. همچنین میزان روشنایی متوسط هر دو گوشی‌های پوکو ایکس 3 پرو و پوکو ام 4 پرو 450 نیت است. بااین‌حال، این گوشی جزئیات عکس را به‌خوبی نمایش می‌دهد.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X3 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
نوع نمایشگر IPS LCD، نرخ نوسازی 90 هرتز، روشنایی متوسط 450 نیت IPS LCD، نرخ نوسازی 120 هرتز،‌ HDR10، روشنایی 450 نیت
سایز 6.6 اینچ، نسبت نمایشگر به بدنه 84.8 درصد 6.67 اینچ، نسبت نمایشگر به بدنه 84.6 درصد
رزولوشن 1080×2400 پیکسل، نسبت تصویر20:9، تراکم پیکسل 399 ppi 1080×2400 پیکسل، نسبت عکس 20:9، تراکم پیکسل 395 ppi
محافظ گوریلا گلس 3 گوریلا گلس 6

سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro از نظر پردازنده و سیستم عامل

با وجود این‌که این گوشی یک دستگاه کاملاً بین‌رده و ساده است، شیائومی برای ساخت اون از یک تراشه قدرتمند و پرچمدار استفاده کرده که می‌تواند برای هر کاری مناسب باشد. این گوشی با تراشه کوالکام اسنپدراگون 860 روانه بازار می‌شود.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

در سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی مشاهده می‌کنیم که پردازنده مرکزی این دستگاه هشت هسته‌ای است. این هشت هسته شامل یک هسته Kryo 485 Gold با فرکانس 2.96 گیگاهرتز، سه هسته Kryo 485 Gold با فرکانس کمتری به‌اندازه 2.42 گیگاهرتز و در نهایت، چهار هسته Kryo 485 Silver با فرکانس پایین 1.78 گیگاهرتز می‌شود. Adreno 640 هم کار پردازش گرافیکی این گوشی را انجام می‌دهد.

از سوی دیگر، شیائومی برای ساخت گوشی پوکو ام 4 پرو از پردازنده مدیاتک دایمنسیتی 810 استفاده کرده است. پردازنده مرکزی این دستگاه شامل دو هسته Cortex-A76 با حداکثر فرکانس 2.4 و شش هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0  گیگاهرتز می‌شود. پردازنده گرافیکی این گوشی‌ هم Mali-G57 MC2 است.

زیادتر بخوانید:

به‌طورکلی، پردازنده گوشی شیائومی پوکو M4 هم برای بازی‌های ویدئویی قابل‌قبول است و می‌تواند در حالت متوسط، کیفیت مناسبی در اختیار شما قرار دهد. البته توجه داشته باشید که اگر وقت انجام بازی‌هایی همانند کالاف دیوتی گرافیک و فریم ریت را در بالاترین حالت ممکن قرار دهید، وقت بازی ممکن است گوشی شما کمی هنگ کند.

این در حالی است که گوشی پوکو ایکس 3 پرو پردازنده فراوان خوبی برای بازی‌های ویدئویی دارد و از این منظر، پوکو ام 4 پرو هیچ وقت نمی‌تواند با اون رقابت کند. این گوشی با پردازنده قدرتمندی که دارد، وقت بازی‌های ویدئویی با هیچ‌گونه لگ و باگی مواجه نمی‌شود.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

ازآنجاکه هر دو گوشی مذکور در سال 2021 در بازار عرضه شدند، هر دو با سیستم‌عامل اندروید 11 در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. این دو گوشی با رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شوند و با استفاده از اون، می‌توانید تجربه بی‌نظیری داشته باشید. با استفاده از این رابط کاربری، می‌توانید آیکون‌های مختلف این دو گوشی دنبال را طبق سلیقه خود، شخصی‌سازی کنید.

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو ام 4 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
سیستم عامل
  • اندروید 11
  • MIUI 12.5
  • اندروید 11
  • قابل آپدیت به اندروید 12
  • MIUI 13 برای پوکو
تراشه دایمنسیتی 810 5G (6 نانومتری) اسنپدراگون 860 (7 نانومتری)
CPU 8 هسته‌ای (دو هسته‌ی 2.4 گیگاهرتز Cortex-A76 و شش هسته‌ی 2.0 گیگاهرتز Cortex-A55) 8 هسته‌ای (یک هسته‌ی 2.96 گیگاهرتز Kryo 485 Gold و سه هسته‌ی 2.42 گیگاهرتز Kryo 485 Gold و چهار هسته‌ی 1.78 گیگاهرتز Kryo 485 Silver)
GPU Mali-G57 MC2 Adreno 640

سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro از نظر رم و حافظه

همانند سایر موارد ذکرشده، شیائومی پوکو ایکس 3 پرو از نظر رم و حافظه هم خوب تر از پوکو ام 4 پرو است. شیائومی برای ساخت پوکو X3 پرو از رم 6 و 8 گیگابایتی استفاده کرده است. هرچه هزینه بیشتری پرداخت کنید، می‌توانید گوشی را با رم بالاتری خریداری نمایید. این در حالی است که رم گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با نسخه‌های 4 و 6 گیگابایتی عرضه می‌شود. ازاین‌رو، ممکن است این گوشی در دوباره کردن اپلیکیشن‌های سنگین با مشکل مواجه شود.

