سنجیدن کوییک و تیبا 2 و ساینا کدام خوب تر است؟ (موتور و فنی و بدنه)

[ad_1]

تفاوت بین ماشین های کوییک و تیبا ۲ و ساینا این سه ماشین سایپایی بازار سرزمین ایران مباحث این مطلب از مجله جونی می باشد.

مقایسه کوییک و تیبا 2 و ساینا کدام بهتر است؟ (موتور و فنی و بدنه)

در ابتدا عرض کنیم که از نظر موتوری این سه ماشین هیچ فرقی با هم ندارند و موتور هر سه ۸۷ اسب بخار میباشد و فقط از نظر ظاهری با هم تفاوت دارند و جس بدنه و درون کابین نظر همه یکسان هستند.

با دقت به بازه برابر قیمت کوییک و تیبا، در این قسمت تصمیم به معرفی هر سه محصول سایپا و همچنین تفاوت این سه  ماشین از نظر خصوصیت های فنی، امکان ها و آپشن ها، طراحی داخلی و ظاهری، وضعیت ایمنی، تجارب رانندگی و همچنین شرایط بازار آنان را داریم تا هموطنان گرامی بتوانند تحلیل بهتری درباره خریداری نمودن این دو ماشین مردمی را داشته باشند.

تا آخر ما را همراهی نمایید تا به سنجیدن کوییک با تیبا ۲ و ساینا از همه‌ی جوانب آگاه شویم.

طی گذشتن چند دهه اخیر خودروسازهای اهل ایرانی کوشش نموده اند از طریقه همکاری با دیگر ماشین ساز های دنیا، کیفیت و امکان های ماشین های تولیدی خودشان را بالا ببرند.

شرکت سایپا به نام یکی از بزر ترین ماشین ساز های ایران در دهه ۹۰ کوشش نموده تا نمونه هایی از ماشین های مناسب با شرایط خانوار متوسط اهل ایرانی را به بازار داخلی عرضه دهد که کوییک و تیبا دو، دو نمونه معروف به حساب می‌آید.
از آنجا که این دو ماشین دارنده خصوصیت ها و مشخصه های شباهت بسیاری با یکدیگر دارند، فراوان از عزیزان درباره خریداری نمودن یکی از این دو محصول سایپا شک داشتند در واقع قیمت این دو ماشین هم آنچنان فرقی میانشان نمی باشد.

معرفی تیبا ۲

نقدهای بسیاری از شرکت سایپا به سبب ساخت طولانی زمان پراید و نبودن نوآوری در محصول هایش، این شرکت را در بر داشته که با ارائه برخی محصول های جدید به احتیاجات مشتری‌های خود پاسخ دهد که تیبا یکی از این محصولات محسوب می‌شود.

این ماشین در کل نمونه هاچ بک تیبا می باشد که از نظر ظاهری تفاوت فراوان اندکی با تیبا دارد.

مقایسه کوییک و تیبا 2 و ساینا کدام بهتر است؟ (موتور و فنی و بدنه)

این ماشین در سال ۹۲ به بازار سرزمین ارائه شد و طی این زمان برنده شده مشتریان ویژه خودش را داشته باشد.

خریداری تیبا ۲

به نظر مدیر های سایپا، تیبا دو را برای طیف خاصی از هموطنان گرامی که بیشتر جوانان می باشند، می سازند.

برای اینکه اسپرت تر و فراوان جذاب تر از نسخه شاخصی صندوقدار تیبا می باشد.

حتی برخی معتقدند که این ماشین جز در برخی موردهای ظاهری هیچ گونه تفاوتی با نمونه صندوقدار ماشین تیبا ندارد.

این ماشین که اون را به نام تیبا هاچ بک بیان می نمایند دارای پیشرانه یک و نیم لیتری ۴ سیلندر می‌باشد و مانند با سایر محصولات سایپا همانند تیبا صندوقدار وساینا نیز می‌باشد.

سایپا کوییک از سال ۹۷ به بازار عرضه شده و در طی این زمان هواداران بسیاری یافته است.

کوییک زیادتر از هر ماشینی به محصول به معنای ساینا مانند می‌باشد.

با این سنجیدن که در طراحی ظاهری این ماشین ظرافت بیشتری در اون به کار رفته و در واقع نسبت به ساینا، حدودا امکان ها و آپشن های بیشتری نیز دارد و برخی از این مدل هاچ بک ساینا به حساب می آورند.

پس منصوب بین کوییک یا تیبا ۲ میتواند منصوب فراوان جذابی به شمار آید، برای اینکه هر دو در کلاس ماشین های هاچ بک جای گرفته اند و در واقع طیف خاصی از هموطنان هوادار این نوع ماشین ها می باشند.

کوییک دارنده موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه و حجم موتور ۱۵۰۳ سی سی می باشد.

حالا در ادامه به تفاوت کوییک و تیبا ۲ از لحاظ خصوصیت های ظاهری و داخلی می پردازیم.

تفاوت کوییک و تیبا ۲ از لحاظ ظاهری به همان شکل که بیان شد نخستین و شاخص‌ترین شباهت کوییک و تیبا ۲ هاچ بک بودن این دو ماشین می باشد.

در کل هر دو آنان جزءهاچ بک های کوچک شرکت سایپا به شمار می‌آیند.

درباره طراحی خارجی تیبا هاچ بک یا همان تیبا ۲ باید افزود که این ماشین در قطعه مقابل به اون شکل طراحی جذابی ندارد و سادگی در اون فراوان می باشد.

طراحی ساده چراغ ها و جلو پنجره کوچکش از لحاظ فراوان از اشخاص جذاب به نظر نمی رسد و در کل نمی‌توان این قطعه از طراحی تیبا ۲ را به اون شکل پسندید.

تفاوت کوییک و تیبا ۲ از لحاظ طراحی این دو در واقع در قسمت جلو طراحی خوشگل تر و اسپرت تری دارد، عللخصوص طراحی جذاب سپر و چراغ های مقابل سبب شده تا این ماشین نمای مقابل، یک ظاهر اسپرت در بر داشته باشد.

در قطعه جانبی هر دو ماشین از طراحی جذابی برخوردار نمی باشند.

از قبیل نقص های آنان می توان چرخ های کوچک و طراحی ساده جانبی را نام برد.

در قطعه عقب ماشین ها هم باید افزود که شباهت هایی به هم دیگر دارند، ولی به نظر که طراحی کوییک خوشگل تر و تعجب انگیز تر می باشد.

ولی واجب به ذکر می باشد که افزودن باربند و زه پلاستیکی گلگیر ها در جذابیت کوییک نسبت به تیبا ۲ موثر بوده و همانند اینکه سایپا تصمیم داشته با افزودن این قطعه ها در طراحی ظاهری و هم اکنون اضافه نمودن ارتفاع این ماشین نسبت به تیبا هاچ بک و درج کلمه زیر آینه ها، کوییک را در سگمنت هاچ بک های کراس جای دهد!

به شکل کلی در طراحی ظاهری، کوییک امتیاز بهتری از هم خانواده اش به معنای تیبا ۲ خواهد داشت.

مقایسه کوییک و تیبا 2 و ساینا کدام بهتر است؟ (موتور و فنی و بدنه)

ولی درباره طراحی کابین کوییک و تیبا ۲ باید افزود که به شکل کلی در ماشین های گوناگون محصولات سایپا به این شکل در طراحی داخلی نمی‌باشد.
طراحی ساده ویژگی شاخصی درون کابین تیبا هاچ بک و کوییک به حساب می‌آید.
البته برخی معتقدند که طراحی درونی کوییک کمی خوب تر از تیبا ۲ می‌باشد و تا حدی جذاب تر است.

در ادامه تفاوت تیبا و کوییک از لحاظ فنی زیادتر صحبت می کنیم.
بایستی افزود که این به اون شکل نمی‌توان سنجیدن محسوسی را بین این دو ماشین دید نمود و بیشتر سنجیدن انان در طراحی ظاهری می باشد.

در هر حال که برخی معتقدندکه موتور کوییک برای برخی تغییر های لطیف افزاری کمی توانا‌تر از محصول سایر سایپا به معنای تیبا ۲ می باشد.

در ادامه تفاوت کوییک و تیبا ۲ به پیگیری امکان های رفاهی این دو ماشین می پردازیم.

بیشترین تفاوت کوییک با تیبا ۲ را میتوان در امکان های این دو ماشین دید نمود.
در اون جایی که سایپا کوشش نموده تا در ماشین کوییک امکان ها و آپشن های بیشتری را نسبت به تیبا هاچ بک عرضه بدهد، به صورتی که در کوییک برخی امکان ها از جمله بودن فرمان هیدرولیک و برقی که می باشد.

یکی دیگر از امکاناتی که وجود دارد نمایشگر تاچ است، که یکی از تیپ های کوییک به شمار می‌آید.

دیگر امکانات

دکمه های کنترلی روی فرمان، نویگیشن ای، دوربین عقب «نمونه اتومات» دوباره شدن خودکار درها در تاریخ تصادف، نشانن دهنده دمای مکان خارج، دوباره نمودن قفل در صندوق عقب با ریموت کنترل، کروز کنترل و سیستم درون شدن به ماشین بدون سوئیچ، چراغ هشدار دهنده نقص های موتور، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، سنسور پارک ماشین در نمونه دوست.

در ادامه تفاوت تیبا ۲ با کوییک به بررسی ایمنی این دو ماشین می پردازیم.
این دو ماشین تفاوت آنچنانی از نظر ایمنی ندارند و می توان به یکی از نقطه های ضعف ماشین آنان نشانه نمود که محصولات سایپا هم از اون مستثنی نمی باشند. در هر حال به نظر در این قطعه هم کمی وضعیت کوییک نسبت به هم خانواده سایر خودش خوب تر باشد.
برای تفاوت ایمنی دو ماشین برخی تجهیز ها در رابطه با ایمنی آنان در جدول زیر بیان شده است.

تجارب رانندگی

تفاوت کوییک و تیبا ۲ را از لحاظ تجارب رانندگی در ادامه به اون می‌پردازیم.

هر دو ماشین برای پیشرانه ای که قدرت فراوان ندارد امکان دارد در برخی راه‌های صعب‌العبور راننده با مشکل روباه رو نماید وبه اون اندازه توان برای پیش رفتن تمامی را نداشته باشند.

می توان گفت بلندی صدا به درون کابین ماشین یکی دیگر از نقطه های آنان تاریخ رانندگی به حساب می‌آید.
درباره مصرف سوخت هم اگر چه این سنجیدن به اون شکل با یکدیگر تفاوت ندارند، ولی در واقع کوییک به اندازه کمی مصرف سوختش زیادتر می باشد.

به نظر دو محصول شرکت سایپا ماشین های فراوان مناسبی برای مسافرت های درون شهر و رفت و آمد در راه های پر ترافیک کلان شهرها به شمار می‌آیند.
چون که طراحی که در اون وجود دارند برای خیابان ها و اتوبان های سرزمین فراوان مناسب می باشد.

در واقع از نظر تجارب رانندگی با اون شکل تفاوتی بین محصولات گوناگون سایپا از قبیل ساینا، تیبا و کوییک نمی باشد، ولی اگر این را بخواهیم بازگو نماییم نمونه اتوماتیک کوییک را با تیبا۲ سنجیدن نماییم باید دوباره کنیم کوییک پلاس «اتومات» دارای گیربکس اتوماتیک، کروز کنترل و سیستم مولتی مدیا می‌تواند به‌مطالعه سواری خوشی قسمت تری را برای شما داشته باشد، که فراوان بالاتر از دیگر افراد خانواده x۲۰۰ می‌باشد.

تحلیل بازار و سخن پایانی

به آخرین قطعه از مطلب تفاوت کوییک و تیبا ۲ رسیده ایم.
از نظر قیمت و شرایط بازار باید افزود که کوییک که در واقع با قیمت زیادتری به بازار پا قرار داده است به اون شکل که تقریباً ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان تفاوت بین قیمت اون با تیبا ۲ نیز می‌باشد.

کوییک به طور کلی امکانات و آپشن های بیشتری دارد و می توان در طراحی ظاهری هم افزود تفاوتهایی با سایر محصولات سایپا دارد.
به صورتی که این ماشین در ظواهر در واقع جذابیت بیشتری نسبت به تیبا ۲ نیز دارد، ولی در آخر این سلیقه و توان مالی مصرف کننده می باشد، که تصمیم آخر را می گیرد.
برای اینکه اگر برای مصرف کننده ها این اختلاف قیمت به اون شکل مهم نباشد، اون تاریخ در واقع خریداری کوییک محصول بهتری می باشد.
امیدوار هستیم به شکل کامل با تفاوت کوییک با تیبا ۲ آشنایی پیدا نموده باشید و برنده شده باشیم شما را در منصوب دقیق تر و بهتری راهنمایی نموده باشیم.
اگر سوالی در این عرصه دارید می توانید از طریقه کامنت با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

[ad_2]

فیلم| سنجیدن سپاهان با پاری سن ژرمن؛ استوری جذاب ژوزه مورایس با آهنگ گنگ

[ad_1]

به شرح دیلی فوتبال؛ ژوزه مورایس با بازنشر یک فیلم از استوری هواداران سپاهان در اینستاگرام سبک بازی و گلزنی بازیکنان تیمش را با پاری سن ژرمن سنجیدن کرد.

در این ویدیو که گل سپاهان به استقلال در هفته اول لیگ برتر با گلزنی لیونل مسی برای پاری سن ژرمن سنجیدن شده است، موزیک یک آهنگ گنگ هم به گوش می رسد.

  • زیادتر بخوانید:
  • پیروزی و تداوم صدرنشینی شاگردان مورایس

فیلم سنجیدن سپاهان با پی اس جی که ژوزه مورایس در اینستاگرام منتشر کرده است را دید کنید.

اینستاگرام دیلی فوتبال

 



[ad_2]

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی ؛ رقابت دو برند پرطرفدار

[ad_1]

جونی در این نوشتار، تصمیم دارد به بررسی سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی بپردازد. اگر به جدال این دو گوشی علاقه دارید، دنبال ما باشید.

به تعریف از Techtrends.news، گوشی‌های پوکو ایکس 4 جی تی و گلکسی A72 دو مورد از محبوب‌ترین محصولات برندهای شیائومی و سامسونگ هستند که طرفداران زیادی دارند. از مهم‌ترین دلایلی که افراد زیادی به سو این دو محصول می‌آیند، قابلیت‌های خوب به دنبال قیمت مناسب اون‌هاست.

آبان تتر

ما در این نوشتار، تصمیم گرفتیم گوشی‌ شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی را با گوشی جذاب سامسونگ گلکسی A72 سنجیدن کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید تا ببینید برنده این میدان کدام گوشی است.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو ایکس 4 پرو با گلکسی A51 سامسونگ

سنجیدن پوکو X3 پرو با گلکسی A72 ؛ جدال بین‌رده‌ها

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

گوشی سامسونگ گلکسی A72 فراوان زودتر از پوکو X4 GT روانه بازار شد. این گوشی از اسفندماه 1399 در بازار وجود داشت و از همان تاریخ تاکنون، افراد زیادی برای خرید اون اقدام می‌کنند.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

این در حالی است که گوشی شیائومی پوکو X4 جی تی به‌تازگی و در تیرماه 1401 معرفی و در بازار عرضه شد. بااین‌حال، این گوشی در همین وقت کوتاه هم توانست نظر بسیاری از کاربران را به سو خود جلب و اون‌ها را به خرید ترغیب کند. اما نزد از آنکه به جستجو سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی برویم، در جدول زیر مشخصات هرگوشی را قرار داده‌ایم.

مشخصات سامسونگ گلکسی A72 شیائومی پوکو X4 GT
ابعاد و وزن
  • 165 × 77.4 × 8.4 میلی‌متر
  • وزن 203 گرم
  • دارای تأییدیه IP67 برای مقاومت در برابر گردوغبار و آب (در عمق یک متری آب به وقت 30 دقیقه)
  • جلو شیشه‌ای و پشت پلاستیکی
  • دو سیم‌کارته (نانو)
  • در رنگ‌های مشکی، سفید، آبی و بنفش
  • 163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر
  • وزن 200 گرم
  • دو سیم‌کارته (نانو)
  • در رنگ‌های مشکی، آبی و نقره‌ای
  • دارای تأییدیه IP53 برای مقاومت در برابر گردوغبار و پاشش آب
نمایشگر
  • 6.7 اینچ FHD+ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع Super AMOLED لمس خازنی
  • تراکم پیکسلی تقریباً 393
  • نرخ نوسازی 90 هرتز
  • حداکثر روشنایی 800 نیت
  • نمایش 16 میلیون رنگ
  • پشتیبانی از قابلیت مولتی تاچ (تا 10 لمس به طور همزمان)
  • 6.6 اینچ با رزولوشن 1080 در 2460 پیکسل از نوع IPS LCD, FHD+ لمس خازنی
  • تراکم پیکسلی 407
  • نرخ نوسازی 120 تا 144 هرتز
  • میزان روشنایی متوسط 500 نیت و در حالت HBM هم 650 نیت
  • نمایش 16 میلیون رنگ
  • محافظت‌شده با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 5
  • پشتیبانی از دالبی ویژن و HDR10

 

 

تراشه

  • کوالکام SM7125 اسنپدراگون 720G هشت نانومتری
  • پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای
  • پردازنده گرافیکی Adreno 618
  • مدیاتک دایمنسیتی 8100 پنج نانومتری
  • پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای
  • پردازنده گرافیکی Mali-G610 6
سیستم‌عامل
  • اندروید 10 با رابط کاربری One UI 3.1
  • اندروید 12 با رابط کاربری MIUI 13
رم و حافظه
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • نوع حافظه UFS 2.1
  • پشتیبانی از درگاه حافظه (به‌جای شیار دوم سیم‌کارت)
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 128 و 256 گیگابایت
  • نوع حافظه UFS 3.1
  • نوع حافظه رم: LPDDR5
  • عدم پشتیبانی از درگاه حافظه
دوربین
  • ماژول چهارگانه
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 64 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 12 مگاپیکسل
  • لنز تله فوتو با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 5 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED، پانوراما و HDR
  • دوربین سلفی: 32 مگاپیکسل
  • فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل
  • پشتیبانی از زوم سه برابری اپتیکال
  • ماژول سه‌گانه
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 64 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 2 مگاپیکسل
  • فیلم‌برداری با کیفیت 4K و 1080 پیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED، پانوراما، HDR، پرتره، اسلوموشن و تایم لپس
  • دوبین سلفی: 16 مگاپیکسل
  • فیلم‌برداری با کیفیت FHD
  • پشتیبانی از زوم دیجیتال
باتری
  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم یونی با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت
  • با پشتیبانی از شارژ سریع 25 واتی
  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5080 میلی‌آمپر ساعت
  • با پشتیبانی از شارژ سریع 67 واتی (100 درصد در 46 دقیقه)
  • پشتیبانی از USB Power Delivery 3.0
اتصالات
  • وای‌فای a/b/g/n/ac 802.11 دو بانده، وای‌فای دایرکت و هات‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.0
  • USB Type-C با پشتیبانی از OTG
  • اینترنت 4.5G
  • پشتیبانی از NFC و GPS
  • وای‌فای a/b/g/n/ax 802.11 دو بانده، وای‌فای دایرکت و هات‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.2
  • USB Type-C با پشتیبانی از OTG
  • اینترنت 5G
  • پشتیبانی از GPS و NFC (بسته به بازار عرضه)
قابلیت‌ها
  • حسگر دلیل‌ انگشت در زیر نمایشگر، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب‌نما و سنسور غیر واقعی مجاورت
  • پشتیبانی از رادیو
  • حسگر دلیل‌ انگشت در کنار گوشی، شتاب‌سنج، سنسور غیر واقعی مجاورت، ژیروسکوپ، قطب‌نما و طیف رنگ
  • عدم پشتیبانی از رادیو

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر طراحی

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

گوشی سامسونگ گلکسی A72 در ابعاد 165 × 77.4 × 8.4 میلی‌متر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و وزن اون هم 203 گرم است. جلوی این گوشی شیشه‌ای و پنل پشتی اون هم پلاستیکی است. شاید برخی از کاربران خیال کنند که به دلیل پلاستیکی بودن پنل پشتی، این گوشی مقاومت خوبی ندارد. درحالی‌که ابداً این‌گونه نبوده و متریال به‌کار رفته در ساخت گلکسی A72 از کیفیت فراوان بالایی برخوردار هستند. پلاستیکی بودن اون دلیل شده که این دستگاه وزن کمتری داشته باشد.

این گوشی دارای تأییدیه IP67 بوده که دلیل می‌شود در برابر گردوغبار و همچنین آب مقاوم باشد. بر پایه این تأییدیه، شما می‌توانید این محصول را در عمق یک متری آب تا وقت‌تاریخ 30 دقیقه نگه دارید و ایمن باشید که هیچ مشکلی برای اون نزد نخواهد آمد. شما می‌توانید این گوشی را در رنگ‌های مشکی، سفید، بنفش و آبی خریداری نمایید.

گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی هم در ابعاد 163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر روانه بازار می‌شود و وزن اون هم تنها 3 گرم کمتر از گلکسی A72 است و با وزن 200 گرم در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این گوشی با در دست داشتن تأییدیه IP53، به شما اطمینان می‌بخشد که در برابر گردوغبار و همچنین پاشش آب مقاوم خواهد بود.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

نکته مهمی که در طراحی هر گوشی با ارزش و مهم بودن بالایی دارد، طرز قرارگیری دوربین‌های اون است. با مشاهده تصاویر این دو محصول، متوجه می‌شوید که گوشی سامسونگ گلکسی دارای ماژول چهارگانه و پوکو X4 GT دارای ماژول دوربین سه‌گانه است. دوربین‌های هر دو محصول در گوشه بالا سو چپ تعبیه شده‌اند.