گوشی پوکو ایکس 3 پرو شیائومی با حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایتی روانه بازار می‌شود. اگر حس می‌کنید به فضای ذخیره بیشتری برای محافظت فایل‌های خود نیاز دارید، می‌توانید به‌جای سیم‌کارت دوم، از کارت حافظه استفاده نمایید و حافظه گوشی خود را تا یک ترابایت افزایش دهید.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

با سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی از نظر حافظه متوجه می‌شویم که شیائومی پوکو ام 4 پرو با دو نسخه حافظه 64 و 128 گیگابایت در دسترس عموم قرار می‌گیرد. همانند مورد قبلی، می‌توانید با استفاده از کارت حافظه، فضای ذخیره گوشی را تا یک ترابایت افزایش دهید. تفاوت مهمی که این دو گوشی از نظر حافظه دارند، این است که نوع حافظه شیائومی پوکو ام 4 پرو UFS 2.2 و پوکو ایکس 3 پرو UFS 3.1 است. ازاین‌رو، متوجه می‌شویم که عملکرد حافظه گوشی دوم خوب تر است.

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو ام 4 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
درگاه حافظه microSDXC microSDXC (شیار دوم سیم‌کارت)
حافظه داخلی
  • 64 گیگابایت با 4 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 6 گیگابایت رم
  • 128 گیگابایت با 8 گیگابایت رم
  • 256 گیگابایت با 8 گیگابایت رم
  • نوع حافظه UFS 2.2
  • رم 6 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 128 گیگابایتی
  • رم 6 با حافظه 256 گیگابایتی
  • رم 8 با حافظه 256 گیگابایتی
  • نوع حافظه UFS 3.1

سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro از نظر دوربین

همان طور که در ابتدا نیز گفتیم، گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با دوربین ماژول دوگانه عرضه می‌شود. دوربین اصلی (لنز واید) این گوشی با سنسور 50 مگاپیکسل و دیافراگم 1.8 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این لنز ۲۶ میلی‌متری از قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز استفاده می‌برد که این قابلیت در پوکو X3 پرو هم دیده می‌شود. دومین و آخرین لنز این گوشی هم با کیفیت 8 مگاپیکسل، لباس 119 مقام و دیافراگم 2.2 روانه بازار می‌شود.

زیادتر بخوانید:

این در حالی است که گوشی شیائومی پوکو X3 پرو با ماژول چهارگانه عرضه می‌شود. دوربین اصلی این گوشی‌ با سنسور 48 مگاپیکسل و دریچه دیافراگم 1.8 در دسترس عموم قرار می‌گیرد. لنز اولترا واید هم در این گوشی همانند گوشی قبل، دارای سنسور 8 مگاپیکسل، لباس 119 مقام و گشودگی دیافراگم 2.2 است. لنزهای ماکرو و سنسور تشخیص عمق عکس در این گوشی با کیفیت 2 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 عرضه می‌شوند.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

با سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی از نظر دوربین متوجه می‌شویم که گوشی اول از قابلیت فلاش دوگانه LED، پانوراما و HDR استفاده می‌برد. با استفاده از دوربین این گوشی، می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 4K با شتاب 30 فریم بر ثانیه و 1080 پیکسل با شتاب 30، 60، 120 و 240 فریم بر ثانیه ضبط کنید. این گوشی‌ با پشتیبانی از قابلیت لرزش‌گیر الکترونیکی عکس، به شما این امکان را می‌دهد که ویدئوهای باکیفیتی بگیرید.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو از قابلیت‌های فلاش LED، پانوراما و HDR پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این گوشی، می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل با شتاب 30 و یا 60 فریم بر ثانیه ضبط کنید. دوربین سلفی گوشی شیائومی پوکو ایکس 3 پرو با سنسور 20 مگاپیکسل و دیافراگم 2.2 عرضه می‌شود. این در حالی است که دوربین سلفی پوکو ام 4 پرو 16 مگاپیکسل با گشودگی دیافراگم 2.5 است.

سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
تنظیمات دوربین
  • 50 مگاپیکسل، لنز واید 26 میلی‌متری، فوکوس خودکار با تشخیص فاز، دیافراگم  f/1.8
  • 8 مگاپیکسل، لنز اولتراواید با لباس 119 مقام، دیافراگم f/2.2
  • 48 مگاپیکسل، لنز واید، فوکوس خودکار با تشخیص فاز، 2.0/1 اینچ سایز سنسور، 0.8 میکرومتر سایز پیکسل، دیافراگم f/1.8
  • 8 مگاپیکسل، لنز اولتراواید با لباس 119 مقام، 1.0 میکرومتر سایز پیکسل، دیافراگم f/2.2
  • 2 مگاپیکسل، لنز ماکرو، دیافراگم f/2.4
  • 2 مگاپیکسل، سنسور تشخیص عمق عکس، دیافراگم f/2.4
قابلیت‌ها فلاش LED، پانوراما، HDR فلاش دوگانه‌ی LED، پانوراما، HDR
ویدیو 1080p@30/60fps 4K@30fps ،1080p@30/60/120/240fps ،1080p@960fps، لرزش‌گیر الکترونیکی عکس-ژیروسکوپی
دوربین سلفی 16 مگاپیکسل (لنز واید، f/2.5) 20 مگاپیکسل، لنز واید، 1/3.4 اینچ سایز سنسور، 0.8 میکرومتر سایز پیکسل، دیافراگم f/2.2
قابلیت‌ها – HDR، پانوراما
ویدیو 1080p@30fps 1080p@30fps

سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro از نظر باتری

گوشی شیائومی پوکو X3 پرو با یک باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5160 میلی‌آمپر ساعت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این گوشی می‌تواند به زمان یک روز دوام داشته باشد. البته وقت استفاده از این گوشی در بازی‌های سنگین همانند کالاف دیوتی، مصرف باتری افزایش پیدا می‌کند و این میزان تا 20 درصد زیادتر می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل این داستان هم وجود پردازنده قدرتمند و نمایشگر 120 هرتزی این گوشی است.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی

از سو دیگر، با سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی متوجه می‌شویم که شیائومی پوکو ام 4 پرو با یک باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت روانه بازار می‌شود. ازآنجاکه این گوشی نسبت به پوکو X3 پرو پردازنده و نمایشگر ناتوان‌تری دارد، می‌تواند زمان‌تاریخ بیشتری شارژ را در خود نگه دارد.