چهار دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A72 به دنبال یک فلاش در یک کادر مخصوص قرار گرفته‌ و نسبت به پنل پشتی برجسته‌اند. سه دوربین با اندازه عظیم‌تر و دوربین ماکرو به دنبال فلاش هم در اندازه کوچک‌تر در کنار اون‌ها تعبیه شده‌اند. دوربین سلفی این گوشی در بالای نمایشگر و میان اون قرار دارد.

طبق روال همیشه، لبه سو راستی این گوشی محل قرارگیری دکمه‌های پاور و کم و فراوان کردن صدا است. بااین‌حال، در لبه سو چپی اون چیزی مشاهده نمی‌کنید و محل سیم‌کارت‌ها در بالای گوشی قرار دارد. لوگوی سامسونگ هم همانند سایر محصولات این برند، در پایین و میان پنل پشتی قرار گرفته است.

از سوی دیگر، با سنجیدن Galaxy A72 Samsung و POCO X4 GT متوجه می‌شویم که دوربین‌های گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی هم درون یک محفظه مخصوص قرار دارند. این دوربین‌ها کمی برجسته هستند که موجب می‌شود گوشی روی سطح صاف لق بزند و احتمال صدمه رساندن به دوربین را افزایش دهند.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

لنزهای واید و اولترا واید این گوشی اندازه عظیم‌تری دارند و در زیر یکدیگر قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر، لنز ماکرو هم با اندازه کوچک‌تری در کنار این دو لنز واقع شده است. همچنین شما می‌توانید یک فلاش LED به‌شکل بیضی‌شکل هم در زیر این لنز مشاهده کنید که به شما این امکان را می‌دهد که وقت شب هم به عکاسی بپردازید. لوگوی پوکو در گوشه پایین و سو چپ این محصول با رنگ سفید نوشته شده است.

این گوشی هم همانند سامسونگ گلکسی A72، دارای یک پانچ هول در بالا و میان نمایشگر بوده که دوربین سلفی را در خود جای می‌دهد. دوباره هم مشابه سامسونگ و سایر محصولات شیائومی، در لبه سو راست گوشی دکمه‌های پاور و کم و فراوان کردن صدا وجود دارند. برخلاف گلکسی A72، شیار سیم‌کارت در لبه سو چپی این دستگاه جا خوش کرده است.

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر نمایشگر

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با یک نمایشگر 6.7 اینچی FHD  و از نوع Super AMOLED در اختیار شما قرار می‌گیرد. نمایشگر این گوشی با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل به شما این امکان را می‌دهد که با کیفیت فراوان خوبی به تماشای فیلم و یا سریال بپردازید. این گوشی با تراکم پیکسلی 393 عرضه می‌شود و تمام جزئیات عکس را به شما نمایش می‌دهد.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

نرخ نوسازی این نمایشگر 90 هرتز و حداکثر روشنایی اون هم 800 نیت در نظر گرفته می‌شود و شما می‌توانید در زیر روشنایی خورشید هم از اون استفاده راحتی داشته باشید. تنها نکته منفی نمایشگر این دستگاه را می‌توان عدم پشتیبانی از قابلیت HDR فهمید. بااین‌وجود، تصاویر در این گوشی رنگ فراوان طبیعی دارند.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی با نمایشگر 6.6 اینچی +FHD از نوع IPS LCD عرضه می‌شود. ازآنجاکه رزولوشن این دستگاه 1080 در 2460 است، می‌تواند کیفیت بهتری نسبت به گلکسی A72 داشته باشد. همچنین تراکم پیکسلی نمایشگر این گوشی هم زیادتر و به‌اندازه 407 است.

نرخ نوسازی این گوشی هم زیادتر از گلکسی A72 بوده و به‌اندازه 120 تا 144 هرتز است. البته شما می‌توانید بسته به نیاز و موقعیت خود، نرخ نوسازی گوشی خود را تغییر دهید. میزان روشنایی متوسط نمایشگر پوکو ایکس 4 جی تی 500 نیت و در حالت HBM هم 650 نیت است.

با سنجیدن Galaxy A72 Samsung و POCO X4 GT متوجه می‌شویم که هر دو تلفن‌های مذکور توانایی نمایش 16 میلیارد رنگ را دارند. نمایشگر گوشی پوکو X4 GT از قابلیت‌هایی همانند دالبی ویژن و HDR10 پشتیبانی می‌کند و با استفاده از کورنینگ گوریلا گلس 5 هم محافظت می‌شود. به‌طورکلی، نمایشگر گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی خوب تر از سامسونگ گلکسی A72 بوده اما نوع نمایشگر A73 نسبت به POCO X4 GT برتری دارد.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر تراشه

گوشی سامسونگ گلکسی A72 با تراشه کوالکام SM7125 اسنپدراگون 720G هشت نانومتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. این در حالی است که تراشه گوشی پوکو ایکس 4 جی تی از نوع مدیاتک دایمنسیتی 8100 پنج نانومتری است.

هر دو پردازنده‌های مذکور عملکرد فراوان خوبی دارند و به شما این امکان را می‌دهند که از اون‌ها برای بازی‌های ویدئویی استفاده نمایید. اما طبق بررسی‌ها و نتایج آزمایشات، تراشه گوشی پوکو ایکس 4 جی تی تا حدی با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 رقابت می‌کند؛ بنابراین در این قسمت، پوکو X4 GT گوی میدان را از کره‌ای‌ها می‌دزدد.

پردازنده مرکزی هر دو دستگاه‌های مذکور هشت هسته‌ای است. بااین‌حال، تفاوت‌هایی بین پردازنده مرکزی این دو گوشی وجود دارد. هشت هسته موجود در پردازنده مرکزی گوشی سامسونگ گلکسی A72 شامل دو هسته قدرتمند Kryo 465 Gold با حداکثر فرکانس 2.3 گیگاهرتز به دنبال شش هسته کم‌مصرف Kryo 465 Silver با حداکثر فرکانس 1.8 گیگاهرتز می‌شود.

از سوی دیگر، هشت هسته موجود در پردازنده مرکزی گوشی شیائومی پوکو X4 جی تی شامل چهار هسته پرقدرت Cortex-A78 با حداکثر فرکانس 2.85 گیگاهرتزی به دنبال چهار هسته Cortex-A55 با حداکثر فرکانس 2.0 گیگاهرتزی می‌شوند.

با سنجیدن Galaxy A72 Samsung و POCO X4 GT متوجه می‌شویم که این هسته‌ها داده‌ها را به‌خوبی پردازش می‌کنند. پردازنده گرافیکی گوشی گلکسی A72 سامسونگ Adreno 618 است و پردازش‌های گرافیکی گوشی پوکو ایکس 4 جی تی شیائومی هم توسط Mali-G610 6 انجام می‌شود.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی
سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی 12 پرو و گلکسی S21 اولترا سامسونگ

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو و گلکسی A52 سامسونگ

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر سیستم‌عامل

ازآنجاکه سامسونگ گلکسی A72 تقریباً دو سال زودتر از پوکو ایکس 4 جی تی درون بازار شد، سیستم‌عامل کهنه‌تری دارد. این گوشی با اندروید 10 و رابط کاربری One UI 3.1 روانه بازار می‌شود. این رابط کاربری استفاده را برای کاربران فراوان راحت می‌کند و سرعت چشمگیری دارد.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی با اندروید 12 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. چینی‌ها برای ساخت این گوشی، از پوسته اختصاصی MIUI 13 استفاده کرده‌اند که به افزایش عملکرد پوکو X4 GT کمک زیادی می‌کند.

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر رم و حافظه

گوشی‌های سامسونگ گلکسی A72 و شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی از نظر رم کاملاً مشابه هستند. شما می‌توانید این دو گوشی را با رم 8 گیگابایتی خریداری نمایید. گوشی گلکسی A72 سامسونگ تنها با یک نسخه حافظه داخلی و گوشی شیائومی با دو نسخه حافظه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. شما می‌توانید گوشی سامسونگ گلکسی A72 را با رم 8 و حافظه داخلی 128 گیگابایت خریداری نمایید.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی
سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

نوع حافظه این دستگاه UFS 2.1 بوده که نسبت به حافظه UFS 3.1 شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی، عملکرد ناتوان‌تری دارد. گوشی پوکو X4 GT با دو نسخه حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همان طور که می‌دانید، اگر بخواهید از حافظه 256 گیگابایتی استفاده‌مند شوید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر دوربین

گوشی گلکسی A72 سامسونگ دارای ماژول چهارگانه بوده که دوربین اصلی (لنز واید) اون با سنسور 64 مگاپیکسل و گشودگی دیافراگم 1.8 روانه بازار می‌شود. این لنز 26 میلی‌متری از قابلیت فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند که می‌تواند در افزایش کیفیت تصاویر شما کمک می‌کند.

با سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی متوجه می‌شویم که لنز اولترا واید این گوشی با سنسور 12 مگاپیکسل و دیافراگم 2.2 عرضه می‌شود. این لنز به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر را با لباس 123 مقام ثبت کنید.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

سومین لنز این گوشی هم لنز تله فوتو نام دارد که با سنسور 8 مگاپیکسل و دریچه دیافراگم 2.4 عرضه می‌شود که به کاربران امکان زوم اپتیکال تا سه برابر را می‌دهد. در آخر هم نوبت به لنز ماکرو در این محصول می‌رسد که با سنسور 5 مگاپیکسلی و دیافراگم 2.4 به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های زیبایی در فواصل نزدیک به سوژه بگیرید.

از سوی دیگر، با ماژول سه‌گانه گوشی پوکو ایکس 4 جی تی مواجه می‌شویم. دوربین اصلی (لنز واید) این گوشی هم همانند مورد قبلی، با سنسور 64 مگاپیکسل و گشودگی دیافراگم 1.9 روانه بازار می‌شود. این لنز 26 میلی‌متری از قابلیت‌های فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می‌کند.

دومین لنز این گوشی اولترا واید نام دارد که با سنسور 8 مگاپیکسل و دریچه دیافراگم 2.2 به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌هایی با لباس 120 مقام بگیرید. آخرین لنز این گوشی، یعنی لنز ماکرو دارای سنسور 2 مگاپیکسلی است که با دیافراگم 2.4 عرضه می‌شود.

دوربین هر دو گوشی‌های مذکور از قابلیت‌های فلاش LED، پانوراما و HDR پشتیبانی می‌کنند. همچنین خوب است بفهمید که گوشی گلکسی A72 سامسونگ با دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی عرضه می‌شود. این در حالی است که با استفاده از دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی گوشی پوکو ایکس 4 جی تی، شما می‌توانید از خود عکس بگیرید. به‌طورکلی، سنجیدن Galaxy A72 Samsung و POCO X4 GT علامت می‌دهد که دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A72 خوب تر از پوکو X4 GT است.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی
سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی اس 22 اولترا و گلکسی اس 21 اولترا

سنجیدن پوکو X3 پرو و پوکو M3 پرو شیائومی

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر باتری

گوشی گلکسی A72 دارای باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت است. از سوی دیگر، باتری گوشی پوکو X4 GT شیائومی از نوع لیتیوم پلیمری بوده و با ظرفیت باتری 5080 عرضه می‌شود. هر دو دستگاه از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند. گوشی سامسونگ گلکسی با شارژ سریع 25 واتی عرضه می‌شود و برای شارژ کردن اون، به زیادتر از یک ساعت تاریخ نیاز دارید.

بااین‌حال، شارژ سریع گوشی پوکو ایکس 4 جی تی شیائومی از نوع 67 واتی است. بر این پایه، شما می‌توانید این گوشی را در وقت‌تاریخ 46 دقیقه به 100 درصد شارژ کامل برسانید. پس متوجه می‌شویم که گوشی پوکو ایکس 4 جی تی از نظر باتری و سرعت شارژ خوب تر از گلکسی A72 است.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

سنجیدن گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی از نظر اتصالات و قابلیت‌ها

هر دو دستگاه از قابلیت‌هایی همانند وای‌فای دایرکت، دو بانده و هات‌اسپات پشتیبانی می‌کنند. بلوتوث گوشی گلکسی A72 سامسونگ 5.0 و گوشی ایکس 4 جی تی هم 5.2 است. USB هر دو گوشی‌های مذکور از نوع Type-C است که از قابلیت OTG هم پشتیبانی می‌کنند.

اینترنت گوشی گلکسی A72 سامسونگ 4.5G است. بااین‌حال، گوشی شیائومی پوکو X4 GT  از قابلیت اینترنت 5G پشتیبانی می‌کند و می‌توانید سرعت بهتری در اینترنت و رسانه‌های اجتماعی داشته باشید. از مهم‌ترین قابلیت‌های این دو گوشی، می‌توان به حسگر دلیل‌ انگشت، سنسور غیر واقعی مجاورت، شتاب‌سنج و قطب‌نما نشانه کرد.

البته توجه داشته باشید که محل قرارگیری حسگر دلیل‌ انگشت در این محصولات تفاوت دارد. این حسگر در گوشی گلکسی A72 در زیر نمایشگر و در پوکو X4 GT در کنار گوشی قرار دارد. همان طور که می‌دانید، این حسگر در کنار گوشی به افراد این امکان را می‌دهد که راحت‌تر از اون استفاده کنند و کاربران راضی‌تر هستند. البته پوکو ایکس 4 جی تی از رادیو پشتیبانی نمی‌کند، اما این قابلیت در گلکسی A72 وجود دارد.

مقایسه گلکسی A72 سامسونگ با پوکو X4 جی تی

سخن آخر

گوشی‌های پوکو ایکس 4 جی تی و گلکسی A72 سامسونگ دو مورد از محصولات محبوب این دو برند هستند که قابلیت‌های فراوان خوبی به شما عرضه می‌کنند. برای این‌که یکی از این گوشی‌های مذکور را خریداری کنید، در ابتدا سنجیدن Galaxy A72 Samsung و POCO X4 GT را مطالعه فرمایید. این داستان به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب را برای خرید گوشی داشته باشید.

سؤالات متداول

گوشی سامسونگ گلکسی A72 خوب تر است یا شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی؟

هر یک از این گوشی‌ها قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند. برای انتخاب بهترین گوشی، شما باید در ابتدا به نیاز خود توجه کنید. اگر به دنبال دستگاهی هستید که از اون برای عکاسی استفاده کنید، گلکسی A72 گزینه بهتری است. اما اگر به دنبال تلفنی هستید که عمر باتری بالایی داشته و از قابلیت فست شارژ پشتیبانی کند، پوکو ایکس 4 جی تی انتخاب بهتری برای شماست.

زیادتر بخوانید:

.

دیدگاه شما درباره‌ی این سنجیدن چیست؟ شما فکر می‌کنید کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

منبع: gizbot

[ad_2]

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی ؛ از نظر طراحی، عملکرد و آرام افزار

[ad_1]

در این نوشتار به سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی می‌پردازیم. اگر شما تصمیم خرید یکی از این محصولات را دارید، تا پایان دنبال ما باشید.

گوشی‌های پوکو M4 پرو و پوکو X4 GT دو مورد از محصولات جدید و باکیفیت از برند شیائومی هستند که قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. به همین سبب هم ما تصمیم گرفتیم در این نوشتار، این دو محصول جذاب و دوست‌داشتنی را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

آبان تتر

به تعریف از Techtrends.news، پوکو که به‌عنوان زیرمجموعه شیائومی کار خود را در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند انجام می‌دهد، تاکنون توانسته محصولات بی‌نظیری روانه بازار کند. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت گوشی‌های پوکو و شیائومی، قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه اون است.

گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو که در تاریخ 28 فوریه 2022 معرفی و در 16 مارس همان سال درون بازار شد، قابلیت‌های فراوان خوبی دارد. از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی هم در تاریخ 23 ژوئن 2022 معرفی و چند روز سپس، یعنی در تاریخ 2 ژوئیه در بازارهای دنیا عرضه شد. با وجود این‌که ظاهر این دو محصول با یکدیگر تفاوت دارند، بسیاری از قابلیت‌های اون‌ها مشابه است.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو

سنجیدن پوکو F4 با پوکو X4 GT شیائومی

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

دو محصول پوکو M4 پرو 4G و  پوکو X4 جی تی از گوشی‌های پرطرفدار و بین رده شیائومی محسوب می‌شوند. در حال آماده قیمت گوشی پوکو X4 جی تی نزدیک به 350 دلار است و پوکو M4 پرو حدود 260 دلار قیمت دارد. به طور کلی، به نظر می‌رسد گوشی Poco X4 GT با داشتن تراشه و پردازنده گرافیکی توانا‌‌تر برای گیمینگ مناسب است اما پوکو M4 پرو نیز مزایای خود را دارد که نمی‌توان از آنها غافل شد.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

حال نزد از آنکه به جستجو سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی برویم، مشخصات فنی هر دو گوشی را در جدول زیر آورده‌ایم تا یک دید کلی نسبت به این گوشی‌ها پیدا کنید.

مشخصات شیائومی پوکو M4 پرو شیائومی پوکو X4 GT
معرفی و عرضه
  • معرفی در تاریخ 28 فوریه 2022
  • عرضه در تاریخ 16 مارس 2022
  • معرفی در تاریخ 23 ژوئن 2022
  • عرضه در تاریخ 27 ژوئن 2022
 

 

ابعاد و وزن

  • 159.9 × 73.9 × 8.1 میلی‌متر
  • وزن 179.5 گرم
  • دارای تأییدیه IP53 برای مقاومت در برابر گردوغبار و پاشش آب
  • دو سیم‌کارته (نانو)
  • در رنگ‌های مشکی، آبی و زرد
  • 163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر
  • وزن 200 گرم
  • دو سیم‌کارته (نانو)
  • در رنگ‌های مشکی، آبی و نقره‌ای
 

 

 

نمایشگر

  • 6.43 اینچ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع AMOLED
  • تراکم پیکسلی ~409
  • محافظ صفحه کورنینگ گوریلاگلس 3
  • نرخ نوسازی عکس 90 هرتز
  • میزان روشنایی 700 تا 1000 نیت
  • 6.6 اینچ با رزولوشن 1080 در 2460 پیکسل از نوع IPS LCD
  • تراکم پیکسلی ~407
  • محافظ صفحه کورنینگ گوریلاگلس 5
  • نرخ نوسازی عکس 144 هرتز
  • میزان روشنایی متوسط 700 نیت و 650 نیت در حالت HBM
  • پشتیبانی از دالبی ویژن و HDR10
 

تراشه

  • مدیاتک هلیو G96 (12 نانومتری)
  • هشت هسته‌ای (2 + 6)
  • پردازنده گرافیکی Mali-G57 MC2
  • مدیا تک دایمنسیتی 8100 (پنج نانومتری)
  • هشت هسته‌ای (4 + 4)
  • پردازنده گرافیکی Mali-G610 MC6
سیستم‌عامل
  • اندروید 11 با رابط کاربری MIUI 13 برای POCO
  • اندروید 12 را رابط کاربری MIUI 13 برای POCO
 

 

رم و حافظه

  • رم 6 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت
  • نوع حافظه UFS 2.2
  • پشتیبانی از درگاه اختصاصی حافظه
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت
  • رم 8 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت
  • نوع حافظه UFS 3.1
  • عدم پشتیبانی از درگاه اختصاصی حافظه
دوربین
  • ماژول سه‌گانه
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 64 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 2 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED، پانوراما و HDR
  • فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل
  • دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل
  • فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل
  • ماژول سه‌گانه
  • دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 64 مگاپیکسل
  • لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل
  • لنز ماکرو با سنسور 2 مگاپیکسل
  • پشتیبانی از فلاش LED، پانوراما و HDR
  • فیلم‌برداری با کیفیت 4K و 1080 پیکسل
  • دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل
  • فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل
 

باتری

  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت
  • پشتیبانی از شارژ سریع 33 واتی (100 درصد در 58 دقیقه)
  • پشتیبانی از Power Delivery 3.0 و Quick Charge 3
  • باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5080 میلی‌آمپر ساعت
  • پشتیبانی از شارژ سریع 67 وات (100 درصد در 46 دقیقه)
  • پشتیبانی از USB Power Delivery 3.0
صدا
  • بله، اسپیکر استریو
  • پشتیبانی از جک هدفون 3.5 میلی‌متری
  • بله، اسپیکر استریو
  • پشتیبانی از جک هدفون 3.5 میلی‌متری
 

 

اتصالات

  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.0
  • پشتیبانی از GPS، NFC و رادیو FM با قابلیت ضبط
  • USB Type-C با پشتیبانی از OTG
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات
  • بلوتوث نسخه 5.3
  • پشتیبانی از GPS و NFC (بسته به بازار عرضه)
  • عدم پشتیبانی از رادیو
  • USB Type-C با پشتیبانی از OTG
قابلیت‌ها
  • حسگر دلیل‌ انگشت (کنار گوشی)، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور مجاورت، قطب‌نما
  • حسگر دلیل‌ انگشت (کنار گوشی)، شتاب‌سنج، سنسور مجاورت، ژیروسکوپ، قطب‌نما، طیف رنگ

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر طراحی و ساخت

گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با ابعاد 159.9 × 73.9 × 8.1 میلی‌متر و با بدنه‌ای پلاستیکی و درخشنده در اختیار شما قرار می‌گیرد. این در حالی است که ابعاد گوشی پوکو X4 جی تی 163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر بوده و جنس بدنه‌ این مدل نیز پلاستیکی است.