این گوشی می‌تواند بین یک تا دو روز شارژدهی داشته باشد. البته سرعت شارژ این دو گوشی مشابه بوده و هر دو با شارژ سریع 33 واتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. ازاین‌رو، در زمان‌تاریخ 30 دقیقه می‌توانید گوشی را به 59 درصد و در زمان‌تاریخ یک ساعت هم اون را به 100 درصد شارژ کامل برسانید.

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
باتری باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعت باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5160 میلی آمپر ساعت
سیستم شارژ شارژ سریع 33 وات، 100 درصد در 59 دقیقه (به گفته کمپانی) شارژ سریع 33 وات، 59 درصد در 30 دقیقه، 100 درصد در 59 دقیقه (به گفته کمپانی)

سایر مشخصات

در آخر می‌توانید سایر مشخصات این دو گوشی را در جدول‌های زیر مشاهده کنید.

صدا

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X3 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
اسپیکر اسپیکر استریو اسپیکر استریو
جک هدفون 3.5 میلی‌متری دارد دارد
ویژگی‌ها – صدای 24 بیت / 192 کیلوهرتز

شبکه و قابلیت‌های اتصال

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو ام 4 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
تکنولوژی شبکه GSM / HSPA / LTE / 5G GSM ،HSPA ، LTE
سنسورها حسگر اثرانگشت (کنار گوشی)، مجاورت، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب‌نما اسکنر اثرانگشت در لبه گوشی، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب‌نما، مجاورت
شبکه بی‌سیم Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات
بلوتوث 5.1، A2DP، LE 5.0، A2DP، LE
GPS بله، با A-GPS، GLONASS، GALILEO، BDS بله، با A-GPS، GLONASS، GALILEO، BDS
NFC بله (بسته به بازار عرضه) دارد (بسته بازار عرضه)
رادیو رادیو FM رادیو FM، قابلیت ضبط
USB
  • USB Type-C 2.0
  • پشتیبانی از OTG
  • USB Type-C 2.0
  • پشتیبانی از OTG
اینفرارد دارد دارد

 

قیمت و تاریخ عرضه

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو ام 4 پرو پوکو M4 پرو پوکو X3 پرو
تاریخ معرفی معرفی در تاریخ 9 نوامبر 2021 22 مارس 2021
تاریخ عرضه عرضه در تاریخ 11 نوامبر 2021 24 مارس 2021
قیمت جهانی حدود 230 یورو حدود 260 دلار

سخن آخر

گوشی‌های شیائومی پوکو ایکس 3 پرو و پوکو ام 4 پرو دو مورد از گوشی‌های ارزشمند شیائومی محسوب می‌شوند. اگر شما نیز تصمیم خرید یکی از این گوشی‌ها را دارید، منظور می‌کنیم در ابتدا سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو M4 پرو شیائومی را به‌دقت مطالعه فرمایید. ما در سنجیدن POCO X3 Pro با POCO M4 Pro تمام ویژگی‌های این دو گوشی را با یکدیگر سنجیدن کردیم و متوجه شدیم که شیائومی پوکو ایکس 3 پرو به سبب داشتن پردازنده قدرتمند، گزینه بهتری است.

سؤالات متداول

شیائومی پوکو ایکس 3 پرو خوب تر است یا پوکو ام 4 پرو؟

هر یک از گوشی‌های مذکور ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. اما به‌طورکلی، شیائومی پوکو X3 پرو به سبب داشتن پردازنده قدرتمند و نمایشگر خوب تر، گزینه مناسب‌تری به نظر می‌رسد. البته POCO X3 Pro یک نکته منفی هم دارد و اون هم وزن فراوان اون است. این در حالی است که POCO M4 Pro علاوه بر داشتن وزن کمتر، قیمت مناسب‌تری نیز دارد. بااین‌حال، پردازنده این دستگاه کمی ناتوان است.

زیادتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره‌ی این سنجیدن چیست؟ شما فکر می‌کنید کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

منبع: nanoreview

[ad_2]

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 ؛ گوشی‌هایی با طراحی زیبا

[ad_1]

گلکسی A72 و پوکو F4 شیائومی دو مورد از گوشی‌های محبوب این دو برند به شمار می‌روند. در ادامه به سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 می‌پردازیم.

گوشی‌های سری A یکی از محبوب‌ترین و بهترین تولیدات سامسونگ هستند که از تاریخ تولید تاکنون، افراد زیادی را به سو خود جاذبه کرده‌اند. از سوی دیگر، شیائومی برای تولید گوشی پوکو F4 از طراحی فراوان زیبایی استفاده کرده و همچنین اون را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه روانه بازار می‌کند.

آبان تتر

به تعریف از Techtrends.news، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوشی‌های سری A را می‌توان سادگی اون‌ها فهمید. این گوشی‌ها با طراحی ساده و دلپذیر، قابلیت‌های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. گوشی سامسونگ گلکسی A72 که از زمان‌ها نزد در بازار وجود داشت، یکی از این گوشی‌ها به شمار می‌رود که قابلیت‌های خوبی به شما عرضه می‌کند.