بنابراین گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو نازک‌تر بوده و دارای طول و عرض کمتری است و راحت‌تر در دست جا می‌شود. علاوه بر ابعاد بدنه، وزن این گوشی هم تا حد زیادی کمتر از پوکو ایکس 4 جی تی است. شما می‌توانید این گوشی را با وزن 179.5 گرم خریداری کنید. درحالی‌که وزن گوشی پوکو X4 جی تی به‌اندازه 200 گرم است.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

گوشی شیائومی پوکو M4 پرو دارای تأییدیه IP53 است. بر پایه این تأییدیه، این محصول در برابر گردوغبار و همچنین پاشش آب کاملاً مقاوم است. هر دو تلفن‌های مذکور دو سیم‌کارته هستند و شما می‌توانید به طور همزمان از اون‌ها استفاده کنید. البته یاد بردن نکنید که باید سیم‌کارت شما به‌اندازه نانو در بیایند.

با سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی متوجه می‌شویم که ماژول‌های دوربین گوشی پوکو ایکس 4 جی تی به شکل برجسته در قسمت گوشه بالا سو چپ گوشی قرار دارند. دو لنز دوربین عظیم در زیر یکدیگر و یک لنز کوچک‌تر هم در کنار اون‌ها مشاهده می‌شود. یک فلاش LED کوچک هم در کنار ماژول دوربین قرار دارد که برای عکاسی در روشنایی کم به شما کمک می‌کند. لوگوی پوکو هم در گوشه پایین سو چپ محصول واقع شده است.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

از سوی دیگر، ماژول دوربین گوشی شیائومی پوکو X4 GT در یک ماژول سیاه رنگ قرار دارد که قسمت بالایی دستگاه را به طور کامل پوشانده است. لنزهای دوربین در یک کادر مستطیل‌شکل قرار گرفته‌اند و در کنار اون‌ها هم یک فلاش LED برای عکاسی تعبیه شده است. در این گوشی، لوگوی پوکو را در همان بالای دستگاه و در کنار دوربین مشاهده می‌کنیم.

بااین‌حال، دوربین سلفی هر دو تلفن‌های مذکور در بالا و بین نمایشگر در یک هول پانچ تعبیه شده‌اند. طبیعتاً قسمت اعظمی از گوشی‌ها را نمایشگر اون‌ها پوشانده است. نسبت نمایشگر به بدنه در گوشی پوکو ایکس 4 جی تی تقریباً 85.1 و در گوشی پوکو ام 4 پرو هم 84.5 است. دکمه پاور و دکمه کم و یا فراوان کردن صدا در سو راست این دو محصول واقع شده و لبه سو چپی اون‌ها هم محل قرارگیری سیم‌کارت‌های این گوشی‌ها در نظر گرفته می‌شود.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر نمایشگر

گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با نمایشگری به‌اندازه 6.43 اینچ از نوع AMOLED عرضه می‌شود. صفحه‌نمایش این گوشی با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل، به شما این امکان را می‌دهد که فیلم‌ها و بازی‌های ویدئویی را با کیفیت نسبتاً بالایی دید کنید. تراکم پیکسلی نمایشگر این گوشی تقریباً 409 است و تمام جزئیات را به نمایش می‌گذارد.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

نرخ نوسازی این گوشی هم 90 هرتز بوده و برای استفاده روزمره و عادی مناسب است. همچنین میزان روشنایی نمایشگر این دستگاه هم بین 700 تا 1000 نیت است و به شما این امکان را می‌دهد که در زیر روشنایی خورشید هم به‌راحتی از اون استفاده کنید. بااین‌حال، نمایشگر این محصول با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس 3 محافظت می‌شود.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی با نمایشگری به‌اندازه 6.6 اینچ از نوع IPS LCD عرضه می‌شود. وضوح عکس در نمایشگر این گوشی کمی زیادتر از پوکو M4 پرو است و با رزولوشن 1080 در 2460 پیکسل در اختیار ما قرار می‌گیرد. تراکم پیکسلی این نمایشگر هم به‌اندازه 407 است و برای تماشای فیلم و سریال گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود.

این نمایشگر با نرخ نوسازی 144 هرتز، کیفیت فراوان خوبی به شما ارائه می‌دهد و می‌توانید با شتاب تمام کارهای خود را به انجام برسانید. همچنین در سنجیدن POCO M4 Pro و POCO X4 GT مشاهده می‌کنیم که میزان روشنایی وکو ایکس 4 جی تی هم در حالت متوسط 500 و هم در حالت HBM 650 نیت است. نمایشگر این محصول از قابلیت‌های دالبی ویژن و HDR10 پشتیبانی می‌کند و تصاویر را با کیفیت فراوان خوبی عرضه می‌کند.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

برخلاف گوشی پوکو ام 4 پرو، مقاومت نمایشگر پوکو ایکس 4 جی تی فراوان خوب است. این محصول با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس 5 محافظت می‌شود. بر پایه مواردی که تاکنون ذکر کردیم، نمایشگر پوکو ام 4 پرو خوب تر از گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی است اما محافظ صفحه پوکو X4 جی تی خوب تر است.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی اس 22 اولترا و گلکسی اس 21 اولترا

سنجیدن پوکو X3 پرو و پوکو M3 پرو شیائومی

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر تراشه

تراشه هر دو گوشی از نوع مدیاتک است. گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی با تراشه مدیاتک دایمنسیتی 8100 (پنج نانومتری) عرضه می‌شود.

شیائومی برای ساخت این تراشه از پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای استفاده کرده است. این هشت هسته شامل چهار هسته Cortex-A78 با حداکثر فرکانس 2.05 گیگاهرتز چهار هسته Cortex-A55 با حداکثر فرکانس 2.0 می‌شود. همچنین پردازنده گرافیکی این گوشی هم Mali-G610 MC6 است.

از سوی دیگر، با بررسی دقیق سنجیدن POCO M4 Pro و POCO X4 GT متوجه می‌شویم که گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با تراشه مدیاتک هلیو G96 (12 نانومتری) عرضه می‌شود. پردازنده مرکزی این دستگاه هم هشت هسته‌ای بوده که شامل دو هسته Cortex-A76 با حداکثر فرکانس 2.05 گیگاهرتز و شش هسته Cortex-A55 با حداکثر فرکانس 2.0 گیگاهرتز می‌شود. پردازنده گرافیکی این گوشی هم Mali-G57 MC2 است.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

در بین این دو پردازنده، تراشه پوکو ایکس 4 جی تی خوب تر از پوکو ام 4 پرو بوده و برای گیمرها نسخه مناسبی است. در واقع پاشنه آشیل پوکو ام 4 پرو را می‌توان پردازنده ناتوان‌تر اون فهمید.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر سیستم‌عامل

شما می‌توانید گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو را با اندروید و رابط کاربری MIUI 13 خریداری نمایید. بااین‌حال، ازآنجاکه گوشی پوکو X4 جی تی جدیدتر از محصول قبل بوده و چند ماه سپس از اون درون بازار شد، سیستم‌عامل جدیدتری دارد. این محصول با اندروید 12 روانه بازار شد و با رابط کاربری MIUI 13 در اختیار شما قرار می‌گیرد. در نتیجه، اگر به دنبال یک محصول جدیدتر هستید، پوکو X4 GT گزینه بهتری به نظر می‌رسد.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر رم و حافظه

گوشی پوکو ام 4 پرو با دو نسخه رم و فضای ذخیره در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. شما می‌توانید این گوشی را با نسخه‌های رم 6 و یا 8 گیگابایتی خریداری نمایید.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

همان طور که می‌دانید، رم 8 گیگابایتی به شما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر برنامه‌های سنگین را روی گوشی خود نصب و اجرا کنید. البته نسخه رم 6 گیگابایتی اون هم می‌تواند پاسخگوی نیازهای روزمره شما باشد.

این گوشی با دو نوع حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایت عرضه می‌شود. این گوشی از قابلیت درگاه اختصاصی حافظه هم پشتیبانی می‌کند و با استفاده از اون، می‌تواند فضای ذخیره گوشی خود را تا یک ترابایت افزایش دهید. همچنین خوب است بفهمید که نوع حافظه این گوشی هم UFS 2.2 است.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ایکس 4 جی تی تنها با رم 8 گیگابایتی عرضه می‌شود و دست شما برای انتخاب فضای ذخیره اون دوباره است. شما بسته به نیاز و هزینه خود، می‌توانید این گوشی را با حافظه 128 و یا 256 گیگابایت خریداری نمایید.

همچنین نوع حافظه گوشی پوکو ایکس 4 جی تی UFS 3.1 بوده که عملکرد بهتری نسبت به حافظه گوشی قبل دارد. البته نکته منفی این گوشی این است که از قابلیت درگاه حافظه پشتیبانی نمی‌کند. پس وقت خرید حتماً این داستان را در نظر گرفته و اگر فضای ذخیره بیشتری می‌خواهید نسخه 256 گیگابایتی را انتخاب کنید.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو و گلکسی A52 سامسونگ

سنجیدن شیائومی پوکو X3 پرو با گلکسی A51 سامسونگ

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر دوربین

هر دو گوشی‌های ذکرشده با ماژول دوربین سه‌گانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و تفاوت اون‌ها تنها در گشودگی دیافراگم است. دوربین اصلی (لنز واید) گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با سنسور 64 مگاپیکسلی و گشودگی دیافراگم 1.8 روانه بازار می‌شود.

این لنز 26 میلی‌متری از قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز هم پشتیبانی می‌کند. لنز اولترا واید این دستگاه با سنسور 8 مگاپیکسل و دیافراگم 2.2 عرضه می‌شود. این دوربین با لباس 118 مقام به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های جذابی بگیرید.

لنز ماکرو هم در این گوشی قرار دارد که با کیفیت 2 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 در اختیار شما قرار می‌گیرد. با استفاده از دوربین این گوشی، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل و با شتاب 3 فریم بر ثانیه ضبط کنید.

از سوی دیگر، با سنجیدن POCO M4 Pro و POCO X4 GT متوجه می‌شویم که گوشی دوم هم با دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی و دیافراگم 1.9 عرضه می‌شود. سنسور سایر لنزهای این گوشی مشابه مورد قبل بوده و با همان گشودگی دیافراگم عرضه می‌شوند. بااین‌حال، تنها تفاوت اون‌ها این است که لنز ماکرو با لباس 120 مقام‌ای روانه بازار می‌شود.

برای فیلمبرداری، گوشی POCO X4 GT امکان ضبط ویدئو با کیفیت 4K و 1080 پیکسل را به شما می‌دهد ولی در مدل POCO M4 Pro، شما تنها می‌توانید ویدئوهای خود را با کیفیت 1080 پیکسل ضبط نمایید.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

 

برخلاف دوربین پشتی این دو گوشی، دوربین سلفی اون‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با دوربین سلفی 16 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 عرضه می‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید با خرید گوشی پوکو X4 جی تی، از دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی اون با گشودگی دیافراگم 2.5 استفاده‌مند شوید. با استفاده از دوربین سلفی این دو دستگاه، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل و با شتاب 30 فریم بر ثانیه ضبط کنید.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر باتری

ظرفیت باتری این دو گوشی تفاوت اون‌چنانی با یکدیگر نداشته و قسمت عمده تفاوت‌ها مربوط به سرعت شارژ اون‌هاست. در سنجیدن POCO M4 Pro و POCO X4 GT مشاهده می‌کنیم که باتری هر دو گوشی غیر قابل تعویض و از جنس لیتیوم پلیمری هستند.

شما می‌توانید گوشی پوکو ام 4 پرو را با ظرفیت باتری 5000 میلی‌آمپر ساعت خریداری نمایید. این در حالی است که ظرفیت باتری گوشی پوکو X4 جی تی 5080 میلی‌آمپر ساعت است. از سوی دیگر، هر دو گوشی از قابلیت فست‌شارژ پشتیبانی می‌کنند. گوشی پوکو M4 پرو با شارژ سریع 33 واتی عرضه می‌شود. این بدان معنی است که محصول مذکور در زمان‌تاریخ 58 دقیقه به 100 درصد شارژ کامل می‌رسد.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

گوشی پوکو ایکس 4 جی تی با شتاب شارژ 67 وات روانه بازار می‌شود. به مهربانی این قابلیت، شما می‌توانید گوشی خود را در زمان‌تاریخ 46 دقیقه به شارژ کامل برسانید. پس اگر به دنبال دستگاهی هستید که در تاریخ کمتری به شارژ کامل برسد، منظور ما پوکو X4 GT است.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر صدا

این دو محصول دارای اسپیکرهای استریو هستند که نشان زیادی در افزایش کیفیت صدای موسیقی و پادکست‌ها دارد. علاوه بر این، این دو دستگاه از جک هدفون 3.5 میلی‌متری پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید هندزفری خود را به گوشی متصل کرده و از گوش دادن موسیقی خوشی ببرید.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی از نظر اتصالات و قابلیت‌ها

هر دو تلفن‌های مذکور از قابلیت وای‌فای 802.11، وای‌فای دایرکت دو بانده و هات‌‌اسپات پشتیبانی می‌کنند. بااین‌حال، گوشی پوکو ام 4 پرو با بلوتوث 5.0 عرضه می‌شود. این در حالی است که گوشی پوکو ایکس 4 جی تی با بلوتوث 5.3 عرضه می‌شود.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 جی تی

هر دو تلفن‌های مذکور از قابلیت GPS و NFC (بسته به بازار عرضه) پشتیبانی می‌کنند. درحالی‌که گوشی پوکو ام 4 پرو از قابلیت رادیو FM به دنبال ضبط پشتیبانی می‌کند، گوشی پوکو ایکس 4 جی تی  از این ویژگی بی‌استفاده است. همچنین USB هر دو گوشی از نوع Type-C است که از OTG هم پشتیبانی می‌کنند.

این دو محصول از قابلیت‌هایی همانند شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور مجاورت و قطب‌نما استفاده‌مند هستند. البته گوشی پوکو ایکس 4 جی تی از طیف رنگ هم برخوردار است. هر دو تلفن‌های مذکور دارای حسگر دلیل‌ انگشت هستند که در کنار گوشی تعبیه شده است. با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید به‌راحتی و در کمترین تاریخ قفل گوشی خود را دوباره کنید.

سخن آخر

گوشی‌های پوکو ایکس 4 جی تی و پوکو ام 4 پرو دو مورد از محصولات جذاب و کاربردی از برند شیائومی هستند که ویژگی‌های منحصربه‌فرد فراوان خوبی دارند. اگر شما هم تصمیم خرید یکی از این گوشی‌ها را داشته و وابسته تردید و سردرگمی شده‌اید، خوب تر است سنجیدن POCO M4 Pro و POCO X4 GT را به‌دقت مطالعه فرمایید. بر پایه مطالبی که ما تاکنون ذکر کردیم، گوشی پوکو X4 GT به سبب داشتن تراشه قدرتمندتر، عملکرد بهتری دارد و از شارژر فست شارژ بهتری نیز برخوردار است. اما از سو دیگر در قسمت نمایشگر، پوکو X4 GT قافیه را به پوکو ام 4 پرو می‌بازد.

سؤالات متداول

گوشی پوکو M4 پرو خوب تر است یا پوکو X4 جی تی؟

بر پایه مواردی که تاکنون ذکر کردیم، به نظر می‌رسد که گوشی پوکو X4 جی تی به سبب داشتن تراشه قدرتمند، گزینه بهتری است و عملکرد بهتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین سرعت شارژ این گوشی هم خوب تر از پوکو ام 4 پرو است.

زیادتر بخوانید:

.

دیدگاه شما درباره‌ی این دو گوشی چیست؟ شما فکر می‌کنید کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی ؛ هرآنچه بخواهید، اینجاست!

[ad_1]

هر آنچه که مایل هستید در مورد گلکسی M53 و پوکو F4 GT بفهمید، در ادامه آمده است. پس با سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی دنبال ما باشید.

گوشی M53 بین رده‌ی قدرتمند سامسونگ است که مشخصات زبر دست چون دوربین باکیفیت، نمایشگر فوق‌العاده‌ی سوپرامولد و پردازنده‌ای قدرتمند دارد. گوشی سامسونگ m53 از نظر لطیف‌افزاری به روز است و یکی از گزینه‌های جذاب برای خرید محسوب می‌شود.

آبان تتر

به تعریف از Techtrends.news، پوکو F4 GT نیز که قرار است با گوشی M53 در ادامه سنجیدن شوند، یکی از مدل‌های محبوب این برند نوپا است که توانسته سر و صدای زیادی به پا کند. گوشی Poco F4 Gt قدرتی در حد بهترین‌های بازار دارد و یک گزینه خوش‌قیمت با امکانات عالی است.

با سنجیدن گلکسی M53 با پوکو F4 GT در ادامه دنبال ما باشید. جونی در ادامه امکانات و ویژگی‌هایی این دو گوشی را مورد بررسی قرار داده است و شما می‌توانید با قابلیت‌های آنها زیادتر دوست شوید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو X4 پرو ؛ اقتصادی‌های کاربردی

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی ؛ تقابل مهم نابرابر!

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

گوشی گلکسی M53 نماینده سامسونگ و پوکو F4 GT نماینده شیائومی در ادامه به رقابت می‌پردازند. سنجیدن Galaxy M53 با Poco F4 GT که در ادامه آمده است اطلاعات کاملی از ویژگی‌های آنها در اختیار ما قرار می‌دهد و انتخاب را راحت‌تر می‌کند.

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی از نظر کیفیت ساخت و طراحی ظاهری

در گلکسی M53 سامسونگ خبری از جک 3.5 میلی‌متری صدا نبوده و باتری اون نیز در سنجیدن با محصولاتی که از سری Galaxy M می‌شناسیم ظرفیت زیادی ندارد، اما ظاهری خوشگل دارد و همین ظاهر خوشگل دلیل می‌شود به محض گرفتن اون در دست، تمام این ایرادات و نقص‌ها را یاد بردن کنید.

قاب پشتی و فریم گلکسی ام ۵۳ جنسی از پلاستیک دارد، اما کیفیت ساخت اون فراوان بالاست و در همان ثانیه اول، حس یک موبایل لاکچری به شما القا می‌شود. سایر قسمت‌ها تفاوتی با نسل قبل ندارد و ماژول مربعی شکل دوربین با 4 حسگر در قسمت کناری جا خوش کرده‌ و فلاش LED نیز خارج از این ماژول تعبیه شده است.

1 15 1

این در حالی‌ است که قاب پشتی گلکسی M52 ظاهری کاملا متفاوت دارد و سنسورهای دوربین به شکل عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. به نظر می‌رسد فعلا سامسونگ برنامه‌ای برای نزدیک‌تر کردن طراحی این تلفن هوشمند به گوشی های سری Galaxy A ندارد.

در مقابل کیفیت ساخت پوکو F4 GT فراوان بالاست و پنل پشت از جنس شیشه و فریم آلومینیومی ساخته شده تا حس پرمیوم و لوکس بودن را به کاربران القاء کند. در کل ظاهر گوشی شیائومی Poco F4 Gt در دید اول شما را مجذوب خود می‌کند.

Samsung Galaxy M52 Review

وزن تقریبی این مدل نزدیک به 210 گرم بوده و سنسور اثرانگشت نیز روی کلید پاور طراحی شده و عملکردی فراوان سریع دارد. همچنین در گوشی پوکو اف 4 gt با همکاری شرکت سرشناس JBL چهار اسپیکر تعبیه شده که کیفیت و وضوح صدایی تمجید برانگیز دارد.

اگر بخواهیم به طراحی گوشی پوکو اف ۴ جی تی نمره دهیم، قطعاً این مدل یکی از بهترین‌ها است و ارگونومی مناسب اون، به شما کمک می‌کند تا بدون حس خستگی ساعت‌ها با اون بازی کنید.

مقایسه گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

 

گیمرها می‌دانند که تریگرهایی که در بازار هستند کیفیت خوبی ندارند اما گوشی پوکو F4 GT مجهز به تریگر شده و با فعال کردن ماشه‌های فیزیکی که روی فریم قرار گرفته، می‌توانید به شکل زبر دست با اون بازی کنید.

گوشی پوکو F4 GT از نظر مقاومت بدنه و ساختار فراوان خوب و محکم است، مخصوصا فریم میانی آلومینیومی که حس مقاومت القا می‌کند و به سبب مات بودن رنگ فریم، به هیچ عنوان جای انگشت و چربی روی اون نمی‌ماند.

سنجیدن گلکسی M53 با پوکو F4 GT از نظر صفحه نمایش

پوکو F4 GT با یک نمایشگر فوق‌العاده 6.67 اینچی OLED با تراکم پیکسلی فراوان خوب و رزولوشن +Full HD عرضه شده است. این صفحه نمایش قابلیت علامت دادن 1 میلیارد رنگ را دارد و روشنایی بالای اون دلیل می‌شود حتی زیر روشنایی مستقیم آفتاب، همه چیز را با وضوح کامل ببینید.

همچنین نرخ نوسازی عالی 120 هرتزی به شما در وب‌گردی و اجرای جاری‌تر بازی‌ها کمک شایانی می‌کند؛ هرچند به شما منظور می‌کنیم برای مصرف بهینه‌تر باتری، از رفرش‌ریت حداکثری صفحه، فراوان استفاده نکنید و به نرخ استاندارد 60 هرتزی بسنده کنید تا به باتری فشار کمتری درون شود.