از سوی دیگر، برند شیائومی هم اخیراً از گوشی جدید خود با نام پوکو اف 4 عرضه کرده است که قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود دارد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که شیائومی توانسته جای خود را در بازار گوشی‌های موبایل دوباره کند، قیمت‌های منطقی و مقرون‌به‌صرفه این برند است. گوشی شیائومی پوکو اف 4 یکی از گوشی‌های این برند به شمار می‌رود که علاوه بر طراحی زیبا و عملکرد عالی، قیمت فراوان خوبی هم دارد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A73 با گلکسی A72 سامسونگ ؛ قدرتمندترین سری A کدام است؟

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو با گلکسی A72 سامسونگ

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

همان طور که تاکنون متوجه شدید، گوشی گلکسی A72 از برند سامسونگ و دستگاه پوکو F4 از برند شیائومی است. این دو برند از مشهورترین شرکت‌های تولیدکننده گوشی در دنیا به شمار می‌روند. گوشی‌های باکیفیتی عرضه می‌کنند.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

در جدول زیر، می‌توانید تمامی مشخصات گلکسی A72 سامسونگ و پوکو F4 شیائومی را مشاهده کنید.

مشخصات گلکسی A72 سامسونگ پوکو F4 شیائومی
تاریخ معرفی مارس 2021 ژوئن 2022
 

 

طراحی

  • 165 × 77.4 × 8.4 میلی‌متر
  • وزن 203 گرم
  • جلو شیشه‌ای، پشت پلاستیکی، فریم پلاستیکی
  • دارای تأییدیه IP67 برای مقاومت در برابر گردوغبار و آب
  • دو سیم‌کارته (نانو)
  • 163.2 × 76 × 7.7 میلی‌متر
  • وزن 195 گرم
  • جلو شیشه‌ای، پشت شیشه‌ای، فریم پلاستیکی
  • دارای تأییدیه IP53 برای مقاومت در برابر گردوغبار و پاشش آب
  • دو سیم‌کارته (نانو)
نمایشگر
  • 6.7 اینچ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع Super AMOLED
  • تراکم پیکسلی 393
  • محافظت‌شده با کورنینگ گوریلا گلس 5
  • نرخ نوسازی 90 هرتز
  • پشتیبانی از HDR10+
  • 6.67 اینچ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع AMOLED
  • تراکم پیکسلی 395
  • محافظت‌شده با کورنینگ گوریلا گلس 5
  • نرخ نوسازی 120 هرتز
  • میزان حداکثر روشنایی 1300 نیت
  • پشتیبانی از دالبی ویژن و HDR10+
پردازنده
  • کوالکام SM7125 اسنپدراگون 720G هشت نانومتری
  • پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای (هسته 2.3 گیگاهرتزی Kryo 465)
  • پردازنده گرافیکی Adreno 618
  • کوالکام اسنپدراگون 870 هفت نانومتری
  • پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای (هسته 3.2 گیگاهرتزی Kryo 585)
  • پردازنده گرافیکی Adreno 650
رم و حافظه
  • رم 6 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • رم 6 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت
  • رم 8 با حافظه 256 گیگابایت
  • نوع حافظه UFS 2.1
  • پشتیبانی از درگاه اختصاصی حافظه (تا یک ترابایت)
  • رم 6، 8 و 12 گیگابایت با حافظه 128 و 256 گیگابایت
  • نوع حافظه UFS 3.1
  • عدم پشتیبانی از درگاه حافظه
دوربین
  • ماژول چهارگانه
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 64 مگاپیکسل
  • لنز تله فوتو با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 12 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 5 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED، حالت پانوراما و HDR
  • فیلم‌برداری با کیفیت 4K و 1080 پیکسل
  • لرزش‌گیر الکتریکی عکس
  • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از حالت HDR
  • فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل Full HD
  • ماژول سه‌گانه
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 64 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 2 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED، حالت پانوراما و HDR
  • فیلم‌برداری با کیفیت 4K و 1080 پیکسل
  • لرزش‌گیر دیجیتال
  • دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل
  • فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل Full HD
باتری
  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم یونی با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت
  • پشتیبانی از شارژ سریع 25 وات (100 درصد در 80 تا 90 دقیقه)
  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 4500 میلی‌آمپر ساعت
  • پشتیبانی از شارژ سریع 67 وات (100 درصد در 38 دقیقه)
صدا
  • اسپیکرهای استریو
  • پشتیبانی از جک هدفون 3.5 میلی‌متری
  • اسپیکرهای استریو
  • عدم پشتیبانی از جک هدفون 3.5 میلی‌متری
اتصالات
  • وای‌فای a, b, g, n, ac 802.11 دو بانده، وای‌فای دایرکت و هات‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.0
  • پشتیبانی از GPS و NFC
  • USB Type-C با پشتیبانی از OTG
  • وای‌فای a, b, g, n, ac, 6 802.11 دو بانده، وای‌فای دایرکت و هات‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.2
  • پشتیبانی از GPS و NFC
  • USB Type-C با پشتیبانی از OTG
 

قابلیت‌ها

حسگر دلیل‌ انگشت (در زیر نمایشگر) سنسور غیر واقعی مجاورت، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب‌نما، سنسور تشخیص شدت روشنایی حسگر دلیل‌ انگشت (در کنار گوشی)، شتاب‌سنج، سنسور غیر واقعی مجاورت، قطب‌نما، سنسور تشخیص شدت روشنایی

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 از نظر طراحی

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با ابعاد 165 × 77.4 × 8.4 میلی‌متر در اختیار شما قرار می‌گیرد و وزن اون هم 203 گرم است. جلوی این گوشی از شیشه بوده و پنل پشتی به دنبال فریم اون پلاستیکی هستند. بااین‌حال، مواد به‌کاررفته شده در ساخت این گوشی کیفیت خوبی دارند. هنگامی که شما این گوشی را در دست می‌گیرید، ابداً حس بی‌کیفیت بودن و یا کم ارزش بودن نخواهید داشت.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

این گوشی دارای ماژول دوربین چهارگانه است که سه دوربین اون با اندازه عظیم‌تر در زیر یکدیگر و دوربین ماکرو هم با اندازه کوچک‌تر در کنار اون‌ها قرار دارد. تمام این دوربین‌ها درون یک کادر مخصوص قرار گرفته‌اند که کمی خارج‌زدگی هم دارند.