Galaxy M53 Performance

شیائومی برای ایمنی نمایشگر گوشی پوکو، اون را با گوریلاگلس ویکتس پوشانده و تأییدیه ضدآب IP53 را نیز برای اون در نظر گرفته است.

سامسونگ Galaxy M53 همانند تمامی گوشی‌های سامسونگ از نمایشگر فوق‌العاده‌ای برخوردار است. نمایشگر ۶.۷ اینچی Super AMOLED Plus مشابه گلکسی M52 بوده و یکی از بهترین نمایشگرهای تلفن هوشمند است.

5278275

در بالای این نمایشگر یک دایره کوچک برای قرار گرفتن دوربین سلفی وجود دارد که چندان مزاحمتی برای دید ساختن نمی‌کند. این نمایشگر از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی برخوردار بوده که به طور نزد‌فرض بر روی این نرخ تنظیم شده است.

می‌توان نرخ نوسازی را به 90 هرتز کاهش داد تا مصرف باتری کمتر شود. به طور کلی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز منجر به اسکرول سریع‌تر و جاری‌تر می‌شود اما تفاوت چندانی با نرخ نوسازی ۹۰ هرتزی ندارد.

Galaxy M53 Display

این نمایشگر از وضوح عکس ۱۰۸۰ در ۲۴۰۸ پیکسل برخوردار بوده و به مهربانی روشنایی بالایی که دارد حتی در زیر روشنایی فراوان آفتاب تابستان نیز به راحتی قابل مشاهده است. در شرایط روشنایی کم، سطح روشنایی ۴۰ تا ۵۰ درصد نیز برای مطالعه شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، تماشای ویدیو در YouTube و غیره، کاملا مناسب است.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی اس 21 اولترا با شیائومی می 11 اولترا

سنجیدن پوکو ایکس 4 پرو با گلکسی A51 سامسونگ (POCO X4 Pro Vs. Galaxy A51)

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی از نظر دوربین

نقطه‌ی عطف در مشخصات گلکسی M53 استفاده از دوربین 108 مگاپیکسلی توسط سامسونگ است. در واقع دوربین اصلی این گوشی 4گانه است و با وجودی که لنزهای فرعی اون چندان قدرتمند نیستند، اما امکانات خوب و آپشن‌های زیادی را برای عکاسی در اختیار کاربران علاقه مند به با گوشی قرار می‌دهند.

فیلم‌برداری 4K نیز با دوربین اصلی امکان پذیر است. ترکیب لنزی دوربین اصلی این گوشی شامل لنز اصلی 108 مگاپیکسلی واید با قابلیت PDAF، لنز 8 مگاپیکسلی اولتراواید، لنز 2 مگاپیکسلی عمق‌سنج و لنز 2 مگاپیکسلس ماکرو است.

Galaxy M53 Camera

گوشی سامسونگ ام 53 یک دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی هم دارد که گزینه‌ای فوق‌العاده برای گرفتن عکس و فیلم‌های سلفی و برقراری تماس‌های تصویری است.

در مقابل گوشی شیائومی پوکو F4 GT با ترکیب دوربین سه‌گانه عرضه شده که شامل لنز اصلی 64 مگاپیکسلی، اولتراواید 8 مگاپیکسلی و ماکرو 2 مگاپیکسلی است. سنسور اصلی مطابق صبر عکس‌های شارپ و کم‌نویزی را به ثبت می‌رساند و پردازش خوبی که تراشه اسنپدراگون دارد، قطعاً موجب رضایت شما از تصاویر خروجی این دوربین خواهد شد.

مقایسه گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

 

همچنین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز برای این لنز در نظر گرفته شده است. دوربین اولتراواید گوشی Poco F4 Gt برای گرفتن عکس‌های فوق‌عریض عملکرد قابل قبولی دارد و سنسور ماکرو نیز برای ثبت جزئیات سوژه‌های فراوان نزدیک کاربردی است.

دوربین سلفی نیز 20 مگاپیکسلی است و با پشتیبانی از قابلیت HDR، عکس‌های پرجزئیاتی را ثبت می‌کند.

سنجیدن گلکسی M53 با پوکو F4 GT از نظر باتری

M53 5G سامسونگ یک باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد که همانند دیگر محصولات موجود در بازار می‌تواند با ۸ تا ۹ ساعت روشن ماندن صفحه و استفاده سنگین در طول روز، برای یک روز کامل دوام بیاورد.

هرچند، اگر بخواهید کمی بازی و وبگردی با استفاده از اینترنت سیم‌کارت را هم چاشنی اون کنید، احتمالا این تاریخ کمی کاهش پیدا خواهد کرد.

به مهربانی پشتیبانی از علمی شارژ سریع ۲۵ وات، موبایل جدید سامسونگ فراوان سریع شارژ می‌شود؛ میزان شارژ باتری ظرف ۳۰ دقیقه به ۵۰ درصد می‌رسد.

2 15
سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

گوشی پوکو F4 GT مجهز به یک باتری با ظرفیت 4700 میلی آمپر ساعت است. ترکیب پردازنده بهینه با باتری قدرتمند دلیل شده با استفاده معمول یک روز شارژدهی داشته باشد، اما اگر تصمیم بازی کردن به شکل زبر دست و مداوم داشته باشید، نهایتا 6 تا 7 ساعت دوام می‌آورد.

گوشی پوکو F4 GT از شارژر 120 واتی پشتیبانی می‌کند که خوشبختانه درون جعبه گوشی هم قرار دارد و  نیاز به خرید آداپتور ندارید. در نتیجه با این سرعت شارژ عالی تنها در 17 دقیقه گوشی از 0 تا 100 درصد شارژ می شود.

مقایسه گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

 

پوکو با استفاده از علمی محافظ شارژ Power Delivery 3.0 که مخصوص پردازنده‌های کوالکام هستند، امنیت این علمی سرعت شارژ عالی بالا را تامین کرده و به کمک Quick Charge 3+ گوشی را در کمترین تاریخ ممکن به شکل بی خطر و کاملا ایمن شارژ می‌کند که هیچ آسیبی به دستگاه درون نخواهد شد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی M51 با گلکسی M62 سامسونگ

سنجیدن گلکسی A53 با گلکسی A73 سامسونگ ؛ بهترین سری A

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی از نظر لطیف افزاری

گوشی جدید سامسونگ به شکل نزد‌فرض از اندروید 12 در کنار رابط کاربری One UI 4.1 استفاده کرده و بیشتر امکاناتی که در گوشی‌های بین رده سامسونگ وجود دارد را در اختیار قرار می‌دهد. متاسفانه، خبری از NFC در این گوشی نیست و این یعنی خریداران، شانس استفاده از Samsung Pay را نخواهند داشت.

گوشی Galaxy M53 5G، دو ورژن سپس از سیستم عامل اندروید (تا اندروید 14) را دریافت خواهد کرد. البته این میزان پشتیبانی در سنجیدن با گوشی های سری گلکسی A کمتر است.

Galaxy m53
سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

در مقابل شیائومی کوشش کرده که حداکثر توان خود را بکار گیرد تا لطیف‌افزاری جاری و بدون باگ را به کاربران هدیه دهد و باید گفت در این امر تا حد زیادی نیز برنده بوده است.

پوکو F4 GT با نسخه 12 اندروید و رابط کاربری انحصاری MIUI 13 عرضه شده که البته MIUI نسبت به نسخه سال قبل پیشرفت‌هایی داشته و چندین قابلیت جدید به اون اضافه شده است.

سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی از نظر مقاوم افزاری

گوشی Poco F4 Gt مقاوم افزاری عالی دارد و از توانا‌ترین تراشه کوالکام یعنی Snapdragon 8 Gen1 استفاده می‌کند که در حال آماده بهترین چیپست گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شود و اون را فقط در پرچمداران می‌توان دید.

این تراشه نازک‌ترین چیپست ساخته شده تا به امروز است و لیتوگرافی 4 نانومتری دارد که دلیل می‌شود در پردازش‌های سنگین و مخصوصا وقت بازی کردن، گوشی کمتر داغ شود. پردازنده گرافیکی بکار رفته در این تراشه نیز Adreno-730 است که هماهنگی خوبی با cpu دارد و پردازش داده‌های گرافیکی را فراوان سریع انجام می‌دهد.

7527852 1
سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

البته باید گفت که یکی از نقاط قوت گوشی ام 53 ترکیب مقاوم‌افزاری بوده که سامسونگ برای اون در نظر گرفته است. در واقع تراشه‌ی پردازنده‌ی این گوشی دایمنسیتی 900 مدیاتک است که طبق معماری 6 نانومتری ساخته شده و از نسل پنجم اینترنت هم پشتیبانی می‌کند.

این تراشه با وجود بین رده بودن، عملکرد فراوان خوبی در اجرای بازی‌های گرافیکی و عملکردهای سنگین و چند وظیفه‌ای دارد. در واقع m53 گوشی گیمینگی نیست، اما به خوبی می‌تواند از پس بازی‌های آنلاین برآید و هیچ کاربری را ناامید نمی‌کند.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A73 با گلکسی A72 سامسونگ ؛ قدرتمندترین سری A کدام است؟

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو با A52 سامسونگ (Xiaomi Note 10 Pro vs. Galaxy A52)

سنجیدن گلکسی M53 با پوکو F4 GT از نظر کیفیت صدا

گوشی پوکو F4 GT مجهز به 4 اسپیکر در دو سو گوشی است و بلندی صدای عالی زیادی دارد. علاوه بر بلندی صدا، تفکیک صدا در بازی‌ها هم تمجید برانگیز است و اگر زمانی توانستید با هدفون بازی کنید، به راحتی اسپیکرهای این گوشی شیائومی نیاز شما را برطرف می‌کند.

در گوشی M53 خبری از اسپیکرهای استریو نیست و به نظر می‌رسد که اسپیکر پایینی به اندازه‌ای توانا نیست که به تنهایی بتواند صدایی بلند و بدون نویز را در اختیار کاربران قرار دهد اما در کل کیفیت خوبی دارد و کاربران را ناامید نخواهد کرد.

858727
سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی

در این مطلب به بررسی و سنجیدن گلکسی M53 با پوکو F4 GT پرداختیم. دو گوشی شغل‌ی از دو برند متفاوت که هر دو زبر دست هستند و شما می‌توانید براساس نیاز و سلیقه خود و سنجیدن Galaxy M53 با Poco F4 GT که در این مطلب انجام شد، مدلی مناسب را برای خود انتخاب کنید. پس این مطلب را از دست ندهید.

سوالات متداول

گلکسی M53 بخریم یا پوکو F4 GT ؟

پوکو هر سال در حال نزدیک‌تر شدن به پرچمداران است و کاربران زیادی را به خود جاذبه می‌کند. محصولات پوکو قیمت مناسبی دارند، مقاوم‌افزار آنها نیز قدرتمند است و در رده پرفروش‌های بازار قرار دارند. گوشی پوکو اف ۴ جی تی کم ارزش‌ترین گوشی‌های مجهز به تراشه فوق‌العاده Snapdragon 8 Gen1 است که دلیل شده ارزش خرید بالایی داشته باشد. در این بین گوشی‌های سری m سامسونگ نیز همیشه نمایشگر و باتری‌های قدرتمندی داشته‌اند که گوشی m53 هم از این قائده مستثنی نیست. سامسونگ برای این گوشی تراشه‌ی پردازنده و دوربین خوبی نیز در نظر گرفته که به ارزش خرید اون اضافه است. بنابراین الآن انتخاب با شماست و سنجیدن Galaxy M53 با Poco F4 GT نیز می‌تواند به شما کمک کند.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد سنجیدن گلکسی M53 سامسونگ با پوکو F4 GT شیائومی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با جونی و سایر کاربران در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی ؛ گران‌تر همیشه خوب تر نیست!

[ad_1]

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی دو محصول زبر دست از این کمپانی برنده در ادامه آمده است. با ما دنبال باشید و این جدال جذاب را از دست ندهید.

گوشی پوکو X4 Pro محصول کمپانی چینی پوکو است که می‌تواند جایگزین خوبی برای پوکو X3 Pro باشد. این گوشی با پردازنده اسنپدراگون، نمایشگر عالی باکیفیت امولد، باتری قدرتمند با شتاب شارژ فضایی و طراحی متفاوت نسبت به نسل قبلی درون بازار شده که در کنار تمام این ویژگی‌ها دوربین فراوان باکیفیتی نیز دارد.

آبان تتر

به تعریف از Techtrends.news، این گوشی نسبت به نسل قبلی تغییراتی داشته و از کاربری گیمینگ به کاربری مالتی مدیا در کنار گیمینگ تغییر یافته است.

در مقابل گوشی پوکو F4 GT نیز به طور اختصاصی برای بازی‌های ویدئویی ساخته و طراحی شده است که کاربران گیمر، با شادی عرضه این گوشی گیمینگ پوکو بودند.

گوشی گیمینگ Poco F4 GT مجهز به نسخه جدید پردازنده اسنپدراگون، نمایشگری پر سرعت و باکیفیت بالا، دوربین مناسب به دنبال پکیج باتری قدرتمند و تریگرهای مکانیکی مخصوص بازی است، که دلیل محبوبیت این گوشی شد‌اند.

این دو گوشی که هر دو از محصولات پوکو هستند فراوان پرطرفدارند و کاربران بسیاری از آنها استفاده می‌کنند. اگر شما تصمیم خرید یکی از این مدل‌ها را دارید با سنجیدن POCO X4 Pro با Poco F4 GT دنبال ما باشید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو X3 پرو با گلکسی A72 ؛ جدال بین‌رده‌ها

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

سنجیدن پوکو F4 جی تی با پوکو X4 پرو که در ادامه انجام شده است در مورد برتری هر کدام از مدل‌ها و قابلیت‌های آنها اطلاعات کاملی به ما می‌دهد. شما می‌توانید با خواندن ادامه این مطلب با امکانات زبر دست هر دو مدل دوست شوید.

سنجیدن پوکو F4 جی تی با پوکو X4 پرو از نظر کیفیت ساخت و طراحی ظاهری

پوکو X4 پرو تنها 8.1 میلی متر ضخامت دارد و با ابعاد 164.2 در 76.1 میلی متر ساخته شده است. این گوشی زیادتر از عرض طول دارد و با یک گوشی کشیده سو هستیم. گوشی پوکو ایکس 4 پرو 205 گرم وزن دارد که دلیلش را می‌توان استفاده از باتری حجیم و لنزهای عظیم فهمید اما به دلیل باریک و کشیده بودن وزن گوشی شما را اذیت نمی‌کند.

این گوشی از تأییدیه IP53 استفاده می‌کند و به این معنی است که در برابر پاشش قطرات آب مقاوم است نه در برابر فشار مستقیم آب. قاب پشتی گوشی تلفیقی از شیشه و پلاستیک یا همان گلاستیک است، این قاب همانند آینه عمل می‌کند و متاسفانه کثیفی و خط و خش را فراوان جاذبه می‌کند.

78587 1
سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

با دید به قاب پشتی اولین چیزی که چشمان شما را به خود جاذبه می‌کند، ماژول دوربین بیش از حد عظیم اون است که به شکل مستطیل است. در سو چپ اون سه حسگر دوربین و یک فلش LED قرار گرفته است. در سو راست اون شاهد دکمه‌های کاهش و افزایش حجم صدا و دکمه پاور هستیم. خوشبختانه حسگر اثرانگشت با دکمه پاور تلفیق شده که عملکرد فراوان خوب و سریعی به نسبت حسگر زیر نمایشگر دارد.

روی فریم سو چپ المان خاصی وجود ندارد اما در فریم پایینی اسپیکر اول، میکروفون اول، درگاه شارژ تایپ C و درگاه سیم کارت وجود دارد. پوکو X4 Pro قابلیت پشتیبانی از دو سیمکارت را دارد که اسلات دوم سیمکارت با درگاه کارت حافظه یکی است.

روی فریم بالایی هم ابتدا پورت جک 3.5 میلی متری به چشم می‌خورد، در کنار اون اسپیکر دوم، میکروفون دوم و حسگر مادون قرمز وجود دارد.

مقایسه پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

در ادامه به بررسی F4 GT می‌پردازیم. این گوشی گیمینگ جدید پوکو طراحی متفاوتی نسبت به بسیاری از دیگر محصولات این کمپانی دارد. روی قاب پشتی پوکو F4 GT یک سری طرح مخصوص حک شده‌اند. فلش LED دستگاه با نماد ویژه رعد و برق که از سرعت بالای این گوشی سخن پند آموز دارد کنار ماژول مستطیلی شکل دوربین قرار دارد.

درون ماژول دوربین اصلی پوکو F4 GT دو نشانگر LED با نورپردازی RGB قرار گرفته‌اند. این نشانگرها جلوه خاصی به گوشی می‌بخشند. اصلی‌ترین ویژگی که سبب می‌شود این گوشی مناسب بازی کردن باشد، دکمه‌های مغناطیسی هستند که روی فریم اون قرار دارند.

این دکمه‌های مغناطیسی دارای اسلایدر مخصوص هستند که وظیفه قفل یا دوباره کردن اون‌ها را بر وظیفه دارد. دلیل وجود اسلایدرها این است که وقت استفاده عادی، دکمه‌ها با فریم هم‌سطح شده و مزاحمتی برای در دست گرفتن گوشی ساختن نکنند.

سه میکروفون، درگاه Type-C، فرستنده مادون قرمز و خشاب سیم‌کارت نیز از دیگر جزئیاتی هستند که در این قطعه دیده می‌شوند. دکمه‌های ولوم به دلیل کمبود فضا، روی لبه سو چپ گوشی مستقر شده‌اند و خبری از جک هدفون نیست.

5345 1

در مورد قاب جلویی این گوشی گیمینگ باید گفت که بر خلاف قطعه‌های دیگر، طراحی کاملا عادی دارد و هیچ چیز اضافی در اون دیده نمی‌شود. با توجه وزن ٢١٠ گرمی پوکو F4 GT، استفاده طولانی‌وقت از این دستگاه ممکن است برای برخی از کاربران خسته‌کننده باشد.

قاب پشتی شیشه‌ای و فریم فلزی این گوشی در کنار شیشه محافظ گوریلا گلس ویکتوس روی نمایشگر، سبب می‌شوند تا این گوشی گیمینگ کاملا خوش ساخت باشد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن آیفون SE 2022 با شیائومی 12 لایت ؛ پرچمدارانی اقتصادی

سنجیدن آیفون 13 پرو مکس با شیائومی 12 پرو ؛ نزاع پرچمداران

سنجیدن پوکو F4 جی تی با پوکو X4 پرو از نظر صفحه نمایش

پوکو X4 پرو یک نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED را بکار گرفته که کیفیت فراوان بالایی دارد. رزولوشن Full HD در کنار تراکم پیکسلی عالی 395 پیکسل در هر اینچ، دلیل می‌شود فیلم دیدن روی اون تبدیل به یک سرگرمی روتین برای شما شود.

همچنین صفحه نمایش گوشی پوکو X4 از قابلیت HDR و دامنه رنگی DCI-P3 نیز پشتیبانی می‌کند و رنگ‌ها را به شکل جذاب و واقعی نمایش می‌دهد. نرخ‌ نوسازی فوق‌العاده 120 هرتزی، وب گردی و بازی کردن با پوکو X4 پرو را برای شما جذاب و جاری ‌می‌کند.

7278 2
سنجیدن پوکو F4 جی تی با پوکو X4 پرو

حداکثر روشنایی صفحه به 1200 نیت می‌رسد و حتی زیر روشنایی مستقیم آفتاب، به سادگی می‌توانید با اون کار کنید. البته نزد فرض اون روی 700 نیت تنظیم شده تا شارژ کم‌تری مصرف کند. ویژگی Always on DisPlay یا همان نمایشگر همیشه روشن نیز در پوکو ایکس ۴ وجود دارد و مصرف باتری بهینه صفحه نمایش، از دیگر نکات قوت اون است.

پوکو برای محافظت زیادتر، قاب جلو را با گوریلاگلس 5 پوشانده تا خیال کاربران از خط و خش و همینطور ضربه دیدن گوشی راحت باشد. در کل هیچ نقص و مشکلی در نمایشگر پوکو ایکس ۴ وجود ندارد و برای یک بین‌رده فراوان عالی است.

در مورد پوکو F4 GT نیز باید گفت که نمایشگری باکیفیت دارد و خبری از رزولوشن بالاتر همانند QHD یا نرخ جدید‌سازی زیادتر نیست. نمایشگر 6.67 اینچی OLED در این تلفن هوشمند، وضوحی برابر با 1080×2400 پیکسل، نسبت 20:9 و تراکم 395 پیکسل در هر اینچ دارد و نرخ جدید‌سازی در اون به 120 هرتز و نرخ نمونه‌برداری تاچ یا (touch sampling rate) به 480 هرتز می‌رسد.

876587

نمایشگر گوشی گیمینگ شیائومی از علمی +HDR10 هم پشتیبانی می‌کند تا چنین مشخصاتی در این بازه قیمتی واقعا ایده‌آل باشد. شدت روشنایی صفحه در این گوشی نیز در سطحی فراوان مطلوبی است.

در مورد نرخ جدید‌سازی باید گفت که کاربران می‌توانند یکی از دو حالت نزد‌فرض یا Default با نرخ 60 هرتز و همچنین سفارشی یا Custom را با نرخ 120 هرتز را انتخاب کنند.

سنجیدن POCO X4 Pro با Poco F4 GT از نظر دوربین

یک دوربین سه‌گانه در پنل پشتی گوشی پوکو X4 پرو شیائومی تعبیه شده است که شامل دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض هشت مگاپیکسلی و دوربین ماکرو دو مگاپیکسلی است.