همچنین شما می‌توانید یک فلاش LED دایره‌ای شکل هم زیر لنز ماکرو مشاهده کنید که درون کادر دوربین تعبیه شده است. این دوربین‌ها در گوشه بالا و سو چپ واقع شده است. اگرچه پنل پشتی این گوشی کاملاً مات است، اما وقت کار کردن با اون دست شما روی اون می‌ماند. به همین سبب هم برای رفع این مشکل، خوب تر است از یک قاب برای گوشی استفاده کنید.

نکته خوبی که درباره این گوشی وجود دارد، این است که دارای تأییدیه IP67 بوده و بر پایه این تأییدیه، گوشی شما در برابر گردوغبار و آب مقاوم خواهد بود. به مهربانی این تأییدیه، شما می‌توانید گوشی خود را تا زمان 30 دقیقه در عمق یک متری آب نگه دارید. این گوشی طراحی خوبی دارد.

با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 از نظر طراحی متوجه می‌شویم که گوشی شیائومی پوکو اف 4 با ابعاد 163.2 × 76 × 7.7 میلی‌متر در اختیار شما قرار می‌گیرد. این داستان علامت می‌دهد که این گوشی نازک‌تر از سامسونگ گلکسی A72 و خوش‌دست‌تر است.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

همچنین وزن اون هم کمتر بوده و با وزن 195 گرم عرضه می‌گردد. برخلاف سامسونگ گلکسی A72، شیائومی برای ساخت این گوشی از مواد باکیفیت‌تری استفاده کرده است. جلوی این دستگاه شیشه و همچنین پنل پشتی اون هم شیشه‌ای است. تنها فریم این گوشی پلاستیکی است که دوباره هم خوب تر از سامسونگ گلکسی A72 است.

این گوشی دارای تأییدیه IP53 بوده و بر پایه این تأییدیه، تلفن هوشمند مذکور در برابر گردوغبار و همچنین پاشش آب از خود مقاومت علامت می‌دهد. پنل شیشه‌ای این گوشی کاملاً مات بوده و حس خوبی به شما منتقل می‌کند.

این گوشی دارای ماژول سه‌گانه است که این لنزها درون یک کادر دایره‌ای شکل قرار گرفته‌اند و سپس این دایره هم در یک کادر مستطیلی به رنگ مشکی تعبیه شده است. در پایین کادر دایره‌ای شکل هم یک فلاش LED به شکل بیضی دیده می‌شود که برای عکاسی در شب به شما کمک می‌کند. این دوربین‌ها هم همانند سامسونگ گلکسی A72، در گوشه بالا سو چپ گوشی وجود دارد.

با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 از نظر طراحی متوجه می‌شویم که در پایین این گوشی‌ها درگاه USB، میکروفن و اسپیکر قرار گرفته‌اند. در گوشی سامسونگ گلکسی A72 در پایین گوشی یک درگاه برای جک هدفون 3.5 میلی‌متری هم وجود دارد.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4
سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

در سو راست این دستگاه‌ها هم دکمه‌های کم و فراوان کردن صدا به دنبال دکمه پاور قرار دارد. در گوشی شیائومی پوکو اف 4، روی دکمه پاور حسگر دلیل‌ انگشت وجود دارد. این در حالی است که این حسگر در سامسونگ گلکسی A72 در زیر نمایشگر تعبیه شده است. دوربین سلفی هر دو دستگاه در بین و بالای نمایشگر قرار دارد.

سنجیدن Galaxy A72 و Poco F4 از نظر نمایشگر

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با یک نمایشگر 6.7 اینچی و تراکم پیکسلی 393 روانه بازار می‌شود. سامسونگ برای ساخت این نمایشگر از نوع Super AMOLED استفاده کرده است. نمایشگر این گوشی از قابلیت HDR10+ پشتیبانی می‌کند و نرخ نوسازی اون هم متوسط است. تقریباً 84.4 درصد از پنل جلویی این گوشی را نمایشگر اون اشغال کرده است.

از سوی دیگر، نمایشگر گوشی شیائومی پوکو اف 4 از نوع AMOLED بوده و به‌اندازه 6.67 است. تراکم پیکسلی این نمایشگر 395 بوده و نسبت به سامسونگ گلکسی A72 خوب تر است. همچنین نکته دیگری که نمایشگر این گوشی را خوب تر از گلکسی A72 سامسونگ می‌کند، نرخ نوسازی 120 هرتزی اون است.

البته توجه داشته باشید که هرچه میزان نرخ نوسازی گوشی زیادتر باشد، میزان مصرف باتری اون هم افزایش پیدا می‌کند.  نمایشگر این گوشی از قابلیت HDR10+ و دالبی ویژن هم پشتیبانی می‌کند. این گوشی با میزان روشنایی 1300 نیت، دلیل می‌شود استفاده از اون در زیر روشنایی خورشید راحت‌تر باشد.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4
سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 علامت می‌دهد که نمایشگر این دو گوشی شباهت‌هایی هم با یکدیگر دارند. هر دو گوشی‌های مذکور با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل عرضه می‌شوند و کیفیت فراوان خوبی دارند.

علاوه بر این، کورنینگ گوریلا گلس 5 وظیفه محافظت از نمایشگر این گوشی‌ها را بر وظیفه دارد. بااین‌حال، خوب تر است که وقت خرید گوشی از گلس محافظت استفاده کنید تا ایمن شوید که مشکلی برای دستگاه شما نزد نمی‌آید. به‌طورکلی، گوشی شیائومی پوکو اف 4 به سبب داشتن نرخ نوسازی بالاتر، از نظر نمایشگر عملکرد بهتری دارد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو و گلکسی A52 سامسونگ

سنجیدن شیائومی پوکو X3 پرو با گلکسی A51 سامسونگ

سنجیدن Galaxy A72 و Poco F4 از نظر پردازنده

هر دو گوشی‌های مذکور از تراشه کوالکام اسنپدراگون استفاده می‌کنند. گوشی سامسونگ گلکسی A72 با پردازنده کوالکام SM7125 اسنپدراگون 720G در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

پردازنده مرکزی این گوشی هشت هسته‌ای است که شامل دو هسته Kryo 465 Gold با حداکثر فرکانس 2.3 و شش هسته کم‌مصرف Kryo 465 Silver با فرکانس 1.8 می‌شوند. Adreno 618 هم وظیفه پردازش گرافیکی این گوشی را بر وظیفه دارد.

از سو دیگر، شیائومی برای ساخت گوشی پوکو اف 4 از چیپست کوالکام SM8250-AC اسنپدراگون 870 هفت نانومتری استفاده کرده است. پردازنده مرکزی این گوشی هم هشت هسته‌ای بوده و شامل یک هسته Kryo 585 با حداکثر فرکانس 3.2، سه هسته Kryo 585 با حداکثر فرکانس 2.42 و در نهایت، چهار هسته Kryo 585 با فرکانس 1.80 گیگاهرتز می‌شوند. Adreno 650 هم به‌عنوان پردازنده گرافیکی این مجموعه را همراهی می‌کند.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 متوجه می‌شویم که پردازنده گوشی شیائومی پوکو اف 4 جدیدتر و خوب تر از سامسونگ گلکسی A72 است. به همین سبب هم این گوشی برای بازی‌های ویدئویی گزینه بهتری به نظر می‌رسد. البته سامسونگ گلکسی A72 هم از این منظر عملکرد خوبی داشته و حتی با بازی‌های سنگین هم داغ نمی‌شود.

سنجیدن Galaxy A72 و Poco F4 از نظر رم و حافظه

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با دو نسخه رم و حافظه داخلی درون بازار می‌شود. شما می‌توانید این گوشی را با نسخه‌های رم 6 و 8 گیگابایتی خریداری نمایید. البته با خرید نسخه رم بالاتر می‌توانید از عملکرد بهتری استفاده‌مند شوند.

از سوی دیگر، گوشی پوکو اف 4 شیائومی هم با نسخه‌های رم 6، 8 و 12 گیگابایتی روانه بازار می‌شود. نوع حافظه این گوشی UFS 3.1 بوده که نسبت به گلکسی A72 سامسونگ با حافظه UFS 2.1 عملکرد بهتری دارد. همچنین گلکسی A72 از قابلیت درگاه اختصاصی حافظه هم پشتیبانی می‌کند و با استفاده از اون، می‌توانید حافظه گوشی خود را تا یک ترابایت افزایش دهید. این در حالی است که این قابلیت در گوشی شیائومی پوکو اف 4 وجود ندارد.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

این دو گوشی را حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایت روانه بازار می‌شوند. ازآنجاکه نمی‌توانید حافظه گوشی پوکو اف 4 را افزایش دهید، منظور ما این است که نسخه 256 گیگابایتی را انتخاب نمایید. به‌طورکلی، با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 متوجه می‌شویم که گوشی شیائومی پوکو اف 4 از نظر رم و حافظه داخلی عملکرد بهتری نسبت به A72 دارد.

سنجیدن Galaxy A72 و Poco F4 از نظر دوربین

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با دوربین ماژول چهارگانه روانه بازار می‌شود. دوربین اصلی (لنز واید) این گوشی با سنسور 64 مگاپیکسل و دیافراگم 1.8 در بازار عرضه می‌شود. این دوربین از قابلیت‌های فوکوس خودکار با تشخیص فاز هم پشتیبانی می‌کند و با استفاده از لرزش‌گیر اپتیکال در اون، می‌توانید تصاویر جذابی بگیرید.

دومین دوربین این گوشی تله فوتو نام دارد که با سنسور 8 مگاپیکسل و دریچه دیافراگم 2.4 در اختیار شما قرار می‌گیرد. این دوربین هم علاوه بر لرزش‌گیر اپتیکال، قابلیت زوم سه برابری هم عرضه می‌کند. لنز اولترا واید این گوشی هم با سنسور 12 مگاپیکسل با زاویه 123 مقام‌ای به دنبال یک سنسور 5 مگاپیکسلی ماکرو با گشودگی دیافراگم 2.4 هم در ماژول دوربین این گوشی تعبیه شده‌اند.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو اف 4 با دوربین ماژول سه‌گانه درون بازار می‌شود. دوربین اصلی (لنز واید) این دستگاه با سنسور 64 مگاپیکسل و دیافراگم 1.8 عرضه می‌شود که از قابلیت‌های فوکوس خودکار با تشخیص فاز هم پشتیبانی می‌کند. لنز اولترا واید هم در این گوشی با سنسور 8 مگاپیکسل و دریچه دیافراگم 2.2 روانه بازار می‌شود. آخرین لنز این دستگاه هم ماکرو بوده که دارای سنسور 2 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 است.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

دوربین هر دو دستگاه با از قابلیت‌های پشتیبانی از فلاش LED، حالت پانوراما و HDR پشتیبانی می‌کنند. با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 متوجه می‌شویم که کیفیت فیلم‌برداری این دو گوشی هم 4K و 1080 پیکسل است.