دوربین اصلی این گوشی از یک لنز ۲۴ میلی‌متری با دیافراگم f/1.9 استفاده می‌برد؛ درحالی که دوربین فوق عریض از لنزی با دیافراگم f/2.4 استفاده می‌کند که از نظر مشخصات فنی با شیائومی ۱۱ لایت 5G NE برابری می‌کند.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو X4 پرو

دوربین ماکرو نیز برای عکاسی نزدیک از سوژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین گوشی پوکو X4 پرو شیائومی برای ثبت عکس‌های سلفی، به دوربینی با حسگر ۱۶ مگاپیکلسی مجهز شده است.

گوشی شیائومی پوکو f4 gt نیز کیفیت دوربین خوبی دارد. این گوشی با ترکیب دوربین سه‌گانه عرضه شده که شامل لنز اصلی 64 مگاپیکسلی، اولتراواید 8 مگاپیکسلی و ماکرو 2 مگاپیکسلی است.

مقایسه پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

سنسور اصلی مطابق صبر عکس‌های شارپ و کم‌نویزی را به ثبت می‌رساند و پردازش خوبی که تراشه اسنپدراگون دارد، قطعاً موجب رضایت شما از تصاویر خروجی این دوربین خواهد شد. دوربین اولتراواید گوشی poco f4 gt برای گرفتن عکس‌های فوق‌عریض عملکرد قابل قبولی دارد و سنسور ماکرو نیز برای ثبت جزئیات سوژه‌های فراوان نزدیک کاربردی است.

دوربین سلفی این گوشی زبر دست نیز، 20 مگاپیکسلی است و با پشتیبانی از قابلیت HDR، عکس‌های پرجزئیاتی را ثبت می‌کند. مشخصات گوشی پوکو اف ۴ جی تی در قطعه دوربین، شاید نسبت به هم‌کلاس‌هایش چشمگیر نباشد، اما قطعاً کاربران را ناامید نمی‌کند.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی اس 21 اولترا با شیائومی می 11 اولترا

سنجیدن پوکو ایکس 4 پرو با گلکسی A51 سامسونگ (POCO X4 Pro Vs. Galaxy A51)

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی از نظر باتری

752783
سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

باتری پوکو X4 پرو 5000 میلی‌آمپری است و در استفاده‌های معمول به سادگی تا یک و حتی دو روز دوام می‌آورد. البته اگر مدام با گوشی خود بازی کنید و رفرش ریت 120 هرتزی اون هم روشن باشد، باتری زودتر تمام می‌شود و روزانه باید یک بار اون را شارژ کنید.

نقطه قوت اصلی باتری پوکو X4 پرو ، فست شارژ 67 واتی اون است که در 22 دقیقه باتری را 70 درصد شارژ می‌کند و تنها به 41 دقیقه تاریخ برای فول شارژ شدن باتری نیاز دارید.

مقایسه پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

در مقابل گوشی Poco F4 Gt با باتری 4560 میلی‌آمپری تغذیه می‌شود که با توجه به علمی ساخت 4 نانومتری تراشه Snapdragon 8 Gen1، مصرفی بهینه و مناسب دارد.

نقطه قوت اصلی این باتری، پشتیبانی از فست شارژ فوق‌العاده 120 واتی است که تنها در 15 دقیقه پوکو F4 GT را فول شارژ و مهیا استفاده می‌کند.

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی از نظر لطیف افزاری

پوکو همیشه کوشش کرده که حداکثر توان خود را بکار گیرد تا لطیف‌افزاری جاری و بدون باگ را به کاربران هدیه دهد و باید گفت در این امر تا حد زیادی نیز برنده بوده است.

گوشی پوکو F4 GT با نسخه 12 اندروید و رابط کاربری انحصاری MIUI 13 عرضه شده که البته MIUI نسبت به نسخه سال قبل پیشرفت‌هایی داشته و چندین قابلیت جدید به اون اضافه شده است.

8578
سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

اما گوشی پوکو ایکس 4 پرو مجهز به MiUi 13 است که روی اندروید 11 برنامه ریزی شده است. شاید تنها ایرادی که بتوان به این گوشی گرفت عرضه اون با اندروید 11 در زمانی است که اندروید 12 عرضه شده؛ اما جای نگرانی ندارد و این گوشی به زودی اپدیت اندروید 12 را دریافت می کند.

گوشی پوکو X4 پرو در رابط کاربری تجربه فراوان خوبی به کاربر منتقل می‌کند که برای یک گوشی بین رده یک ویژگی مثبت محسوب می‌شود.

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی از نظر مقاوم افزاری

گوشی پوکو X4 پرو شیائومی به تراشه Snapdragon 695 5G مجهز شده است؛ این تراشه با لیتوگرافی شش نانومتری TSMC تولید می‌شود. این محصول در چهار نسخه مختلف با شش گیگابایت حافظه رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی داخلی، شش گیگابایت حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی داخلی، هشت گیگابایت حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی داخلی و هشت گیگابایت حافظه رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی داخلی درون بازار می‌شود.

5257 1
سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

رم این محصول از نوع LPDDR4X و حافظه از نوع UFS 2.2 است. از آنجایی که برای گوشی ذکر شده درگاه اختصاصی کارت حافظه درنظر گرفته نشده است درصورتی که کاربران تمایل داشته باشند حافظه ذخیره‌سازی را افزایش دهند، نمی‌توانند از سیم‌کارت دوم استفاده‌مند شوند.

در مقابل پردازنده گوشی گیمینگ پوکو F4 GT اسنپدراگون 8 نسل 1 است که از 8 هسته تشکیل شده است؛ این CPU در کنار پردازنده گرافیکی Adreno 730 توانایی‌های غیر قابل مهاری دارد که یکی از آنها اجرای بازی بدون افت کیفیت در وقت تاریخ فراوان است.

86587
سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی

گوشی شیائومی پوکو F4 GT در ظرفیت های 128 و 256 گیگابایت حافظه داخلی به بازار عرضه شده که اگر اطلاعات زیادی در گوشی ذخیره می‌کنید، منظور می‌کنیم نسخه 256 گیگابایت را تهیه کنید، زیرا این گوشی از کارت حافظه جانبی پشتیبانی نمی‌کند.

سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی از نظر کیفیت صدا

گوشی شیائومی پوکو F4 GT مجهز به چهار اسپیکر در دو سو گوشی است و بلندی صدای عالی زیادی دارد. علاوه بر بلندی صدا، تفکیک صدا در بازی‌ها هم تمجید برانگیز است و اگر زمانی توانستید با هدفون بازی کنید، به راحتی اسپیکرهای این گوشی شیائومی نیازتان را برطرف می‌کند.

گوشی پوکو ایکس 4 پرو دارای دو اسپیکر مجزای قدرتمند است که خوشی شنیدن موسیقی را چندین برابر می‌کند. در وقت فیلم دیدن حسی صحیح همانند سینما به شما دست می‌دهد.

این اسپیکرهای دوگانه فراوان قدرتمند هم کیفیت و هم شفافیت صدای فراوان خوبی دارند و هم بلندی صدای آنها مناسب است.

در این مطلب به بررسی و سنجیدن پوکو F4 جی تی با پوکو X4 پرو پرداختیم. دو گوشی زبر دست از برند پوکو که می‌توان برای انجام کارهای مختلف روی آنها حساب کرد. این دو محصول زبر دست هر دو قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی منحصر به فرد دارند. شما می‌توانید از راه این مطلب که سنجیدن POCO X4 Pro با Poco F4 GT بود با این قابلیت‌ها دوست شوید.

سوالات متداول

پوکو F4 جی تی بخریم ی پوکو X4 پرو؟

پوکو X4 پرو مطابق انتظاری که از اون می‌رفت، یک مدل‌ همه‌فن‌حریف است که در بیشتر زمینه‌ها عملکردی عالی دارد و نسبت به قیمتی که برای اون می‌پردازید، ارزش خرید فوق‌العاده بالایی دارد. از جمله امکانات کم‌مانند این گوشی پوکو می‌توان به دوربین سه‌گانه 108 مگاپیکسلی، تراشه قدرتمند اسنپدراگون، نمایشگر عالی و باتری و فست شارژ 67 واتی اون نشانه کرد. گوشی پوکو F4 جی تی نیز زبر دست و مناسب است و می‌توان برای انجام کارهای مختلف روی اون حساب کرد. پوکو F4 جی تی مجهز به تراشه فوق‌العاده Snapdragon 8 Gen1 فهمید که دلیل می‌شود ارزش خرید بالایی داشته باشد. البته به جز مقاوم افزار، در قطعه‌های دیگر نیز قدرتمند ظاهر شده و کیفیت ساخت و طراحی جذاب اون، قطعاً هر کاربری را برای خرید وسوسه می‌کند. شما هم می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنید.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد سنجیدن پوکو X4 پرو با پوکو F4 جی تی شیائومی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با جونی و سایر کاربران در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی ؛ تقابل مهم نابرابر!

[ad_1]

پوکو X3 Pro تقریبا یک سال قبل از پوکو F4 GT رونمایی شده و تکنولوژی اون، به اندازه یک سال، کهنه‌تر از F4 GT است. اما آیا این اختلاف یک ساله چیزی از ارزش‌های X3 Pro کم می‌کند؟ با سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی متوجه می‌شویم که آیا گوشی جدیدتر ارزش خرید دارد یا کهنه‌کار پرقدرت سری X.

برند شیائومی قاطعانه بازار موبایل را در مشت گرفته و در فواصل زمانی فراوان کم، انواع گوشی موبایل شیائومی در کلاس‌های مختلف را راهی بازار می‌کند. پوکو X3 پرو نیز یکی از محصولات زبر دست و مناسب شیائومی است. اگر از طرفدارن این برند هستید، پس بدون شک یکی از گوشی‌های شیائومی در گزینه‌‌های احتمالی شما وجود دارد.

آبان تتر

پوکو F4 GT نیز یکی از جدیدترین مدل‌های این برند نوپای زیرمجموعه شیائومی است که تاکنون توانسته سر و صدای زیادی به پا کند. گوشی POCO F4 GT قدرتی در حد بهترین‌های بازار دارد و یک گزینه خوش‌قیمت با امکانات عالی است.

سنجیدن پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو در ادامه آمده است؛ شما می‌توانید با بررسی این مطلب به اطلاعات کاملی برسید و با ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دو مدل خوب تر دوست شوید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی از نظر کیفیت ساخت و طراحی ظاهری

در قسمت اول سنجیدن POCO X3 Pro با POCO F4 GT طراحی آنها را بررسی می‌کنیم. پوکو X3 پرو در ابعاد 165.3×76.8×9.4 میلی‌متر ساخته شده و وزنی معادل 215 گرم دارد. جزیره دوربین POCO X3 Pro به شکل دایره طراحی شده و ماژول دوربین هم به شکل یک مستطیل افقی درون این ناحیه دایره‌ای قرار گرفته است. وجود استاندارد IP53، پوکو ایکس 3 پرو را در برابر گردوغبار و پاشش آب مقاوم می‌کند.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

استفاده از پنل پشتی پلاستیکی، علاوه‌براینکه به سبک‌تر شدن وزن Poco X3 Pro کمک کرده، دلیل کاهش قیمت این دستگاه نیز شده است.

پنل شیشه‌ای جلویی هم برای محافظت به گوریلاگلس 6 مجهز شده تا از نظر مقاومت نمایشگر خیالتان را راحت کرده باشد. سنسور دلیل‌ انگشت با دکمه پاور ادغام شده و در سو راست پوکو X3 پرو جای داده شده است. کلیدهای تنظیم صدا نیز در بالای اون قرار دارد.

از نظر رنگ بندی پوکو X3 پرو هم باید گفت که در سه رنگ مشکی، آبی و برنزی عرضه شده و با توجه به تکنولوژی ساخت باکیفیتی که دارد، جلوه فراوان عالی و چشم نوازی را به هدیه آورده است.

اما درباره طراحی POCO F4 GT باید گفت که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. پنل پشتی این اسمارت فون از جنس شیشه و فریم اون از جنس آلومینیوم ساخته شده تا حس پرمیوم و لوکس بودن را به کاربران القاء کند. در کل، ظاهر گوشی شیائومی POCO F4 GT در دید اول شما را مجذوب خود می‌کند و با اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی متفاوت است.

مقایسه پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو
سنجیدن پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو

وزن تقریبی این مدل نزدیک به 210 گرم است. سنسور اثرانگشت این گوشی هوشمند روی کلید پاور طراحی شده است و عملکردی فراوان سریع دارد. در گوشی پوکو F4 GT با همکاری شرکت سرشناس JBL چهار اسپیکر تعبیه شده که کیفیت و وضوح صدایی تمجید برانگیز دارد.

طراحی گوشی پوکو اف 4 جی تی یکی از بهترین‌ها است و ارگونومی مناسب اون، به شما کمک می‌کند تا بدون حس خستگی ساعت‌ها با اون بازی کنید. شاید تنها ایراد درون به اون، پشتیبانی نکردن از جک 3.5 میلی‌متری هدفون و نداشتن سنسور دلیل‌ انگشت اپتیکال باشد که البته برای یک گوشی گیمینگ چندان شگفت آور نیست.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو از نظر صفحه نمایش

نمایشگر 6.67 اینچی گوشی پوکو X3 پرو از نوع IPS LCD است که از رزولوشن 1080×2400 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز و تراکم پیکسلی 395 پیکسل بر اینچ پشتیبانی می‌کند. این قابلیت‌ها برای تماشای فیلم و بازی کردن مناسب هستند و عملکرد خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

این نمایشگر 84.6 درصد از مساحت پنل جلو را در اختیار گرفته و برای افرادی که نمایشگر برایشان در اولویت است و زیادتر فیلم دید می‌کنند، یک امتیاز خرید محسوب می‌شود.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

پوکو F4 GT با یک نمایشگر فوق‌العاده 6.67 اینچی AMOLED با تراکم پیکسلی فراوان خوب و رزولوشن 1080×2400 عرضه شده است.

این صفحه نمایش قابلیت علامت دادن 1 میلیارد رنگ را دارد و روشنایی بالای اون دلیل می‌شود حتی زیر روشنایی مستقیم آفتاب، همه چیز را با وضوح کامل ببینید و مشکلی در کارکردن با گوشی خود نداشته باشید.

 

همچنین نرخ نوسازی عالی 120 هرتزی به شما در وب‌گردی و اجرای جاری‌تر بازی‌ها کمک می‌کند. هرچند به شما منظور می‌کنیم برای مصرف بهینه‌تر باتری، از رفرش‌ریت حداکثری صفحه، فراوان استفاده نکنید و به نرخ استاندارد 60 هرتزی بسنده کنید تا به باتری فشار کمتری درون شود. شیائومی برای ایمنی نمایشگر گوشی پوکو، اون را با گوریلاگلس ویکتوس پوشانده است.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی از نظر دوربین

دوربین Poco X3 Pro از لنز اصلی 48 مگاپیکسلی واید برخوردار شده و خبری از لنز 108 مگاپیکسلی نیست. حتی لنز 64 مگاپیکسلی نسخه ساده هم بکار نرفته است. اما در نظر داشته باشید که این لنز دوربین در کنار تراشه خوب Poco X3 Pro، عملکرد قابل قبولی دارد و نیازهای کاربر خود را به‌خوبی برطرف می‌کند.

مقایسه پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

لنز اولتراواید این گوشی هوشمند 8 مگاپیکسلی است و لنزهای ماکرو و تشخیص عمق 2 مگاپیکسلی هم در تنظیمات دوربین گوشی دیده می‌شوند. دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی هم رضایت‌خاطر کاربران عاشق سلفی را جلب خواهد کرد.

گوشی شیائومی پوکو F4 GT با ترکیب دوربین سه‌گانه عرضه شده که شامل لنز اصلی 64 مگاپیکسلی واید، اولتراواید 8 مگاپیکسلی و ماکرو 2 مگاپیکسلی است. سنسور اصلی مطابق صبر عکس‌های شارپ و کم‌نویزی را به ثبت می‌رساند و پردازش خوبی که تراشه اسنپدراگون دارد، قطعاً موجب رضایت شما از تصاویر خروجی این دوربین خواهد شد.

 

همچنین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز برای این لنز در نظر گرفته شده است. دوربین اولتراواید گوشی POCO F4 GT برای گرفتن عکس‌های فوق‌عریض عملکرد قابل قبولی دارد و سنسور ماکرو نیز برای ثبت جزئیات سوژه‌های فراوان نزدیک کاربردی است.

دوربین سلفی نیز 20 مگاپیکسلی است و با پشتیبانی از قابلیت HDR، عکس‌های پرجزئیاتی را ثبت می‌کند.

 

مقایسه POCO X3 Pro با POCO F4 GT
سنجیدن POCO X3 Pro با POCO F4 GT

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی از نظر باتری

انرژی موردنیاز گوشی پوکو X3 پرو توسط یک باتری با ظرفیت 5160 میلی‌آمپر ساعتی فراهم‌ می‌شود. شرکت شیائومی ادعا می‌کند که ظرفیت باتری به کار گرفته شده در گوشی شیائومی پوکو ایکس 3 پرو می‌تواند تا 11 ساعت برای اجرای بازی، 18 ساعت برای پخش فیلم و 153 برای ساعت پخش موسیقی شارژدهی داشته باشد و کاربران را همراهی کند.

زیادتر بخوانید:

همچنین گوشی شیائومی پوکو X3 پرو از شارژ سریع با توان 33 وات پشتیبانی می‌کند که می‌تواند در وقت تاریخ 30 دقیقه به میزان شارژ 59 درصد ظرفیت باتری را شارژ کند. برای شارژ کامل باتری هم تنها به 59 دقیقه تاریخ نیاز خواهید داشت؛ البته این ادعایی است که کمپانی شیائومی پوکو مطرح می‌کند.

poco x3 pro 1200
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

گوشی POCO F4 GT با باتری 4700 میلی‌آمپری تغذیه می‌شود که با توجه به علمی ساخت 4 نانومتری تراشه Snapdragon 8 Gen 1، مصرفی بهینه و مناسب دارد.

نقطه قوت اصلی این باتری، پشتیبانی از فست شارژ فوق‌العاده 120 واتی اون است که تنها در 17 دقیقه پوکو F4 GT را فول شارژ و مهیا استفاده می‌کند که قطعاً یک آپشن کم‌مانند برای گیمرها است.

سنجیدن پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو از نظر آرام افزاری

گوشی موبایل شیائومی پوکو X3 پرو به شکل نزد‌فرض با اندروید 11 به فروش می‌رسد که ممکن است با ارائه ورژن‌های جدیدتر از سو شرکت شیائومی به نسخه‌های بالاتری ارتقاء پیدا کند.

همچنین شرکت شیائومی در گوشی Poco X3 Pro از پوسته اختصاصی MIUI 12 برای پوکو استفاده کرده که ظاهر اون با MIUI 12 کمی متفاوت است. در پوکو X3 پرو به شکل نزد‌فرض تعدادی برنامه و بازی وجود دارد که ممکن است برای شما کاربردی به نظر برسد؛ البته اگر تصمیم استفاده از اون‌ها را ندارید، می‌توان به‌سادگی اون‌ها را از دستگاه خود حذف کنید.

543453
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

در ادامه سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی باتری رقیب را بررسی می‌کنیم. پوکو F4 GT با نسخه 12 اندروید و رابط کاربری انحصاری MIUI 13 عرضه شده که البته MIUI نسبت به نسخه سال قبل پیشرفت‌هایی داشته و چندین قابلیت جدید به اون اضافه شده است.

شیائومی کوشش کرده که حداکثر توان خود را بکار گیرد تا آرام‌افزاری جاری و بدون باگ را به کاربران هدیه دهد و باید گفت در این امر تا حد زیادی نیز برنده بوده است.

سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی از نظر مقاوم افزاری

در این قسمت از سنجیدن سنجیدن پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو به سنجیدن مقاوم‌افزارهای این گوشی و قدرت عملکرد اون می‌پردازیم. پوکو ایکس 3 پرو از تراشه اسنپدراگون 860 7 نانومتری استفاده می‌برد جزء تراشه‌های سری 8 و رده‌بالای اسنپدراگون است.  از نظر حافظه و رم هم می‌توان گفت که گوشی پوکو X3 پرو در نسخه‌های 128 گیگابایت با 6 گیگابایت رم، 128 گیگابایت با 8 گیگابایت رم، 256 گیگابایت با 6 گیگابایت رم و 256 گیگابایت با 8 گیگابایت رم عرضه شده است.

مشخصات گوشی Poco X3 Pro پرو برای پردازش داده‌های گرافیکی به پردازنده‌ی مرکزی Adreno 640 مجهز شده که در کنار پردازنده قدرتمند اون، کار پردازش را به خوبی انجام می‌دهد.

مقایسه POCO X3 Pro با POCO F4 GT
سنجیدن POCO X3 Pro با POCO F4 GT

قطعه مهم و زبر دست گوشی Poco F4 Gt، مقاوم افزار اون است. در بطن این مدل، تراشه کوالکام Snapdragon 8 Gen 1 قرار گرفته که تا قبل از اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1، بهترین چیپست گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شد.

این تراشه از لیتوگرافی 4 نانومتری استفاده می‌برد که دلیل می‌شود در پردازش‌های سنگین و مخصوصا وقت بازی کردن، گوشی کمتر داغ شود و مصرف باتری نیز فراوان بهینه‌تر باشد.