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با دوربین سلفی 32 و گوشی پوک اف 4 با دوربین سلفی 20 مگاپیکسل روانه بازار می‌شوند. به‌طورکلی، دوربین هر دو دستگاه عملکرد فراوان خوبی دارند؛ اما گوشی سامسونگ گلکسی A72 با دوربین باکیفیت‌تری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن ردمی نوت 10 پرو با شیائومی می 11 لایت

سنجیدن شیائومی ردمی نوت 10 با سامسونگ گلکسی A71

سنجیدن Galaxy A72 و Poco F4 از نظر باتری

از نظر ظرفیت باتری هم گوشی سامسونگ گلکسی A72 برنده میدان است. این گوشی یا یک باتری غیر قابل تعویض لیتیوم یونی با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. با استفاده از این گوشی و با این میزان ظرفیت باتری، این گوشی می‌تواند تا زمان یک روز دوام بیاورد و باتری اون کاملاً ساده است.

این در حالی است که شیائومی پوکو اف 4 با یک باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 4500 میلی‌آمپر ساعت در بازار عرضه می‌گردد که نسبت به هم‌رده‌هایش، عملکرد چندان خوبی در این زمینه ندارد.

صحیح است که سامسونگ گلکسی A72 از نظر ظرفیت باتری خوب تر از شیائومی پوکو اف 4 است، این ویژگی از نظر سرعت شارژ برعکس می‌شود. گوشی سامسونگ گلکسی A72 با شارژ سریع 25 واتی در بازار عرضه می‌شود که با استفاده از اون، می‌توانید گوشی خود را در زمان‌تاریخ یک ساعت و 20 دقیقه شارژ کنید.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4
سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4

این در حالی است که با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 مشاهده می‌کنیم که شیائومی پوکو اف 4 با شتاب شارژ 67 واتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که ضعف باتری را جبران می‌کند. با استفاده از این میزان سرعت شارژ، شما می‌توانید گوشی خود را در زمان‌تاریخ تقریبی 38 دقیقه به 100 درصد شارژ کامل برسانید.

سنجیدن Galaxy A72 و Poco F4 از نظر صدا

هر دو گوشی‌های مذکور دارای اسپیکرهای استریو هستند که کیفیت خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از نکات مثبت گلکسی A72 سامسونگ این است که از قابلیت جک هدفون 3.5 میلی‌متری پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که گوشی شیائومی پوکو اف 4 از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

سخن آخر

گوشی‌های گلکسی A72 سامسونگ و پوکو F4 شیائومی دو مورد از گوشی‌های پرطرفدار این دو برند هستند که قابلیت‌های منحصربه‌فردی در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر شما نیز تصمیم خرید یکی از این گوشی‌ها را دارید، در ابتدا نگاهی به سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو F4 بیندازید. بر پایه این سنجیدن، متوجه می‌شویم که گوشی شیائومی پوکو F4 از نظر پردازنده، نمایشگر و سرعت شارژ خوب تر از گلکسی a72 سامسونگ است. درحالی‌که سامسونگ گلکسی A72 دوربین و باتری بهتری دارد.

سؤالات متداول

گوشی سامسونگ گلکسی A72 خوب تر است یا شیائومی پوکو اف 4؟

به‌طورکلی، هر یک از این گوشی‌ها  ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و مهم‌ترین داستان در انتخاب یک گوشی، نیاز کاربر است. گوشی شیائومی پوکو اف 4 به سبب داشتن پردازنده قدرتمندتر و رم خوب تر، گزینه بهتری نسبت به گلکسی A72 است.

دوربین کدام گوشی خوب تر است؟

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با دوربین ماژول چهارگانه، خوب تر از شیائومی پوکو F4 با دوربین ماژول سه‌گانه است.

باتری کدام گوشی عملکرد بهتری دارد؟

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با ظرفیت باتری 5000 و گوشی شیائومی پوکو F4 با باتری 4500 میلی‌آمپر ساعت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. البته سرعت شارژ این گوشی‌ها با یکدیگر تفاوت دارد و گوشی سامسونگ گلکسی A72 با شارژ سریع 25 واتی و پوکو F4 شیائومی با شارژ سریع 67 واتی عرضه می‌شود.

زیادتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره‌ی این سنجیدن گوشی چیست؟ شما فکر می‌کنید کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

منبع: mynextphone

[ad_2]

سنجیدن خدمات حقوقی و ثبتی

[ad_1]

موسسات و دفاتر حقوقی بر حسب مورد و با توجه به سابقه کاری خود ممکن است در حوزه های متنوعی از جمله خدمات حقوقی و ثبتی کوشش نمایند. اما در ابتدا مهم است که به موسسه ای با اعتبار مراجعه شود. در مجموع خدمات ثبتی را می توان به نام زیر مجموعه ای از خدمات حقوقی فهمید که در دسته حقوق معامله و آئین نامه های اجرایی مربوط به ثبت اختراعات، علائم تجاری و طرح صنعتی و سایر قوانین مربوطه به اون نگهداری می شود.

همانطور که می دانیم علم حقوق روز به روز در معرض پیشرفت و گسترش در قسمت های مختلف است. لذا برای نگه داری و احقاق حقوق خود باید اطلاعات دقیقی در خصوص امر مربوطه داشته باشید. تشریفات حقوقی و مراحل اقامه دعاوی حقوقی و ثبتی بر حسب مورد قوانین مربوط به خود را دارند که نزد از هر اقدامی باید با مفاد اون به طور کامل آشنایی داشته باشید. برای آگاهی زیادتر از تغییرات قوانین و همکاری با موسسه حقوقی با اعتبار در تهران از اینجا اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

خدمات موسسات ثبتی

امروزه امور ثبتی و حقوقی از راه مراجع و سامانه های اینترنتی دنبال می شود که همین پیشرفت، سبب سرعت بخشیدن به امور مذکور شده است. خدمات ثبت شرکت، ثبت علامت تجاری، اخذ کارت بازرگانی و … در بازار های رقابتی عصر آماده از با ارزش و مهم بودن قابل توجهی برخوردار است.