پردازنده گرافیکی بکار رفته در این تراشه نیز Adreno-730 است که هماهنگی خوبی با CPU دارد و پردازش داده‌های گرافیکی را فراوان سریع انجام می‌دهد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A73 با گلکسی A72 سامسونگ ؛ قدرتمندترین سری A کدام است؟

سنجیدن پوکو F4 GT با پوکو X3 پرو از نظر کیفیت صدا

اسپیکر استریو از دیگر ویژگی‌های جذاب گوشی پوکو X3 پرو به‌ حساب می‌آید. اسپیکر اصلی در لبه پایینی قرار گرفته و اسپیکر دوم که همان اسپیکر مکالمات است در شکافی بین لبه بالایی و نمایشگر قرار دارد.

222222
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

گوشی Poco X3 Pro حجم صدا مناسبی داشته و از نظر کیفیت و شفافیت در سطح مطلوبی قرار دارد؛ اما بیس کمی در اون به گوش می‌رسد که توان رسیدن به‌پای پرچمداران موجود در بازار را ندارد.

گوشی شیائومی پوکو F4 GT مجهز به چهار اسپیکر در دو سو گوشی است و بلندی صدای عالی زیادی دارد. علاوه بر بلندی صدا، تفکیک صدا در بازی‌ها هم تمجید برانگیز است و اگر زمانی توانستید با هدفون بازی کنید، اسپیکرهای این گوشی شیائومی نیاز شما را برطرف می‌کند.

1111111
سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو با A52 سامسونگ (Xiaomi Note 10 Pro vs. Galaxy A52)

در این مطلب به بررسی و سنجیدن پوکو X3 Pro با پوکو F4 GT پرداختیم. هر دوی این گوشی‌ها دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که شما می‌توانید براساس نیاز و سلیقه خود نسبت به خرید مدل مناسب اقدام کنید. با خواندن این مقاله شما می‌توانید به قابلیت‌ها و امکانات این دو مدل پی ببرید.

سوالات متداول

پوکو F4 GT بخریم یا پوکو X3 پرو؟

قیمت گوشی پوکو اف ۴ جی تی مناسب است و می‌توان اون را کم ارزش‌ترین گوشی مجهز به تراشه فوق‌العاده Snapdragon 8 Gen 1 فهمید که دلیل می‌شود ارزش خریدش فراوان بالا برود. البته این مدل به جز مقاوم افزار، در قطعه‌های دیگر نیز قدرتمند ظاهر شده و کیفیت ساخت و طراحی جذاب اون، قطعاً هر کاربری را برای خرید وسوسه می‌کند. برای خرید Poco X3 Pro نیز نیازی به سردرگمی نیست زیرا یک گوشی مناسب است و شما در قبال حداقل قیمت، یک گوشی محکم با قدرت پردازنده فوق‌العاده‌ را دریافت خواهید کرد. از نظر باتری و قدرت تراشه بکاررفته در Poco X3 Pro قابل سنجیدن با گوشی‌های دیگر میان رده در این محدوده قیمتی نیست. ارزش خرید گوشی پوکو X3 پرو فراوان بالاست. الآن که با سنجیدن POCO X3 Pro با POCO F4 GT دنبال بودید، می‌توانید تصمیم درستی بگیرید.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد سنجیدن پوکو X3 پرو با پوکو F4 GT شیائومی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با جونی و سایر کاربران در میان بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو ؛ جدال پرطرفدارها

[ad_1]

جونی در این نوشتار، تصمیم دارد به سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو بپردازد. اگر شما نیز به جدال این دو دستگاه علاقه دارید، تا پایان دنبال ما باشید.

گوشی‌های پوکو F4 جی تی و همچنین شیائومی 11 تی پرو دو مورد از بهترین محصولات جدیدی به شمار می‌روند که قابلیت‌های فراوان جذابی در اختیار شما قرار می‌دهند. این دو گوشی دنبال، برای استفاده روزمره و همچنین گیمینگ کاملاً مناسب هستند. مهم‌ترین تفاوتی که این دو گوشی با سایر دستگاه‌های موجود در بازار دارند، طراحی زیبا و راحت این دو است.

آبان تتر

پوکو F4 GT یکی از محصولات جدید پوکو به شمار می‌رود که در لیست پرچمداران این زیرمجموعه شناخته می‌شود. این دستگاه به‌تازگی روانه بازار شده و به دلیل داشتن مشخصات قابل‌توجه، برنده شده که رضایت بیشتر کاربران را به سو خود جلب کند.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی 11T پرو یکی دیگر از محصولات برند شیائومی به شمار می‌رود که به دلیل قابلیت‌های جذاب، می‌تواند با هر دستگاه دیگری به رقابت بپردازد. به همین دلیل هم احتمال دارد هرکسی تصمیم خرید این دستگاه منحصربه‌فرد را داشته باشد. اگر شما نیز برای خرید گوشی‌های شیائومی 11 تی پرو یا پوکو F4 GT وابسته سردرگمی شده‌اید، این مقاله برای شما سودمند است. ما در این نوشتار از جونی، این دو تلفن دنبال را با یکدیگر سنجیدن کرده‌ایم.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو اف 4 جی تی با پوکو ایکس 3 پرو

سنجیدن پوکو ایکس 4 پرو با گلکسی A73 سامسونگ

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

نزد از آنکه بخواهیم به جستجو سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو برویم، خوب تر است نگاهی به قیمت آنها داشته باشیم. قیمت گوشی شیائومی پوکو F4 GT زیادتر از 15 میلیون تومان است. این در حالی است که در حال آماده، گوشی شیائومی 11 تی پرو با قیمت تقریبی 12 میلیون تومان روانه بازار می‌شود.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو
سنجیدن شیائومی POCO F4 GT و Xiaomi 11T Pro

گوشی شیائومی 11T Pro در تاریخ 15 سپتامبر 2021 در بازار عرضه شد. رقیب اون، یعنی گوشی شیائومی پوکو اف 4 جی تی در 26 آوریل سال 2022 روی کار آمد. این داستان علامت می‌دهد که به احتمال فراوان گوشی جدید، قابلیت‌های به‌روزتری داشته باشد. بااین‌حال، نباید یاد بردن کرد که شیائومی 11 تی پرو هم قابلیت‌های فراوان خوبی دارد که می‌تواند نیاز شما را برآورده سازد.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

در جدول زیر، مشخصات فنی این دو گوشی را برای سنجیدن آورده‌ایم.

مشخصات شیائومی 11T پرو پوکو F4 جی تی
 

 

ابعاد و وزن

164.1 × 76.9 × 8.8 میلی‌متر

وزن 204 گرم

دارای تأییدیه IP53

دو سیم‌کارته (نانو)

در رنگ‌های خاکستری، سفید و آبی

162.5 × 76.7 × 8.5 میلی‌متر

وزن 210 گرم

دارای تریگرهای مگنتی برای بازی به شکل پاپ‌آپ

دو سیم‌کارته (نانو)

در رنگ‌های مشکی، نقره‌ای و زرد

 

 

صفحه‌نمایش

6.67 اینچ با رزولوشن 1080 × 2400 پیکسل از نوع AMOLED

کورنینگ گوریلاگلس Victus

نرخ نوسازی 120 هرتز

حداکثر نرخ روشنایی 1000 نیت

پشتیبانی از +HDR10

6.67 اینچ با رزولوشن 1080 × 2400 پیکسل از نوع AMOLED

کورنینگ گوریلاگلس Victus

نرخ نوسازی 120 هرتز

حداکثر روشنایی 1000 نیت

پشتیبانی از +HDR10

 

 

تراشه

کوالکام SM8350 اسنپدراگون 888 5G

پنج نانومتری

هشت هسته‌ای

پردازنده گرافیکی Adreno 660

کوالکام SM8450 اسنپدراگون 8 نسل یک

چهار نانومتری

هشت هسته‌‌ای

پردازنده گرافیکی Adreno 730

سیستم‌عامل اندروید 11 اندروید 12 با رابط کاربری miui 13
 

 

رم و حافظه

رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت،

رم 8 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت،

رم 12 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت

نوع حافظه UFS 3.1

عدم پشتیبانی از درگاه حافظه

رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت،

رم 12 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت،

نوع حافظه UFS 3.1

عدم پشتیبانی از درگاه حافظه

 

 

 

 

دوربین

ماژول سه‌گانه

لنز واید با کیفیت 108 مگاپیکسل

لنز اولترا واید با کیفیت 8 مگاپیکسل

لنز ماکرو با کیفیت 5 مگاپیکسل

فلاش دوگانه LED، پانوراما

فیلم‌برداری با کیفیت 8K، 4K، 1080 پیکسل و پشتیبانی از HDR10+

دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل

فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل

ماژول سه‌گانه

لنز واید با کیفیت 64 مگاپیکسل

لنز اولترا واید با کیفیت 8 مگاپیکسل

لنز ماکرو با کیفیت 5 مگاپیکسل

فلاش دوگانه LED، پانوراما، HDR

فیلم‌برداری با کیفیت 4K، 1080 پیکسل و 720 پیکسل و پشتیبانی از HDR

دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل

فیلم‌برداری با کیفیت 1080 و 720 پیکسل HDR

 

باتری

باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت

شارژ سریع 120 وات (100 درصد در 17 دقیقه)

باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 4700 میلی‌آمپر ساعت

شارژ سریع 120 وات (100 درصد در 17 دقیقه)

صدا اسپیکر استریو

عدم پشتیبانی از جک 3.5 میلی‌متری

اسپیکر استریو

عدم پشتیبانی از جک 3.5 میلی‌متری

 

 

اتصالات

شبکه بی‌سیم وای‌فای 802.11 دو بانده، وای‌فای مستقیم، هات اسپات

بلوتوث نسخه 5.2، GPS دو بانده

پشتیبانی از NFC، عدم پشتیبانی از رادیو

USB-C پشتیبانی از OTG

شبکه بی‌سیم وای‌فای 802.11 دو بانده، وای‌فای مستقیم، هات اسپات

بلوتوث نسخه 5.2، GPS سه بانده

پشتیبانی از NFC، عدم پشتیبانی از رادیو

USB-C پشتیبانی از OTG

قابلیت‌ها حسگر دلیل‌ انگشت در کنار گوشی، شتاب‌سنج، سنسور مجاورت، قطب‌نما، ژیروسکوپ حسگر دلیل‌ انگشت در کنار گوشی، شتاب‌سنج، سنسور غیر واقعی مجاورت، قطب‌نما، ژیروسکوپ

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر طراحی و ساخت

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

گوشی شیائومی 11 تی پرو با ابعاد 164.1 × 76.9 × 8.8 میلی‌متر در اختیار کاربران قرارمی‌گیرد. وزن این گوشی هم 204 گرم است و شما می‌توانید به‌راحتی اون را در دستان خود نگه دارید. از سوی دیگر، ابعاد و وزن گوشی پوکو F4 GT به ردیف 162.5 × 76.7 × 8.5 میلی‌متر و 210 گرم بوده و در نتیجه سنگین‌تر از شیائومی 11 تی پرو است.

قسمت جلویی و پشتی دو تلفن‌های مذکور از شیشه و فریم اون‌ها نیز از جنس آلومینیوم است. این دو دستگاه با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس ویکتوس محافظت می‌شوند و مقاومت فراوان خوبی دارند.

در سنجیدن شیائومی POCO F4 GT و Xiaomi 11T Pro مشاهده می‌کنیم که طراحی این دو گوشی تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. گوشی شیائومی 11 تی پرو با تأییدیه IP53 در اختیار کاربران قرار می‌‌گیرد. این بدان معنی است که شما می‌توانید از اون حتی در زیر باران هم استفاده کنید و مشکلی از این نظر نداشته باشید. این در حالی است که گوشی پوکو اف 4 جی تی این تأییدیه را دریافت نکرده است.

بااین‌حال، محصول مذکور دارای تریگرهای مگنتی برای بازی است که به‌شکل پاپ‌آپ در تلفن تعبیه شده‌اند. هر دو تلفن‌های شیائومی 11 تی پرو و همچنین پوکو اف 4 جی تی از دو سیم‌کارت نانو به‌شکل هم‌تاریخ پشتیبانی می‌کنند.

هر دو گوشی دارای ماژول سه گانه برای دوربین‌ها هستند. دوربین‌های گوشی پوکو اف 4 جی تی و شیائومی 11 تی پرو در کادری مستطیل شکل قرار گرفته‌اند. محل قرار گیری‌دوربین‌های پشت این دو گوشی همانند اکثر گوشی‌ها، در سو چپ و بالای گوشی است.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو
سنجیدن شیائومی POCO F4 GT و Xiaomi 11T Pro

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو X3 پرو و پوکو M3 پرو شیائومی

سنجیدن شیائومی 12 پرو و گلکسی S21 اولترا سامسونگ

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر صفحه‌نمایش

نمایشگر این دو دستگاه هر دو از نوع امولد است. این دو گوشی با نمایشگری به‌اندازه 6.67 اینچ با رزولوشن 1080 × 2400 پیکسل در اختیار شما قرار می‌گیرند. علاوه بر این، همان طور که نزد‌ازاین نیز گفتیم، هر دو دستگاه‌های مذکور با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس Victus محافظت می‌شوند.

ازآنجاکه روشنایی این دو تلفن‌های دنبال در حالت HBM به‌اندازه 800 و حداکثر روشنایی اون‌ها هم 1000 نیت است، شما می‌توانید در زیر روشنایی خورشید به‌راحتی از اون‌ها استفاده کنید.

نکته دیگری که درباره سنجیدن شیائومی POCO F4 GT و Xiaomi 11T Pro باید بفهمید، این است که هر دو تلفن از قابلیت +HDR10 پشتیبانی می‌کنند و نرخ نوسازی اون‌ها هم 120 هرتز است. بااین‌حال، تنها یک تفاوت در نمایشگر این دو تلفن دنبال وجود دارد و اون هم این است که گوشی شیائومی 11 تی پرو از قابلیت دالبی ویژن پشتیبانی می‌کند. پس اگر به دنبال دستگاهی هستید که بتوانید با کیفیت بالایی تصاویر و ویدئوها را دید کنید، هر دو تلفن‌های مذکور برای این کار مناسب هستند.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر تراشه

از آنجاکه گوشی پوکو F4 GT زیادتر از یک سال سپس از شیائومی 11T Pro روانه بازار شد، کاملاً طبیعی است که تراشه قدرتمندتر و جدیدتری داشته باشد.

گوشی شیائومی 11 تی پرو با چیپست کوالکام SM8350 اسنپدراگون 888 5G پنج نانومتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. پردازنده مرکزی این دستگاه هشت هسته‌ای است. این هشت هسته شامل یک هسته 2.84 گیگاهرتزی Kryo 680، سه هسته 2.42 گیگاهرتزی Kryo 680 و در نهایت، چهار هسته 1.8 گیگاهرتزی Kryo 680 می‌شوند. پردازنده گرافیکی این گوشی هم از نوع Adreno 660 است.

پوکو اف 4 با تراشه کوالکام SM8450 اسنپدراگون 8 نسل یک چهار نانومتری در دسترس عموم قرار می‌گیرد. این دستگاه هم همانند مورد قبلی، هشت هسته‌ای است و تنها تفاوت‌های کمی از این منظر دارند.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

از این هشت هسته، یک هسته 3.00 گیگاهرتزی Cortex-X2، سه هسته 2.5 گیگاهرتزی Cortex-A710 و در نهایت، چهار هسته 1.80 گیگاهرتزی Cortex-A510 ارائه می‌شوند. همچنین پردازنده گرافیکی گوشی شیائومی پوکو F4 GT از نوع Adreno 730 است.

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر سیستم‌عامل

همان طور که گفتیم، این دو گوشی در بازه زمانی یک سال و چند ماهه عرضه و درون بازار شدند. به همین دلیل هم این داستان در سیستم‌عامل اون‌ها نشان گذاشته است. گوشی شیائومی 11 تی پرو با سیستم‌عامل اندروید 11 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

ازآنجاکه گوشی Poco F4 GT دیرتر از شیائومی 11 تی پرو درون بازار شد، سیستم‌عامل جدیدتری دارد. این گوشی با اندروید 12 و رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شود که می‌تواند استفاده را برای کاربران فراوان راحت و دلپذیر کند.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی پوکو X3 پرو با گلکسی A51 سامسونگ

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو و پوکو x3 پرو

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر رم و حافظه

این دو تلفن دنبال از نظر رم و حافظه هم شباهت زیادی به یکدیگر دارند. گوشی شیائومی 11 تی پرو با دو نسخه رم و دو نسخه هم فضای ذخیره در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. شما می‌توانید این گوشی را با رم 8 یا 12 گیگابایت خریداری کنید. این دستگاه با حافظه ذخیره 128 و 256 گیگابایت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

گوشی شیائومی پوکو اف 4 جی تی هم با دو نسخه رم 8 و 12 گیگابایتی عرضه می‌شود. شما می‌توانید برای خرید حافظه داخلی 128 و 256 گیگابایتی این دستگاه اقدام کنید. طبیعتاً هرچه هزینه بیشتری بپردازید، می‌توانید دستگاهی با رم و فضای ذخیره بالاتری دریافت نمایید. بااین‌حال، ممکن است برخی از افراد توانایی خرید گوشی‌های فراوان گران‌قیمت را نداشته باشند.

بدین منظور، اون‌ها می‌توانند این دو تلفن دنبال با نسخه رم 8 و حافظه 128 گیگابایتی خریداری نمایند که این نسخه‌ها هم برای استفاده روزمره فراوان عالی هستند.

در سنجیدن شیائومی POCO F4 GT و Xiaomi 11T Pro مشاهده می‌کنیم که نوع حافظه هر دو گوشی‌های مذکور UFS 3.1 است و تفاوتی از این منظر میان این دو محصول وجود ندارد. ازآنجاکه هیچ یک از این تلفن‌ها از درگاه حافظه پشتیبانی نمی‌کنند، خوب تر است قبل خرید به میزان فضای ذخیره گوشی موردنظر خود توجه داشته باشید.

 

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر دوربین

گوشی شیائومی 11T پرو با دوربین ماژول سه‌گانه در دسترس عموم قرار می‌گیرد. دوربین اصلی (لنز واید) این دستگاه با سنسور 108 مگاپیکسل و دیافراگم 1.8 عرضه می‌شود. این لنز 26 میلی‌متری به دلیل داشتن قابلیت فوکوس خودکار و تشخیص فاز، به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر باکیفیتی بگیرید.

لنز فوق عریض (اولترا واید) این گوشی هم دارای سنسور 8 مگاپیکسل و دیافراگم 1.9 در اختیار شما قرار می‌گیرد. این لنز با لباس 120 مقام، به شما این امکان را می‌دهد کیفیت تصاویر خود را افزایش دهید. لنز سوم این گوشی هم که ماکرو نام دارد، با سنسور 5 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 به دنبال پشتیبانی از قابلیت فوکوس خودکار، ارائه می‌شود.

گوشی گوشی POCO F4 GT نیز دارای یک ماژول سه‌گانه است؛ دوربین اصلی (لنز واید) این گوشی با سنسور 64 مگاپیکسلی و دیافراگم 1.9 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این لنز 26 میلی‌متری با پشتیبانی از قابلیت‌هایی همانند فوکوس خودکار و تشخیص فاز، تصاویر فوق‌العاده‌ای به شما ارائه می‌دهد.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

در همین حین، دوربین فوق عریض (لنز اولترا واید) این تلفن دنبال دارای کیفیت 8 مگاپیکسل، دیافراگم 2.2 و لباس 120 مقام‌ای است. علاوه بر موارد ذکرشده، این گوشی دارای یک لنز ماکرو است که با سنسور 5 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 عرضه می‌شود.

این دو تلفن دنبال از قابلیت‌هایی همانند فلاش دوگانه LED و پانوراما استفاده‌مند هستند. با این تفاوت که قابلیت HDR در گوشی پوکو اف 4 جی تی وجود دارد و شیائومی 11T پرو از قابلیت بی‌استفاده است. در ادامه، کیفیت ویدئوهای ضبط‌شده با این دو گوشی را بررسی می‌کنیم.

با استفاده از شیائومی 11 تی پرو، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت‌های متفاوتی همانند 8K، 4K و 1080 پیکسل ضبط کنید. دوربین این گوشی با استفاده از قابلیت HDR10+، به شما این امکان را می‌دهد که ویدئوهای زیبایی بگیرید. به کمک دوربین پشتی گوشی پوکو F4 GT، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 و همچنین 720 پیکسل بگیرید. دوربین این گوشی برای ضبط فایل‌های ویدئویی، از قابلیت HDR استفاده می‌برد.

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر دوربین سلفی

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

همان طور که در سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر دوربین مشاهده کردیم، دوربین گوشی شیائومی 11 تی پرو خوب تر از شیائومی پوکو اف 4 جی تی بود. این داستان درباره دوربین سلفی اون‌ها برعکس است و دوربین سلفی گوشی پوکو F4 GT خوب تر از 11T Pro است. دوربین سلفی گوشی پوکو اف 4 جی تی با کیفیت 20 مگاپیکسل و دیافراگم 2.4 در اختیار شما قرار می‌گیرد. این در حالی است که دوربین گوشی شیائومی 11 تی پرو دارای سنسور 16 مگاپیکسل با دیافراگم 2.5 است.

با استفاده از این دوربین‌های سلفی، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل بگیرید. این در حالی است که برای فیلم‌برداری با دوربین سلفی پوکو F4 GT، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 یا 720 پیکسل ضبط نمایید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو اف 3 

سنجیدن ردمی نوت 10 پرو با پوکو اف 3

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر باتری

گوشی شیائومی 11 تی پرو با ظرفیت باتری 5000 میلی‌آمپر ساعت در اختیار شما قرار می‌گیرد. این در حالی است که باتری گوشی پوکو اف 4 جی تی با ظرفیت 4700 میلی‌آمپر ساعت عرضه می‌شود. پس اگر به دنبال محصولی هستید که بتوانید ساعات طولانی از اون استفاده کرده و نیازی به شارژ مداوم اون هم نداشته باشید، شیائومی 11 تی پرو گزینه بهتری به نظر می‌رسد.

به مهربانی شارژ سریع 120 واتی این دو تلفن، شما می‌توانید گوشی خود را تنها در مد‌ت‌تاریخ 17 دقیقه، به صددرصد شارژ کامل برسانید. درحالی‌که گوشی پوکو F4 GT از قابلیت‌های Power Delivery 3.0 و Quick Charge 3 پشتیبانی می‌کند، گوشی شیائومی 11 تی پرو از این مورد بی‌استفاده است.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر صدا

هر دو تلفن‌های مذکور دارای اسپیکرهای استریو هستند و به شما این امکان را می‌دهند که صداها را با کیفیت فراوان خوبی گوش کنید. بااین‌حال، هیچ از این تلفن‌ها همانند سایر گوشی‌های جدید، از قابلیت جک هدفون 3.5 میلی‌متری پشتیبانی نمی‌کنند.

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر اتصالات

این دو تلفن دنبال از نظر اتصالات هم تقریباً مشابه هستند. هر دو گوشی دارای وای‌فای 802.11، بلوتوث نسخه 5.2 و GPS هستند. با این تفاوت که GPS شیائومی 11 تی پرو از نوع دو بانده و گوشی پوکو اف 4 جی تی هم از نوع سه بانده است که این تفاوت در عمل فراوان به چشم نمی‌آید. هر دو دستگاه از قابلیت NFC پشتیبانی می‌کنند و رادیو هم ندارند. با استفاده از کابل USB-C این دو دستگاه، شما می‌توانید گوشی را به شارژ بزنید. همچنین هر دو گوشی از OTG پشتیبانی می‌کنند.

سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو از نظر قابلیت‌ها

این دو تلفن از این نظر هم کاملاً مشابه هستند و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. با استفاده از حسگر دلیل‌ انگشت در کنار هر دو گوشی، شما می‌توانید موبایل خود را دوباره کنید. همچنین گوشی‌های شیائومی 11 تی پرو و پوکو اف 4 جی تی دارای حسگرهای شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور غیر واقعی مجاورت و قطب‌نما هستند.

مقایسه پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو

سخن آخر

ما در این نوشتار از جونی، به بررسی سنجیدن پوکو F4 جی تی با شیائومی 11 تی پرو پرداختیم. ازآنجاکه هر دو دستگاه‌های ذکرشده از برند شیائومی هستند، شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. بااین‌حال، تفاوت‌هایی نیز میان اون‌ها وجود دارد که ما به‌تفصیل اون‌ها را شرح دادیم. بر پایه رم و حافظه داخلی، این دستگاه کاملاً مشابه بودند. اما از نظر باتری و دوربین، شیائومی 11 تی پرو خوب تر از پوکو اف 4 جی تی بود.

سؤالات متداول

شیائومی 11 تی پرو خوب تر است یا پوکو اف 4 جی تی؟

هر یک از این گوشی‌ها قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند. از نظر رم و فضای ذخیره، هر دو تلفن‌های مذکور مشابه بودند. اما اگر به دنبال دستگاهی هستید که کیفیت دوربین و ظرفیت باتری بالاتری داشته باشد، شیائومی 11 تی پرو خوب تر است. اما ازآنجاکه پوکو F4 GT دیرتر از شیائومی 11 تی پرو عرضه شد، تراشه جدیدتری دارد و برای بازی‌های ویدئویی خوب تر است. پس همه چیز به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما درباره این دو گوشی چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در میان بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 ؛ جنگ بین محصولات پوکو ادامه دارد

[ad_1]

جونی در این نوشتار، قرار است به بررسی سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 بپردازد و نکات مثبت و منفی این دو گوشی را برای شما ذکر کند.

به تعریف از Techtrends.news، گوشی‌های شیائومی پوکو ام 4 پرو و پوکو اف 3 دو مورد از بهترین و محبوب‌ترین گوشی‌های موجود در بازار به شمار می‌روند که قابلیت‌های زیادی دارند. بااین‌حال، این دو گوشی تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند که خوب تر است قبل از خرید، از اون‌ها مطلع شوید.

آبان تتر

همان طور که می‌دانید، شیائومی یکی از برندهای تولید‌کننده گوشی بوده که محصولات بسیاری با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را بازار کرده است. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برند، تولید گوشی‌های بین‌رده است. این محصولات با ویژگی‌های کاربردی و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای که دارند، تقریباً همه افراد را قادر می‌سازند تا اون‌ها را خریداری کنند. به همین دلیل هم افراد زیادی طرفدار گوشی‌های شیائومی شدند. در ادامه قرار است به سنجیدن دو گوشی از این برند بپردازیم.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو F3 با پوکو X4 پرو شیائومی

سنجیدن پوکو F4 و پوکو F3

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3

گوشی شیائومی پوکو F3 در حال آماده، با قیمتی نزدیک به 11 میلیون تومان درون بازار می‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید گوشی پوکو M4 پرو را با قیمتی نزدیک به 5 میلیون تومان خریداری کنید.

این داستان علامت می‌دهد که این تلفن دنبال برای کسانی که توان پرداخت هزینه‌های بالا برای گوشی را ندارند، گزینه مناسبی است. اما کدام محصول ارزش خرید بیشتری دارند؟ در ادامه با بررسی مشخصات هر دو گوشی، به این سوال پاسخ می‌دهیم.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

اما نزد از سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3، تمام اطلاعات واجب درباره هر دو دستگاه را در جدول زیر ذکر کرده‌ایم.

مشخصات شیائومی پوکو F3 شیائومی پوکو M4 پرو
معرفی و عرضه معرفی و عرضه در تاریخ 22 مارس 2021 معرفی در تاریخ 9 نوامبر 2021

عرضه در تاریخ 11 نوامبر 2021

 

 

ابعاد و وزن

163.7 × 76.4 × 7.8 میلی‌متر

وزن 196 گرم

جلو شیشه‌ای (کورنینگ گوریلاگلس 5)، پشت شیشه‌ای (کورنینگ گوریلاگلس 5)، فریم پلاستیکی

دو سیم‌کارته (نانو)

در رنگ‌های مشکی، سفید، ابی و نقره‌ای

163.6 × 75.8 × 8.8 میلی‌متر

وزن 195 گرم

دارای تأییدیه IP53 برای مقاومت در برابر گردوغبار و قطرات آب

جلو شیشه‌ای (کورنینگ گوریلاگلس 3)، پشت و فریم پلاستیکی

دو سیم‌کارته (نانو)

در رنگ‌‌های مشکی، آبی و زرد

 

 

 

نمایشگر

6.67 اینچی با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع AMOLED

تراکم پیکسلی 396

محافظت‌شده با کورنینگ گوریلاگلس 5

نرخ نوسازی 120 هرتز

روشنایی متوسط 900 نیت، حداکثر روشنایی 1300 نیت

نمایش 16 میلیون رنگ

پشتیبانی از +HDR10

6.6 اینچ با رزولوشن 1080 در 2400 پیکسل از نوع IPS LCD

تراکم پیکسلی 399

محافظت‌شده با کورنینگ گوریلاگلس 3

نرخ نوسازی 90 هرتز

روشنایی متوسط 450 نیت

نمایش 16 میلیون رنگ

 

تراشه

کوالکام SM8250-AC اسنپدراگون 870G 5G (هفت نانومتری)

هشت هسته‌ای (1 + 3 + 4)

پردازنده گرافیکی Adreno 650

مدیاتک دایمنسیتی 810 5G (شش نانومتری)

هشت هسته‌ای (2 + 6)

پردازنده گرافیکی Mali-G57 MC2

سیستم‌عامل در تاریخ عرضه اندروید 11 با رابط کاربری MIUI 12 برای POCO اندروید 11 با رابط کاربری MIUI 12.5
 

 

رم و حافظه

رم 6 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت

رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت

رم 8 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت

نوع حافظه UFS 3.1

عدم پشتیبانی از درگاه حافظه

رم 4 گیگابایت با حافظه 64 گیگابایت

رم 6 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت

رم 8 گیگابایت با حافظه 128 گیگابایت

رم 8 گیگابایت با حافظه 256 گیگابایت

نوع حافظه UFS 2.2

پشتیبانی از درگاه حافظه microSDXC

 

 

 

 

 

دوربین

ماژول سه‌گانه

دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 48 مگاپیکسل

لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل

لنز ماکرو با سنسور 5 مگاپیکسل

پشتیبانی از قابلیت‌های فلاش LED، پانوراما و HDR

قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت 4K و 1080 پیکسل به دنبال لرزش‌گیر الکترونیکی عکس

دوربین سلفی: 20 مگاپیکسل

قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت 1080 و 720 پیکسل

ماژول دوگانه

دوربین اصلی (لنز واید) با سنسور 50 مگاپیکسل

لنز اولترا واید با سنسور 8 مگاپیکسل

پشتیبانی از قابلیت‌های فلاش LED، پانوراما و HDR

قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل

دوربین سلفی: 16 مگاپیکسل

قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت 1080 پیکسل

 

باتری

باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 4520 میلی‌آمپر ساعت

شارژ سریع 33 وات (100 درصد در 52 دقیقه)

باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت

شارژ سریع 33 وات (100 درصد در 59 دقیقه)

صدا اسپیکر استریو

عدم پشتیبانی از جک 3.5 میلی‌متری

اسپیکر استریو

پشتیبانی از جک 3.5 میلی‌متری

 

 

اتصالات

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات

بلوتوث نسخه 5.1

با GPS دو بانده

پشتیبانی از NFC (بسته به بازار عرضه)

عدم پشتیبانی از رادیو

USB Type-C با پشتیبانی از OTG

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct، هات‌اسپات

بلوتوث نسخه 5.1

با GPS و پشتیبانی از NFC (بسته به بازار عرضه) و رادیو FM

USB Type-C با پشتیبانی از OTG

قابلیت‌ها حسگر دلیل‌ انگشت (کنار گوشی)، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور مجاورت، قطب‌نما، IR Blaster حسگر دلیل‌ انگشت (کنار گوشی)، مجاورت، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب‌نما

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر طراحی

گوشی شیائومی پوکو اف 3 با ابعاد 163.7 × 76.4 × 7.8 میلی‌متر و وزن 196 گرم در بازار عرضه می‌شود. این در حالی است که ابعاد گوشی پوکو ام 4 پرو به‌اندازه 163.6 × 75.8 × 8.8 میلی‌متر بوده و وزن اون هم 195 گرم است.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3

همان طور که مشاهده می‌کنیم، ابعاد و وزن این دو دستگاه تا حد زیادی به یکدیگر نزدیک هستند. بااین‌حال، جلوی هر دو دستگاه شیشه‌ای و فریم اون‌ها نیز پلاستیکی است. گوشی پوکو ام 4 پرو با پنل پشتی پلاستیکی در بازار عرضه می‌شود. این در حالی است که پنل پشتی گوشی شیائومی پوکو اف 3 از شیشه بوده و با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس محافظت می‌شود.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی POCO M4 Pro دارای تأییدیه IP53 بوده که بر پایه این تأییدیه، محصول در برابر گردوغبار و همچنین قطرات آب کاملاً مقاوم است. البته توجه داشته باشید که گوشی خود را برای زمان طولانی در زیر آب نگه‌داری نکنید.

هر دو گوشی‌های مذکور از دو سیم‌کارت نانو به طور همزمان پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، در سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 مشاهده می‌کنیم که ظاهر این دو گوشی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. دوربین سلفی هر دو گوشی‌های مذکور در بالا و بین صفحه‌نمایش قرار دارند.

دوربین‌های پشتی گوشی شیائومی پوکو F3 در بالا سو چپ دستگاه به شکل عمودی قرار دارند. این در حالی است که ماژول دوربین گوشی پوکو ام 4 پرو در قسمت بالایی دستگاه در یک مستطیل سیاه رنگ جای گرفته است. در قسمت بالا سو چپ، دو دوربین این دستگاه قرار دارد و در کنار اون لوگوی پوکو دیده می‌شود.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر نمایشگر

با وجود این‌که اندازه نمایشگر این دو گوشی تقریباً به یک اندازه است، اما نوع اون‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. گوشی شیائومی پوکو F3 با نمایشگر 6.67 اینچی از نوع AMOLED در اختیار شما قرار می‌گیرد. این در حالی است که شما می‌توانید گوشی پوکو M4 پرو را با نمایشگر 6.6 اینچی از نوع IPS LCD خریداری نمایید.

مطمئنا پوکو F3 نمایشگر فراوان بهتری را در اختیار شما می‌گذارد ولی با توجه به قیمت پوکو M4 پرو، نمی‌توان از نمایشگر ساده اون خرده گرفت. رزولوشن هر دو دستگاه به‌اندازه 1080 در 2400 پیکسل است.

صفحه‌نمایش گوشی شیائومی POCO F3 با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس 5 محافظت می‌شود. این در حالی است که در سنجیدن شیائومی POCO M4 Pro و POCO F3 مشاهده می‌کنیم که نمایشگر گوشی اول با استفاده از کورنینگ گوریلاگلس 3 محافظت می‌شود. این داستان علامت می‌دهد که مقاومت گوشی پوکو اف 3 خوب تر از ام 4 پرو است.

علاوه بر این، نرخ نوسازی این دو دستگاه نیز با یکدیگر تفاوت دارند و گوشی شیائومی پوکو F3 با نرخ نوسازی 120 هرتز و پوکو M4 پرو با نرخ نوسازی 90 هرتز عرضه می‌شوند. حداکثر میزان روشنایی گوشی F3 هم به‌اندازه 900 و گوشی M4 پرو هم با روشنایی متوسط 450 است.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

همچنین خوب است بفهمید که گوشی F3 از قابلیت +HDR10 نیز پشتیبانی می‌کند. بر پایه این موضوعات متوجه می‌شویم که به‌طورکلی، نمایشگر گوشی شیائومی پوکو F3 فراوان خوب تر از M4 پرو است. زیرا این دستگاه علاوه بر علامت دادن تمام جزئیات با بهترین کیفیت، روشنایی فراوان خوبی داشته و با وجود نرخ نوسازی 120 هرتز، در اجرای جاری بازی‌ها و برنامه‌ها عملکرد بهتری دارد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی اس 22 اولترا و گلکسی اس 21 اولترا

سنجیدن پوکو X3 پرو و پوکو M3 پرو شیائومی

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر تراشه

پردازنده گوشی پوکو F3 خوب تر از M4 پرو است. این گوشی با تراشه کوالکام SM8250-AC اسنپدراگون 870 5G (هفت نانومتری) است. این در حالی است که تراشه گوشی شیائومی پوکو M4 پرو از نوع مدیاتک دایمنسیتی 810 5G شش نانومتری است. به همین دلیل هم می‌توانید اطمینان نتیجه کنید که گوشی شیائومی پوکو F3 برای گیمرها انتخاب مناسب‌تری است.

با سنجیدن شیائومی POCO M4 Pro و POCO F3 متوجه می‌شویم که پردازنده مرکزی هر دو گوشی‌های مذکور هشت هسته‌ای است. اما توجه داشته باشید که نوع اون‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. هشت هست موجود در پردازنده مرکزی گوشی پوکو F3 شامل یک هسته 3.2 گیگاهرتزی Kryo 585، سه هسته 2.42 گیگاهرتزی Kryo 585 و در نهایت، چهار هسته 1.8 گیگاهرتزی Kryo 585 می‌شود.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

این در حالی است که هشت هسته پردازنده مرکزی گوشی پوکو M4 پرو شامل دو هسته 2.4 گیگاهرتزی Cortex-A76 و شش هسته 2.0 گیگاهرتزی Cortex-A55 می‌شود. همچنین خوب است بفهمید که پردازنده گرافیکی گوشی پوکو F3 از نوع Adreno 650 و گوشی پوکو ام 4 پرو هم Mali-G57 MC2 است. طبق این بررسی متوجه می‌شویم که گوشی پوکو F3 برای گیمینگ خوب تر بوده و عملکرد سریعی دارد.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر سیستم‌عامل

هر دو گوشی‌های شیائومی پوکو F3 و M4 پرو با اندروید 11 درون بازار می‌شود. بااین‌حال، امکان ارتقای سیستم‌عامل این دو دستگاه وجود دارد. علی‌رغم مشابه بودن سیستم‌عامل، رابط کاربری این دو گوشی کمی با یکدیگر تفاوت دارند. گوشی پوکو F3 با رابط کاربری MIUI 12 و گوشی پوکو M4 پرو با رابط کاربری MIUI 12.5 عرضه می‌شود. با این حال، می‌توانید رابط کاربری پوکو F3 را ارتقا دهید.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر رم و حافظه

گوشی شیائومی پوکو اف 3 با دو نسخه رم و حافظه داخلی در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید این گوشی با با دو نسخه رم 6 و 8 گیگابایت به دنبال حافظه داخلی 128 گیگابایت و یا با نسخه رم 8 گیگابایتی به دنبال حافظه داخلی 256 گیگابایتی خریداری نمایید. نوع حافظه این گوشی هم UFS 3.1 است.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با سه نسخه رم و دو نسخه حافظه داخلی عرضه می‌شود. شما می‌تواند این گوشی را با نسخه رم 4 گیگابایتی به دنبال حافظه داخلی 64 گیگابایتی و نسخه‌های رم 6 و 8 گیگابایتی به دنبال حافظه داخلی 128 گیگابایتی خریداری نمایید. به علاوه، این دستگاه با رم 8 گیگابایتی به دنبال حافظه داخلی 256 گیگابایتی نیز ارائه می‌شود.

ازآنجاکه گوشی شیائومی پوکو F3 از قابلیت درگاه حافظه پشتیبانی نمی‌کند، باید به فضای داخلی نسخه‌ای که می‌خرید، توجه داشته باشید. منظور ما این است که برای ذخیره فایل‌های متعدد، نسخه حافظه 256 گیگابایتی را انتخاب نمایید.

علاوه بر موارد ذکرشده، در سنجیدن شیائومی POCO M4 Pro و POCO F3 مشاهده می‌کنیم که گوشی پوکو M4 پرو از درگاه حافظه microSDXC نیز پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل هم شما می‌توانید فضای ذخیره گوشی خود را افزایش دهید. این گوشی با حافظه UFS 2.2 در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر دوربین

گوشی پوکو M4 پرو با دوربین ماژول دوگانه و گوشی پوکو F3 با ماژول سه‌گانه در اختیار شما قرار می‌گیرند.

دوربین اصلی (لنز واید) پوکو F3 با سنسور 48 مگاپیکسلی و دیافراگم 1.8 در اختیار شما قرار می‌گیرد. این لنز 26 میلی‌متری از قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز نیز پشتیبانی می‌کند که می‌تواند نشان زیادی در افزایش کیفیت تصاویر داشته باشد.

لنز اولترا واید این گوشی هم با سنسور 8 مگاپیکسلی و دیافراگم 2.2 عرضه می‌شود. این لنز با استفاده از لباس 119 مقام، به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های فراوان جذابی بگیرید. در نهایت، آخرین لنز دوربین این گوشی هم ماکرو نام دارد که با سنسور 5 مگاپیکسلی به دنبال دیافراگم 2.2 عرضه می‌شود. برای عکس‌برداری با استفاده از این لنز، باید فاصله فراوان کمی با سوژه موردنظر خود داشته باشید.

از سوی دیگر، با سنجیدن شیائومی POCO M4 Pro و POCO F3 متوجه می‌شویم که دوربین اصلی گوشی پوکو M4 پرو با سنسور 50 مگاپیکسلی و دیافراگم 1.8 عرضه می‌شود. این لنز هم 26 میلی‌متر بوده و همانند گوشی قبل، از قابلیت‌های فوکوس خودکار به دنبال تشخیص فاز پشتیبانی می‌کند. دومین لنز دوربین این گوشی هم با سنسور 8 مگاپیکسلی، دیافراگم 2.2 و لباس 119 مقام‌ای عرضه می‌شود.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3
سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3

دوربین هر دو محصولات ذکرشده از قابلیت‌های فلاش LED، پانوراما و HDR استفاده می‌برد. به دلیل داشتن لرزش‌گیر الکترونیکی عکس در گوشی پوکو اف 3، امکان ثبت تصاویر بهتری با این دستگاه وجود دارد. با این گوشی، شما می‌توانید ویدئوهای جذابی با کیفیت 4K و یا 1080 پیکسل ضبط کنید.

اما کیفیت ویدئوهای ضبط‌‌شده در گوشی پوکو M4 پرو  تنها 1080 پیکسل است. این ویدئوها با شتاب 3 و 60 فریم بر ثانیه ضبط می‌شوند. این در حالی است که سرعت ویدئوهای ضبط‌شده با گوشی پوکو اف 3 به‌اندازه 30، 60، 120، 240 و 960 فریم بر ثانیه است.

کیفیت دوربین سلفی این دو گوشی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. گوشی شیائومی پوکو اف 3 با دوربین سلفی 20 مگاپیکسل به دنبال دیافراگم 2.5 عرضه می‌شود. با استفاده از دوربین سلفی این دستگاه، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 و یا 720 پیکسل ضبط کنید.