دلایلی همانند روی کار آمدن شرکت های عظیم و کوچک در زمینه تولید، توزیع، واردات و غیره کالاها و محصولات یا ارائه خدمات و همچنین پیشگیری از سوء استفاده سایرین دلیل اصلاح برخی قواعد و سختگیری هایی در زمینه اجرایی امور ثبتی شده است که لازمه تسریع در انجام این ها، استفاده گیری از اطلاعات و مشاوره های متخصصین این حوزه می باشد.

موسسه خدمات حقوقی

بهترین مرجع دریافت خدمات حقوقی و ثبتی

تا این جا به شکل کلی به سنجیدن خدمات ثبتی و حقوقی پرداختیم. تنها مرجع رسمی و با اعتبار دریافت خدمات اعم از ثبتی و حقوقی، دفاتر وکالت و موسسات حقوقی می باشد که در این مطلب مدنظر ما است. حال در اینجا این سوال نزد می آید که تفاوت این دو از دیگر چیست که در پاسخ باید گفت وجه تفاوت اصلی فی مابین دفاتر وکالت و موسسات حقوقی در تعدد کارشناسان برای بررسی پرونده مربوطه است.

به این معنا که در موسسات حقوقی با استفاده گیری از چندین وکیل و کارشناس حقوقی که در زمینه های مختلفی تخصص دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که نتیجه مورد نظر متقاضی عملی شود. این ویژگی در حالی است که در دفاتر وکالت فقط یک وکیل به بررسی پرونده می پردازد و صحبتی از تعامل و همکاری با سایر کارشناسان در بین نیست.

خدمات در زمینه امور حقوقی

جرائم سایبری، امور کیفری، خانواده، ارث و میراث، امور مربوط به ایرانیان خارج از سرزمین، مباحث حقوقی تخصصی می باشند که در بسیاری از دفاتر و موسسات توسط وکلا ارائه می شود و در اینجا به برخی از اون ها می پردازیم. برای بسیاری از خدمات می بایست از راه درگاه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس https://adliran.ir اقدام نمود. اما در شکل همکاری با موسسات حقوقی، صفر تا صد کار توسط این موسسات انجام می پذیرد.

امور مربوط به خانواده

یکی از مسائلی که همیشه در رأس خدمات قابل توجه در موسسات قرار گرفته، مهریه، نفقه، طلاق و مواردی از این قبیل است که در زیر گروه مسائل خانواده به اون نگهداری می شود. کارشناسان و وکلا در دفاتر و موسسات در وهله اول به دنبال بلند سازی درگیری و نزاع های موجود از راه آماده آوری دوستی و سازش می باشند و سپس در مرحله بعدی در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد، از راه اقامه دعوی کارها واجب را مبذول می نمایند.

همانطور که گفتیم دائماً این علم حقوق رو به گسترش می رود پس باید وکیل یا نماینده حقوقی منتخب ما دارای ویژگی های اصولی مورد نیاز برای انجام امور مورد نظر باشد تا در نهایت به نتیجه مطلوب ختم شود.

امور کیفری

دادخواست و شکواییه ها بر حسب مورد با توجه به مبحث کیفری مربوطه باید دربردارنده جزئیات و مواردی ویژه باشد. در مورد تنظیم دادخواست باید توجه نمایید که مواردی من جمله اطلاعات هویتی و مشخصات شخصیت ها اعم از نشانی و سایر نکات به دنبال ضمائم و مستندات باید به خدمات قضائی مطرح شود.

در شکوائیه شخصی که نسبت به وی ادعای دعوی می شود باید به طور دقیق و بدون ابهام معرفی شده باشد و خطاب به مرجع صالح مرتبط عنوان شود. واجب به بررسی است که شکایت های کیفری با دعاوی حقوقی متفاوت هستند و متقاضی ملزم به چاپ در اوراق ویژه اون نمی باشد. انتخاب وکیل مجرب در حوزه مورد نظر سبب می شود تا بهترین مشاوره و راهنمایی در خصوص ادله اثبات دعوی را از سوی وکیل دریافت نمایید.

دعاوی ارث و میراث

از دیگر مواردی که تبصره ها و قواعد خاصی برای اون در نظر گرفته شده و مسئله ای حساس است، اقسام دعوی ارث می باشد. کوچکترین نقض در اطلاعات می تواند سد از احقاق حق شود پس در این مواقع خوب تر است از یک وکیل خبره کمک جویید تا در خصوص کارها واجب، شما را با خبر کند.

دعاوی املاک، مستغلات و اراضی

دعاوی در خصوص املاک و اموال منقول و غیر منقول، دعاوی ای همانند دعاوی سه گانه تصرف، خلع ید، تخلیه ید، املاک مشاع و موقوفه و سایر مباحث مربوطه از مواردی هستند که مفهوم تاریخ در اون ها از با ارزش و مهم بودن بسیاری برخوردار است؛ به این شکل که عدم اقدام به وقت در موعدد مقرر موجب نرسیدن شما به نتیجه مطلوبتان می شود.

موسسه حقوقی با اعتبار برای خدمات ثبتی و حقوقی

از معیار های شناخت موسسه های حقوق با اعتبار ارائه خدمات جامع و یکپارچه ثبتی و حقوقی و بررسی میزان رضایت مشتریان است. یکی از وجوه افتراق قابل توجه موسسه عرفان با سایرین، ارائه تمامی خدمات به شکل تخصصی در درون و خارج از سرزمین به متقاضیان ایرانی و غیر ایرانی می باشد. موسسه تدبیر توسعه عرفان با بیش از ۱۵ سال سابقه در ارائه خدمات حقوقی و ثبتی، کیفری، خانواده و حقوقی، کلیه امور مذکور را بدون واسطه شکل می دهد.

[ad_2]