این در حالی است که شما با خرید گوشی پوکو M4 پرو، از دوربین سلفی با کیفیت 16 مگاپیکسل و دیافراگم مشابه استفاده خواهید برد. با استفاده از دوربین سلفی این گوشی، شما می‌توانید ویدئوهایی با کیفیت 1080 پیکسل با شتاب 30 فریم بر ثانیه بگیرید.

بنابراین اگر کیفیت دوربین‌ها برای شما فراوان مهم است، در نهایت منظور می‌کنیم گوشی پوکو اف 3 را خریداری کنید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن پوکو ایکس 3 پرو با پوکو اف 3 

سنجیدن ردمی نوت 10 پرو با پوکو اف 3

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر باتری

همان طور که تاکنون متوجه شدید، گوشی شیائومی پوکو اف 3 از بیشتر جوانب خوب تر از پوکو M4 پرو بود. شاید برای شما جذاب باشد که بفهمید این داستان درباره باتری این دو دستگاه صدق نمی‌کند و گوشی پوکو ام 4 پرو از این منظر برنده میدان است. بااین‌وجود، باتری هر دو دستگاه‌های مذکور از نوع لیتیوم پلیمری بوده و هر دو  غیر قابل تعویض هستند.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

گوشی شیائومی پوکو F3 با ظرفیت باتری 4520 میلی‌آمپر ساعت عرضه می‌شود. این دستگاه از قابلیت شارژ سریع نیز پشتیبانی می‌کند و با شارژ سریع 33 واتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که محصول مذکور در زمان‌تاریخ 52 دقیقه به 100 درصد شارژ کامل می‌رسد.

از سوی دیگر، گوشی شیائومی پوکو ام 4 پرو با ظرفیت باتری 5000 میلی‌آمپر ساعت عرضه می‌شود. بااین‌وجود، سرعت شارژ این دو محصول مشابه بوده و هر دو با شارژ سریع 33 واتی روانه بازار می‌شوند. شما می‌توانید این گوشی را در زمان‌تاریخ 59 دقیقه به 100 درصد شارژ کامل برسانید.

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر صدا

هر دو گوشی‌های شیائومی پوکو M4 پرو و همچنین پوکو F3 از اسپیکر استریو پشتیبانی می‌کنند. بااین‌حال، گوشی پوکو F3 از قابلیت جک هدفون 3.5 میلی‌متری پشتیبانی نمی‌کند. این در حالی است که این ویژگی در گوشی پوکو M4 پرو وجود دارد.

مقایسه پوکو M4 پرو با پوکو F3

سنجیدن پوکو M4 پرو با پوکو F3 از نظر قابلیت‌ها

این دو محصول شیائومی از قابلیت‌هایی همانند حسگر دلیل‌ انگشت، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور مجاورت، قطب‌نما پشتیبانی می‌کنند. ازآنجاکه حسگر دلیل‌ انگشت در هر دو دستگاه در کنار گوشی تعبیه شده است، کار کردن را برای افراد فراوان راحت می‌کند.

سخن آخر

گوشی‌های شیائومی پوکو F3 و پوکو M4 پرو قابلیت‌های فراوان زیادی دارند که ما در این نوشتار، به برخی از مهم‌ترین اون‌ها نشانه کردیم. اگر شما نیز تصمیم خرید یکی از دو محصول مذکور را دارید، در ابتدا سنجیدن شیائومی POCO M4 Pro و POCO F3 را به‌دقت مطالعه کرده و سپس بهترین انتخاب را برای خرید گوشی داشته باشید. طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، متوجه می‌شویم که ویژگی‌های مثبت گوشی شیائومی پوکو F3 بیش‌تر از M4 پرو است. البته این امر فراوان طبیعی بوده چراکه از نظر قیمت، پوکو اف 3 نیز گران‌تر است ولی ایمن باشید این دستگاه ارزش خرید دارد.

سؤالات متداول

گوشی شیائومی پوکو F3 خوب تر است یا پوکو M4 پرو؟

هر یک از این گوشی‌ها ویژگی‌های مثبت و منفی مخصوص به خود را دارند. علاوه بر این، داستان مهم در اختیار یک دستگاه به نیاز و بودجه کاربران بستگی دارد. اگر نمی‌توانید هزینه زیادی برای خرید گوشی کنید، پوکو M4 پرو قیمت پایین‌تری دارد. اما اگر به دنبال دستگاهی هستید که کیفیت دوربین بهتری داشته باشد، پوکو F3 خوب تر است.

باتری کدام گوشی خوب تر است؟

گوشی شیائومی پوکو M4 پرو با ظرفیت باتری 5000 میلی‌آمپر بر ساعت، خوب تر از پوکو F3 با ظرفیت باتری 4520 میلی‌آمپر بر ساعت است.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما درباره‌ی این دو گوشی چیست؟ شما ترجیح می‌دهید کدام گوشی را بخرید؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس ؛ کدام جانشین بهتری است؟

[ad_1]

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس یک جدال جذاب است. قرار است در ادامه با سنجیدن این دو، برنده میدان مشخص شود.

گوشی s22 پلاس به دنبال برادران پرچمدار کهکشانی خود معرفی شد. گوشی سامسونگ s22 پلاس شاید در دید اول تفاوت ظاهری چندانی با نسخه‌ی مشابه در سری قبلی نداشته باشد، اما تغییرات مقاوم‌افزاری و آرام‌افزاری این گوشی شما را حیرت‌زده خواهد کرد.

آبان تتر

به تعریف از Techtrends.news، شیائومی ۱۲ اس پرو نیز از جدیدترین پرچمداران این برند چینی است که مشخصات فراوان خوبی در درجه یک پرچمدار ارائه می‌دهد. این محصول زبر دست هم از نظر مقاوم افزاری و هم آرام افزاری ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد.

سنجیدن 12S پرو با S22 پلاس در ادامه آمده است. شما می‌توانید با خواندن این مطلب در مورد هر دو مدل به اطلاعات مورد نظر دست یابید و با ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر کدام زیادتر دوست شوید. با سنجیدن 12S Pro با S22 Plus دنبال ما باشید.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی M51 با گلکسی M62 سامسونگ

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

گوشی گلکسی S22 Plus را می‌توان یکی از بهترین گوشی‌های سامسونگ و یکی از بهترین گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار فهمید. در مقابل، محصول جدید شیائومی نیز زبر دست است و اگر به دنبال یک گوشی با مشخصات عالی هستید، شیائومی 12 اس پرو گزینه مناسبی است. سنجیدن 12S پرو با S22 پلاس را که در ادامه آمده از دست ندهید.

سنجیدن 12S Pro با S22 Plus از نظر کیفیت ساخت و طراحی ظاهری

لبه‌های گوشی اس ۲۲ پلاس از حالت خمیده به سو زاویه دار رفته و به طور کلی ظرافت بیشتری در طراحی این مدل دیده می‌شود. پنل جلویی و پشت گوشی s22 پلاس توسط +Gorilla Glass Victus محافظت می‌شوند که دوام و مقاومت فراوان بالایی به ساختار کلی این گوشی بخشیده است.

یکی از شباهت‌ها در شکل ظاهری s22 plus با نسخه‌ی مشابه در سری قبلی، استفاده از فریم آلومینیومی بوده که تکمیل کننده طراحی پرچمدار برای این گوشی است.

7278

هنگامی که اس 22 پلاس را در دستان خود بگیرید، طراحی ویژه و یکدست این اسمارت فون نظر شما را جلب خواهد کرد. دکمه پاور و کلید‌های راکر صدا در سو راست گوشی قرار گرفته‌اند، و  در سو چپ گوشی چیز خاصی دیده نمی‌شود.

اسپیکر و اسلات سیمکارت هم در قطعه زیرین گوشی تعبیه شده‌اند. در مجموع باید اعتراف کرد که زیبایی گلکسی اس ۲۲ پلاس غیرقابل‌انکار است.

گوشی s22 پلاس در رنگ‌های مشکی، سفید، کرمی، بنفش یاسی، خاکستری تاریک، رزگلد، آبی آسمانی و سبز ارائه شده است. s22 plus گواهینامه IP68 را نیز کسب کرده که بیان‌گر این است که گوشی شما در برابر نفوذ گرد و گرد و خاک و آب مقاوم است و در عمق 1.5 متری زیر آب تا 30 دقیقه دوام خواهد داشت.

8 37

ابعاد شیائومی ۱۲S پرو برابر 8.2 × 163.6 × 74.6 میلی‌متر و وزن اون حدود 203 گرم است؛ به طور کلی این مدل در دسته‌ی گوشی‌های سبک و کوچک قرار نمی‌گیرد، ولی طراحی نازک و لوکسی دارد و با دید به ظاهر اون متوجه پرچمدار بودنش می‌شوید.

 

اسپیکرهای استریویی این مدل هم لبه‌‌ی بالایی و پایینی گوشی تعبیه شده‌اند. اسکنر اثرانگشت در گوشی شیائومی ۱۲ اس پرو به شکل اپتیکال بوده و زیر نمایشگر تعبیه شده که عملکرد سریع و دقت بالایی دارد و کاملاٌ می‌توان برای دوباره کردن قفل نمایشگر به اون اتکا کرد.

شیائومی 12S پرو در 4 رنگ سبز، بنفش، خاکستری و سفید درون بازار شده است.

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس از نظر صفحه نمایش

سامسونگ همیشه در انتخاب نمایشگر پرچمدار‌های خود بیشترین حساسیت را به خرج داده است که بدون شک در گوشی s22 پلاس نیز دقیقاً شاهد یکی از بهترین صفحه نمایش‌های این برند خواهید بود.

یک نمایشگر Dynamic AmoLED 2x با اندازه‌ی 6.6 اینچ مهیا به نمایش گذاشتن محتوا‌های تصویری با بالاترین کیفیت ممکن در پرچمدار جدید سامسونگ است. این نمایشگر رزولوشن 2340×1080 پیکسلی دارد و از نمایش محتوای +HDR10 نیز پشتیبانی می‌کند.

5454

صفحه نمایش گوشی s22 پلاس قابلیت Vision Booster دارد و رکورد روشن‌ترین نمایشگر دنیای اسمارت فون‌ها را با روشنایی  1750 نیت به خود اختصاص داده است.

نمایشگر گوشی سامسونگ s22 پلاس با پشتیبانی از نرخ نوسازی 120 هرتزی یکی از پویا‌ترین صفحه نمایش‌های تولید شده کمپانی سامسونگ است که جذاب‌ترین تجربه کاربری را برای شما رقم خواهد زد.

2 45

از نقاط قوت اصلی شیائومی 12 اس پرو نیز نمایشگر LTPO AMOLED فوق‌العاده با کیفیتی بوده که شیائومی برای اون استفاده کرده است؛ این پنل اندازه‌‎ی 6.73 اینچی دارد و رزولوشن اون برابر 1440 × 3200 پیکسل است که وضوح فوق‌العاده‌ی 521 پیکسل در هر اینچ را ارائه می‌دهد.

این صفحه نمایش از رفرش ریت 120 هرتزی عکس هم پشتیبانی می‌کند که با استفاده از اون، اسکرول کردن در طول رابط کاربری فوق‌العاده سریع است؛ البته این ویژگی در بازی‌ها هم کاربردی بوده و به شما کمک می‌کند بتوانید با اف پی اس‌های بالاتر بازی کنید.

53543

نمایشگر 12S Pro شیائومی توانایی نمایش محتوا با کیفیت HDR10+ و دالبی ویژن را نیز دارد. شیائومی برای محافظت از این صفحه نمایش کم‌مانند هم از گوریلاگلس ویکتس استفاده کرده که مقاومت فوق‌العاده‌ای در برابر ضربه و خط و خش دارد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A53 با گلکسی A73 سامسونگ ؛ بهترین سری A

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس از نظر دوربین

در اس ۲۲ پلاس شاهد یکی از فوق‌العاده‌ترین دوربین‌های تاریخ اسمارت فون‌ها هستیم. لنز اصلی 50 مگاپیکسلی جدید از دقت بالاتری برخوردار است و در ثبت تصاویر شب نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.

در کنار لنز اصلی شاهد دو لنز Telephoto و Ultrawide هستیم که تله فوتو 10 مگاپیکسلی وظیفه زوم کردن در وقت عکاسی را بر وظیفه دارد و سنسور اولتراواید 12 مگاپیکسل نیز با زاویه دید 120 مقام‌ای در ثبت تصاویر با دید پهناور‌تر در اختیار شما خواهند بود.

72453254

دوربین پشتی اس ۲۲ پلاس با فرمت‌های 8K@24fps و 4K@30/60fps برای فیلم‌برداری با کیفیت فراوان بالا و البته رزولوشن 1080 و ثبت 30/60/240 فریم در هر ثانیه برای فیلم برداری روزمره، شما را همراهی خواهد کرد. دوربین گوشی s22 پلاس در کنار کیفیت فراوان بالایی که دارد از امکاناتی همچون فوکوس خودکار، لرزشگیر دست و Super Steady Video جهت بهبود عملکرد خود استفاده کرده است.

دوربین سلفی نیز با طراحی هول-پانچ در بالای نمایشگر قرار دارد که از یک لنز 10 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 و فوکوس خودکار تشکیل شده است، در ثبت تصاویر سلفی و البته مکالمات ویدئویی عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.

4 42

کیفیت دوربین شیائومی۱۲اس پرو نیز عالی است. شرکت آلمانی سازنده‌ی دوربین لایکا پیوند جدیدی با شیائومی برقرار کرده که یکی از نتایج فوق‌العاده‌ی این همکاری را می‌توان در عکس‌های ثبت شده با شیائومی۱۲اس پرو دید.

اگر به ماژول دوربین گوشی شیائومی 12S پرو دید کنید می‌توانید ببینید که عبارت Leica در کنار لنزها حک شده و مهر تأییدی بر این داستان است.

در کنار این حکاکی 3 لنز 50 مگاپیکسلی واید، اولتراواید و تله‌فوتو هم در این ماژول به چشم می‌خورد که کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند. دوربین اصلی در شیائومی ۱۲ اس پرو توانایی فیلم‎برداری با کیفیت 8k و ثبت 24 فریم در هر ثانیه را دارد.

دوربین سلفی Xiaomi 12S Pro هم یک لنز واید 32 مگاپیکسلی است که می‌تواند ویدئوهای 1080 را 30 یا 60 فریم در ثانیه ضبط کند.

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس از نظر باتری

اس ۲۲ پلاس دارای یک باتری لیتیومی با ظرفیت 4500 میلی‌آمپر است که با پشتیبانی از فست شارژ 45 واتی وقت تاریخ فول شارژ شدن را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.

با توجه به اینکه گوشی سامسونگ s22 پلاس در دسته پرچمداران قرار می‌گیرد، اندکی باتری انتخاب شده ناتوان است و شاید خوب تر بود از یک باتری 4700 میلی آمپری یا بالاتر استفاده می‌شد.

23333
سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

برای کاربرانی که علاقه‌ای به استفاده از کابل‌ ندارند و پد‌های وایرلس را جهت شارژ کردن گوشی خود ترجیح می‌دهند، این گوشی از شارژر وایرلس 5 واتی نیز پشتیبانی می‌کند.

باتری گوشی شیائومی ۱۲S پرو ظرفیتی معادل 4600 میلی‌آمپر دارد که برای استفاده روزانه کاملاً کافی است، ولی با توجه به اینکه نسبت به باتری‌های 5000 میلی‌آمپری حجم کمتری دارد شاید مجسم کنید شارژدهی مناسبی ندارد.

10 34
سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

در واقع به کمک لیتوگرافی نازک تراشه‌ی پردازنده و بهبود عملکرد اون در مصرف انرژی و همچنین بهینه شدن انرژی مصرفی در قسمت‌های مختلف آرام‌افزاری این باتری 4600 میلی‌آمپری می‌تواند در مقاوم‌ترین حالت ممکن تا 7 ساعت و 50 دقیقه دوام آورد که خود رکورد جدیدی در این قسمت است.

شیائومی با مجهز کردن این مدل به یکی از تکنولوژی‌های فوق‌العاده‌ی خود یعنی توان شارژ 120 واتی، ۱۲ اس پرو را همه‌چیز تمام ساخته است.

45254
سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

به کمک فست شارژ 120 واتی شیائومی ۱۲ اس پرو در کمتر از 20 دقیقه فول شارژ می‌شود، بعلاوه این مدل از شارژ بی‌سیم 50 واتی هم پشتیبانی می‌کند که به شکل وایرلس هم می‌توان اون را با صرف زمانی حدود 42 دقیقه فول شارژ کرد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن گلکسی A73 با گلکسی A72 سامسونگ ؛ قدرتمندترین سری A کدام است؟

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس از نظر آرام افزاری

گوشی s22 پلاس از نظر آرام‌افزاری اندروید 12 و رابط کاربری One Ui 4.1 را اجرا می‌کند. این ترکیب آرام‌افزاری دنیایی از امکانات جذاب و جدید را در خود جای داده که توسعه‌دهندگان کمپانی سامسونگ آنها را برای کاربران مهیا کرده‌اند.

دستیار صوتی Bixby نیز دستخوش تغییراتی شده است که درمجموع عملکرد خوب تر و سریع‌تری به نسبت قبل خواهد داشت. کاربران با فعال کردن Samsung KnoX و استفاده از Secure Folder قادر به استفاده از ایمن‌ترین مکان ذخیره‌‍سازی اطلاعات شخصی خود خواهند بود.

547
سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

گوشی محبوب 12S پرو به شکل نزد‌فرض رابط کاربری MIUI 13 را بر پایه‌ی اندروید 12 اجرا می‌کند. این ترکیب آرام‌افزاری فراوان جاری است و امکانات فوق‌العاده‌ای را برای شخصی‌سازی فضای کاربری گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد.

سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس از نظر مقاوم افزاری

سامسونگ برای گوشی s22 پلاس از جدید‌ترین پردازنده‌ی خود یعنی Exynos 2200 استفاده کرده که از اولین تراشه‌های ساخته شده بر پایه معماری 4 نانومتری است.

پردازنده گرافیکی این تراشه نیز Xclipse 920 بوده که با همکاری شرکت فراوان سرشناس AMD Radeon ساخته شده است و قطعاً به‌زودی رکورد‌های فراوان جالبی را در بنچ مارک‌ها خواهد زد.

1 50
سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

تراشه‌ی پردازنده‌ی گوشی شیائومی 12S پرو Snapdragon 8+ Gen 1 بوده که لیتوگرافی 4 نانومتری دارد و یکی از قدرتمند‌ترین‌ها در بازار است که حتی سنگین‌ترین فعالیت‌ را هم بدون ذره‌ای لگ و کندی اجرا می‌کند.

این تراشه نسبت به نسخه‌ی استاندارد خود یعنی Snapdragon 8 Gen 1 فرکانس کاری بالاتری دارد و در بنچمارک‌ها امتیازات بیش‌تری ثبت کرده و به طور کلی عملکرد بهتری دارد.

77857
سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس

پردازنده‌ی گرافیکی در این تراشه Adreno 730 است که به سادگی از پس رندرکردن گرافیکی‌ترین داده‌ها هم برمی‌آید.

سنجیدن 12S پرو با S22 پلاس از نظر کیفیت صدا

شیائومی 12 اس پرو دارای 2 اسپیکر است که در بالا و پایین گوشی قرار گرفته‌اند. اسپیکرهای استریویی این در مدل که لبه‌‌ی بالایی و پایینی گوشی تعبیه شده‌اند کیفیت فراوان مناسبی دارند و می‌توان به خوبی بر روی آنها حساب کرد.

اسپیکر استریو در بالا و پایین s22 plus نیز قرار گرفته که از یک بلندگوی 32 بیتی با قدرت khz audio 384 در قطعه زیرین و یک اسپیکر در بالای گوشی تشکیل شده است و حجم صدا و تفکیک فراوان خوبی را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

زیادتر بخوانید:

سنجیدن شیائومی نوت 10 پرو با A52 سامسونگ (Xiaomi Note 10 Pro vs. Galaxy A52)

در این مطلب به بررسی و سنجیدن 12S پرو با S22 پلاس پرداختیم. دو گوشی پرچم‌دار زبر دست و بی‌نظیر که هر دو امکاناتی عالی دارند. رقابت میان این دو نفس گیر و مقاوم بود. هر دو محصول امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهند که متعجب خواهید شد. سنجیدن 12S Pro با S22 Plus گواه این داستان است.

سوالات متداول

گوشی 12S Pro بخریم یا S22 Plus ؟

شیائومی ۱۲ اس پرو این پرچمدار جدید یک گزینه‌ی فوق‌العاده برای عکاسی و یا بازی کردن است که قیمت فراوان مناسبی نیز دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به صفحه نمایش فوق‌العاده با نرخ رفرش 120 هرتز، فست شارژ 120واتی، دوربین باکیفیت، قدرت مقاوم‌افزاری بالا، شارژدهی فوق‌العاده و … نشانه کرد. سامسونگ نیز در این گوشی جدید خود درخشیده و یک پرچمدار فراوان قدرتمند را روانه بازار کرده است. قیمت s22 پلاس هم برای یک اسمارت فون پرچمدار با این امکانات واقعاً مناسب است. در مجموع اگر به دنبال یک گوشی ویژه و قدرتمند هستید، این محصول مناسب برای شماست. اگر برای خرید وابسته شک و تردید شده‌اید سنجیدن 12S پرو با S22 پلاس به شما کمک می‌کند تا انتخاب هوشمندانه داشته باشید.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد سنجیدن شیائومی 12S پرو با گلکسی S22 پلاس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با جونی و سایر کاربران در میان بگذارید.

[ad_2]